Uprava

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Odgovori
FkpCascais
Postovi: 170
Pridružio se: Pon Jun 11, 2012 8:41 am

Re: Uprava

Post od FkpCascais »

Radoye je u pravu i taj model treba da se primeni u svim fudbalskim klubovima u celoj zemlji
nssale
Postovi: 179
Pridružio se: Sre Jan 07, 2009 12:02 am

Re: Uprava

Post od nssale »

A šta ćemo sa dugovanjima klubova, ko će njih da plati?
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8760
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Re: Uprava

Post od Radoye »

Kako sta cemo, finansijske obaveze se moraju izmirivati. Klub treba da placa dugove, svojim sredstvima. Mislis da je resenje svako malo naci nekog lokalnog kabadahiju tzv. bizmizmena da ubaci malo svog novca u klub da cisto izmiri najkriticnije dospele dugove, a zauzvrat ispise sebi menice na 10x vecu sumu, i kad on provoza svoj krug daj sledeceg da ubaci zeton za voznju? To je siguran put u propast.

Klub poseduje odredjenu imovinu, sto pokretnu sto nepokretnu, i po definiciji solventan je dotle dok ukupna vrednost sve imovine (ukljucujuci tu i vrednost igraca pod ugovorima) prelazi vrednost dugovanja. Onog momenta kada dugovi postanu veci od ukupne imovine klub je bankrot, i zna se sta onda sleduje (ne d'o Bog) - likvidacija i namirivanje poverioca rasprodajom imovine kluba na dobos.

Ne smeju rashodi da budu veci od prihoda, znaci poslovanje pa i nivo takmicarskih ambicija moraju da se prilagodi nivou prihoda koji ulaze u klub (na ime transfera, prihoda od prodaje ulaznica / suvenira / medijskih prava / i tome slicno, i sponzorstva kako na dresovima tako i na reklamnim panoima na i oko stadiona).

Razni Vukovici, Scepanovici, Pavlovici ti sigurno nece vracati dug, oni su ga i napravili. Ja sam siguran da kad bi se klubom domacinski poslovalo i kad oni sto ga vode (pa cak i pojedini u njemu na daleko nizim polozajima / radnim mestima od vodecih) ne bi lapali da bi finansijska situacija bila znacajno bolja. Cinjenica da se toliko mufljuza otima oko kluba mi govori da on jos uvek vredi, i da u njemu ima novca. Uslov svih uslova za opstanak kluba je zaustavljanje nenamenskog odlivanja sredstava iz njega - korupcije i lopovluka u raznim svojim pojavnim oblicima.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
nssale
Postovi: 179
Pridružio se: Sre Jan 07, 2009 12:02 am

Re: Uprava

Post od nssale »

Radoye oladi, gde ti vidiš u mom pitanju da sam za lokalnog kabadahiju?

Pitam šta je sa dugovima, pošto pričate o modelima i akcijama, a dugove ne spominjete. Sad si ti prvi put rekao da klub odgovara svojom imovinom i sa svime što si napisao se slažem. Jedino što bi ispravan redosled koraka bio sledeći: Prvo se popiše imovina i dugovi i gleda se da se namire poverioci ili da se napravi neki dogovor sa njima pa tek kad se raščisti situacija sa poveriocima ide se na akcionarstvo onog što preostane. Pitanje u tom slučaju koliko bi klubova stiglo do akcionarstva i u kakvom stanju.
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8760
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Re: Uprava

Post od Radoye »

@nssale

Nisam imao nameru da te prozivam da si za kabadahiju, izvinjavam se ako si stekao takav utisak, to sam pomenuo u kontekstu ovoga sto imamo u klubu u zadnjih 10 i vise godina - samo se smenjuju face od zla oca i od gore majke a klub tone sve dublje bez nade za oporavak.

A za ovo drugo, ja vec godinama trubim da mora da se uradi kompletna finansijska revizija, nezavisna dakako, da bi se utvrdilo tacno sta klub poseduje, koliko je kome duzan, i koliko se njemu duguje, zatim koliko novca je uslo u njega na ime transfera i da se te sume uporede sa sumama koje su platili klubovi koji su kupovali nase igrace, pa da se utvrdi gde je razlika zavrsila i da li tu ima osnova da neko bude i tuzen, i sve tako u najsitnije detalje.

Neko je ovde rekao jednom da takva revizija kosta puno, a ja mislim da nas vise kosta ovo sadasnje stanje gde se ne zna ko pije ko placa a finansijski izvestaji se na skupstini usvajaju "na nevidjeno", pa se prica kako je klub najorganizovaniji i najstabilniji u regionu, da je uprava najbolja u svemiru, do prve blokade racuna zbog neizmirenih dugova. Onda se uprava pokupi, usput pusti koju menicu cisto onako reda radi, pa dodju novi isti takvi, pa ispadne da je dug u medjuvremenu porastao, a onda ovi novi pocnu "odlicno" da posluju, da se hvale rezultatima, najorganizovaniji najstabilniji klub, ali opet samo do prve blokade pa sve ispocetka...
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
nssale
Postovi: 179
Pridružio se: Sre Jan 07, 2009 12:02 am

Re: Uprava

Post od nssale »

Radoye slažem se sa tobom.
Što se tiče revizorske kuće, mislim da klub ima zakonsku obavezu da svake godine neka revizorska kuća uradi finansijski izveštaj (tako da se neke pare u tu namenu već daju) ali taj izveštaj koji se uradi predstavlja samo to, zadovoljenje zakonske obaveze a ne utvrđivanje istine. Kažem, mislim da je tako, ako neko pouzdano zna neka napiše.
CRD FCV
Postovi: 1457
Pridružio se: Pon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: Uprava

Post od CRD FCV »

Мени то личи на један зачарани круг. Имамо ситуацију да управа треба да уведе ревизорску кућу у причу чиме би се показало тачно стање клуба које не одговара ни једној управи да би се добило нормално стање од кога би се могло почети радити. Дакле прво би нам требала чиста управа која, да би дошла мора да подмири све бизМисмене који су јахали до тог тренутка, а да та управа има пара и да нису као ови прошли, што би опет захтевало да је неко са парама и чист, вољан да уђе у овај муљ звани српски фудбал.
Korisnikov avatar
Stexman
Postovi: 2547
Pridružio se: Sre Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Uprava

Post od Stexman »

Ne moze, i ne sme imovina kluba da se razbacuje na dugove. Za dugove treba da odgovaraju oni koji su ih i napravili, a ne imovina kluba.

Barselonin model moze da funkcionise samo ako navijaca to jest clanova kluba ima preko 70-80 hiljada, sve manje od toga je nedovoljno da pokrije osnovna sredstva za rad. U tom slucaju sto neko spomenu, tesko da moze da dodje do uticaja sa strane na skupstinare. U ovoj zemlji ni jedan normalan model ne moze da funkcionise jer smo korumpirani od jaslica do vrhovnog suda!
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8760
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Re: Uprava

Post od Radoye »

Ako ne moze, ako nas je malo i ako smo go**a, onda jebiga. Koliko para toliko muzike, onda daj da batalimo profesionalni fudbal i da reorganizujemo klub na nivo koji mozemo da iznesemo, takvi kakvi smo i koliko nas je. Samo tako ce se obezbediti dugorocan opstanak kluba. Ovo sto se sada radi garantovano vodi u propast.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
nssale
Postovi: 179
Pridružio se: Sre Jan 07, 2009 12:02 am

Re: Uprava

Post od nssale »

Stexman, pravno lice Fudbalski Klub je dužan, poverioci se naplaćuju od kluba ako mogu, ko je potpisivao ugovore u ime kluba je problem kluba a ne poverioca. Može jedino da neko u ime kluba pokrene postupak protiv nekog iz bivše uprave zbog zloupotrebe položaja pa da se tu dokazuju što je mrka kapa.

CRD FCV, Skupština je najviši organ kluba, a ne Uprava, a zamisli u toj Skupštini većinu imaju navijači. Ako oni kažu dovodimo reviziju da utvrdi istinu, Uprava ako se sa tim ne slaže može samo da da ostavku kao što je to učinila ova prethodna. Znači ne treba čekati nikakvu "poštenu Upravu" to može da se odradi sutra ako ima volje i želje od strane navijača.
Korisnikov avatar
Stexman
Postovi: 2547
Pridružio se: Sre Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Uprava

Post od Stexman »

Pa to sam i mislio kad sam rekao da mi moramo isterati posle ko je i da li je proneverio neke pare.
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8760
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Re: Uprava

Post od Radoye »

Stexman napisao:Pa to sam i mislio kad sam rekao da mi moramo isterati posle ko je i da li je proneverio neke pare.
To definitivno, mislim da cak i nije pitanje da li je nego koliko je...
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Korisnikov avatar
Voja
Dežurni spiker
Postovi: 9552
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 5:54 pm
Lokacija: Kome trebam, već zna...

Re: Uprava

Post od Voja »

Minja napisao:Ало стручњаци, Џон Мери је до сада постигао 13 голова у свом новом клубу
Tek danas je John King Mary postigao 13.gol u prvenstvu. Rudar prvo poluvreme protiv Krskog vodi 2:1 u gostima,iako je prvi primio gol.A "covek od poverenja"... samo mu daj loptu za sansu,on uzvraca golom. Milina gledati.U prvom poluvremenu,dve polusanse i odmah dva suta bez razmisljanja,prvi izblokiran,drugi kraj gola.... i onda kontra,trk poput Abubakarovog i gol. Milina slusati slovenacke klince kako sa tribina dozivaju Merija da im se javi cak i dok nije ni blizu lopte. Nazalost.... nase tribine su ostale uskracene za tu vrstu decije radosti

Inace slovenci se opustaju uz pesme (preko razglasa) Sexy selfi i temperatura u pauzi,a navijacke pesme su im na fazon "u Evropi ima jedan grad..." Tako da imam osecaj da gledam Vosu :mrgreen: Jbg,zbog zabranjenog edita,morao sam pisati u ovom topicu :frown:
Slika
Korisnikov avatar
newnowapv
Postovi: 589
Pridružio se: Ned Dec 06, 2009 4:05 pm
Lokacija: Telep

Re: Uprava

Post od newnowapv »

http://www.021.rs/story/Novi-Sad/Sport/ ... vropi.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Kako se meni cini, na nasu veliku zalost, vec godinama odlazemo proglasenje bankrota... Ne znam dokle cemo moci tako, ali ovo ninasta ne lici vec duze vreme. Malo po malo krpimo kraj sa krajem, ali ovi dugovi su previsoki, a rokovi se moraju postovati. Pitanje je dokle cemo tako da se provlacimo?
vdn slaninar
Postovi: 985
Pridružio se: Pet Mar 30, 2012 9:46 am

Re: Uprava

Post od vdn slaninar »

Vrhunac je da nam Vukovic objasni ko je u stvari Ivanic.Da, nema sluha al ne za klub vec za tebe,verovatno te dobro poznaje,a ti koliko imas sluha za klub vec si pokazao vise puta,nemoj vise molimo te nece ostati kamen na kamenu od nas posle tebe.Nek veliki navijaci Vojvodine koji su u upravi objave kako je resen spor izmedju Vukovica i kluba i da li smo prodali ciganima poslednju tekmu,kad vec pricamo o sluhu.
Odgovori