Stadion "Karađorđe"

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Djisa
Posts: 1210
Joined: Sun Mar 07, 2010 10:14 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Djisa »

Baltazar wrote:Političarima se ne može verovati. Pogotovo u Srbiji.
Za navijače Voše je najprihvatljivija opcija-dati FCVB gradu, dati zemljište na Karađorđu gradu, neka izgrade sve to kod Lira i autoputa, neka upišu u zemljišne knjige na FKV, i onda možemo da se selimo. To je jedina opcija gde bi svi bioli zadovoljni. Inače ćemo ćekati kao Rijeka, s tom razlikom što mi dočakati nećemo.

P.S. Smatram da je ova lokacija ista kao FCVB kada ju je Boškov kupio.
Ovakve ideje su opasne!
Kup je nas!
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3868
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Red Marquis »

Baltazar wrote:Političarima se ne može verovati. Pogotovo u Srbiji.
Za navijače Voše je najprihvatljivija opcija-dati FCVB gradu, dati zemljište na Karađorđu gradu, neka izgrade sve to kod Lira i autoputa, neka upišu u zemljišne knjige na FKV, i onda možemo da se selimo. To je jedina opcija gde bi svi bioli zadovoljni. Inače ćemo ćekati kao Rijeka, s tom razlikom što mi dočakati nećemo.
Sam si kontradiktoran ovde.
Io odio Belgrado
Istocno stajanje
Posts: 546
Joined: Thu Jul 23, 2015 11:20 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Istocno stajanje »

Citam gradonacelnikov intervju o tome kako ce Novi Sad da utrosi pare koje dobije iz investicionog fonda. Kaze da ce se, izmedju ostalog, novac uloziti u REKONSTRUKCIJU stadiona Karadjordje.
Dakle, ne spominje se gradnja novog stadiona.
User avatar
Turija
Posts: 10748
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Turija »

Istocno stajanje wrote:Citam gradonacelnikov intervju o tome kako ce Novi Sad da utrosi pare koje dobije iz investicionog fonda. Kaze da ce se, izmedju ostalog, novac uloziti u REKONSTRUKCIJU stadiona Karadjordje.
Dakle, ne spominje se gradnja novog stadiona.
Valjda su se malo presabrali i dozvali pameti?
Rusenjem Stadiona, i izmestanjem utakmica Vojvodine, unistili bi FKV.
PS
Nije pala, (u nedelju) puna istocna tribina, ali je treba srusiti. Napraviti kako dolikuje Gradu Novom Sadu i pokriti je.
Dalje neka se pita Struka o optimalnoj rekonstrukciji, uslovima za utakmice Vojvodine i UEFA standardima.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
pedjans
Posts: 464
Joined: Tue Oct 08, 2013 7:24 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by pedjans »

Meni sve te priče unose dodatnu sumnju.

Naime, prvobitno je bilo najavljeno da će Srbijagas snositi troškove izgradnje novog stadiona.

Ovde je reč o nečem potpuno drugom i drugačijem - da će država kroz taj investicioni plan izgraditi (ili rekonstruisati) stadion.

Nadležni se gađaju ovakvim izjavama (lupetaju) kao da treba da obnove poljski WC. To su ozbiljne stvari - ko će biti investitor, ukupni troškovi, da li rekonstrukcija ili izgradnja, kad će biti projekat itd itd.
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3868
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Red Marquis »

Jasnu ideju šta ovde žele nemaju još (nije stigla još direktiva iz centrale). A kamoli projekat.
Io odio Belgrado
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8880
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Radoye »

pedjans wrote:Nadležni se gađaju ovakvim izjavama (lupetaju) kao da treba da obnove poljski WC. To su ozbiljne stvari - ko će biti investitor, ukupni troškovi, da li rekonstrukcija ili izgradnja, kad će biti projekat itd itd.
Pa upravo je to i razlog zbog cega ljudi strepe, a nije nam ni prvi put da smo svedoci ovakvih o-ruk "rekonstrukcija" (samo pogledati ka jugoistoku stadiona). Ovi sibicari sa Najlona su sve samo ne sposobni da izguraju jedan ozbiljan projekat kao sto je izgradnja novog stadiona koji se nece sam od sebe urusiti za 5 godina.

Da je situacija oko i u klubu imalo normalna niko se ne bi bunio sto dobijamo novi stadion na starom mestu. Ali nazalost znamo s kim imamo posla.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Протомајстор
Posts: 418
Joined: Sun Feb 10, 2013 8:29 pm
Location: Исток, Лиман

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Протомајстор »

Turija wrote:
Istocno stajanje wrote:Kaze da ce se, izmedju ostalog, novac uloziti u REKONSTRUKCIJU stadiona Karadjordje.
Dakle, ne spominje se gradnja novog stadiona.
Valjda su se malo presabrali i dozvali pameti?
Rusenjem Stadiona, i izmestanjem utakmica Vojvodine, unistili bi FKV.
Проблем је што у правној терминологији (а градоначелник је правник) "реконструкција" значи рушење постојеће конструкције (делимично или тотално!) и реизградња објекта на истом месту. Тај објекат не мора у целости бити исте намене нити истих габарита, већ су могућа одступања.
Нпр. Турци су хришћанима дозвољавали реконструкцију дотрајалих храмова, али само у истим или мањим габаритима. Наводим овај пример јер сматрам "Карађорђа" својеврсним храмом симпатизера Војводине.

Јасно је да је напредњацима стало да окрену (или, оперу) што више новца, али шта ћемо ако они догодине падну с власти, а дође нека сасвим нова која ће се ђутуре обрачунавати и са урбанистичком мафијом? Тога се управо сви овде прибојавамо, да ћемо имати ледину уместо стадиона.

Један од предлога о којем се може размишљати је и да они започну иградњу градског стадиона на месту Кабеловог, јер је та локација приближно исте величине, а није ни далеко нити је мање атрактивна. Има места и за паркирање, а могу испод да направе и неку бруталну метро станицу и да овај град коначно заличи на нешто.

Карађорђе за све то време нек мирује где јесте, нек га доделе Војводини, па чак може и да остане са атлетиком. У некој будућој реконструкцији обавезно му треба вратити кућицу (ево је на мом аватару), а може чак да буде и мањи, тј. компактнији него што је сад, јер бисмо веће утакмице свакако играли поред Штранда.
Ето, још једно размишљање...овде не може човек бити паметан.
User avatar
Stexman
Posts: 2579
Joined: Wed Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Stexman »

Meni naj bolje resenje je ono prvobitno kako je planirano, pomeranje trave do zapada, rusenje istoka i pravljenje tribine odmah uz travu, zatim jug pa sever. Na kraju i zapad rekonstruisati da se uklopi u dizajn. I moze lepa kutijica da se skocka a da se ne pomerimo sa mesta. Mozda samo utakmicu ili dve.

Navijacka tribina to jest sever da se uradi bez onih ruznih ulaza po sred tribine. Svlacionice ispod terena ako ne smetaju podzemne vode. Od viška prostora koji se dobije pomeranjem tribina da se napravi parking u par nivoa. I to je to. Ne treba tu biti mnogo pametan.
User avatar
Turija
Posts: 10748
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Turija »

Da li je tacno da u subotu pocinje derbi utakmica u 17h?
Zasto, kad imamo reflektore, a nema voza za Beograd :) ?
Zbog cega i koga je ovaj dnevni termin u avgustu?
Pa, mnogi Novosadjani su u to vreme na Strandu.
PS
Taj termin je objavljen na portalu 021( u tekstu da posle te utakmice igramo prijateljsku sa Borcem u Banja Luci).
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Istocno stajanje
Posts: 546
Joined: Thu Jul 23, 2015 11:20 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Istocno stajanje »

Pretpostavljam iz bezbednosnih razloga, a mozda i zbog TV prenosa.
Sad videh na sajtu kluba, 18.45h
User avatar
novosadjanin
Posts: 1353
Joined: Mon Nov 13, 2006 12:30 pm
Location: CURVA OCCIDENTALE

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by novosadjanin »

Arena prenosi Juventus-Napoli u 20:45, pa da uklope ;)
Sergej Milinković-Savić: "Navijač sam Vojvodine, Mislim da mi koji smo ponikli u Vojvodini ne treba da igramo za crvenu zvezdu i partizan".
User avatar
Turija
Posts: 10748
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Turija »

Istocno stajanje wrote:Pretpostavljam iz bezbednosnih razloga, a mozda i zbog TV prenosa.
Sad videh na sajtu kluba, 18.45h
To je, vec, normalno.
Hvala :cheers:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Samo Voša !
Posts: 33
Joined: Mon Oct 30, 2017 3:30 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Samo Voša ! »

Malo reči o tom novom, bržem, jačem, boljem stadionu.

https://youtu.be/CDqhfG26bGE" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
slanobarac
Posts: 3565
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by slanobarac »

https://www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti ... dbalu.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Znači ipak novi i na istom mestu.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
Post Reply