Stadion "Karađorđe"

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Odgovori
Korisnikov avatar
tulip
Postovi: 633
Pridružio se: Pet Jan 23, 2009 10:31 am
Lokacija: tik uz VOŠU

Re: Stadion "Karađorđe"

Post od tulip »

Ako su naši osnivači davne 1914. g. dali ime fudbalskom klubu Vojvodina, a 1924. g. stadion nazvali "Karađorđe" ne vidim zašto bi mi sada tu njihovu želju menjali i izmišljali nova imena.
DAJ GOL!!!
Korisnikov avatar
Pera Centar
Postovi: 810
Pridružio se: Sub Jan 18, 2014 12:01 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Stadion "Karađorđe"

Post od Pera Centar »

tulip napisao:Ako su naši osnivači davne 1914. g. dali ime fudbalskom klubu Vojvodina, a 1924. g. stadion nazvali "Karađorđe" ne vidim zašto bi mi sada tu njihovu želju menjali i izmišljali nova imena.
Ni meni se ne svidja sto se stadion zove Karadjordje.
Pogotovo sto je istoriska uloga Karadjordja i Karadjordjevica(heterista) po meni bila veoma stetna za Srpski narod.
Na kraju zasto bi u 21 veku podrzavali kratkorocno pragmaticnu odluku da se stadion zove Karadjordje?
1892
Postovi: 1009
Pridružio se: Pet Jan 28, 2005 3:34 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Stadion "Karađorđe"

Post od 1892 »

Turija napisao: kao i tribine našeg stadiona.Dokle više sa bezidejnim Zapad, Istok, Jug , Sever?Da li bi nekom smetalo da se npr tribine zovu Vujadin Boškov, Toza Veselinović, Silvester Takač, Jozef Velker i Loža Dr. Kosta Hadži?
?
Ovo si Turija pisao i pre, veoma jednostavno izvodljiva ideja a tako efektna. Jeste da nam je stadion ceo nakaradan i bilo bi gre'ota frankestajn tribinu (juznu) nazvati po nasim legendama, ali bi se bar zapad i istok i eventualno loza mogli preimenovati u Vujketovu, Tozinu i lozu Dr Koste Hadzija.
Come on you Reds!
Korisnikov avatar
ragazzi di Neoplanta
Postovi: 350
Pridružio se: Pon Dec 17, 2012 11:46 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post od ragazzi di Neoplanta »

dodati u eksel tabelu "Besmisleni razlozi nedolaska na tekme" novi red, ukucati "ime stadiona"
"Kontam da 99% mase sa ovog foruma stoji pola sata ispred rafa sa hlebom, ne znajuci koji da izabere."
Korisnikov avatar
Milan
Postovi: 4042
Pridružio se: Sre Sep 14, 2005 5:44 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: Stadion "Karađorđe"

Post od Milan »

Turija napisao:Kada se menjalo ime Gradski stadion Vojvodine u Karađorđe bio sam protiv i naveo podosta razloga (da ne ponavljam sve).
Prvi je da ne treba mešati sport i politiku.Ime Karađorđa, kao istorijske ličnosti najzaslužnije za oslobađanje Srba od Turaka (uz Miloša Obrenovića), treba da nose imena ulica, trgova, muzeja, škola...ali fudbalski stadion nema nikakvu prirodnu vezu sa istorijskom ličnošću Karađorđa (a pitanje je, što napisa Djisa, kako je i dobio to prvo ime 1924, ako se ne varam?).
Drugi razlog je da je Stadion Vojvodine prepoznatljiv i odomaćen u narodu novosadskom, Pokrajini, Srbiji, pa i u bivšoj Jugoslaviji.Svi će oni, kad nešto objšnjavaju u Novom Sadu, za lokaciju u blizini stadiona, reći: kod stadiona Vojvodine, a ne kod stadiona Karađorđe.
Da ne dužim, ne vidim zašto je smetalo ime Stadion Vojvodine, pa se moralo menjati?
Ako se već menjalo, normalno bi bilo da nosi ime najvećih Legendi FK Vojvodine, kao i tribine našeg stadiona.Dokle više sa bezidejnim Zapad, Istok, Jug , Sever?Da li bi nekom smetalo da se npr tribine zovu Vujadin Boškov, Toza Veselinović, Silvester Takač, Jozef Velker i Loža Dr. Kosta Hadži?
Mnogo je primera u svetu da se stadioni zovu po najboljim igračima tog kluba (npr Djuzepe Meaca, Ferenc Puškaš...).
Evo, čak i zvezda je dala ime stadionu Rajko Mitić, a ne recimo Miloš Obrenović.
Stadion drugog blizanca, čak ne znam ni kako se zove (jel' još JNA?) Da li je promenio ime?
Ako smo već menjali ime, trebalo je dati ime koje ne bi delilo navijače.U narodu bi on i dalje ostao Stadion Vojvodine, ali u sportskom delu naroda i u domaćim i inostranim sportskim institucijama i forumima imenom bi promovisali naše legendarne igrače i zaslužne ličnosti.No, zašto bi, jel?
Slazem se.
POŠTO OBRAZ ???!!!
carlons
Postovi: 182
Pridružio se: Uto Sep 22, 2009 9:32 pm
Lokacija: Detelinara

Re: Stadion "Karađorđe"

Post od carlons »

Kada se stadion preseli, a to će se nažalost desiti u nardenih 5-10 godina, treba mu dati ime po osnivaču K.Hadžiju ili nešto slično. Nov stadion, novo ime.
Korisnikov avatar
Протомајстор
Postovi: 418
Pridružio se: Ned Feb 10, 2013 8:29 pm
Lokacija: Исток, Лиман

Re: Stadion "Karađorđe"

Post od Протомајстор »

tulip napisao:Ako su naši osnivači davne 1914. g. dali ime fudbalskom klubu Vojvodina, a 1924. g. stadion nazvali "Karađorđe" ne vidim zašto bi mi sada tu njihovu želju menjali i izmišljali nova imena.
Зато што смо паметнији од њих (оснивача) и знамо да су погрешно назвали стадион и под јасним политичким притисцима. Такође смо паметнији и далеко толерантнији од ондашњих новосадских Јевреја, чији национални клуб је такође играо на том истом "Карађорђу". Наравно, и они су изманипулисани. :roll:
Оснивачи су заправо од самог почетка желели да се стадион назове баш по њима самима. Зато исправимо неправду и назовимо га "др Коста Хаџи".
Korisnikov avatar
Djisa
Postovi: 1187
Pridružio se: Ned Mar 07, 2010 10:14 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post od Djisa »

Протомајстор napisao:
tulip napisao:Ako su naši osnivači davne 1914. g. dali ime fudbalskom klubu Vojvodina, a 1924. g. stadion nazvali "Karađorđe" ne vidim zašto bi mi sada tu njihovu želju menjali i izmišljali nova imena.
Зато што смо паметнији од њих (оснивача) и знамо да су погрешно назвали стадион и под јасним политичким притисцима. Такође смо паметнији и далеко толерантнији од ондашњих новосадских Јевреја, чији национални клуб је такође играо на том истом "Карађорђу". Наравно, и они су изманипулисани. :roll:
Оснивачи су заправо од самог почетка желели да се стадион назове баш по њима самима. Зато исправимо неправду и назовимо га "др Коста Хаџи".

Volim kad neko izvuce apsolutno pogresne zakljucke I misli da je rekao nesto pametno. Pa covece boziji, jel ti stvarno mislis da je neko mogao da kaze Kralju da mu se nesto ne svidja ili Titu I partiji da ne treba da menja imena gradova u Jugoslaviji. Da li ti mislis da se I jedan stanovnik Petrovgrada pitao da li zeli da grad promeni ime u Zrenjanin? Pa bilo je takmicenje ko ce dobiti naziv Titov ispred imena. Kad je Vrbas pobedio Vrsac,na kraju, I postao Titov, bilo slavlje na ulicama. Kad su ubili kralja Aleksandra Obrenovica i kraljicu Dragu, sutradan je na ulicama prizivan i slavljen novi kralj, a ovaj se jos nije ni ohladio. Masa ide gde je vode. Da li ti misli da je I jedan Novosadjanin imao prava odlucivanja pri izboru imena stadiona? Da bi tumacio istoriju moras je poznavati I biti objektivan, a ne iznositi svoje misljenje za koje mislis da je jedino ispravno, a zapravo pricas, da bi pricao.
Pa da se ne ljubimo!
Korisnikov avatar
Marcello
Postovi: 954
Pridružio se: Sre Jan 10, 2007 2:21 pm
Lokacija: uvek na našoj strani

Re: Stadion "Karađorđe"

Post od Marcello »

carlons napisao:Kada se stadion preseli, a to će se nažalost desiti u nardenih 5-10 godina...
Slažem se sa ovim što je djisa napisao. A, sad bih akcenat stavio na carlons-ovu rečenicu!
Sve više ljudi u gradu priča o ovome.
Mislim da je to neminovnost, da nam sruše stadion...zato su i tu, zato su i prodali livadu pored...
Vaše mišljenje?
grobari su avangarda, tačno onoliko koliko smo mi mejnstrim...
Brick Liman
Postovi: 827
Pridružio se: Sre Maj 02, 2007 3:54 pm
Lokacija: Tower Blocks Liman

Re: Stadion "Karađorđe"

Post od Brick Liman »

Marcello napisao:Mislim da je to neminovnost, da nam sruše stadion...zato su i tu, zato su i prodali livadu pored...
Vaše mišljenje?
Moje mišljenje je da im j***m k***u majku za sve što se radi od grada i od kluba. Za taj tržni centar na tom mestu bi se u bar polunormalnoj zemlji išlo u zatvor ukoliko ne bi bio podvrgnut javnom linču pre toga.

I dodajem da sam zgađen građanima koji na sve to nisu u stanju da odrade bilo kakav, makar i jalov protest.
Deca su posla u noc da se igraju ...
... MODERNA OMLADINA!

https://www.youtube.com/watch?v=Md0lG-4nTFc" onclick="window.open(this.href);return false;
Korisnikov avatar
Протомајстор
Postovi: 418
Pridružio se: Ned Feb 10, 2013 8:29 pm
Lokacija: Исток, Лиман

Re: Stadion "Karađorđe"

Post od Протомајстор »

Brick Liman napisao:.
I dodajem da sam zgađen građanima koji na sve to nisu u stanju da odrade bilo kakav, makar i jalov protest.
Па видео си у постовима изнад, након краља и Тита, и даље имамо господара који одлучује о свему и нема никога ко би му се супротставио. Свака власт је диктирала политику па чак и такве тривијалности попут градње, доградње, коначно и имена неког стадиона.

Ипак, слажем се да је требало бити протеста, али то смо требали организовати ми овде, преко форума.
vdn slaninar
Postovi: 985
Pridružio se: Pet Mar 30, 2012 9:46 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post od vdn slaninar »

Ime stadiona je vezano za period naseg nastanka i treba ga voleti i cuvati kao i nasu istoriju na koju smo ponosni.Da smo nastali kao vecina od 45. imali bi neko komunistucko ime,sa jedne strane ih nazivamo titovim blizancima,el komunistiko a sa druge strane smeta nam Karadjordje,ako menjate ime ja sam za dom bolesnih.Slazem se da tribine nazovemo po legendama al ime da se dira nikako.Sad mu damo ime po nekoj legendi a sta ako Zlicic ostane 10 godina i osvoji ligu sampiona sa nama.
Korisnikov avatar
Marcello
Postovi: 954
Pridružio se: Sre Jan 10, 2007 2:21 pm
Lokacija: uvek na našoj strani

Re: Stadion "Karađorđe"

Post od Marcello »

U svakom slučaju, ja sam da neformalno ime stadiona, zaista bude "Dom bolesnih". Prvo, fazon je odličan, drugo - nisam siguran da li je baš, zista, u pitanju fazon ili surova realnost, treće - opisuje u 2 reči i bezgraničnu ljubav i novosadski duh, i takmičenje u kom igramo (od samih početaka). Pravi servantesovsko-kamijevsko-kafkijanski naziv, ako smem da se "književno" izrazim. :!:
grobari su avangarda, tačno onoliko koliko smo mi mejnstrim...
Korisnikov avatar
Voja
Dežurni spiker
Postovi: 9552
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 5:54 pm
Lokacija: Kome trebam, već zna...

Re: Stadion "Karađorđe"

Post od Voja »

http://www.gradnja.rs/trzni-centar-u-no ... -panelima/" onclick="window.open(this.href);return false;

Mozda je nekom zanimljivo.... ako sve zaista bude ovako izgledalo,ovaj nas stadion ce zaista da se uklopi :mrgreen:
Slika
hrablaci
Postovi: 11
Pridružio se: Sub Dec 03, 2011 7:48 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post od hrablaci »

Pogledajte izgled stadiona na snimku kod 0:56!
:D
Odgovori