"A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1282
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by MiSmoFKV! »

Voja wrote:Pa realno Sergej i jeste ogromno razocarenje!!! Nema tu mnogo filozofije
I Salah i Levandovski i bilo koji nemac, zamalo i Mesi da bude ogromno razočarenje.
Zašto se Sergej pljuje, a Matić ne? Šta je to Matić uradio? Jedino za šta Sergej treba da se kritikuje, a ustvari on sam treba da se zapita je šta se to desilo između prve i druge utakmice kad je njemu samopouzdanje toliko narušeno.
Ovde je očajnički falio igrač tipa Radoja, koji bi pokrivao rupe između odbrane i veznog reda, što je i naš najveći problem na ovom prvenstvu bio.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9856
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by Voja »

MiSmoFKV! wrote:
Voja wrote:Pa realno Sergej i jeste ogromno razocarenje!!! Nema tu mnogo filozofije
I Salah i Levandovski i bilo koji nemac, zamalo i Mesi da bude ogromno razočarenje.
Zašto se Sergej pljuje, a Matić ne? Šta je to Matić uradio? Jedino za šta Sergej treba da se kritikuje, a ustvari on sam treba da se zapita je šta se to desilo između prve i druge utakmice kad je njemu samopouzdanje toliko narušeno.
Ovde je očajnički falio igrač tipa Radoja, koji bi pokrivao rupe između odbrane i veznog reda, što je i naš najveći problem na ovom prvenstvu bio.
Kao sto sam vec rekao pre prvenstva,niko sem Duce i Sergeja me ne zanima. Duca odlican,pre svega fenomenalan u defanzivi... Sergej... pa za mene koji ga gledam iz meca u mec,mozda odigrao i ocekivano,ali ipak sam ocekivao mnoooogo vise. Mozemo mi razglabati i o taktikama,pozicjiama,ali njega nije bilo na terenu ni pri osnovnim fudbalskim stvarima.... jbg,bolno,ali istinito
Image
Karlsson
Posts: 2144
Joined: Wed Aug 21, 2013 9:39 pm

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by Karlsson »

Sergej se samo utopio u sivilo sa ostatkom reprezentacije, ali je bio pod posebnim nadzorom i sada pod posebnom kritikom zbog one situacije sa Muslinom i zbog ovog medijskog eksponiranja sa svim tim silnim klubovima i sumanutim ciframa.

Zbog toga su od njega neki očekivali da bukvalno rešava utakmice, a drugi sa navijali da što više greši, jer smo ''zbog njega ostali bez selektora''.

Nadam se samo da mu ove utakmice na SP neće previše uticati na cenu.
User avatar
Turija
Posts: 10782
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by Turija »

Da, nije problem Stojkovicevo bunarenje Mitrovica, njegovi padovi u duelima, nije problem nacin ige, problem je Sergej.
Da su kad nas igrali u ekipi i Mesi i Nejmar i nemacki i argentinski igraci bili bili bi proglaseni neznalicama. Sta su svi oni u odnosu na Radonjica.
Lev lepo pogledao istini u oci i rekao zasluzeno su ispali. A nas su sudije i Sergej izbacili. Je li? Malo sutra.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Rivelinjo
Posts: 306
Joined: Thu May 09, 2013 12:29 pm
Location: Middle Earth
Contact:

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by Rivelinjo »

Turija wrote:Da, nije problem Stojkovicevo bunarenje Mitrovica, njegovi padovi u duelima, nije problem nacin ige, problem je Sergej.
Da su kad nas igrali u ekipi i Mesi i Nejmar i nemacki i argentinski igraci bili bili bi proglaseni neznalicama. Sta su svi oni u odnosu na Radonjica.
Lev lepo pogledao istini u oci i rekao zasluzeno su ispali. A nas su sudije i Sergej izbacili. Je li? Malo sutra.
Uveren sam da je selektor smenjen zbog teže saradnje - stavili su onog koji će staviti igrače koji se trebaju prodati (i uzeti procenti) - Sergej je među njima.
Nije uigran sa ostatkom ekipe, koliko sam primetio. Siguran sam da je fenomenalan igrač, pogotovo kad igra sa fenomenalnim, ali ovde se nije uklopio i nije imao šta da traži.

Smena selektora je bila ravna pucanju sebi u nogu - sami smo krivi za ispadanje i pre početka prvenstva. Čak me iznenađuje i pobeda nad Kostarikom, kao i prilično dobra igra protiv Švajcarske.

Protiv Brazila su igrali tako bezvoljno - kao da ih boli uvo.

Duge lopte na Mitrovića su OK izbor, kad si na sredini kilaviji. Onom čupavom pozadi nisu smeli dati ni jednu loptu kad kreće napad - s razlogom. :)
Sve što se uradi brzo, mora se raditi iz početka - polako.
User avatar
Turija
Posts: 10782
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by Turija »

http://www.butasport.rs/fudbal/sergej-b ... zentacije/" onclick="window.open(this.href);return false;
Potpisujem.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9856
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by Voja »

Turija niko ne spori da je on buducnost reprezentacije,to se znalo i pre 5 godina... ali ne treba da zmurimo i kazemo da je bio solidan,kada nije. Daleko od toga da ga ja sad kao i ostali kritikujem ili prozivam kao glavni uzrok ispadanja,nego jednostavno kazem da nije odigrao dobro i veoma mi je zao zbog toga. Sad sta je uzrok,pritisak,trema,istrosenost,nereseno pitanje kluba.... meni to toliko nije ni bitno. Ali isto tako,kako sto ne mozemo kriviti Sergeja za neuspeh reprezentacije,tako ne mozemo kriviti ni Krstajica za Sergejevu losu igru. Dao mu je sansu,nije ga menjao ni kada je trebalo,pruzao mu priliku na svim pozicijama.... Jbg... idemo dalje,treba videti,mozda sad i mi mozemo postati konkurentni po pitanju Sergejevog transfera :mrgreen:
Image
User avatar
Turija
Posts: 10782
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by Turija »

Da se razumemo. Sergej nije odigrao slabo, nista slabije od bilo kog naseg igraca, samo nije odigrao kao vanzemaljac. Nije odigrao ni Mesi, ni Nejmar i dosta svetskih vrhunskih igraca.
Na kraju, nije ni dobio svoje mesto na kojem pruza vrhunske partije, a nije imao ni adekvatnu pratnju svojoj ulozi.
Igrao je na razlicitim pozicijama i neprimerenoj taktici sa takvim igracima kojim smo raspolagali. To je recimo, kao kad bi Ivani Spanovic u reprezentaciji rekli: ti dobro skaces, mogla bi ti u disciplinu skok u vis, jer za skok u dalj, imamo mi jednu skakacicu u vis, koja ne moze osvojiti medalju u skoku u vis, a ti bi mozda mogla. Ta skakacica u vis ce zauzeti bolje mesto u skoku dalj, nego u skoku u vis. Pa hajde da probamo tako.
To sto cemo izgubiti zlato u skoku u dalj, mozda cemo dobiti dve bronze.
Nakaradno, zar ne?
PS
Vidim da se i Matic neopravdano kritikuje. Ljudi, mnogo je tumbanja i lutanja za kratko vreme. Sa takvim veznim redom, mi smo morali drzati loptu u svom posedu, a ne vijati loptu i protivnike po terenu i biti u podredjenoj ulozi, preskaci igru i sredinu terena.
Fizicki istroseni nasi igraci su se jos vise trosili u takvoj igri.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Neizlecivi
Posts: 1478
Joined: Fri Jul 20, 2012 3:18 am

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by Neizlecivi »

Sa ovakvim talogom od lige i sa ovakvim sastavom u svim strukturama fudbalskog saveza, mozemo da se radujemo da smo uopste bili na svetskom.
A takodje pljuje se Sergej jer je zbog njega otisao Muslin, a on pruzio lose partije, dok se cuti za Radonjica koji je eto najbolji fudbaler sveta po misljenju musavaca.
User avatar
Rivelinjo
Posts: 306
Joined: Thu May 09, 2013 12:29 pm
Location: Middle Earth
Contact:

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by Rivelinjo »

Turija wrote:Da se razumemo. Sergej nije odigrao slabo, nista slabije od bilo kog naseg igraca, samo nije odigrao kao vanzemaljac. Nije odigrao ni Mesi, ni Nejmar i dosta svetskih vrhunskih igraca.
Na kraju, nije ni dobio svoje mesto na kojem pruza vrhunske partije, a nije imao ni adekvatnu pratnju svojoj ulozi.
Igrao je na razlicitim pozicijama i neprimerenoj taktici sa takvim igracima kojim smo raspolagali. To je recimo, kao kad bi Ivani Spanovic u reprezentaciji rekli: ti dobro skaces, mogla bi ti u disciplinu skok u vis, jer za skok u dalj, imamo mi jednu skakacicu u vis, koja ne moze osvojiti medalju u skoku u vis, a ti bi mozda mogla. Ta skakacica u vis ce zauzeti bolje mesto u skoku dalj, nego u skoku u vis. Pa hajde da probamo tako.
To sto cemo izgubiti zlato u skoku u dalj, mozda cemo dobiti dve bronze.
Nakaradno, zar ne?
PS
Vidim da se i Matic neopravdano kritikuje. Ljudi, mnogo je tumbanja i lutanja za kratko vreme. Sa takvim veznim redom, mi smo morali drzati loptu u svom posedu, a ne vijati loptu i protivnike po terenu i biti u podredjenoj ulozi, preskaci igru i sredinu terena.
Fizicki istroseni nasi igraci su se jos vise trosili u takvoj igri.
Čovek koji nas je doveo na svetsko je procenio da SMS-u nije mesto u reprezentaciji. Verovatno s razlogom. Fora je da napraviš najbolje što možeš, od igrača s kojima raspolažeš. Ako se neko tu ne uklapa, nema dalje priče.

Pošto se čovek treba prodati za preko 100 miliona i mnogi će verovatno dobiti lepe procente, bilo je, za te zainteresovane, bolje da igra na mondijalu. I eto ga - na silu.

Meni je bilo očigledno da sa pas igrom na sredini, sa ovakvim timom, protiv ovakvog tima, nismo mogli ništa pametno da dobijemo - samo da se više izmorimo i otvorimo im više prilika za (polu)kontre.
Sve što se uradi brzo, mora se raditi iz početka - polako.
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3877
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by Red Marquis »

Meni je i dan danas fascinantno da ljudi misle da je Muslin otpušten zbog Sergeja. Pravi se od tog muljatora nekakav čistunac samo zato što od Krstajića teško da bilo ko može biti gori. To je valjda ta večita potreba u Srba da se kaže "Eto mogli smo da haramo na prvenstvu ali nam dušmani nisu dali" i da se pravi od reprezentacije da ima veći kvalitet no što je ona zapravo ima. A na svetsko su nas odveli sreća sa slabom grupom i Dušan Tadić.
Io odio Belgrado
User avatar
Rivelinjo
Posts: 306
Joined: Thu May 09, 2013 12:29 pm
Location: Middle Earth
Contact:

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by Rivelinjo »

Red Marquis wrote:Meni je i dan danas fascinantno da ljudi misle da je Muslin otpušten zbog Sergeja. Pravi se od tog muljatora nekakav čistunac samo zato što od Krstajića teško da bilo ko može biti gori. To je valjda ta večita potreba u Srba da se kaže "Eto mogli smo da haramo na prvenstvu ali nam dušmani nisu dali" i da se pravi od reprezentacije da ima veći kvalitet no što je ona zapravo ima. A na svetsko su nas odveli sreća sa slabom grupom i Dušan Tadić.
Daleko od toga. Poslednji zaista dobar selektor bio je Radomir Antić - i njega su oterali na ružan način.

Zbog čega misliš da je Muslin otpušten? Pitam, ništa ne tvrdim.
Sve što se uradi brzo, mora se raditi iz početka - polako.
User avatar
Душан
Posts: 471
Joined: Sat Apr 22, 2017 11:11 pm

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by Душан »

Жали боже Тадића, који нема с ким да игра. Одиграј мајсторе још једне квалификације и одради четири године у Ајаксу бићеш у Холандији боготац, па окачиш копачке о клин као легенда.
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3877
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by Red Marquis »

Rivelinjo wrote: Zbog čega misliš da je Muslin otpušten? Pitam, ništa ne tvrdim.
Oko čega se mafijaši inače svađaju? Pare. Da bi Radonjić, Rodić, Grujić i slični videli Moskvu. Svi oni imaju dilove sa nekim menadžerima. Poveo bi i ćelavi neke svoje da je ostao pa bi se pitali otkud taj..

Ne znam šta se čeka što Lalat ne preuzme A tim. Sarađivaće sa svima, spreman je za sve šeme, obožava predsednika...
Io odio Belgrado
User avatar
ŠoneVoša
Posts: 123
Joined: Wed Jan 28, 2015 4:05 pm

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post by ŠoneVoša »

Rivelinjo wrote:
Turija wrote:Da se razumemo. Sergej nije odigrao slabo, nista slabije od bilo kog naseg igraca, samo nije odigrao kao vanzemaljac. Nije odigrao ni Mesi, ni Nejmar i dosta svetskih vrhunskih igraca.
Na kraju, nije ni dobio svoje mesto na kojem pruza vrhunske partije, a nije imao ni adekvatnu pratnju svojoj ulozi.
Igrao je na razlicitim pozicijama i neprimerenoj taktici sa takvim igracima kojim smo raspolagali. To je recimo, kao kad bi Ivani Spanovic u reprezentaciji rekli: ti dobro skaces, mogla bi ti u disciplinu skok u vis, jer za skok u dalj, imamo mi jednu skakacicu u vis, koja ne moze osvojiti medalju u skoku u vis, a ti bi mozda mogla. Ta skakacica u vis ce zauzeti bolje mesto u skoku dalj, nego u skoku u vis. Pa hajde da probamo tako.
To sto cemo izgubiti zlato u skoku u dalj, mozda cemo dobiti dve bronze.
Nakaradno, zar ne?
PS
Vidim da se i Matic neopravdano kritikuje. Ljudi, mnogo je tumbanja i lutanja za kratko vreme. Sa takvim veznim redom, mi smo morali drzati loptu u svom posedu, a ne vijati loptu i protivnike po terenu i biti u podredjenoj ulozi, preskaci igru i sredinu terena.
Fizicki istroseni nasi igraci su se jos vise trosili u takvoj igri.
Čovek koji nas je doveo na svetsko je procenio da SMS-u nije mesto u reprezentaciji. Verovatno s razlogom. Fora je da napraviš najbolje što možeš, od igrača s kojima raspolažeš. Ako se neko tu ne uklapa, nema dalje priče.

Pošto se čovek treba prodati za preko 100 miliona i mnogi će verovatno dobiti lepe procente, bilo je, za te zainteresovane, bolje da igra na mondijalu. I eto ga - na silu.

Meni je bilo očigledno da sa pas igrom na sredini, sa ovakvim timom, protiv ovakvog tima, nismo mogli ništa pametno da dobijemo - samo da se više izmorimo i otvorimo im više prilika za (polu)kontre.
Ljudi kakav Muslin, pa mi smo se jedva kvalifikovali na Svetsko prvenstvo. Mučili smo se gotovo u većini utakmica protiv nikakvih selekcija. Nikoga nismo potpuno naigrali, a Gruziju smo slomili u finišu za prolazak!

Sergej nije krivac za smenu Muslina, to su samo priče. Pa svi znaju da Muslin sarađuje sa menadžerima i da uzima novac od istih.

Po meni SMS se nije snašao na ovoj poziciji defanzivnog veznog igrača jer takvu ulogu nije imao u laciju, on je ofanzivac!

Osim toga i pritisak oko transfera sigurno da je uticao. O brojnim klubovima se već mesecima piše i te cifre svakako da ne može da ostane ravnodušan. Sigurno da će Sergej već u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo biti onaj pravi, naravno ako ode Krstajić i bude na poziciji na kojoj treba.
Post Reply