12. kolo: VOJVODINA - Mladost 2:0 (0:0)

Korisnikov avatar
Grof Žekula
Administrator
Postovi: 2658
Pridružio se: Pet Jan 28, 2005 10:25 pm
Lokacija: Bulevar

12. kolo: VOJVODINA - Mladost 2:0 (0:0)

Post od Grof Žekula »

После "лаганог" београдског дуела, из нечије замисли да је ово (ваљда?) дерби кола, Лучанце ћемо угостити у петак од 17 часова (преноси Арена спорт 3).
Korisnikov avatar
Grof Žekula
Administrator
Postovi: 2658
Pridružio se: Pet Jan 28, 2005 10:25 pm
Lokacija: Bulevar

Re: 12. kolo: VOJVODINA - Mladost, petak u 17

Post od Grof Žekula »

ДНЕВНИК napisao:Војводина дочекује Младост на Карађорђу (петак 17.00, ТВ)

Иако традиција у међусобним првенственим утакмицама између фудбалера Војводине и Младости из Лучана, посебно када се оне играју на стадиону “Карађорђе”, сведочи о доминацији Новосађана, овај сусрет у табору црвено-белих дочекују с дозом опреза.

Наравно, циљ ученика младог тренера Владимира Буача јесу три нова бода, али су у Воши свесни замки које би могле да се појаве и, стиче се утисак, спремни да на њих адекватно одговоре. О томе сведоче и речи капитена новосадског суперлигаша Душана Јованчића, који је рекао:

- Жеља нам је да покушамо да наставимо низ победа који имамо на домаћем терену. На последње две утакмице које смо одиграли на “Карађорђу” остварили смо две победе, иако су наспрам нас били озбиљни и тешки ривали. Очекујем сличног противника и данас, самим тим и тежак испит, али циљ нам је да докажемо како смо ми екипа која се пита на свом терену. То, опет, значи да ћемо настојати да упишемо нове бодове, иако су Лучанци ривал који има много квалитетнији тим него што то показују резултати које остварују.

На питање да ли ће Војводина данас истрчати у комплетном саству, односно има ли неких персоналних проблема међу црвено-белима из Новог Сада, Јованчић је кратко одговорио:

- Немамо проблема с евентуалним суспензијама због картона, баш као ни са повредама, тако да сви спремно дочекујемо утакмицу.

Уз Душана Јованчића, велики посао у везном реду, поготово када су дефанзивни задаци у питању, обавља искусни Марко Вукасовић. Тако ће бити и у дуелу с тимом из Лучана.

- Нисам имао прилику да посебно пратим игре Младости, али знам да овај клуб увек успе да направи добар тим - објаснио је Вукасовић. - Гости имају доброг центарфора у лику искусног Милоша Трифуновића, који је у прошлој сезони носио дрес Војводине и на њега ћемо морати да обратимо пажњу. Резултати не иду наруку нашем ривалу, а, уколико одиграмо онако како се будемо договорили с тренером Буачом, мислим да проблема неће бити и да ћемо уписати сва три бода.

Вукасовић је још један сегмент издвојио као веома битан на путу ка жељеном тријумфу:

- Позивам навијаче Војводине да дођу у што већем броју на “Карађорђе”, јер нам је увек много лакше да играмо када су и они уз нас. У свакој утакмици пружамо максимум залагања и хтења, убеђен сам да ће и данас бити тако и верујем да ће публика моћи да види занимљив сусрет. Момци који носе дрес Војводине већ су показали да се свим срцем боре за црвено-беле боје, па би нам подршка с трибина пријала и била заиста велика помоћ.

Утакмица измећу две екипе које су овог лета представљале Србију у квалификацијама за Лигу Европе почиње у 17 часова, уз ТВ пренос на каналу Аренаспорт 3. Улазнице ће се продавати по цени од 200 динара (Запад) и 100 динара (Исток и Север).


Досадашњи биланс

Поглед у статистичке податке каже да су Војводина и Младост до сада одиграли укупно 20 првенствених сусрета. Новосађани су остварили 14 победа и уписали по три ремија, односно пораза, уз гол разлику 36:18.

Када је реч о утакмицама које се одигране на стадиону “Карађорђе”, биланс је следећи: у укупно 12 дуела, црвено-бели су остварили 10 победа, односно по један реми и пораз, уз гол-разлику 26:9.
Korisnikov avatar
newnowapv
Postovi: 589
Pridružio se: Ned Dec 06, 2009 4:05 pm
Lokacija: Telep

Re: 12. kolo: VOJVODINA - Mladost, petak u 17

Post od newnowapv »

Sablasno prazan stadion........
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10576
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: 12. kolo: VOJVODINA - Mladost, petak u 17

Post od Turija »

newnowapv napisao:Sablasno prazan stadion........
I opet spori do bola.
O ideji u igri da ne govorimo.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Korisnikov avatar
Voja
Dežurni spiker
Postovi: 9552
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 5:54 pm
Lokacija: Kome trebam, već zna...

Re: 12. kolo: VOJVODINA - Mladost, petak u 17

Post od Voja »

tuga
Slika
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10576
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: 12. kolo: VOJVODINA - Mladost, petak u 17

Post od Turija »

Kako se igraci vremenom sve vise upoznaju, igramo sve losije.
Jos malo, pa nivo medjuopstinske lige po svemu.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Korisnikov avatar
dulajlo
Postovi: 261
Pridružio se: Pon Avg 10, 2009 1:29 pm

Re: 12. kolo: VOJVODINA - Mladost, petak u 17

Post od dulajlo »

Mislim da je ovo najgora Vojvodina koju sam gledao.
Vosa je sve
Postovi: 118
Pridružio se: Čet Feb 09, 2017 11:48 pm

Re: 12. kolo: VOJVODINA - Mladost, petak u 17

Post od Vosa je sve »

ima zelje da se da gol
ali nema znanja
bar ne u prvih 45 min
Korisnikov avatar
Stexman
Postovi: 2547
Pridružio se: Sre Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: 12. kolo: VOJVODINA - Mladost, petak u 17

Post od Stexman »

Opet najociglednija stvar je koliko igraci nemaju veze sa loptom... Osnovna fudbalska stvar je prijem lopte a oni ne mogu da se sastave sa istom. Strasno...
Jovancic svaki napad ili kontru uspori za desetak sekundi... Taj decko ima vremena na pretek. Od Subotica se lopta odbija kao od bandere. Kome smo mi doveli onog Djezirija stvarno mi nije jasno? Decko igrao u tri kluba Engleske Premier lige al kod nas ni na klupi...
Korisnikov avatar
Voja
Dežurni spiker
Postovi: 9552
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 5:54 pm
Lokacija: Kome trebam, već zna...

Re: 12. kolo: VOJVODINA - Mladost, petak u 17

Post od Voja »

Nikako da se otmem utisku da Buac vodi Vojvodinu na isti nacin na koji je i igrao za nju
Poslednja izmena od Voja u Pet Sep 29, 2017 6:38 pm, izmenjeno 1 put ukupno.
Slika
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10576
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: 12. kolo: VOJVODINA - Mladost, petak u 17

Post od Turija »

Stex, tebe nervira Jovancic, a mene Antic. Covek ne moze da doda loptu kako treba ni na 10m udaljenosti.
Buki, menjaj imas 54 igraca na raspolaganju.
Kanda ce biti da je Voja u pravu.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Korisnikov avatar
Stexman
Postovi: 2547
Pridružio se: Sre Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: 12. kolo: VOJVODINA - Mladost, petak u 17

Post od Stexman »

Jebiga, izvukli smo se opet... Imamo vise srece nego fudbalskog znanja :) al dobro... verovatno smo zasluzili.
Korisnikov avatar
Протомајстор
Postovi: 418
Pridružio se: Ned Feb 10, 2013 8:29 pm
Lokacija: Исток, Лиман

Re: 12. kolo: VOJVODINA - Mladost, petak u 17

Post od Протомајстор »

Нисам могао отићи на утакмицу због посла, па сам је одгледао на ТВ.
Иако сам против Звезде рекао да је било жалосно, али сам био задовољан, сад је било прежалосно!
Ко је гледао пренос могао је да чује и такође прежалосну Буачову изјаву да смо били слаби у првом полувремену (било је вируса током недеље и мањак снаге), али смо у другом били добри и победили?! :evil:
О чему овај дечко прича? :argue:
Играч утакмице, на крају Којашевић којему ни Меша Баждаревић није раван по успоравању игре. Ипак, даде човек два гола, ни крив ни дужан.

Људи упомоћ! Шта је ово било данас, има ли некога да ми одговори?
Korisnikov avatar
Rabba
Moderator
Postovi: 3910
Pridružio se: Uto Avg 16, 2005 2:59 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: 12. kolo: VOJVODINA - Mladost, petak u 17

Post od Rabba »

Protomajstore, to je današnja realnost Vojvodine. Šta je Buač trebao da kaže? Kante smo za napucavanje? Pretpostaviću da je primoran da menja non-stop igrače, kako bi bilo što manje nezadovoljnih, barem u ovih 10 utakmica, do(nadam se ozbiljnog zimskog) skraćivanja ekipe.

Utakmica teška za gledanje, Mladost je mogla čak možda i do sva tri boda, ali je prevagnulo danas na našu stranu. Šanse su se mogle prebrojati na prste jedne ruke. Što se tiče Kojaševića, mislim da je Mesarović čovek koji je danas ubedljivo najviše usporavao igru. Ali, opet mi je drago da je igrao. Nema šta puno o utakmici više da se kaže... Na suvi kvalitet je Kojašević metnuo prvi, sreća nas je poslužila kod drugog gola. Dve fine odbrane Rockova iz dve šanse Mladosti(Barem koliko sam mogao da zaključim da je skinuo i onaj volej a posle i šut Tumbasevića).

I to je otprilike to. Lepo je što smo ipak sa pobedom otišli na pauzu.

Idemo dalje.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
Korisnikov avatar
churguzijanac
Postovi: 2018
Pridružio se: Uto Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: 12. kolo: VOJVODINA - Mladost, petak u 17

Post od churguzijanac »

Ma cela liga nam je teski bunar.Mnogo bodova je skupljeno u zadnjih 10ak minuta utakmica.Da je kojim slucajem bilo drugacije bili bismo u drugoj polovini tabele. Nismo nikakva ekipa.Dave loptu ko da su pusteni sa lanca.
Zaključana tema