Marketing kluba

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Krle
Posts: 1365
Joined: Mon Jun 16, 2008 4:36 pm

Re: Marketing kluba

Post by Krle »

Meni se sviđaju. Raspored boja možda i više odgovara, ako se uzme u obzir grb, ali plavka je pun pogodak. Zaista originalno i autentično.
Svaka čast za ekipu koja je radila, vidi se ljubav. :cheers:
Niko nas ne voli - q.ac nas zaboli
Samo Voša !
Posts: 33
Joined: Mon Oct 30, 2017 3:30 pm

Re: Marketing kluba

Post by Samo Voša ! »

Na prvi pogled, kao i većini, su mi bili 3+ posle slika izbliza nemam reči. Toliko detalja se vidi, neuporedivo lepši od prošlih. Moram reći da me je ovo EST. 1914 kupilo za sve pare! Da se vidi da nismo tikva bez korena! Nadam se da ako izađemo u Evropu da će biti još jebeniji!
Svaka čast!
*Golden Boys dresovi zauvek u srcu.
Junior
Posts: 788
Joined: Sun Apr 18, 2010 7:41 pm
Location: Novi Sad

Re: Marketing kluba

Post by Junior »

gospodinFKV wrote: Kad smo vec kod starijih dresova, nikad necu prezaliti one zute/zlatne sto nisu zaziveli. Isuse, koliko su bili gadni, a koliko lepih secanja vezujem za njih...
Image

Prva asocijacija na taj dres :lala: 8)

Stvarno neverovatna kombinacija odvratnog i prelepog u isto vreme. A o sećanjima da ne govorim... :)

Novi su mi, kao i nekim drugima, na prvi pogled dosta loši, na drugi odlični.
User avatar
Душан
Posts: 471
Joined: Sat Apr 22, 2017 11:11 pm

Re: Marketing kluba

Post by Душан »

Moжда би могли ове две гарнитуре да комбинују, плави шортс, бели дрес и обрнуто. Дресови ми се свиђају, не кажем да су вансеријски ,али одскачу од досадашњег правила. Коначно нешто мало другачије.
User avatar
angua
Posts: 244
Joined: Tue Oct 05, 2010 12:07 pm
Location: negde u kosmosu

Re: Marketing kluba

Post by angua »

lepo izgledaju novi dresovi, a bilo bi lepo i da budu negde da se kupe.
A sto se tice onih matorih meni su bili skroz kul, jer su bili totalno drugaciji.
User avatar
ragazzi di Neoplanta
Posts: 350
Joined: Mon Dec 17, 2012 11:46 pm

Re: Marketing kluba

Post by ragazzi di Neoplanta »

svetlo plavi su odlični, beli kao za trening.
Prvi su mogli bolje, s obzirom da je ideja stvarno sjajna. malo pijačarski izgleda...
"Kontam da 99% mase sa ovog foruma stoji pola sata ispred rafa sa hlebom, ne znajuci koji da izabere."
icebaby
Posts: 54
Joined: Sun Jun 23, 2019 9:15 pm

Re: Marketing kluba

Post by icebaby »

Uf, totalno se slazem sa Minjom.
Danas zamena redosleda boja, sutra totalno druge boje ...
No .. ruku na srce, meni se iskreno mnogo vise svidja ovaj raspored boja, ne znam zasto , mozda mi nesvesno lepse deluje grb sa crvenom pozadinom. a kad smo kod grba, mogla bi se vratiti ona stara koja stoji kontra, i bez ikakvog natpisa, e TO JE MENI fazon i marketing! Gde uopste ne pise nista na grbu, pas ti jebi, ako ne znas, saznaj koji je to klub, nesto kao ona reklama za Nektar sokove pre godinu dana na bilbordima.
After all, obrni okreni, i dalje smo crveno beli.
E ono sto mi se ne svidja je ta shapa na ramenu, meni izgleda bzvz, msm jbt znamo da je KELME , sta sad treba, i igraci da promene prezimena u Kelme??..
Takodje mi se i ne svidja , no to nema veze sa dresom, taj logo jer me podseca na Levijatance "nase".
A pravo sustinsko ne svidja mi se je detalj gde je svuda stavljena kontra u bojama, tipa pola kragne je crveno gde se krsti sa belim ,pa isto tako krajevi rukava .. to mi vec deluje sabanasto,karikatura .. mogli su ostaviti da bude jednobojno sve, ili svaka strana svoja boja, ili svi ti delovi recimo budu plave boje.
Od svih mogucih ova je najruznija jbg...
Al sto vec rekose svi, nije lose, posto konacno malo odzvanja od klasike.nesto slicno kao oni Braca Mandic dresovi ko se seca.
Karlsson
Posts: 2124
Joined: Wed Aug 21, 2013 9:39 pm

Re: Marketing kluba

Post by Karlsson »

Gotovo svi veliki klubovi tokom istorije su menjali grbove i to više puta i to drastično ih izmenili.
Juventusov sadašnji grb nema ikakve veze sa prethodnim.
User avatar
angua
Posts: 244
Joined: Tue Oct 05, 2010 12:07 pm
Location: negde u kosmosu

Re: Marketing kluba

Post by angua »

To sa neke ekonomske strane ima da tako kazem opravdanje kod klubova koji imaju navijace sirom sveta, novcano sposobne da kupuju svake sezone novi dres, jer je dodata jos jedna strafta ili promenjen oblik kragne, pa recimo dres Ronalda mu isplati pola godisnje plate. Svet tako funkcionise i dok ima mase koja ce kupovati toga ce biti.
U nasim uslovima cesti redizajni nemaju smisla ni sa jednog aspekta. Treba s vremena na vreme nesto promeniti i osavremeniti, ali ne svake sezone. Realno ovde mi i nemamo gde da kupimo dres.
User avatar
Stexman
Posts: 2572
Joined: Wed Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Marketing kluba

Post by Stexman »

Minja wrote:Danas ovo, sutra strafte, a prekosutra cete kao poludeli da klicete zvezdi i da se dovikujete sa njihovim navijacima, jer ce to biti fensi i u trendu, a i marketinski prihvatljivo. Pa nasi "navijaci" su to vec radili. Antivojvodina.
Mislim da malo preterujes. Nije ovo prvi put da klub nosi obrnute boje.
Image

Prva sampionska generacija je igrala u cisto crvenim dresovima pa im to nije smetalo da osvoje titulu. Osvajaci srednjeevropskog kupa su nosili jos tamnije cisto crvene dresove na kojima cak nije bilo ni grba.
A imali smo i izleta poput ovih:
Image

Sto se tice sapice, ista nije smetala jednom Real Madridu a nama smeta. Jeste na nezgodnom mestu ali to je logo proizvodjaca i ne mozemo mi tu nista. Kapiram da ti se ne svidja i to je ok, ali deliti epitete da je neko manje Vojvodinas zato sto mu ovo dobro izgleda i iskace iz klisea nije ok.


Pogledaj sta je Barselona spremila za sledecu sezonu a kao tradicionalne su im strafte.
https://www.cbssports.com/soccer/news/b ... ew-season/" onclick="window.open(this.href);return false;


Ako treba slepo da se drzimo tradicije onda realno svetlo plavi dres je nas original.
User avatar
ragazzi di Neoplanta
Posts: 350
Joined: Mon Dec 17, 2012 11:46 pm

Re: Marketing kluba

Post by ragazzi di Neoplanta »

Minja, mislim da si se previše uhvatio za formu, koja uvek treba da je manje vazna od sadrzaja.
Identitet kluba ne moze poljuljati drugi dizajn dresa i obrnute boje, ma koliko to nekima od nas smetalo. Naprimer Juventus, klub koji nikad nisam nešto poštovao, kada je od grba napravio logo, smučilo mi se. Ali taj klub ima identitet i istoriju, i neće njega to promeniti.

Ono što utiče na identitet kluba (ne govoreći o vizuelnom identitetu), kao i što je stojala priča navijačka Identitet F89 koja uopšte nije imala poentu vizuelnog, već identitet grupe koja je jedinstvena, svoja i sa svojim pravilima i principima.
Tako bi u slučaju kluba identitet trebalo da odredjuju istorija, donekle fudbalska dostignuća, ali pre svega odnos prema fudbalskoj igri, i koliko ljudi klub "dišu" u ovom gradu. E tu je identitet kluba 0 na svim poljima, kada ga ljudi koji idu decenijama da ga gledaju više ne prepoznaju kao svoj, gube im se emocije jer je klub pre svega ideal, nešto što je apstraktno, i samo da se oseti, bez objašnjavanja rečima, slikama i ostalim čulima. Eto zašto ljudi nema na stadionu, klub nema svoj identitet.
"Kontam da 99% mase sa ovog foruma stoji pola sata ispred rafa sa hlebom, ne znajuci koji da izabere."
User avatar
Turija
Posts: 10708
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Marketing kluba

Post by Turija »

Minja, razumem tvoju bojazan, narocito posle onog dovikivanja naseg Severa sa prugastim, ali prugasti dresovi su ,,no pasaran".Jedino silom.
Zamena polja mi je cak i dopadljiva, jer mi smo, ipak, pozajmili Slavijine dresove. Ovako se, dosta znacajno razlikujemo, nismo kopija.
Pocetni plavi, mislim da su vise plod okolnosti i laksi i jeftiniji za sivenje. A tada se nije moglo mnogo birati, kao sto si napisao i za one druge izvedbe dresova, kroz decenije.
Sve ostalo u Tvojim postovima stoji i slazem se.Pogotovo je ogavno grb na dupetu. Cak i napred na gacicama mi je nesuvislo.
A identitet kluba, kako napisa Neoplanta, izgubili smo na drugi nacin. Nazalost.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Stexman
Posts: 2572
Joined: Wed Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Marketing kluba

Post by Stexman »

Minja wrote:...sa grbom na dupetu.
Turija wrote:Pogotovo je ogavno grb na dupetu.
Gde ste vi videli grb na dupetu?

A vec sam napisao jednom ali evo ponovicu. Poenta ovih obrnutih boja je bila da ceo dres vizuelno podseca na grb kluba, sa obzirom da je akcenat stavljen na zvezdu. Nikakve skrivene pozadine nema. I upravo je suprotno od tvrdnje da je ovo skrnavljenje grba vec zapravo svojevrstan omaž grbu. I ideja je potekla od forsiranja zvezde posle stogodišnjice. Realno pre toga je niko nije ni spominjao dok se nije našla u onoj pesmi... pa onda krenule koreografije sa akcentom na zvezdu... i niko tada nije rekao kako je to skrnavljenje grba.
Dve godine se radilo na detaljima, da ne smaram... ima tu sitnih stvari koje se ne vide a koje su ispale jako bitne a tehnicki proizvodjac to nije mogao da izvede pa se trazio kompromis... i tako se doslo do nekih resenja koja nisu bila uopste razmatrana. Kao gustina i nacin tkanja, vrsta tkanine, i jos gomila stvari koje 90 posto ljudi nece ni primetiti. Niko nije na to ni mislio dok se nije doslo to trenutka realizacije i izrade dresova. A da ne spominjem kakva su resenja oni nudili umesto nasih...

Naravno da ne može svima da se sviđa ali nemojte da pravimo dramu oko detalja koji će se za sezonu ili dve vratiti na normalu i da delimo epitete da je neko manji slaninar zbog ovoga... Ovo je samo jedno osveženje i promena koja bi trebalo da okrene novi list(nadam se) u svim sferama kluba i razbijanje nekog malera ako smem tako da se izrazim.
User avatar
naseljekolumbija
Posts: 1109
Joined: Thu Aug 02, 2012 12:03 pm
Location: NS,NN

Re: Marketing kluba

Post by naseljekolumbija »

Мени је дрес одлично одрађен али никад не можеш свима угодити. Мислим да је апсурдно и овде тражити длаку у јајету.
User avatar
Krle
Posts: 1365
Joined: Mon Jun 16, 2008 4:36 pm

Re: Marketing kluba

Post by Krle »

Još jednom da dodam, novi dresovi su jedina sveža i pozitivna stvar u vezi s klubom nakon dugo
godina.
Imamo mi drugih šapa o kojima bi trebalo da brinemo....
Niko nas ne voli - q.ac nas zaboli
Post Reply