Stadion "Karađorđe"

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Odgovori
Korisnikov avatar
Schteph_F89
Postovi: 478
Pridružio se: Ned Sep 25, 2011 2:17 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post od Schteph_F89 »

Kako su mnogi predlagali idealno resenje za Karadjorde, evo i ja da dam masti na volju... Spartak Trnava je sredio svoj stadion, sa soping centrom, parkingom... Kako se tako nesto gradi i pored Karadjordja, da je bilo volje, moglo se ukombinovati i resiti pitanje jednom za svagda. Stadion u Trnavi sa svim objektima je na oko 46000m2 od cega je stadion na oko 16. Kapacitet 19000 mesta. Cena citavog objekta 72m€, napravljen za dve godine. U samom je centru grada i sve me tako asociralo na nas Kardjordje (lokacija, problemi sa objektima oko stadiona, zelje kakav bi stadion hteli...), tako da sam morao ovo da podelim sa vama :)
p.s. https://en.m.wikipedia.org/wiki/Štadión ... latinského
Korisnikov avatar
dulajlo
Postovi: 261
Pridružio se: Pon Avg 10, 2009 1:29 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post od dulajlo »

[video]https://www.youtube.com/watch?v=YanHrKL6KIU[/video]

Ne smeta Karađorđu tržni centar ni sudija za prekršaje!!!
Korisnikov avatar
Stexman
Postovi: 2547
Pridružio se: Sre Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post od Stexman »

Koja fora, a ha ha ha, kad te odbrana saceka iza ćoška. :lol: :mrgreen:
Korisnikov avatar
Djisa
Postovi: 1187
Pridružio se: Ned Mar 07, 2010 10:14 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post od Djisa »

Znam da ce me vecina napasti, ali meni zaista smeta sto se nas stadion zove "Karadjordje". I sve vise I vise svakim danom.
Pa da se ne ljubimo!
ultra komsa
Postovi: 396
Pridružio se: Pet Maj 03, 2013 9:37 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post od ultra komsa »

Od svih problema najmanje se treba baviti imenom. To ti dodje isto kao kad biras ime za dete pa se misljenja mimoilaze. Nek se zove i Nada Macura, bitno je da tu igra VOSA!!!
Korisnikov avatar
Passion
Postovi: 1161
Pridružio se: Čet Maj 07, 2009 7:08 pm
Lokacija: 21114

Re: Stadion "Karađorđe"

Post od Passion »

Djisa napisao:Znam da ce me vecina napasti, ali meni zaista smeta sto se nas stadion zove "Karadjordje". I sve vise I vise svakim danom.
Без икаквог ''нападања'', шта ти тачно смета ту?
Где год да играш, прати те твоја Фирма!
Korisnikov avatar
Marcello
Postovi: 954
Pridružio se: Sre Jan 10, 2007 2:21 pm
Lokacija: uvek na našoj strani

Re: Stadion "Karađorđe"

Post od Marcello »

Djisa napisao:Znam da ce me vecina napasti, ali meni zaista smeta sto se nas stadion zove "Karadjordje". I sve vise I vise svakim danom.
Iako znam celu priču oko imena stadiona (tj. njegovog vraćanja), mnogi moji drugari od tad ne dolaze na stadion.

Meni se ime, takođe, ne sviđa. Ali, dobro.

P.S. Činjenica je da su najveći tradicionalisti - Englezi, po 3-4 puta menjali grbove svojih klubova, samo u 2. polovini XX veka, dakle, pre nego što je veliki novac pregazio fudbal. Meni se, recimo, izuzetno dopada onaj polu-grb (ili kako ga već nazvati), što se vidi na onom crvenim "fasadama" stadiona, gledajući sa Bulevara...ali, kontam da bih morao da emigriram, kada bih samo natuknuo to nekome. :)
grobari su avangarda, tačno onoliko koliko smo mi mejnstrim...
limanfkv
Postovi: 2825
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post od limanfkv »

Valjalo bi da se zove Elektro Juzna Backa Arena, da se prekrece murali na istoku i tu da pise ime sponzora, da igramo u roze dresovima jer su crveno-beli fešn no-no, da na stadionu mogu da se kupe kokice i hot dog umesto prostačkih semenki i da stolice imaju grejanje za nežne obrijane guze. Bezalkoholno pivo da se toči, pa da se prosipa kada padne gol. I cena sezonske da bude najmanje 500 evra kako se ne bi mešali sa kmetovima bednim. Stadion naravno da se sruši i izgradi lepši i stariji na tržnom centru.
playmaker
Postovi: 514
Pridružio se: Ned Sep 18, 2011 1:31 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post od playmaker »

Marcello napisao:
Djisa napisao:Znam da ce me vecina napasti, ali meni zaista smeta sto se nas stadion zove "Karadjordje". I sve vise I vise svakim danom.
Iako znam celu priču oko imena stadiona (tj. njegovog vraćanja), mnogi moji drugari od tad ne dolaze na stadion.

Meni se ime, takođe, ne sviđa. Ali, dobro.

P.S. Činjenica je da su najveći tradicionalisti - Englezi, po 3-4 puta menjali grbove svojih klubova, samo u 2. polovini XX veka, dakle, pre nego što je veliki novac pregazio fudbal. Meni se, recimo, izuzetno dopada onaj polu-grb (ili kako ga već nazvati), što se vidi na onom crvenim "fasadama" stadiona, gledajući sa Bulevara...ali, kontam da bih morao da emigriram, kada bih samo natuknuo to nekome. :)
Ne znam sta da kazem na ovo, neke ne odbija od stadiona dugogodisnji mulj u i oko kluba i lige ali ime stadiona ih bas je*e i zato su prestali da dolaze...

Povraticu... :roll:
Korisnikov avatar
Marcello
Postovi: 954
Pridružio se: Sre Jan 10, 2007 2:21 pm
Lokacija: uvek na našoj strani

Re: Stadion "Karađorđe"

Post od Marcello »

Ma, ne. Tim, mojim garesima, smeta sve u i oko kluba, ali čim ih pitam kad da ih očekujem ponovo - prvo što mi spomenu je ime stadiona.

Mada, kad malo bolje razmislim, iako su mi drugovi, to su, ipak, oni razmaženi "navijači", kojima smeta i sunce, kiša, vetar...jbg.

E, sad, ono što je meni poražavajuće - većina mojih drugara, poznanika navija za Vojvodinu, ali od nas 15-ak, koji smo se godinama nalazili na Istoku (da ne bude zabune, ni jednog nisam upoznao na stadionu!), ja ostadoh jedini. Čak mislim da me smatraju budalom. A, nismo matorci, zapravo smo u "punoj snazi"
grobari su avangarda, tačno onoliko koliko smo mi mejnstrim...
Korisnikov avatar
Djisa
Postovi: 1187
Pridružio se: Ned Mar 07, 2010 10:14 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post od Djisa »

Passion napisao:
Djisa napisao:Znam da ce me vecina napasti, ali meni zaista smeta sto se nas stadion zove "Karadjordje". I sve vise I vise svakim danom.
Без икаквог ''нападања'', шта ти тачно смета ту?

Prvo da se razumemo, ime stadiona nije kljucno kao ime kluba ili boja dresova i naravno da necu prestati da navijam za Vojvodinu n da i dolazim na stadion bez obzira kako se stadion zove.

A sad, Karadjordje zaista nema nikave veze ni sa Vojvodinom kao regijom ni sa Novim Sadom, a ime je dato 1924 godine kada su Karadjordjevici bili na vlasti I to je bilo politicko pitanje, odnosno oni su tada "rusili" sve sto imalo veze sa Obrenovicima, pa su velicali Karadjordja na ustrb Milosa. Kad su komunisti dosli oni su sve monarhisticko promenili, pa kad su oni pali, promenjeno je sve sa komunistickim imenima I mi sada sa skoro 100 godina razlike vracamo ime koje nije trebalo biti dato ni tada, jer kakve veze ima Karadjordje sa nama. Pa Vojvodina je u to vreme bila u Austrougarskoj, a mi smo regionalni klub. Ime stadiona treba da bude vezano za Novi Sad, Vojvodinu ili eventualno za nesto sto je zaista nacionalno, a Karadjordje to definitivno nije. Ako smo sve sa imenom marsala Tita izbrisali kao da nije postojao, zasto nismo I ono ste je vezano za monarhiju, jer I ono je davna proslost. Ako cemo davati ime po zasluznim gradjanima, onda je npr Svetozar Miletic 1000 puta vise uradio za to da Vojvodina bude u Srbiji nego bilo ko drugi, mada ima jos mnogo ljudi koji to zasluzuju. Prosto, Karadjordje je politicko ime I kod mene ne izaziva apsolutno nikakve emocije.
Pa da se ne ljubimo!
Korisnikov avatar
Red Marquis
Moderator
Postovi: 3777
Pridružio se: Ned Nov 09, 2008 4:49 pm
Lokacija: West Side

Re: Stadion "Karađorđe"

Post od Red Marquis »

Sport je uvek na ovim prostorima trpeo zbog aktuelne politike (kao i sve drugo uostalom). Na tradiciju se poziva kad ona odgovara. Da se stadion nazvao po Lenjinu nakon izgradnje, sutra bi malo sad nosio to ime.
Ali s obzirom u kakvom smo sad revizionističkom dobu, super smo mi i prošli sa imenom. Još kad se pogleda na šta nam liči stadion, meni bi bilo tužno da se zove Kosta Hadži ili Vujadin Boškov..
Io odio Belgrado
Korisnikov avatar
Stexman
Postovi: 2547
Pridružio se: Sre Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post od Stexman »

Pa od sve zajebancije oko imena, stvarno bi nam najvise pristajao "Dom Bolesnih".
limanfkv napisao:...da na stadionu mogu da se kupe kokice i hot dog umesto prostačkih semenki ...
Pljeske bi bile pun pogodak, ionako nas stalno mame mirisi iz onih dimnjaka na stadionu.
Jebote, koliko dimnjaka imamo trebalo bi da se zovemo Titanik. :mrgreen:
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10574
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: Stadion "Karađorđe"

Post od Turija »

Kada se menjalo ime Gradski stadion Vojvodine u Karađorđe bio sam protiv i naveo podosta razloga (da ne ponavljam sve).
Prvi je da ne treba mešati sport i politiku.Ime Karađorđa, kao istorijske ličnosti najzaslužnije za oslobađanje Srba od Turaka (uz Miloša Obrenovića), treba da nose imena ulica, trgova, muzeja, škola...ali fudbalski stadion nema nikakvu prirodnu vezu sa istorijskom ličnošću Karađorđa (a pitanje je, što napisa Djisa, kako je i dobio to prvo ime 1924, ako se ne varam?).
Drugi razlog je da je Stadion Vojvodine prepoznatljiv i odomaćen u narodu novosadskom, Pokrajini, Srbiji, pa i u bivšoj Jugoslaviji.Svi će oni, kad nešto objšnjavaju u Novom Sadu, za lokaciju u blizini stadiona, reći: kod stadiona Vojvodine, a ne kod stadiona Karađorđe.
Da ne dužim, ne vidim zašto je smetalo ime Stadion Vojvodine, pa se moralo menjati?
Ako se već menjalo, normalno bi bilo da nosi ime najvećih Legendi FK Vojvodine, kao i tribine našeg stadiona.Dokle više sa bezidejnim Zapad, Istok, Jug , Sever?Da li bi nekom smetalo da se npr tribine zovu Vujadin Boškov, Toza Veselinović, Silvester Takač, Jozef Velker i Loža Dr. Kosta Hadži?
Mnogo je primera u svetu da se stadioni zovu po najboljim igračima tog kluba (npr Djuzepe Meaca, Ferenc Puškaš...).
Evo, čak i zvezda je dala ime stadionu Rajko Mitić, a ne recimo Miloš Obrenović.
Stadion drugog blizanca, čak ne znam ni kako se zove (jel' još JNA?) Da li je promenio ime?
Ako smo već menjali ime, trebalo je dati ime koje ne bi delilo navijače.U narodu bi on i dalje ostao Stadion Vojvodine, ali u sportskom delu naroda i u domaćim i inostranim sportskim institucijama i forumima imenom bi promovisali naše legendarne igrače i zaslužne ličnosti.No, zašto bi, jel?
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Korisnikov avatar
ДушанСП
Postovi: 712
Pridružio se: Uto Apr 23, 2013 4:08 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post od ДушанСП »

Турија мислим да грешиш,стадион Карађорђе је врло брзо ушао у уши јавности,нико и не зове више стадион Војводине,него сви кажу ,,Данас сви на Карађорђе".Слажем се да је много прикладније име Светозар Милетић,Стеван Книћанин,Ђорђе Стратимировић,Стеван Шупљикац (што се историје тиче),али свакако да би најприкладније име било неке Вошине фудбалске легенде.Али шта је ту је зове се како се зове нећемо га сто пута мењати,а и мислим да је најмањи проблем тренутно име стадиона.
Odgovori