Pripreme

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Odgovori
Korisnikov avatar
Voja
Dežurni spiker
Postovi: 9552
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 5:54 pm
Lokacija: Kome trebam, već zna...

Re: Pripreme

Post od Voja »

Slika
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10574
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: Pripreme

Post od Turija »

Stalno ocekujem od Zlicica da odapne jos onakvih suteva, kao svoj prvenac u Vosi.
Golu se u zube ne gleda, pogotovo kad se daju 2, ali nikako da mu legne koja, kao onda.
Drago mi je da se Zlicic vidljivo popravlja. Samo neka nastavi sa dobrim radom i namestice mnoge stvari na terenu, pa i reprize onakvih suteva.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Danilo
Postovi: 1012
Pridružio se: Ned Avg 17, 2014 1:07 pm

Re: Pripreme

Post od Danilo »

Slabo je to izgledalo.Al ajde, pripremna je
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10574
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: Pripreme

Post od Turija »

A ne bas mnogo inspirativno za igrace, kao sto su bili Maribor i Olimpija.
Brine me to visestruko, sto su nam golmani optereceni igrom u polju, a ne svojim poslom odbranom naseg gola.
Bojim se da se golmani suvise trose na tudjim poslovima, a u zoni naseg gola. Pasce im koncentracija zbog zamora i stresnih situacija.A, svaka greska, ne samo golmana, je kobna, dok smo mnogo neefikasni na protivnickoj polovini. Niti opasnih napada, niti gol igraca.
Sto napisao Voja nepotrebno se vraca lopta golmanu. Na sta bih ja dodao ,,trazimo djavola" i kad ga nema.
Igramo se vatrom.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
ssnigd
Postovi: 3320
Pridružio se: Sre Maj 02, 2007 5:46 pm
Lokacija: NS

Re: Pripreme

Post od ssnigd »

Turija napisao:A ne bas mnogo inspirativno za igrace, kao sto su bili Maribor i Olimpija.
Brine me to visestruko, sto su nam golmani optereceni igrom u polju, a ne svojim poslom odbranom naseg gola.
Bojim se da se golmani suvise trose na tudjim poslovima, a u zoni naseg gola. Pasce im koncentracija zbog zamora i stresnih situacija.A, svaka greska, ne samo golmana, je kobna, a mnogo smo neefikasni na protivnickoj polovini. Niti opasnih napada, niti gol igraca.
Sto napisao Voja nepotrebno se vraca lopta golmanu. Na sta bih ja dodao ,,trazimo djavola" i kad ga nema.
Igramo se vatrom.
Takav nacin igre ce ubiti Rockova, on nije golman za igru nogom. Posebno sto mi stalno vracamo nazad, vecinom slucaja totalno nerezonski. Sa druge strane, Peric se mnogo bolje snalazi u ovom nacinu igre. No I dalje Rockov je broj jedan po meni, sa odlicnom konkurencijom. E sada, sto ovako nismo pokriveni I na drugim pozicijama to je neka druga prica.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
Korisnikov avatar
Stexman
Postovi: 2547
Pridružio se: Sre Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Pripreme

Post od Stexman »

Takva igra sa vracanjem lopte golmanu odgovara golmanu koji voli da izadje visoko u sesnaesterac, Rockov to nije, on voli da oseti stative iza sebe i tada se oseca sigurnim. Mislim da je pogubno forsirati taj stil po svaku cenu. Nemamo mi igrace za tako nesto.
Cini mi se da smo mnogo bolji u igri bez lopte nego sa njom. Ali ajde da vidimo na sta ce to liciti u prvom kolu.
Korisnikov avatar
churguzijanac
Postovi: 2018
Pridružio se: Uto Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: Pripreme

Post od churguzijanac »

Sve sam vise misljenja da Stolica nema igrace za to sto zeli da napravi, i da bi trebao taktiku malo da prilagodi igracima, inace ce to ici jako sporo.

Nama trebaju jaki igraci u sredini koji gledaju napred i traze resenja za gol, onda ce biti i manje dodavanja golmanima.I vec kad su golmani toliko u igri treba ih koristiti da se izvuku igraci porotivnickog tima, napravi visak i neka polukontra ili kontra, a ne samo kad je vuna kico. Manje vise sve golove koje smo dali na pripremama su bili iz kontri ili polukontri, a ovamo se oslanjamo na posed lopte i izgradjene akcije, kojih ruku na srce nije ni bilo.

Nije meni izgledalo juce da nema motiva, pre bih rekao da je postojao grc i strah od greske kod pojedinih igraca.
Korisnikov avatar
Voja
Dežurni spiker
Postovi: 9552
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 5:54 pm
Lokacija: Kome trebam, već zna...

Re: Pripreme

Post od Voja »

ssnigd napisao:Igramo I dalje sporo, jedino smo agresivniji I malo se vise krecemo nego obicno.
To je ono sto je meni najvise bolo oci protiv Maribora recimo. Malo vise se krecemo i drugacije u odnosu na igru pod Buacom,ali nigde agresivnosti,uklizavanja,duela.... Svako oduzimanje lopte je bilo vise predaja fudbalera Maribora nego stvarno zalaganje naseg igraca. Ne znam,i dalje mi je drago sto Stolica ostavlja neki svoji licni pecat (drugaciji od drugih) gde se vidi da igra zavisi od trenera i njegovog "rukopisa",ali mi sve ovo za sada deluje veoma tanko. Cak i taj presing igraca mi deluje za tri koplja slabiji nego sto smo ga vrsili pod Lalatovice,o supljini na centru da ne pricam...Sto neko rece kao kisa oko Kragujevca :) Posto su nislije aktuelne na forumu,mogu da zamislim samo Stojanovic-Micic-Stanisavljevic (lucidnost,snaga,sut) koliko ce nam problema napraviti. Jednostavno u ovom momentu ne vidim kako bi mogli da se nosimo sa timovima koji svoju igru baziraju na veznom redu.Mada,ima i ona druga strana medalje,da nesto znam,bio bih trener :mrgreen:
Slika
Korisnikov avatar
Milan
Postovi: 4043
Pridružio se: Sre Sep 14, 2005 5:44 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: Pripreme

Post od Milan »

Turija napisao: Brine me to visestruko, sto su nam golmani optereceni igrom u polju, a ne svojim poslom odbranom naseg gola.
Bojim se da se golmani suvise trose na tudjim poslovima, a u zoni naseg gola. Pasce im koncentracija zbog zamora i stresnih situacija.A, svaka greska, ne samo golmana, je kobna, dok smo mnogo neefikasni na protivnickoj polovini. Niti opasnih napada, niti gol igraca.
Sto napisao Voja nepotrebno se vraca lopta golmanu. Na sta bih ja dodao ,,trazimo djavola" i kad ga nema.
Igramo se vatrom.

+1

Od pocetka govorim kako mi se to forsiranje povratnih uopste ne dopada.
POŠTO OBRAZ ???!!!
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10574
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: Pripreme

Post od Turija »

Mi smo, sa pojacanjima, samo konsolidovali tim, ali ga nismo napravili.
Sto je neko napisao, kad bi imali konkurenciju za svaku poziciju kao za golmansku, onda bi to bila prica koja moze da iznese Stolicine zamisli. Ovako, trener mora da vidi sta od postojeceg materijala moze napraviti.
Nemamo kreativne, niti tehnicki jake i prodorne igrace i onda golmani igraju vise fudbal od samih igraca u polju, sto je apsurd i vrlo opasno po nas.
Nas igrac, kad ne zna sta ce sa loptom, 'ajd' nazad, pa sve do golmana i dovuce protivnike pred nas gol. Pa sad, ti golmane, vidi sta ces.
Sto napisao Djumi, uslo se u euforiju. Moramo malo, fudbalski receno, stati na loptu i videti sta je optimalno za ovaj tim i tipove igraca. Ocekujem da ce Arsic uneti kvalitet na sredini terena, ali ne treba ocekivati da moze napraviti cudo.
Bez cfora orijentisanog na protivnicki gol i njegove pomoci nasem srednjem redu, malo cemo golova dati, a primicemo ih podosta.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Plana
Postovi: 6
Pridružio se: Ned Jan 14, 2018 12:23 am

Re: Pripreme

Post od Plana »

Uspece Stolica da uspostavi sistem, ne bojim se ja, samo treba vremena... da ne bude posle kao sa ivanovicem. Igracemo atraktivno i organizovano, a Srpska Atina ponovo postaje strah i trepet za blizance! Ponavljam, potrebno je vreme. Imamo solidnu bazu, tim mnogo jaci od Vozdovca, koji je pod Stolicinom palicom(ili nogarom, kako vam draze :D ) izrastao u izuzetno mocan tim, vredan resepekta.
Inace, klasicni gol igraci nisu od presudnog znacaja za Stolicin fudbal. Za njega je savrsen spic koji ucestvuje u igri i upravo zato bi Nikolic predstavljao sjajno resenje. I Pavkov bi, s tim da nisam siguran da li bi on bio potpuno savrsen izbor za ovaj sistem. U Vozfovcu je u toj roli prvo igrao Drazic, a potom mladi Stuparevic i Georgijevic.

Kad spominjem Ivanovica, gde je taj covek? Zasto je uopste oteran iz kluba?

Inace, Turija, slazem se s tobom u vwzi dosta stvari. Kvalitet koji ima Pavkov uvideo si jos dok se vecina ljudi sprdala s njim. Sjajan talenat i smisao za igru, fantastican odraz, fantasticna vizija, sposobnost da isproba preteske udarce.. izvanredan igrac! Steta sto se tek u ovim godinama probija i sto su ga nasi ,,znalci" oterali. Cuo sam da je u Futogu kao mlad dominirao, pa se nesto iskomplikovalo. Zna li se vise o njemu? Bas me cudi sto su ga nasi oterali. Zasto mu Lalatovic nije pruzio sansu, on gotivi takve igrace?
Korisnikov avatar
PelezinhoFkv
Postovi: 210
Pridružio se: Uto Avg 19, 2014 8:57 am
Lokacija: Liman, Novi Sad

Re: Pripreme

Post od PelezinhoFkv »

Plana napisao:Igracemo atraktivno i organizovano, a Srpska Atina ponovo postaje strah i trepet za blizance!
Buraz daj broj lerdija, mene ovaj realni pesimizam ubi :beg: :D
"Zvezda i Partizan uvek bile političke organizacije koje su se bavile sportom"
Plana
Postovi: 6
Pridružio se: Ned Jan 14, 2018 12:23 am

Re: Pripreme

Post od Plana »

PelezinhoFkv napisao:
Plana napisao:Igracemo atraktivno i organizovano, a Srpska Atina ponovo postaje strah i trepet za blizance!
Buraz daj broj lerdija, mene ovaj realni pesimizam ubi :beg: :D
Ahahaha nema Mikac broj, sve ugovaramo putem Skajpa :D :D

Ne znam, ja dosta ocekujem od novog trenera. Ne trebamo padati u depresiju ako ne pocne kako treba, bice sve ok!
Korisnikov avatar
Djumi
Postovi: 1847
Pridružio se: Uto Feb 15, 2005 9:51 pm
Lokacija: Fudbalski teren

Re: Pripreme

Post od Djumi »

churguzijanac napisao:Sve sam vise misljenja da Stolica nema igrace za to sto zeli da napravi, i da bi trebao taktiku malo da prilagodi igracima, inace ce to ici jako sporo.
Nije meni izgledalo juce da nema motiva, pre bih rekao da je postojao grc i strah od greske kod pojedinih igraca.
Vrlo sam blizu ovom razmišljanju i Voša nikada neće biti Voždovac......iz više razloga ali dajte da vidimo na šta će ovo izaći.Ljudi igrački Voša je sada mnogo jaka za ovu ligu.Rockov je odličan golman i nemora svaki napad da kreće od golmana a istovremeno da posed bude orijentacija.Računa se posed koji se odvija izmedju protivničkih linija tima.

ps Plana pročitao sam PM i vrlo si kvalitetno obradio analizu...
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
Plana
Postovi: 6
Pridružio se: Ned Jan 14, 2018 12:23 am

Re: Pripreme

Post od Plana »

Djumi napisao: ps Plana pročitao sam PM i vrlo si kvalitetno obradio analizu...
Blagodarim!
Odgovori