Fudbal, nogomet i tako dalje

Locked
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8837
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Fudbal, nogomet i tako dalje

Post by Radoye »

Evo sad sam dosao u priliku prvi put da pogledam ovu dokumentarnu TV seriju o fudbalu na ovim "domacim" prostorima. Lepo je to uradjeno i ima puno zanimljivih stvari, budi secanje i nostalgiju na neke uspomene, i lepe i manje lepe. Ali zasto opet Vojvodina totalno ignorisana? Spominju se i "velika cetvorka" i Zeljo, Sarajevo, Vardar, Budicnost, Rijeka, Osijek, tuzlanska Sloboda, Pristina... O nama ni reci, kao da nismo nikada ni postojali. Jos su samo mostarski Velez tako kompletno zaobisli i ignorisali, o svakom drugom su makar rec rekli. Kome to smeta FK Vojvodina?
User avatar
Turija
Posts: 10668
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: fudbal, nogomet i tako dalje

Post by Turija »

Radoye wrote:Evo sad sam dosao u priliku prvi put da pogledam ovu dokumentarnu TV seriju o fudbalu na ovim "domacim" prostorima. Lepo je to uradjeno i ima puno zanimljivih stvari, budi secanje i nostalgiju na neke uspomene, i lepe i manje lepe. Ali zasto opet Vojvodina totalno ignorisana? Spominju se i "velika cetvorka" i Zeljo, Sarajevo, Vardar, Budicnost, Rijeka, Osijek, tuzlanska Sloboda, Pristina... O nama ni reci, kao da nismo nikada ni postojali. Jos su samo mostarski Velez tako kompletno zaobisli i ignorisali, o svakom drugom su makar rec rekli. Kome to smeta FK Vojvodina?
Gde se prikazivao taj dokumentarac?
Logično gledano smeta istim onima kojima smeta Velež.Svaka sličnost je slučajna, zar ne :?:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8837
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

Isao je valjda na B92 televiziji a ja sam ga video na Youtube-tu, nekoga nije mrzelo da sve digitalizuje i okaci tamo.

Ima dobrih stvari, intervjua sa akterima dogadjaja, legendarnim reprezentativcima iz nekih davno proslih vremena, arhivskih snimaka (45:38 - jebote, pa secam se tacno gde sam bio kad se to desilo!)... Ali opet je sve to pomalo onako beogradski tendenciozno napravljeno. Od nasih samo jednom recju pominju Boskova i Iliju Pantelica kao ucesnike nekih utakmica reprezentacije i to je to.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Locked