Zašto se Vojvodina razlikuje od ostalih klubova?

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Odgovori
slavko085
Postovi: 187
Pridružio se: Sre Mar 08, 2006 5:54 pm
Lokacija: VOJVODINA - REAL MADRID 2-2 CHAMPIONS LEAGUE 2008/2009

Zašto se Vojvodina razlikuje od ostalih klubova?

Post od slavko085 »

Pocel oje ono cega sam se pribojavao. Kada su videli da su dobili opasnog konkurenta u borbi za titulu,titovi blizanci se vracaju (a kao da nisu ni odlazili) oprobanom receptu. Poceli su namestanje zesce,neki indirektno (partizan) neki direktno (cigani) ,zna se uostalom da je smederevno ciganski klub i polako pocinje da se vraca tocak unazad nekoliko godina. Taman kad mislis da moze regularno smederevo odigra gotovo neverovatnu utakmicu,gde se ne zna ko je losiji i "naivniji"... Cukaricki odigra hrabro,cvrsto,a onda se dobije penal u 94-om iako su navodno to morali jos mnogo ranije. A to ,naravno ,konstruisu beogradski mediji i stvaraju laznu sliku onoga sto se desavalo na jna. Strasno. Moramo biti hrabri kada je najneophodnije,a to je za dve nedelje u beogradu i 12.12 (o kako samo zeljno ocekujem tu utakmicu) protiv cigana. mislim da postoje svi uslovi da se srusi rekord na severu i da konacno bude ako ne 100 posto ,onda makar 90 posto ispunjen
FK VOJVODINA NOVI SAD - FC REAL MADRID
Stadion: Karadjordje
Kapacitet: 22.100
Sudije: Frisck / Malunov / Janik
Pocetak: 20:45
ulaznice: ZAPAD - 2000 din
(veliki) ISTOK - 1800 din
(veliki) JUG i SEVER - 1000 din
ssnigd
Postovi: 3320
Pridružio se: Sre Maj 02, 2007 5:46 pm
Lokacija: NS

Post od ssnigd »

Ne bih se slozio da ljude ne interesuje fudbal,pa eno pune kladionice,svi gledaju mancestere,reale,liverpule,espanjole...i razno razne
Gledaju ljudi zbog novaca i mozda poneki zbog dobrog fudbala. Ne zele oni na Karadjordja, bolje im je da daju 200,300 kinti za tiket pa im mozda i uleti neka para, ovako im je samo gubitak odgledati Vosu. Mozda cekaju ulaz za dz, pa ce mozda onda na Karadjordja ako ih i tad ne bude mrzelo.
Ili se jednostavno stide da dodju. Naravno ovo se odnosi samo na Vosine navijace, drugi me ne interesuju.


Slavko pa nemoj tako, bas je zvezda dobro odigrala, pa 5 komada pa to ti je ljepota od fudbala. :evil: :evil: I partizan, pa ako nije zasluzio penal u 94.-om kad ce onda :evil: . Kakve to ima veze sto je identican start napravljen na Despotu pa nam nije sviran penal a njima jeste. Ne daj Boze da Vosa osvoji titulu, to ti je onda obicna namestaljka, jer mi ne znamo da igramo mi samo namestamo. :evil:

A ti Novi Sade pricaj kako Vosa namesta i kako je to potpuno nemoguce da mi osvojimo titulu i kako se svi smeju tome i kako je potpuna zabluda sto sanjamo titulu i kako je finale Kupa bilo namesteno da ga osvojimo, a blizanci posteno igraju i naravno posteno i osvajaju. Pa dokle vise da ponizavamo sami sebe. Dokle vise da nas jebu sa svih strana. Ima li vatre, ima li ponosa, dostojanstva, prkosa u nama Novosadjanima.

NOVI SADE USPAVANA PRINCEZICE OD GRADA PROBUDI SE, VREME JE :!: :!: :!:
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
ice
Postovi: 2861
Pridružio se: Sre Feb 16, 2005 12:50 am

Post od ice »

...
Poslednja izmena od ice u Ned Okt 24, 2010 10:04 pm, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8760
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Post od Radoye »

ice napisao:Mogu reci da se slazem sa ssnigd,s tim da situacija ipak nije tako crna,bar sto se tice severa,a videlo se to i u subotu.Broj pripadnika Firme stalno raste,ali sto je mozda i vaznije uz veliki trud nekih najodgovornijih ljudi na njenom celu polako se prosiruje tvrdo jezgro navijacke grupe,to jest broj ljudi koji su uvek i bez obzira na sve(dobro jedino ako se teski zivotni problemi i obaveze ne isprece) uz klub i igrace gde god oni bili.Eto videlo se to na primer u Cacku koji je uvek bio nasa rak rana sto se tice odlaska.Inace u subotu na protestu bila je prava milina i ponos biti navijac Vojvodine.
Ne sekiraj se Ice, bice nas stadion pun kao sto je na njega onomad stalo 27 hiljada iako je kapacitet bio 25 (ima nas koji se secamo kako je to izgledalo). Samo da se kontinuitet dobrih igara i rezultata produzi.

Ukupno gledano je posecenost na svim stadionima u Srbiji opala, kao sto je pao i kvalitet fudbala, ali doci ce ljudi kada namirisu titulu. (Nama navijacima ona vec mirise, ali mi se lakse ponadamo nego ovi "obicni". :wink: )

I te sampionske godine Vosa je dobila jako puno "navijaca" i postalo je IN reci da navijas za Vojvodinu a mnogi od njih su kasnije otpali i vratili se odakle su dosli - beogradskim blizancima. Ali pravi su ostali i uvek ce i biti uz Vosu. A krenulo je mrsavo, pa onda kako je postajalo sve izvesnije da je titula realna (a i igrali smo mnogo lep fudbal - kakva je to bila ekipa bogtemazo!) i stadion je postajao tesan i na kraju ono nezaboravno ludilo...

Znaci samo dobra igra i rezultati - pa ce biti i publike i "brujace" grad isto kao sto je onda bilo i bice Novi Sad jos ponosan na Vojvodinu i Vojvodina ponosna na Novi Sad!
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Korisnikov avatar
Milan
Postovi: 4042
Pridružio se: Sre Sep 14, 2005 5:44 pm
Lokacija: Vojvodina

Post od Milan »

"Pocel oje ono cega sam se pribojavao. Kada su videli da su dobili opasnog konkurenta u borbi za titulu,titovi blizanci se vracaju (a kao da nisu ni odlazili) oprobanom receptu. Poceli su namestanje zesce,neki indirektno (partizan) neki direktno (cigani) ,zna se uostalom da je smederevno ciganski klub i polako pocinje da se vraca tocak unazad nekoliko godina. Taman kad mislis da moze regularno smederevo odigra gotovo neverovatnu utakmicu,gde se ne zna ko je losiji i "naivniji"... Cukaricki odigra hrabro,cvrsto,a onda se dobije penal u 94-om iako su navodno to morali jos mnogo ranije. A to ,naravno ,konstruisu beogradski mediji i stvaraju laznu sliku onoga sto se desavalo na jna. Strasno. Moramo biti hrabri kada je najneophodnije,a to je za dve nedelje u beogradu i 12.12 (o kako samo zeljno ocekujem tu utakmicu) protiv cigana. mislim da postoje svi uslovi da se srusi rekord na severu i da konacno bude ako ne 100 posto ,onda makar 90 posto ispunjen"
Potpuno se slažem sa tobom Slavko.
Ice, isto tako. Teško je bilo šta dodati na vaše komentare. Jedino što mi je palo na pamet, je pomisao da ovakve tekstove navijači komunističke družine, ni pod razno ne bi uspeli da sastave. I u ovakvim stvarima se primećuje taj poseban šmek, šmek koji u sebi nose svi pravi zaljubljenici naše Vojvodine.
POŠTO OBRAZ ???!!!
ssnigd
Postovi: 3320
Pridružio se: Sre Maj 02, 2007 5:46 pm
Lokacija: NS

Post od ssnigd »

P.S.-pohvale ssnigd za sve konstruktivniji doprinos diskusijama na ovom forumu. Wink
Hvala ice, trudim se :lol:
Sto se tice sabotiranja Vose ovo je bojim samo p.ckin u odnosu na ono sto sledi. Prosle godine ukradeno drugo mesto na tabeli, ukradeno Despotovo prvo mesto strelca, a ove godine...hm...Mi navijaci cemo izdrzati, navikli smo i ojacali smo usput, a za ostali obican svet ljubitelja Vose videcemo. Nadam se da ce Bata ugraditi jos jaci inat u igrace da istraju do kraja, jer ako moze mali Kacar mogu i moraju i svi drugi.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
slavko085
Postovi: 187
Pridružio se: Sre Mar 08, 2006 5:54 pm
Lokacija: VOJVODINA - REAL MADRID 2-2 CHAMPIONS LEAGUE 2008/2009

Post od slavko085 »

Milan napisao:"Pocel oje ono cega sam se pribojavao. Kada su videli da su dobili opasnog konkurenta u borbi za titulu,titovi blizanci se vracaju (a kao da nisu ni odlazili) oprobanom receptu. Poceli su namestanje zesce,neki indirektno (partizan) neki direktno (cigani) ,zna se uostalom da je smederevno ciganski klub i polako pocinje da se vraca tocak unazad nekoliko godina. Taman kad mislis da moze regularno smederevo odigra gotovo neverovatnu utakmicu,gde se ne zna ko je losiji i "naivniji"... Cukaricki odigra hrabro,cvrsto,a onda se dobije penal u 94-om iako su navodno to morali jos mnogo ranije. A to ,naravno ,konstruisu beogradski mediji i stvaraju laznu sliku onoga sto se desavalo na jna. Strasno. Moramo biti hrabri kada je najneophodnije,a to je za dve nedelje u beogradu i 12.12 (o kako samo zeljno ocekujem tu utakmicu) protiv cigana. mislim da postoje svi uslovi da se srusi rekord na severu i da konacno bude ako ne 100 posto ,onda makar 90 posto ispunjen"
Potpuno se slažem sa tobom Slavko.
Ice, isto tako. Teško je bilo šta dodati na vaše komentare. Jedino što mi je palo na pamet, je pomisao da ovakve tekstove navijači komunističke družine, ni pod razno ne bi uspeli da sastave. I u ovakvim stvarima se primećuje taj poseban šmek, šmek koji u sebi nose svi pravi zaljubljenici naše Vojvodine.

Milane to sto si rekao za smek... pa ,bez namere da ikog uvredim, a pogovoto sto sam trenutno u boegradu,a rodjen sam novosadjanin i deo mojih je tu sto bi Miki rekao "dosao pre zaba", ali vidi se razlika u kulturi. Vidi se gde su vladali Turci a gde Austrougari. Sa tim se rodis. Ili se ,kao neki, ne rodis. Njihovi prosecni navijaci (pandan nama ovde,jer racunam da nismo svi doktori nauka), nema sanse da ce napisati jedan realan tekst,sa makar malom dozom suptilnosti,kulture. Kod njih je sve "bate",ovo-ono, nema realnog promisljanja. To je i posledica komunizma,i pozledica onoga u cemu i sa cim smo ziveli,to je jednostavno drugacija kultura. Iako smo ista nacija (hvala bogu) ,ali mene je prosto sramota nekih ljudi koji predstavljaju moj,srpski narod. Pri tom govoreci,nisam na strani canka i cede. :lol: 8) 8) 8)
FK VOJVODINA NOVI SAD - FC REAL MADRID
Stadion: Karadjordje
Kapacitet: 22.100
Sudije: Frisck / Malunov / Janik
Pocetak: 20:45
ulaznice: ZAPAD - 2000 din
(veliki) ISTOK - 1800 din
(veliki) JUG i SEVER - 1000 din
Korisnikov avatar
masta_ace
Postovi: 216
Pridružio se: Pon Avg 13, 2007 9:12 pm

Post od masta_ace »

ice napisao:Mogu reci da se slazem sa ssnigd,s tim da situacija ipak nije tako crna,bar sto se tice severa,a videlo se to i u subotu.Broj pripadnika Firme stalno raste,ali sto je mozda i vaznije uz veliki trud nekih najodgovornijih ljudi na njenom celu polako se prosiruje tvrdo jezgro navijacke grupe,to jest broj ljudi koji su uvek i bez obzira na sve(dobro jedino ako se teski zivotni problemi i obaveze ne isprece) uz klub i igrace gde god oni bili.Eto videlo se to na primer u Cacku koji je uvek bio nasa rak rana sto se tice odlaska.Inace u subotu na protestu bila je prava milina i ponos biti navijac Vojvodine.

Zeleo bih da na nesto skrenem paznju.Zahvaceni panicnim strahom cigani i grobari u zadnje vreme kad se vec ne prepucavaju izmedju sebe,sire tvrdnje kako Vojvodina namesta utakmice u svoju korist i kako je zbog toga tu gde jeste i kako je ona jedan mafijaski klub.U tim tvrdnjama idu toliko daleko da isticu kako smo prosle sezone kupili sijaset utakmica i cak stavise namestali Despotovicu da da sve one golove sto je postigao.Pa mislim stvarno,imali kraja njihovoj bezobzirnosti,sebicluku,odsutnosti bilo kakve pravicnosti i samoprekora?
Oni to nama da pricaju?PA KAKO IH NIJE SRAMOTA!KAKO IMAJU OBRAZA ZA TAKO NESTO?
Oni koji su majstori u namestanjima svake vrste,kupovinama sudija,potplacivanju novinara i televizija,oni cije bitisanje placamo i mi iz svog dzepa jer su drzavni projekti zbog kojih se dizu svi moguci politicari na noge i u cije kase se slivaju ogromne svote novca?!
U tim klubovima se vrsi pranje novca,zatim trgovina robljem(igracima),zbog toga su i suvlasnici reprezentacije(plus jos OFK) i nijedan igrac iz nekog drugog kluba ne sme biti pozivan tamo.
A u ciju korist ono se sviraju penali u 94,95.minutu?Zbog koga se utakmice produzuju i do 100-tog minuta sve dok se ne da gol?Kada se tako nesto desavalo Vojvodini ili nekom trecem klubu?
A mi smo kao namestili utakmice u kojima dajemo golove bas u zadnjim minutima,a kao slucajno ti golovi su po pravilu regularni?Pa nismo mi samo pogadjali golove na kraju utakmice,eto bilo je tu i precki kao u duelu sa Cukarickim.Ma ne vredi o tome ni pricati.
A sta je tek sa medijima?Da oni ne bruje mozda po 24 casa dnevno o Vojvodini?Pa njih je sramota da prikazu ili izgovore cak i samo ime navijacke grupe koja bodri ovaj nas klub.A zna se ko i zasto sa druge strane ne silazi sa tih istih medija,pa je udarna vest cak i kada se Kosanovic olaksao ili Djukic izduvao nos,ili Basta priveo novu sponzorusu,a mladi Jovetic stekao svoje prvo iskustvo.Mislim da o tome uopste ne treba trositi reci,sve se vec zna.Novinarima ni to nije dovoljno vec se trude da totalno potkopaju Vojvodinu stalno iznoseci netacne informacije,umanjujuci broj njenih gledalaca,broj postignutih golova njenih igraca,pokusajima da se pojedini njeni igraci dovedu na listu akvizicija beogradskog dvojca,zatim vodjenjem kampanje protiv njenih navijaca,klupskog rukovodstva i slicno.Sve u svemu pravi pir krvozednih vampira i ljudskog taloga.
A ja zelim da pitam da li ima kluba ovde kod nas koji je pretpreo vece nepravde i teror nego sto je to FK Vojvodina?
Da se vratimo malo u proslost.
Nas klub je osnovan u vreme izbijanja rata,i to su ga osnovali srpski studenti u periodu kada je sve sa srpskim predznakom primano na noz i vuklo goleme posledice.Isti taj nas klub,FK Vojvodina je za vreme Drugog svetskog rata bio zabranjen,ali opet ljudi koji su ga vodili i njegovi igraci su se nekako snasli i taj tezak period je preguran uz veliki trud svih njih.
Posle rata komunisticka vrhuska je zelela da klub prisvoji za svoje licne interese i da mu promeni ime,ali nisu uspeli u tome,a pre svega zato sto su se navijaci Vojvodine,oni koji su iskreno voleli taj klub pobunili.U isto vreme u Beogradu cvetaju dva novoosnovana kluba pod direktnim patronatom komunistickog rezima i najveceg sina nasih naroda,s tom razlikom da je jedan osnovala vojska a drugi policija.Njima su pridruzena jos dva hrvatska kluba radi zadovoljavanja nacionalne ravnoteze i stvorena je vestacka velika cetvorka.Vojvodina je bila klub koji je uspeo da razbije doticnu cetvorku i cak da osvoji jednu titulu(kasnije ce na smiraju bivse drzave doci i druga),usput dobijavsi mnogobrojna priznanja da mozda igra i najbolji i najleprsaviji fudbal u zemlji.Medjutim to sve nije bilo dovoljno jer je klub bio izlozen nepravdama,kradjama na terenu koje su se odvijale po politickom diktatu,a uz to nije imao ko da ga finansira iz drzavnih struktura za razliku od rivala.Tako je Vojvodini tokom sedamdesetih godina na sraman nacin u poslednjem kolu oduzeta titula koja je pripala splitskom Hajduku.Ipak Vojvodina je uspela da jos dosta puta razbije veliku cetvorku a takodje je ostavila znacajan trag i na medjunarodnoj sceni(mada mediji sto se toga tice naravno pola stvari precutkuju).
Po raspadu nekadasnje drzave stvari se ne menjaju bitnije,s tom razlikom da je knjiga sa cetiri pala na dva slova.Vojvodina se hrabro upusta u borbu za tron za Zvezdom i Partizanom i u sezoni 94/95 osvaja cak i jesenju titulu i na pocetku proleca jos dodatno uvecava prednost.Medjutim,na scenu stupaju necasne radnje i mesetarenje beogradskog dvojca i pre svega njihovih gazda i mentora koji uvek imaju cvrsto uporiste u politickim strukturama,i Vojvodina je izlozena nevidjenoj sudijskoj kradji koja joj otezava posao dok je na drugoj strani Beogradjanima posao olaksan namestanjem mnogobrojnih utakmica.Naime problem sa namestanjem utakmica postojao je i ranije,ali pocetkom 90-ih on je i u svetu a ne samo kod nas dobio turbo ubrzanje.Utakmice se namestaju na veliko i to se sve vise uopste i ne krije.U pomenutoj sezoni sudije su Vojvodini bukvalno oduzele titulu,poklonivsi Partizanu na njegovom stadionu pobedu od 1:0 iz nepostojeceg penala koji je navodno Jezdimirovic skrivio nad Nadjem,iako je igrac Vojvodine bio ispred igraca Partizana prema svome golu i doticnom ledjima okrenut.Ceo stadion se smejao sudijskoj odluci.Zatim u mozda i odlucujucoj utakmici za titulu,Vojvodina je docekala pri kraju prvenstva Crvenu Zvezdu i bila joj je potrebna pobeda dok je Zvezdi odgovarao i bod.Vojvodina je odlicno zapocela i povela sa 2:0,ali su je sudije sprecile da posao i dovrsi poguravsi Zvezdu do izjednacenja gde se posebno isticao Zvezdin izjednacujuci gol koji je postigao Darko Kovacevic nakon sto je(a to se jasno videlo) primirio loptu rukom.Zvezda je na kraju osvojila titulu.
Zatim za Vojvodinu stizu teska vremena gde joj u upravu ulaze sve sami lopovi i mesetari od kojih su velika vecina bili navijaci Zvezde i Partizana,sto u stvari i uopste nisu krili.
Dolaskom na celo Ratka Butorovica(u cemu su presudnu ulogu odigrali navijaci Vose),Vojvodina je stala prvo na noge,a zatim veoma brzo dozivela renesansu za koju se svi nadamo da je tek u svojoj ranoj fazi.
Mozda je Vojvodina i namestila po koju utakmicu,tesko je tvrditi da toga uopste nije bilo,ali tvrditi da to drugi uopste nisu radili je cist bezobrazluk.
Uostalom,za sve nepravde dozivljene u proslosti Vojvodini ama bas niko nema APSOLUTNO NIKAKVOG PRAVA da prigovori,nego bi trebalo doticni kriticari da zapuse usta i pozabave se svojim dvoristem.Toliko je stara dama srpskog fudbala dozivela nepravdi da jos mnogo vode treba da protekne Dunavom da bi se sve to opralo i zaboravilo.
Umesto sto pojedinci iznose netacne i pausalne tvrdnje,bolje bi im bilo da se malo zapitaju sta je taj doticni Butorovic doneo novo u Vojvodinu?Mozda je slusajuci glas navijaca u igracima uspeo da probudi zelju za borbom na terenu i napredovanjem?Mozda je u timu i klubu stvorena zavidna disciplina i sto je jos vaznije timski i drugarski duh koji odnosi pobede jednu za drugom?Mozda su i stvoreni optimalni uslovi u kojima je svakom profesionalcu milina da pruza svoj maksimum?Naravno sve to nije jos dovedeno do savrsenstva i nivoa na kome bi to trebalo da bude,ali to je i normalno jer se nista ne moze uraditi preko noci,nego svaki rad zahteva vreme da se na kraju isprobaju njegovi plodovi.
Dok tvrde da su Despotovicu namestani golovi,mozda bi se pristalice Zvezde i Partizana mogle i potsetiti da je upravo on bio dzelat njihovim klubovima zabijajuci im presudne golove.Da nisu i ti golovi namesteni?
Sumirajuci sve ovo,jasno je svima da je beogradski dvojac,njihove poklonike i gazde,kao i medije zahvatila panika zbog sasvim realne mogucnosti da Vojvodina osvoji titulu.Zato su se okrenuli starom i dobro oprobanom receptu sirenja laznih informacija,mesetarenju,kradjama i namestanju.Ali gospodo ovaj put vam to nece proci jer MI SMO JEDNO TO JE NASA SNAGA!

P.S.-pohvale ssnigd za sve konstruktivniji doprinos diskusijama na ovom forumu. :wink:
fantastican post jebote... nisam ovo sve ni znao. svaka cast
a jel mi mozes malo objasniti kako smo to izgubili titulu u sedemdesetim od Hajduka ?
ja sam jos davno mnogo citao Vosine monografije (imam cini mi se 50 godina vojvodine i 85) tu su objasnjeni Vojvodini uspesi i velike kradje, cini mi se da nam je jednom sviran kraj utakmice dok je sama lopta isla ka praznom protivnickom golu, il tako neka ogromna kradja, a to je valjda odlucivalo o tituli... medjutim vecinu tih informacija sam zaboravio.
e da i velik mi je bedak sto eto Dinamo Zagreb je imao 4 titule sampiona za vreme te "velike" cetvorke i ex Yu, znaci uz malo srece sad kapiram bukvalno smo ih mogli prestici. jebiga bas...
Poslednja izmena od masta_ace u Pon Nov 12, 2007 6:59 pm, izmenjeno 1 put ukupno.
vladans
Postovi: 548
Pridružio se: Uto Sep 18, 2007 2:55 pm
Lokacija: novi sad

Post od vladans »

mislim da je ice napisao mnoge stvari koje nas prave,iskrene navijace vojvodine bole od kad znamo za sebe i koje cemo uvek nositi u sebi kao neku omcu oko vrata!ja se u potpunosti slazem sa svim sto si rekao,ali zelim i ja da napisem nesto o ovoj temi iako ce neko mozda reci da nije ni mesto(topik je o utakmici sa banatom)ni vreme(drugi smo na tabeli)i ja se zbog tog unapred izvinjavam svima ,ali je ovo jace od mene!
pomenuo je ica kako su pretpostavljam na sajtu b92 pocele price o navodnom namestanju utakmica od strane vojvodine,pa do toga da smo cak uspeli namestiti despotu one silne golove u prvenstvu i kupu prosle godine,pazi ti mozgova majke ti :!: :?: ali i pored tih gluposti,mene vise nervira jedna druga stvar koju tamo razni likovi pisu,a to je da oni FK.VOJVODINU poistovecuju sa bezanijom,vozdovcem,cukarickim,zvezdarom,posebno arkanovim obilicem i drugim mafijaskim tvorevinama iz nase prestonice,cak sam cuo i jednu novinu za mene da je eto jedan radnicki iz nisa(koji u svakom slucaju im zavidnu tradiciju i kamo srece da je u prvoj,ups-super ligi)za nas real madrid!to su isti oni likovi koji su na utakmici sa partizanom(kao sto sam vec ranije napisao)pricali kako prvi put u zivotu vide kacara,isti oni likovi koji su me prosle godine na moru sokirano gledali kad sam im rekao da vojvodina ima svoje navijace,jebote kao da zivimo sto hiljada kilometara od beograda!a ko je za to kriv?pa naravno svi oni koji na sav glas govore kako bi eto bilo idealno da pored"dva nasa najveca kluba"postoji makar jos jedan koji bi mogao da se upusti u borbu za titulu,a mole boga da se u stvari to nedesi a i kad se to desi(kao sto je sad slucaj)pokusavaju na sve nacine da to zaustave!u prevodu to su listom svi sprski mediji,pogotovo beogradski,a na moju veliku zalost i vecina novosadskih!svi ste naravno upoznati sa onom cuvenom i isforsiranom podelom srba na cetnike i partizane na cigane i grobare,prakticno ti i niko i neostavlja mogucnost nekog sireg izbora,ili jesi ili nisi srbin izgleda po svemu tome!a gde smo mi u celoj toj prici,gradjani drugog reda izgleda,pa zato i netreba da cudi sve ovo sto nam se desava jedino intenzitet sikaniranja zavisi od toga koliko smo mi u tom momentu jaki,a na njihovu zalost mnogo smo jaki i mnogo nas vise ima nego sto oni mogu i da pomisle(primer toga je i cudjenje cuvenog cigana gojka andrijasevic o nasoj brojnosti na finalu kupa prosle godine)!
neverovatne stvari mozemo cuti i procitati u medijima,od toga da nam trener partizana kaze kako je utakmica sa vojvodinom bila na nivou derbija najvecih evropskih klubova,a u sledecoj recenici kaze(i ostane ziv)kako smo mi tri puta presli centar i tri puta dali gol!?pa ko je ovde lud?kako onda ta utakmica moze da lici na derbi reala i barselone?!pametnije bi mu bilo da se pozabavi sa njegovom cuvenom uzrecicom nego da lupa gluposti!mogu zamisliti samo kakav bi neverovatan pritisak placeni novinari napravili na selektora da kojim slucajem nepozove njihovog miljenika iz znate koja vec dva kluba,a kad je u pitanju nas kacar zabole ih ona stvar jer nisu placeni za to vec da dosade i bogu i narodu sa pitanjima "na koju ce stranu topcidarskog brda da predje"kao da je to ugovorena stvar,ali to je sasvim normalno po"velikom prijatelju"naseg kluba miroslavu gavrilovicu!zato i necudi da su za pekarica zainteresovani neki tamo sinjik i par rumunskih klubova iako svi znaju da je vec godinama najbolji stoper u zemlji i da je zasluzio da igra u reprezentacijii,ali na njegovu zalost ima jednu veliku manu,a svi vec znamo koju!
zatim,svedoci smo da je u zadnjih par godina na delu vestacko medijsko nametanje ofk beograda kao clana velike trojke srpskog fudbala pre svega od strane nebojse petrovica sa sos kanala i price kako su oni navodno naslednici baska koji je naravno osnovan mnogo pre vojvodine i koji je osvojio cetiri titule u kraljevini jugoslaviji!! malo li je?pa sto se takve budalastine nisu setili pre dvadeset trideset godina nego bas u vreme kada je njihov terzic predsednik saveza,koji sve to naravno odobrava!pa niko vise nesme ni da kaze da za razliku od vojvodine taj isti ofk beograd vise tavorio u prvoj b i drugoj ligi nego sto je uopste imao prilike sa nama da igra od raspada sfrj,dok smo mi sedam godina bili u vrhu,osvojili i jesenju titulu,ali ko se jos od njih to seca,a sto je jos vaznije cuvena karaburma vec godinam belezi negativne rakorde u broju gledalaca,pa gde su ti navijaci velikog ofk beograda?!ima jos milion stvari koje bih napisao,ali jednostavno nema smisla jer vi sve to ionako znate,jedino da apelujem na sve novosadjane koji vole vojvodinu(a ima ih na srecu dosta)da dodju da pomognu ovim momcima da osvoje titulu ove godine i da se svi zajedno radujemo!kad ce ako ne sad :!: :?:
BUDI NOVOSADJANIN NAVIJAJ ZA VOJVODINU pa zar ima neceg logicnijeg
Korisnikov avatar
Voja
Dežurni spiker
Postovi: 9552
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 5:54 pm
Lokacija: Kome trebam, već zna...

Post od Voja »

Pazi,vosini navijaci i simpatizeri (kako neki kazu :wink: ) su jedna velika porodica,u kojoj vlada harmonija i koju okuplja i veze ista ljubav.Ostali nisu bitni,i mogu samo da nam zavide.
Slika
ice
Postovi: 2861
Pridružio se: Sre Feb 16, 2005 12:50 am

Post od ice »

Sto se tice te titule koja je otisla splitskom Hajduka,o tome znam na osnovu prica i ukoliko se ne varam Hajduk je namestio utakmicu zadnjeg kola i na osnovu gol razlike osvojio trofej.U svakom slucaju malo ljudi zna da je Vojvodina u staroj Jugoslaviji osvojila tri puta drugo mesto i nekoliko puta trece.
Slazem se i sa postom vladans-a,za njega vaze iste pohvale kao i za ssnigd,s obzirom da su se registrovali u toku ove godine,osvezenje su na ovom forumu i pisu kvalitetne postove,jedino mi je zao sto nemamo i zenskog clana foruma,a bila je donedavno jedna(jeja valjda bese).
U svom postu vladans je jasno objasnio u kom pravcu razmisljaju navijaci beogradskog dvojca i koliko se tako necemu treba argumentima suprotstasviti.Takodje svaka cast i za izlaganje o OFK-u,potpuno isto tako i ja mislim i o tome sam pisao jos na onom starom forumu.
Na kraju kad sam se vec dotakao sudijskih nepravdi iz proslosti,bio bi red da dovrsim to(iako je malo skretanje sa teme),naravno drzacu se samo tog perioda s pocetka i sredine 90-esetih.
Dakle pored dve vec opisane situacije tu su jos i:
-Ponisten gol Govedarice negde iz tog perioda ne znam tacno kada protiv Partizana u porazu od 1:0 u Beogradu zbog navodnog igranja rukom prilikom primanja lopte,a jasno se videlo da je Deki loptu primio negde na stomak i zatim iz prve raspalio i zabio lep gol
-nevidjena kradja tokom cele utakmice u sezoni 92/93 pri porazu od Zvezde 2:3 u Beogradu,iako smo vodili 2:0 i to je odlucilo ko ce na kraju zauzeti drugo mesto
-dva crvena kartona nasim igracima u porazu od Partizana 6:3 u Beogradu u sezoni 95/96 iako smo na poluvremenu vodili 3:2
-smesan penal dosudjen Crvenoj Zvezdi u sezoni 93/94 u remiju od 2:2 u Beogradu,situacija je bila takva da na spicu naseg sesnaesterca u totalno bezopasnoj situaciji i punom sesnaestercu,lopta se odbila visoko gore i dok je padala pri remplovanju naseg igraca i jednog Zvezdinog sudija je svirao penal,a svi na stadionu su se smejali
Svim ovim situacijama bio sam licno prisutan,u to vreme cesto se desavalo da na Marakanu i JNA nije ni bio organizovan navijacki odlazak od strane tadasnjeg Red Firma i stoga sam ja u drustvu par drugova isao u sopstvenoj reziji vozom(cesto i neplacajuci kartu,kriza :lol: ).Ljudi koji su sedeli pored nas na istoku ili zapadu i bili navijaci Zvezde i Partizana slagali su se u oceni da je Vojvodina pokradena,ali kao sto rekose nije ih briga jedino im je vazno da njihov klub pobedi.Tada sam bio tinejdzer i te nepravde ce mi vecno ostati u secanju,pogotovo sto su svi znali da je tada Vosa sa Pantelicem,Samardzicem,Saulom,Jezdimirovicem,Govedaricom,Dundjerskim,Radojicicem,Kocicem i ostalima imala najbolji tim i zasluzila da osvoji titulu.
Nepravde se ne zaboravljaju,ali vise ih necemo dozvoljavati.
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
Korisnikov avatar
Voja
Dežurni spiker
Postovi: 9552
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 5:54 pm
Lokacija: Kome trebam, već zna...

Post od Voja »

Secam se jednog naslova iz zurnala "SMEJAO SE I IGRAC PARTIZANA".
Sudija je svirao nepostojeci penal nad Savom Milosevicem (iz vremena dok je igrao sa maramom) i Panta daje izjavu u zurnal da se i sam Milosevic smejao jos na terenu sudijskoj odluci!!!!
Slika
Korisnikov avatar
Stoik
Starosedelac
Postovi: 743
Pridružio se: Čet Jan 13, 2005 1:06 pm
Lokacija: Novi Sad - Srbija
Kontakt:

Post od Stoik »

Vojo, taj detalj o kojem pričaš je čak naterao i televizijske stanice da prozbore koju o svemu. Čak je i štampa je bila prepuna o samo jednom detalju na utakmici, odnosno smešno dosuđenom penalu zbog kojeg smo izgubili u Beogradu od Partizana sa 3:1. Sve se zasnivalo na tome da njihovi napadači uđu u šesnaesterac i padnu. Al' sad su druga vremena. Ni sudije više ne znaju ko sa kim namešta utakmicu :lol:
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10574
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Post od Turija »

Ice, tekst je sjajan :!:
Sa iznesenim činjenicama, kao i stilom pisanja prevazilazi okvire svakog navijačkog foruma.Podsetio si me na dane kada je Podbara obogaćivao izvrsnim istorijskim i analitičkim tekstovima ovaj forum.
Nikada prežaliti neću ukradenu titulu 74/75, kao i tu 94/95.Morali smo je uzeti i sa Bobetom Pavkovićem (kao trenerom), jer smo te jeseni igrali najbolji fudbal u državi.
Realno gledano, Vojvodina je BAR JEDANPUT U SVAKOJ DECENIJI, trebala biti šampion.Naravno, da je bilo pravde na našim stadionima i da se nisu (u)mešali nefudbalski faktori.Međutim, pet Titula za Novi Sad žestoko bi uzdrmao religijski imidž ,,velike četvorke,,. I zato se uvek, sa suzama u očima, setim antologijskog teksta na ovom forumu Mučenici.Vojvodina, sigurno jeste, kroz svoju gotovo stogodišnju istoriju, Klub Mučenik.
Nadam se da ćemo u ovoj deceniji ponovo na Presto.Ako ne ove godine, onda na dvadesetogodišnjicu Druge Titule.Otprilike, vreme je da se svi bačeni bumeranzi vrate njihovim vlasnicima.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Korisnikov avatar
Qr0nJa
Postovi: 416
Pridružio se: Čet Sep 06, 2007 6:23 pm

Post od Qr0nJa »

Mislim da ste promasili topic
...i nikad ne shvatiti to,sto volim tebe ja ludo jer srce moje vecno za tebe kucace znaj....
Odgovori