Pripreme

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Odgovori
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10576
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: Pripreme

Post od Turija »

Popustili smo u presingu.
Subotic mi se slabo krece i imamo po levom boku problem u oba smera.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Korisnikov avatar
Stexman
Postovi: 2547
Pridružio se: Sre Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Pripreme

Post od Stexman »

Meni se svidja ovaj presing(bar prvo poluvreme) i dinamicnost u igri. Dokle god budemo igrali na gol vise bice dobro. Primacemo mnogo ali uz jos jednog centarfora nadam se i da cemo davati mnogo vise.
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10576
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: Pripreme

Post od Turija »

Po mom vidjenju kratki rezime bi bio da su svi bili dobri, osim bledih Putincanina, Subotica i Mihajlovica.
Emil bi morao biti sigurniji na lopti, cak mislim da je i kod primljenog gola mogao bolje.
Bekovi dobri, chalfovi takodje, veznjaci tu i tamo, a Eze jedina ozbiljna opasnost po gol Olimpije.
Da vidimo sada ove mlade momke u nastavku.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Korisnikov avatar
gospodinFKV
Postovi: 4709
Pridružio se: Ned Apr 01, 2012 1:06 pm
Lokacija: gde treba

Re: Pripreme

Post od gospodinFKV »

Ko je kod drugog gola protrcao desno tako ludacki dobro? Putincanin? Takav prodor od nasih bekova nisam video godinama. Ta brzina i taj trk....kao metak...

Stolica me odusevljava. Strasan pregled igre, sve drzi u malom prstu, samo da ovi sprovedu to...
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8761
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Re: Pripreme

Post od Radoye »

Na poslu sam pa samo krisom mogu da pratim ali ovo malo sto sam video utisak mi je ludacka agresivnost u presingu, davno nisam video da neko tako pikira na loptu ko pit bulovi. Ali u isto vreme prilicno tanko na lopti, puno netacnih dodavanja i loseg prijema lopte. Kao da nam fali tehnicki obucenih igraca (i to ne samo kreativaca napred, vec u svim linijama), ali ako nista drugo barem smo borbeni i igramo muski, prava istocnoevropska ekipa - jaki ko zemlja ali sve drvosece.

Videcemo dokle ce to tako trajati i na cega ce da lici u prvenstvu...
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Korisnikov avatar
churguzijanac
Postovi: 2018
Pridružio se: Uto Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: Pripreme

Post od churguzijanac »

Dobili 3-2, cini se na kraju zasluzeno. Ako budemo ovako trcali nema zime, samo fali malko stova napred i kanda se malko para nazad :lala:
Korisnikov avatar
Voja
Dežurni spiker
Postovi: 9554
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 5:54 pm
Lokacija: Kome trebam, već zna...

Re: Pripreme

Post od Voja »

Sta znam.... uopste nisam zadovoljan. Jedino u prvih pola sata igre bih dao prelaznu ocenu,ali samo zbog te agresivnosti na loptu,inace i u tih pola sata smo malo pokazali. Cini mi se da smo na ovim pripremama najvise dobili na mestu gde smo i bili najbolji,tj.na mestu golmana. Sva tri golmana odlicno rade svoj posao,prvenstveno mislim na odbrane,a igra u polju im je podjednaka. Cini mi se da kod tih pasova golmanima,malo silimo,tj.saljemo im lopte i kada apsolutno to nije potrebno. Tako postajemo lako predvidivi. Ono sto me jako nervira je sporost i nezainteresovanost igraca kada su bez lopte,kad lopta nije na njihovoj strani,kada treba izvesti prekid. Pa nama svaki korner oduzme 2 minuta za izvodjenje,kod onog slobodnjaka sa klupe mole Zlicica da napokon izvede udarac,Kalezic sutne preko gola i okrene se i u nekom svom filmu,skroz nezainteresovan,a lopta vec u igri.....Pas Mesarevica u zadnjem minutu je NACRTAO kakav nam igrac treba za ovu ekipu. Lepo je bilo videti Ezea bar na par minuta u spicu,i odmah je bio u sansi kad je promasio glavom loptu,isto tako bih probao i Kalezica na mestu desetke,jer mi se cini da ima meku nogu,brzo razmislja,ali brzo i odigrava... igramo nekako... okolo,okolo.... bez ofanzivne sredini,sve je to lepo u ovim razonodnim mecevima,ali se plasim da ce nas recimo tandem Jevtovic-Zdjelar pojesti kao lavovi meso u cirkusu. Vodimo 2:0,Rockov ima loptu,a sa klupe se cuje "polako,mi ne treba da zurimo". Ne znam,da sam trener,tek posle 7.gola bih izgovorio takvu recenicu 8)
Slika
Korisnikov avatar
Rabba
Moderator
Postovi: 3910
Pridružio se: Uto Avg 16, 2005 2:59 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Pripreme

Post od Rabba »

Pitanje koje se najviše nameće meni u glavi je koji je plan pri nerešenom rezultatu kod nas na Karađorđu. Ne deluje da imamo ikakav plan B. No, uigrava se glavna taktika, videćemo šta će doneti završetak priprema. Neko je gore spomenuo, taktika deluje dosta moćno, ali je veliko pitanje da li mi možemo ovo da izvučemo 90, pa čak i 45 minuta u visokom ritmu. Zahteva se dosta preciznosti i kvalitetne kontrole lopte, kako se ne bi trošila energija na ekstra pokrete. I tu se vidi da imamo problem. Lep gol Mihajlovića(nerezonski šut, ali ajde), lep pas Mesarovića, par lepih poteza... Puno bolje nego što je bilo recimo protiv Slovana. Pitanje je i u kojoj ekipi je Olimpija izašla, nisam im ispratio imena. Izgleda da to ide napred, čak i sa postojećim igračkim kadrom, što me izrazito raduje. Lošiji od ostalih Kalezić, Vujanović, Mihajlović, ne raduje me odsustvo Veselinovića iz startnih 11... Ne znam. Prava ocena dolazi za 12 dana. Do tada možemo samo da nagađamo.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10576
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: Pripreme

Post od Turija »

churguzijanac napisao:Dobili 3-2, cini se na kraju zasluzeno. Ako budemo ovako trcali nema zime, samo fali malko stova napred i kanda se malko para nazad :lala:
Otprilike, bio bi to rezime ovog meca.
Ocekujem da ce Stolica dosta rotirati (u svim linijama) i u prvenstvu, da bi zadrzali agresivnost i borbenost ekipe, koja nam je danas i donela pobedu.
U drugom delu je bilo sve mnogo slabije, nego na pocetku.Pamtim samo sjajan pas ka Cebari i njegov sut (nije mu prvi ovakav sa krila - mislim da je dao takav gol i u Pancevu na kup utakmici?).
Zakljucak je da nemamo cfora, kao ni pravog pleja i zato moramo imati vise snage i borbenosti od drugih ekipa.
Stolica je oslobodio nase igrace straha od lopte i prelaska na protivnicku polovinu, ali sada im treba tehnicka nadogradnja.
Sa Nikolicem bi dobili dosta u napadu, pa cak i u vezi, jer moze da zadrzi loptu u posedu i stvori sansu.
Definitivno, moramo igracki jos ojacati tim, jer ako nam, slucajno, rezultatski lose krene, ne znam kako ce se kola zadrzati na nizbrdici?
Da ne mracim(o), sigurno smo mnogo bolji nego jesenas, ali ne toliko koliko bi morali biti, da bi anulirali bodovni zaostatak i imali ekipu spremnu za vise od 2 kola u Evropi.
:cheers:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Korisnikov avatar
churguzijanac
Postovi: 2018
Pridružio se: Uto Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: Pripreme

Post od churguzijanac »

Ako moze neko hajlajtse da zakaci bio bih mu zahvalan. Nisam stigao prvi deo da gledam. :thankyou:
Korisnikov avatar
Voja
Dežurni spiker
Postovi: 9554
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 5:54 pm
Lokacija: Kome trebam, već zna...

Re: Pripreme

Post od Voja »

Slika
Korisnikov avatar
gospodinFKV
Postovi: 4709
Pridružio se: Ned Apr 01, 2012 1:06 pm
Lokacija: gde treba

Re: Pripreme

Post od gospodinFKV »

I bez centarfora i pleja mozemo u ovom trenutku da se nosimo sa velikom vecinom srpskih ekipa, ako zadrzimo ovaj nivo trcanja. Srpski fudbaleri mahom ne znaju s loptom ni kad ih niko ne napada, a kamoli kad se neki Eze i Putincanin zalecu na njega kao bikovi. Kao sto je Radoye vec napisao - dobijamo taj istocnoevropski smek, s mnogo trcanja i snage. Ako na leto dovedemo centarfora i pleja, to moze doci na svoje. Za sada je vise nego ok. Golovi su lepi, dosta se trci, vidi se napredak. :cheers:
Brane
Postovi: 517
Pridružio se: Sre Jan 26, 2005 5:18 am
Lokacija: Otava, Kanada

Re: Pripreme

Post od Brane »

Dosta bolje to izgleda nego na prve dve utakmice. Sto Turija rece, Stolica ih je sada opustio da se ne plase poseda lopte i sada treba da odradi takticku nadogradnju. Ja bih jos dodao i da je vrlo, vrlo jasno svakom igracu koja su mu takticka zaduzenja, posebno u odbrani, pa je samim tim i voljni efekat veci.
Za sada je taktika, okolo... okolo... sacekaj da izadju.... ali to se mora nadograditi. Posebno kad nam dodje tim koji nema nameru da izadje na presing. Meni bi jedan Morata bio po volji :mrgreen: sad kad prelazimo na zavrsnu fazu priprema.
Korisnikov avatar
churguzijanac
Postovi: 2018
Pridružio se: Uto Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: Pripreme

Post od churguzijanac »

Kako bi se samo Meri uklopio u ovu ekipu. Kidali bi samo tako.
Korisnikov avatar
Voja
Dežurni spiker
Postovi: 9554
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 5:54 pm
Lokacija: Kome trebam, već zna...

Re: Pripreme

Post od Voja »

churguzijanac napisao:Kako bi se samo Meri uklopio u ovu ekipu. Kidali bi samo tako.
Moram reci da mi se dopao onaj mladi uvozni spic Olimpije - Kodzoe... brz kao struja,uporan... sa malo iskustva bice to vrh spic.
A mislim da je na probi u Olimpiji,ajd ga maznemo :wink:
Slika
Odgovori