Stadion "Karađorđe"

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3876
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Red Marquis »

Od kad se Game of Thrones završio tačno fali epske fantastike u našim životima . Hvala kamerad Bajat i Gajić na ovome.
Io odio Belgrado
pedjans
Posts: 464
Joined: Tue Oct 08, 2013 7:24 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by pedjans »

Iz ovoga je potpuno jasno da će stadion biti srušen, i ništa drugo. A šta će posle toga biti... Blago rečeno, nejasno je.
User avatar
Протомајстор
Posts: 418
Joined: Sun Feb 10, 2013 8:29 pm
Location: Исток, Лиман

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Протомајстор »

pedjans wrote:Iz ovoga je potpuno jasno da će stadion biti srušen, i ništa drugo. A šta će posle toga biti... Blago rečeno, nejasno je.
Мислим да је све јасно, одавно. Вучић је недавно најавио огромно инвестирање у стадионе по Србији. Воја Гајић, најмање једном хапшени инвеститор (Александар градња), одмах улеће у клуб у горљивој жељи да "помогне", а Ђорђе Бајило (нек ме демантује ако пише на форуму, а пише) је већ од раније представио готов пројекат стадиона. Он је иначе радио и Променаду, а његов отац је био власник Будућност градње за коју не знам да ли још постоји, али је пре пар недеља ухапшен заједно са власником Градитељ НС-а. Фино је то друштво, напредњачка власт у спрези са урбанистичком мафијом.

Претпостављам да ће стадиона ипак бити. :cheers:
User avatar
Turija
Posts: 10778
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Turija »

pedjans wrote:Iz ovoga je potpuno jasno da će stadion biti srušen, i ništa drugo. A šta će posle toga biti... Blago rečeno, nejasno je.
Sta znaci vrlo brzo?
Ako budu gradili stadion kao juznu tribinu i objekat na FCVB, ciji krov je prvi jaci vetar odneo, bolje da ne rade nista.
No, ako nam stadion, ipak, sruse, mislim da su Kula i B Topola najrealnija opcija za domacinstvo.
Ne znam kad zavrsavaju stadion u Topoli, ali cini mi se da bi tamo imali bolju posetu i podrsku sa tribina, nego u Kuli. Mada, Kula bi geografski vise odgovarala.
No, sta cemo sa vernim Sremcima?
Banacanima ne menja mnogo, osim Juznog Banata.
Medjutim, sacekajmo da objave prve datume.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Stexman
Posts: 2590
Joined: Wed Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Stexman »

Zar nije bilo price da ce stadion da se radi tribina po tribina i da radovi nece uticati na domacinstva? Prvo se rusi istok i pomera se teren ka zapadu, pa se onda radi novi istok. Zatim sever pa jug.

Takva neka prica je bila.
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3876
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Red Marquis »

Протомајстор wrote:
pedjans wrote:Iz ovoga je potpuno jasno da će stadion biti srušen, i ništa drugo. A šta će posle toga biti... Blago rečeno, nejasno je.
Мислим да је све јасно, одавно. Ђорђе Бајило (нек ме демантује ако пише на форуму, а пише) је већ од раније представио готов пројекат стадиона.
Iz intervjua je jasno da ono prvo je bilo samo igranje u AutoCADu, a da oni projekat još ni nemaju.
@stexman
Ih, bila priča. Bila priča i da rekonstrukcija kreće u martu 2019-e...Samo priču i imaju. U ovoj državi i kad se ima plan sve kasni 10 godina, a oni, ponavljam i dalje nemaju još ni jasan plan ni projekat.
Io odio Belgrado
fare
Posts: 2834
Joined: Fri Apr 06, 2012 11:32 pm
Location: LALIC

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by fare »

Turija wrote:
pedjans wrote:Iz ovoga je potpuno jasno da će stadion biti srušen, i ništa drugo. A šta će posle toga biti... Blago rečeno, nejasno je.
Sta znaci vrlo brzo?
Ako budu gradili stadion kao juznu tribinu i objekat na FCVB, ciji krov je prvi jaci vetar odneo, bolje da ne rade nista.
No, ako nam stadion, ipak, sruse, mislim da su Kula i B Topola najrealnija opcija za domacinstvo.
Ne znam kad zavrsavaju stadion u Topoli, ali cini mi se da bi tamo imali bolju posetu i podrsku sa tribina, nego u Kuli. Mada, Kula bi geografski vise odgovarala.
No, sta cemo sa vernim Sremcima?
Banacanima ne menja mnogo, osim Juznog Banata.
Medjutim, sacekajmo da objave prve datume.
Mislim da je Kula mnogo bolje rešenje pošto Voša u tom kraju ima dosta navijača pošto sam ja iz tog dela evo samo zadnja utakmica primer protiv Subotičana bilo nas je duplo više od njih a firma je bila u lepom broju.
User avatar
Marcello
Posts: 954
Joined: Wed Jan 10, 2007 2:21 pm
Location: uvek na našoj strani

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Marcello »

Ček', vi stvarno verujete da će nam ove sline napraviti nov stadion??? Ne znam da li da se smejem ili da plačem. :frown:
grobari su avangarda, tačno onoliko koliko smo mi mejnstrim...
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 4011
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Rabba »

Fascinantno je i dodatno pored činjenice da su ga zapravo već i pravili pa nije mogao da dobije upotrebnu dozvolu dve godine.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
N13
Posts: 2068
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by N13 »

Mene najvise brine taj kapacitet 16.800 mesta.
Ja se slazem da nam u ovom trenutku ne treba ni 10.000 kapacitet, ali stadion nije nesto sto se gradi da funkcionise kratkorocno... To je nesto sto treba da sluzi narednih 50-100 godina.

Novi Sad je sada grad sa blizu pola miliona stanovnika i jedan od retkih je koji u ovoj zemlji ima tendenciju povecanja broja stanovnika.
Dakle, stadion bi imao kapacitet manje od 3.5% trenutnog broja stanovnika u gradu... a kroz par godina, taj procenat ce biti jos manji.

To je ono sto mi se ne svidja... pa cak i sada, cim je neka veca evropska utakmica, tesko je doci do karata. Protiv Rapida mrtvog, secam se, jedva sam dosao do karte. Zamislite da gostuje Novom Sadu neki veci klub.
Znam da nam za ovu raspalu ligu ni u dalekoj buducnosti nece trebati veci stadion, ali velike utakmice su najbolji marketing kluba. Istina je i da na takvim utakmicama ima vise 'padobranaca' nego pravih navijaca Vojvodine, ali bude li klub redovno igrao te vece utakmice, i ti padobranci ce poceti navijati za Vojvodinu.

Stadion mora biti dugorocan projekat. I sramota je za grad kao sto je Novi Sad da ima stadion kapaciteta manjeg od 25.000.

Procitah komentar na jednom portalu: Viljareal grad ima 50.000 stanovnika. Stadion Viljareala ima kapacitet 25.000, dakle 50% populacije grada!
User avatar
Turija
Posts: 10778
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Turija »

N13 wrote:Mene najvise brine taj kapacitet 16.800 mesta.
Ja se slazem da nam u ovom trenutku ne treba ni 10.000 kapacitet, ali stadion nije nesto sto se gradi da funkcionise kratkorocno... To je nesto sto treba da sluzi narednih 50-100 godina.

Novi Sad je sada grad sa blizu pola miliona stanovnika i jedan od retkih je koji u ovoj zemlji ima tendenciju povecanja broja stanovnika.
Dakle, stadion bi imao kapacitet manje od 3.5% trenutnog broja stanovnika u gradu... a kroz par godina, taj procenat ce biti jos manji.

To je ono sto mi se ne svidja... pa cak i sada, cim je neka veca evropska utakmica, tesko je doci do karata. Protiv Rapida mrtvog, secam se, jedva sam dosao do karte. Zamislite da gostuje Novom Sadu neki veci klub.
Znam da nam za ovu raspalu ligu ni u dalekoj buducnosti nece trebati veci stadion, ali velike utakmice su najbolji marketing kluba. Istina je i da na takvim utakmicama ima vise 'padobranaca' nego pravih navijaca Vojvodine, ali bude li klub redovno igrao te vece utakmice, i ti padobranci ce poceti navijati za Vojvodinu.

Stadion mora biti dugorocan projekat. I sramota je za grad kao sto je Novi Sad da ima stadion kapaciteta manjeg od 25.000.

Procitah komentar na jednom portalu: Viljareal grad ima 50.000 stanovnika. Stadion Viljareala ima kapacitet 25.000, dakle 50% populacije grada!
Potpumo delim izneti stav i argumente.
Ako je problem nedovoljna povrsina, neka tribine budu u vise nivoa.
Ispod 20k ne b sei smelo ici, a optimum je 25k.
Stadion se projektuje i pravi i za buduce generacije i zitelje grada.
Nije mala investicija da bi bila promasena.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
novosadjanin
Posts: 1353
Joined: Mon Nov 13, 2006 12:30 pm
Location: CURVA OCCIDENTALE

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by novosadjanin »

Ja sam za neki manji kapacitet. 12000 bi bilo po meri. Nesto kao stadion u Plzenu.

Pa nas nikad nije bilo vise od 15000 u poslednjih 30 godina, a jos uvek se prepricava brojka od 5000-6000 na finalu kupa...

Veci kapacitet odgovara samo navijacima blizanaca i moci ce vise da ih stane kada nam gostuju. Ovako kada je manji kapacitet(npr 12000) mozemo nas par hiljada da se rasporedimo po tri tribine, pa onda jos smanjimo kapacitet zbog bezbednosti i tako vestacki stvorimo domacinsku atmosferu :mrgreen: Tuzno ali istinito...

A sto se tice toga da kad jednom za 20 godina mozda budemo igrali Ligu sampiona protiv Reala, pa nece biti mesta za kladionicare koji nikad nisu bili na stadionu... Bas mi ih zao nekako
Sergej Milinković-Savić: "Navijač sam Vojvodine, Mislim da mi koji smo ponikli u Vojvodini ne treba da igramo za crvenu zvezdu i partizan".
pedjans
Posts: 464
Joined: Tue Oct 08, 2013 7:24 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by pedjans »

Kapacitet me ne brine, brine me da će mnogo lakše biti srušiti stadion nego izgraditi novi. Ulaganje od 25 miliona evra zvuči fantastično za naše prilike, da ne govorimo da je sve uslovljeno čisto političkim faktorima, koji mogu da se promene na više načina.

Postavlja se i pitanje šta će biti sa poslovnim prostorom ispod zapadne i naročito severne tribine, koji je i inače sporan.

Jasno je i da je sve u fazi pre početne, odnosno sada se sve to još uvek samo sanja i zamišlja - daleko je i projekat a kamoli realizacija. Utoliko pre ne znam šta znači da će stadion biti izgrađen "vrlo brzo". Meni izgleda da će postojeći biti srušen "vrlo brzo", a onda...

Ima more razloga za skepsu. Rizik je nezamisliv, i nije nemoguća varijanta da ostanemo bez ovog stadiona a ne dobijemo nikakav.

Ipak, ako se ovo zaista izvede, moraće se odati priznanje onima koji to sprovedu, bez obzira na lične, političke i fudbalske animozitete (bar moje) prema njima. To je zaista od kapitalnog značaja za klub pa i grad.
Vosa je sve
Posts: 118
Joined: Thu Feb 09, 2017 11:48 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Vosa je sve »

treba uzeti u obzir i one najave za organizaciju evropskog i svetskog prvenstva(Srbija,Rumunija,Grcka,Bugarska), za svetsko stadion ne sme biti manje od 35 000, za evropsko sigurno da postoji neka granica isto.
sto se tice ovih 16800 za Vosu je to previse izuzev po koju utakmicu.
ako planira reprezentacija igrati nekad u Novom Sadu bilo bi tesno.
idealno bi bilo 22-23 000.
мализека
Posts: 311
Joined: Tue Feb 04, 2014 3:07 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by мализека »

Волео бих да ископирају "Рока Нереа" и завршили смо посао. :mrgreen: :deal:



https://s15.postimg.cc/xqfix6awr/408604 ... 9216_n.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Post Reply