Privatizacija klubova

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Odgovori
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8760
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Re: Privatizacija klubova

Post od Radoye »

Stexman napisao:..u roku od dva dana bi privatizovali oba ova kancera...
To se jedino moze privatizovati tako da drzava nekom plati jedno stotinjak miliona evra da joj ih skine sa grbace. Verovatnoca da nas neko privatizuje je minimalna (ono limes tezi ka 0 i te fore), a njih neko da privatizuje to je apsolutno nemoguce. Em sto su (smo) iz Srbije, male siromasne zemlje koja je kao trziste potpuno neatraktivna, em su u dugovima vise nego sto ukupno vrede, em su na njih nakacene raznorazne pijavice koje sve treba nekako pootkacinjati i razjuriti pre nego bi bilo ko ozbiljan uopste pomislio nogom da kroci u te klubove. Niti para od ulaznica, niti od suvenira i rekvizita, niti od TV prava, a ni sa igrackom skolom ne stoje najbolje - mi ovako jadni i bedni kakvi smo 1000 puta smo atraktivniji za privatizaciju od njih. A nismo ni mi ni najmanje atraktivni.

Jako puno toga jos mora da se promeni da bi privatizacija bila moguca, a i onda samo na sitno, nikakvi bogati seici i brodovlasnici, velelepni stadioni i tim za Ligu Sampiona, vec ono neka lokalna scena. Prvo mora da se fudbal postavi na zdrave noge, da se otrese mafija, da takmicenje bude regularno i ravnopravno za sve, da se uspostavi profesionalizam i standardi. A to je sve jedino moguce ako se demontiraju blizanci ovakvi kakve ih poznajemo od njihovog nastanka.

Sto znaci - nikad.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Korisnikov avatar
newnowapv
Postovi: 589
Pridružio se: Ned Dec 06, 2009 4:05 pm
Lokacija: Telep

Re: Privatizacija klubova

Post od newnowapv »

NE u Vošu - Olimpijakos investira u OFK Beograd

http://www.novosti.rs/vesti/sport.294.h ... FK-Beograd

Toliko o tome...
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10574
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: Privatizacija klubova

Post od Turija »

newnowapv napisao:NE u Vošu - Olimpijakos investira u OFK Beograd

http://www.novosti.rs/vesti/sport.294.h ... FK-Beograd

Toliko o tome...
Hvala Bogu!
Jeste da smo danas nikakvi, ali barem imamo nekakvu nadu da će se neko čudo desiti.Ovako, bio bi to kraj svim nadanjima.
PS
Ja baš hteo da napišem, zašto Vojvodina, a ne Karaburma (kad već neće blizance), a tako je dobro.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Korisnikov avatar
Milan
Postovi: 4042
Pridružio se: Sre Sep 14, 2005 5:44 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: Privatizacija klubova

Post od Milan »

E izes ga! Ja se vec ponadao bratskom triagonalu...
POŠTO OBRAZ ???!!!
BondNS
Postovi: 189
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 2:32 pm
Lokacija: 10 minuta od stadiona

Re: Privatizacija klubova

Post od BondNS »

Sada već ispadanje OFK izgleda logičnije.
JEDNA STVAR MI NIJE JAZNA,ZASTO NASI KLUBOVI POSLUJU SA CIGANIMA KAD NIKAD NISTA NE ISPLACUJU,SVOJEVREMENO SU POSLALI UZICKU SLOBODU U DRUGU LIGU ZBOG TOGA,A I JAVOR NIJE NISTA BOLJE PROSAO...

Prosto k'o pasulj,u upravama im sede razni Scepanovici itd...
Korisnikov avatar
MiSmoFKV!
Postovi: 1253
Pridružio se: Pet Maj 24, 2013 11:39 pm

Re: Privatizacija klubova

Post od MiSmoFKV! »

Revolucija u Nemačkoj: Klubovi spremni za pad pravila 50+1?
Uspon Lajpciga pokrenuo polemiku o ukidanju odredbe po kojoj su ustrojeni gotovo svi klubovi.

Izvršni direktor Hofenhajma Peter Gorlih uveren je da nemački klubovi jedva čekaju da se ukine čuveno pravilo 50+1.

Pravilo, koje kaže da više od 50 odsto vlasništva u klubu moraju da imaju njegovi članovi (traditionsverein), dospelo je poslednjih meseci na metu kritika. Čelnici mnogih bundesligaša smatraju da je ono prevaziđeno i da je potrebno što pre promeniti ga. Zahtev za podršku je međutim odbijen, a posebno se Borusija iz Dortmunda usprotivila ovoj inicijativi.
“Pravilo 50+1 značajno je donelo dobrog nego štete nemačkom fudbalu”, kažu na Vestfalenu.

Ali, uspon Lajpciga, koji je našao način da zaobiđe ovo pravilo, jer je direktno u vlasništvu austrijskog prozivođača energetskih pića Red Bula, promenilo je gledišta mnogih. Upravo zbog toga je Lajpcig i najomraženiji klub u Nemačkoj.
“I ja verujem da će pravilo 50+1 uskoro pasti”, kaže Gorlih.

Njegov klub Hofenhajm jedan je od tri bundesligaša koji ne ispunjavaju pravilo 50+1 i nalazi se u vlasništvu milionera Ditmera Hopa. Bogati biznismen je u julu 2015. preuzeo većinski paket akcija, ali je dobio specijalnu dozvolu Nemačke fudbalske lige koja dozvoljava privatnim investitorima da preuzmu klub nakon 20 godina besprekidnog finansijskog pomaganja.

Pored Hofenhajma, Bajer Leverkuzen i Volfzburg takođe ne ispunjavaju pravilo 50+1, jer su klubovi u vlasništvu kompanija, dok je Borusija iz Dortmunda jedini bundesligaš koji je na berzi.
“Postoje klubovi koji se ozbiljno protive I bore za ukidanje pravila 50+1. Mnogi već imaju dodatne partnere u svojoj vlasničkoj strukturi, ali bi ih radije zadržali kao tajnovite. U klubovima postoje strateške investicije, ukidanje ovog prvila bi ih samo uvećali”, smatra Gorlih.

Tako recimo imamo Hamburger koji je desetinama miliona evra finansiran od strane lokalnog milionera Klausa-Mihaela Kinea, dok je Herti amerčka privatna kompanija KKR upumpala 60.000.000 evra na početku ove sezone. Svi oni bi sigurno voleli da potpuno postanu vlasnici ovih klubova, ali je potrebno da prvo padne famozno pravilo.
http://www.mozzartsport.com/vesti/revol ... 0-1/160203" onclick="window.open(this.href);return false;
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10574
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: Privatizacija klubova

Post od Turija »

http://www.butasport.rs/fudbal/ekskluzi ... vojvodinu/" onclick="window.open(this.href);return false;
Sta reci, spisak lepih obecanja ili kraj agonije Stare dame?
Dosli smo u fazu daj samo da se nesto promeni, pa kako bude. Istina, novac i moc imaju i zelju da ga uvecaju, nadam se uz postovanje velicine i znacaja Vojvodine.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Korisnikov avatar
Voja
Dežurni spiker
Postovi: 9552
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 5:54 pm
Lokacija: Kome trebam, već zna...

Re: Privatizacija klubova

Post od Voja »

Turija napisao: Sta reci, spisak lepih obecanja ili kraj agonije Stare dame?
Samo sazeto sve ono o cemu se na forumu pise i masta godinama,u jedan tekst,a ime kupca nebitno,moglo se staviti bilo koje,jer od toga nema nista
Slika
Karlsson
Postovi: 2108
Pridružio se: Sre Avg 21, 2013 9:39 pm

Re: Privatizacija klubova

Post od Karlsson »

A i zanimljivo da se ova ''vest'' pojavila baš u trenutku kada smo dotakli dno dna, kada se sve raspada, kada se Klub otvoreno uništava od strane jednog čoveka kojem niko ne može ništa i kada navijači iz dana u dan sve više gube nadu i interesovanje za ovaj Klub.

Ovi oz Butasporta uživaju da se sprdaju sa nama. Sve za klikove.
Korisnikov avatar
Del_Boske
Postovi: 365
Pridružio se: Ned Apr 25, 2010 1:30 am

Re: Privatizacija klubova

Post od Del_Boske »

"te da neće biti moguće da bilo ko od njih naplati nekažnjeno dugovanja."

Свако данас пише текстове.

Откако је почела тржнична привреда сваких пар месеци неки странци улажу у неки клуб, из неког разлога најчешће у суботички Спартак, али и у друге клубове. Мандарић је призиван, ал он је човек Словенац. Кореанци хтели Обилић...

Ал никако да се оствари бар један битнији случај...
Korisnikov avatar
gospodinFKV
Postovi: 4709
Pridružio se: Ned Apr 01, 2012 1:06 pm
Lokacija: gde treba

Re: Privatizacija klubova

Post od gospodinFKV »

Svaki put kad butasport iskenja tekst o Rinatu ili nekoj drugoj njusci, zarad klikova, u ovakvim situacijama, imam zelju da im te iste prstice kojim su kucali vest zatvaram gepekom...
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8760
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Re: Privatizacija klubova

Post od Radoye »

Evo ja sam cuo tu istu pricu samo nije Kostic vec Ridjosic i nije Ahmetov nego Abramovic za trenera dovode Rafu Beniteza, grade novi stadion od 60 hiljada mesta i dovode nekoliko svetski poznatih igraca predvodjenih Dijegom Kostom i Benzemom. Sve je vec reseno ceka se samo da mrmot zamota cokoladu.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Korisnikov avatar
Red Marquis
Moderator
Postovi: 3777
Pridružio se: Ned Nov 09, 2008 4:49 pm
Lokacija: West Side

Re: Privatizacija klubova

Post od Red Marquis »

...a može i drugačije ovo da se gleda. Ja kad čujem ime Miodrag Kostić, a senilan nisam još postao...pomislim, tja, ne daj se Viskol :mafia:
Io odio Belgrado
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8760
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Re: Privatizacija klubova

Post od Radoye »

Red Marquis napisao:...a može i drugačije ovo da se gleda. Ja kad čujem ime Miodrag Kostić, a senilan nisam još postao...pomislim, tja, ne daj se Viskol :mafia:
Ma nijednom ko je prosao kroz nas klub od pocetka 90-tih naovamo ja vise ne verujem. Svi ono su nas "usrecili" zato smo sada tu gde smo na ivici gasenja kluba.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
vdn slaninar
Postovi: 985
Pridružio se: Pet Mar 30, 2012 9:46 am

Re: Privatizacija klubova

Post od vdn slaninar »

Kakav horor Kostic vs Vukovic,ne verujem.Sto bi se vracao u Vosu kad je tvrdio da mu je to najveci poslovni promasaj,mada tesko je napraviti bolji posao od kupovine secerana po 1 euro.Da podsetim zalagao se za izmestanje stadiona,bilo je neke frke oko naseg zemljista gde je hteo da gradi stambene blokove,dal je uspeo ne secam se.Valjda se od tada dovoljno nakrao al ljudi kazu:"nikad ne potcenjuj ljudsku pohlepu".Jedina svetla tacka bi bio Rihat.U sustini bolje i privatizacija pod odredjenim uslovima nego ovo skrnavljenje.
Odgovori