Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Grba_NS
Moderator
Posts: 2056
Joined: Wed Aug 20, 2008 3:30 pm
Location: Grbavica

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by Grba_NS »

AntonioKasano wrote:Ko si ti da ucutkujes ljude ovde?
Ja sam neko ko troši svoje vreme i energiju na decu koja su jesenji prvaci Srbije, a ti istu nipodaštavaš, a ne znaš dva imena da nabrojiš među njima.
User avatar
fraxmanutd
Posts: 201
Joined: Sun Jul 01, 2012 6:20 pm

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by fraxmanutd »

Da je prvi tim pa da i razumem da se kritikuje, ovako ne kontam šta je poenta Kasano?!
Sve to što si napisao, da si danas gledao i raspitao se za malo za godine tih momaka, bilo bi ti jasno sve. Ovako samo gomila nagađanja, netačnih...
Ova pobeda je danas velika kao kuća, baš zašto što je Čuka povukla i prvotimce neke, samo da bi dobili danas. Naši momci su goreli na terenu, a to je ono čega je svaki navijač Voše željan. Da vidi kako se igrači bore za svoj klub.
Tako da umesto da im tražite mane, kritikujete ih, podržite ih!
Oni su NAŠI!
Treba biti ponosan na njih.
Банат цео, црвено бео!
User avatar
Milan
Posts: 4188
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by Milan »

Ne znam sto ste napali garija. Lepo je pitao i izneo svoje misljenju u slucaju da je tako kao sto on pretpostavlja. Lepo mu odgovorite da nije tako, objasnite situaciju i to je to...
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
Grba_NS
Moderator
Posts: 2056
Joined: Wed Aug 20, 2008 3:30 pm
Location: Grbavica

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by Grba_NS »

Milan wrote:Ne znam sto ste napali garija. Lepo je pitao i izneo svoje misljenju u slucaju da je tako kao sto on pretpostavlja. Lepo mu odgovorite da nije tako, objasnite situaciju i to je to...
A što ti nisi pretpostavljao?
User avatar
AntonioKasano
Posts: 498
Joined: Sun Feb 21, 2010 5:28 pm

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by AntonioKasano »

Da ste pazljivo procitali ono sto sam napisao, uvideli bi da nisam omalovazio niti jednog igraca iz mladjih kategorija kao ni sam rezultat vec je sustina u tome da se igraci prave za prvi tim za koji bi vec trebalo da igraju makar povremeno a nema ih ni na mapi, naravno ne njihovom krivicom i da kad izadju iz omladinaca ni onda nece dobiti sansu nego ce u Kabel ili negde slicno i FK Vojvodina od titule omladinaca osim prestiza zbog iste nece imati apsolutno nikakve koristi! Zato sam napisao da mi deluje da se forsira ta titula da bi uprava imala alibi za neuspehe prvog tima! I najnormalnije postavio pitanje ko igra sa kojim godistem jer znam da je ranije npr partizan koji je uvek imao dobre mladje kategorije igrao sa mladjim igracima jer je izlazno godiste vec bilo spremno za prvi tim i bilo je besmisleno igrace od 19 godina forsirati u omladincima. Ali sam dobio lep odgovor da cutim...
User avatar
Turija
Posts: 10717
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by Turija »

Cestitka momcima na jesenjoj Tituli i njihovim trenerima :cheers:
Smatram da bi trebali da se okrenemo toj deci i na Forumu, a batalimo takozvani Prvi tim. Neka prvi tim igra za trenera i upravu. Za publiku i nisu, cast izuzecima, njih par.
Umesto sastava i izvestaja sa seniorskih utakmica, treba se baviti ovom decom, a mi ne znamo ni ko igra za jesenje prvake. Znamo Neskovica i nikog vise.
Tu bi Grba mogao i trebao dati puni doprinos. Da je tako ne bi bilo nervoze i ljutnje na postavljena pitanja u vezi Omladinaca.
Ima logike u onome sto je napisao Kasano ( od 19 godina najbolji bi trebali biti pri prvom timu, ako skolujemo tu decu, a ne da ih posle Titule saljemo na pozajmice).
Poenta i jeste da dobijes iz podmlatka igraca za Prvi tim. Ne svi, ali bar pola iz takve generacije, inace od Titule slaba vajda.
Predlazem da se da izvestaj sa svake utakmice Omladinaca, sastav ekipe i kako je ko igrao. Jedino tako mozemo upoznati nase momke i persektivu Vose.
Ove danasnje prvotimce smo videli xy puta i nema potrebe da ih vise gledamo i pratimo.
Vratimo se Vojvodini, a to su ova deca sa Vujadina.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8865
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by Radoye »

Turija wrote: Poenta i jeste da dobijes iz podmlatka igraca za Prvi tim. Ne svi, ali bar pola iz takve generacije, inace od Titule slaba vajda.
Poenta je da vec neko vreme iz krugova bliskih klubu sto zvanicnim sto nezvanicnim kanalima stizu glasovi da oni omladinsku skolu vide samo kao nepotreban trosak, da se tamo nista ne radi i da odatle nikada nece izaci dobar igrac za prvi tim. Neko ima jak interes da ljudi poveruju u to, da bi mogao da valja svoju drvenariju i zaradjuje na procentima od plata. Omladinska skola se sistematski ubija, trenerima se ne placaju plate, najbolji igraci se bukvalno rasteruju umesto da se promovisu u prvi tim i da se od njih pravi neki novi Kacar na kome ce se uzeti transfer od vise miliona - umesto nas na njima zaradjuju drugi SLS klubovi. Svi mi znamo kako bi trebalo da bude da je situacija iole normalna, ali nije normalna nego se sve naopako radi. Klub tone sve dublje a oni koji odlucuju njegovu sudbinu ulaze u pakt sa crnim djavolom i osvedocenim stetocinama ne bi li jos malo produzili agoniju i odrzali sistem koji im dozvoljava da muzu pare bez polaganja racuna bilo kome. Jer kad bi se stanje u klubu normalizovalo mnogi koji od njega danas ovakvog jadnog i upropastenog lepo zive morali bi da potraze neki posten posao.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Salvador
Posts: 1078
Joined: Sun May 09, 2010 6:07 pm

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by Salvador »

Poenta je da se ili cisti klub od :shit: , ili ako je nemoguce da se gasi, jer ovo blacenje nama slavnog imena FKV vise nema smisla!

Koja je vise poenta da gledamo neke menadzerske lazne zvezde i propalitete od igraca koji veze nemaju sa Vojvodinom, rasprodajte ih sve na zimu, pa da ubacimo ove klince i napravimo postenu pricu, taman ispali u drugu ligu.
Svakako nece biti steta od ovoga sto sada gledamo....
User avatar
Djisa
Posts: 1209
Joined: Sun Mar 07, 2010 10:14 am

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by Djisa »

Salvador wrote: Koja je vise poenta da gledamo neke menadzerske lazne zvezde i propalitete od igraca koji veze nemaju sa Vojvodinom, rasprodajte ih sve na zimu, pa da ubacimo ove klince i napravimo postenu pricu, taman ispali u drugu ligu.
Svakako nece biti steta od ovoga sto sada gledamo....

:dance2: :dance2:

Pa kome se to moze prodati, jedino na kubik!!!!!
Kup je nas!
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8865
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by Radoye »

Djisa wrote: Pa kome se to moze prodati, jedino na kubik!!!!!
Matijevicu za kobasice eventualno.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Turija
Posts: 10717
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by Turija »

Ne treba da vredjamo momke, nisu oni krivi, sto su se nasli u Vojvodini.
Mada bi mogli biti, barem, kondiciono i voljno spremni. To ne zavisi od tehnike i talenta, ali zavisi od trenera i uprave.
Po cenu da ispadnemo iz lige, najbolji omladinci treba da se prikljuce Prvom timu i postavi na terenu. Vojvodina se mora vratiti korenima i principima njenih Osnivaca.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Djisa
Posts: 1209
Joined: Sun Mar 07, 2010 10:14 am

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by Djisa »

Turija wrote:Ne treba da vredjamo momke, nisu oni krivi, sto su se nasli u Vojvodini.
Mada bi mogli biti, barem, kondiciono i voljno spremni. To ne zavisi od tehnike i talenta, ali zavisi od trenera i uprave.
Po cenu da ispadnemo iz lige, najbolji omladinci treba da se prikljuce Prvom timu i postavi na terenu. Vojvodina se mora vratiti korenima i principima njenih Osnivaca.
Niko nije vredjao momke, spominjali smo cinjenicu da se predstavljaju kao fudbaleri, a to je vec javni posao i moraju biti spremni na kritiku i opravdanu i neopravdanu. Da ih je neko psovao ili nesto tako, ali imenom I prezimenom, tvoja konstatacija bi bila na mestu. Ovako, ostaje cinjenica, koja je istaknuta, da ih ne mozes prodati ni za ogrev, a to ce se videti vec na zimu (bar se nadam), kad cemo raskinuti najmanje 10 ugovora, a ni jednog od tih necemo prodati, kao sto nismo ni Ascerica, Starletu i slicne.
Kup je nas!
User avatar
Turija
Posts: 10717
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by Turija »

Djiso, slazem se ja sa tobom i prvi kritikujem, ali hajde bas da ih ne ubijemo u pojam, iako su zalutali u Vojvodinu.Bar nesto volje da imaju, mada je tacno da su fudbalska drvenarija, a trener uporan da ih izvodi na teren. :cheers:
Ne vredi menjati jednog igraca u postavi, pa sledeceg na drugoj utakmici ili drugom poluvremenu, jer koncepcija igre ostaje ista. Mora se promeniti 4-5 igraca dobro osmisljeno, da bi se promenila koncepcija. I dati sansu novim igracima na vise utakmica, jer i ovako gubimo bodove, bez izgleda da nesto popravimo, za bilo koje vreme.
Isti igraci ce da igraju, uvek, isto, izuzev par njih, koji imaju potencijal da izmene svoju igru, ulogu i zadatak.
U sadasnjoj postavi bar jedan bek, a i oba, pa jedan ili dva vezna, zatim centarfor i ostale uskladiti sa izmenama i novim nacinom igre iz koje ima sanse da damo gol.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
churguzijanac
Posts: 2055
Joined: Tue Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by churguzijanac »

Nisam siguran da je 16 pravi broj, ali sigurnno nam ne treba vise od 18 igraca selektiranih kako treba ukljucujuci i 2 golmana. 10ak omladinaca prikljuciti ekipi, dovesti trenera, Rastavca ako je moguce, ukljuciti Djumija u klupske aktivnosti i dati mu sansu da selektira ekipu zajedno sa trenerom.

Klub da napravi strategiju za 5 godina i plan kako da se realizuje, sa ciljem da se stigne do grupne faze LE i poveca navijacko jezgro, takodje da se nadje nacin da se klub odrzava i da raste na zdravim osnovama.
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8865
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by Radoye »

churguzijanac wrote:takodje da se nadje nacin da se klub odrzava i da raste na zdravim osnovama.
Jbg za ovo treba postaviti stvari tako da su prihodi kluba (ulaznice, sponzorstvo, medijska prava, nagrade za igranje u Evropi, transferi napolje) veci od rashoda (transferi unutra, plate i ostali tekuci troskovi, kamate na zaostale dugove itd). Mislim nije velika mudrost, i otkrivam toplu vodu u bojleru, ali koliko se vec godina u klubu posluje naopako izgleda mi da mora i ovo da se crta.

Ali, uslov svih uslova da ono iz prethodnog pasusa (sto je samo po sebi toliko ocigledno da je glupo sto i mora da se napise) bude moguce je da se zaustavi nenamensko odlivanje novca iz kluba iliti prostim recnikom kazano - PLJACKANJE, kako na krupno (stetni ugovori i trasferi, guranje igraca koji nemaju kvalitet zbog menadzerskih mesetarenja, gradjevinske mahinacije, karantini po hotelima itd) tako i na sitno (fiktivna zaposlenja, muljanje sa nabavkama potrosne robe, arcenje sluzbenih kola i tome slicno). Kad bi se pozapusavale sve rupe gde curi, lakse bi se resavali i glavni problemi - a to je pre svega prezaduzenost kluba. Takodje, znali bi tacno na cemu smo finansijski i koliko mozemo da se "ispruzimo" za pojacavanje takmicarskog pogona bez da bacamo klub u jos vece dubioze, jer koliko para toliko muzike, ako ne mozemo da priustimo tim za osvajanje Lige Sampiona jer nismo finansijski jaki ko Barselona onda treba da pravimo najbolji moguci tim za ono para koliko imamo, pa dokle taj tim dobaci. A to opet znaci da u takvom timu uvek moraju da igraju oni najbolji i najspremniji a ne oni sa najjacim menadzerima. Ni ovo nije mudrost, ali za nas izgleda da jeste.

E sad, koliko ima interesa da se klub postavi na zdrave noge, to je vec drugo pitanje. Jer, kad bi se zapusilo curenje mnogi kojima ovakvo stanje bas odgovara bi ostali kratkih rukava. I zato ce se izlaz ponovo traziti u promenama na isto, gde se jedna garnitura mutnih likova zameni drugom istom takvom ili jos i gorom, da bi izgledalo da se nesto kao menja a da sistem i dalje ostane isti i da pare i dalje cure iz kluba u privatne dzepove.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Post Reply