Stadion "Karađorđe"

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Odgovori
1892
Postovi: 1009
Pridružio se: Pet Jan 28, 2005 3:34 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Stadion "Karađorđe"

Post od 1892 »

Neizlecivi napisao:Nisam našao adekvatnu temu, pa reko ovde da stavim... Nekada se zbog ovog pravio ogroman protest, a danas sta će biti? Ko drži ključeve grada?

http://mondo.rs/a873939/Sport/Kosarka/C ... Vrsac.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Nekada davno u srecnija vremena, iz ove perspektive probati organizovati nesto slicno sa ovakvim podelama i neslogom kakva trenutno vlada medju slaninarima i doziveli bi totalni fijasko. Ocigledno da
....Vise nista nije isto,
nikad nece biti kao sto je bilo ranije,
ostaje nam samo borba,
borba i secanje na neko srecnije vreme....
Come on you Reds!
ultra komsa
Postovi: 396
Pridružio se: Pet Maj 03, 2013 9:37 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post od ultra komsa »

Sloga bar na taj dan, i osvetiti pale zastave!
Korisnikov avatar
Salvador
Postovi: 1059
Pridružio se: Ned Maj 09, 2010 6:07 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post od Salvador »

A u ove dane radosti i veselja, naročito kod svih kojima je Voša na srcu, stiže nam i ova lepa vest:
http://www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/ ... entar.html

Ovo skoro sigurno znači da će stadion izgubiti mogućnost igranja međunarodnih utakmica, ali izgleda da se 'Novosađani' oko toga neće mnogo uzbuditi..
Uostalom, šta će nam stadion kada u Beogradu već imamo dva mnogo veća, a gradi se i treći nacionalni :wink:
Korisnikov avatar
Neizlecivi
Postovi: 1446
Pridružio se: Pet Jul 20, 2012 3:18 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post od Neizlecivi »

Ja mislim da ne postoji Novosadjanin kome je ovo normalno. Nije ovo vezani samo za stadion i za FK Vojvodinu. Ej bre, oni ce da grade trzni centar, na 30 metara od SPENSA i 50 metara od Merkatora. Pri tome SPENS je 60% prazan sto se tice prodavnica i njihovog iseljavanja, dok sam video da je gornji sprat u Merkatoru takodje poceo da se prazni.
U ovoj zemlji kanda samo trzni crntri nicu...
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8760
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Re: Stadion "Karađorđe"

Post od Radoye »

Trzni centar ili Beograd na vodi svejedno, bitno je da se nesto gradi jer je to jedan od najefikasnijih nacina kako oprati novac. To sto grade samo trzne centre je znak njihovog nedostatka maste pre svega, nista drugo. I nije im bitno sta se gradi i gde se gradi, samo da se gradi. Naravno, neke lokacije su bolje od drugih jer pruzaju priliku da se mune vise. Uostalom, tako isto smo i mi dobili juznu tribinu na Karadjordju koja je sada taman toliko funkcionalna koliko ce i taj novi trzni centar da bude.

A to sto necemo imati gde da igramo medjunarodne utakmice - koga briga, Novi Sad (zvanicni, olicen u institucijama) je FK Vojvodini oduvek vise bio zla maceha nego mater.

A 'vala, ja bih se i zabrinuo da je drugacije, da odjednom pocnu da nas vole :oprez: !
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Korisnikov avatar
Протомајстор
Postovi: 418
Pridružio se: Ned Feb 10, 2013 8:29 pm
Lokacija: Исток, Лиман

Re: Stadion "Karađorđe"

Post od Протомајстор »

Не бих да лајем пошто се форум не бави политиком, али као архитекта и љубитељ овог града и ФК Војводине, рећи ћу само: СРАМОТА!
Korisnikov avatar
Marcello
Postovi: 954
Pridružio se: Sre Jan 10, 2007 2:21 pm
Lokacija: uvek na našoj strani

Re: Stadion "Karađorđe"

Post od Marcello »

Uvek sam, kao klinac, maštao, da će tu, jednog dana velike čike da naprave predivan park, oazu zelenila...

A, onda sam porastao i shvatio gde živim. :mafia:
grobari su avangarda, tačno onoliko koliko smo mi mejnstrim...
Korisnikov avatar
Red Marquis
Moderator
Postovi: 3777
Pridružio se: Ned Nov 09, 2008 4:49 pm
Lokacija: West Side

Re: Stadion "Karađorđe"

Post od Red Marquis »

Pre ili kasnije, a pretpostavljam pred kraj sledećeg izbornog ciklusa možemo očekivati i nacrte za izmeštanje stadiona na periferiju grada...Ništa od toga biti neće, ali će svejedno da iritira...
Io odio Belgrado
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10574
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: Stadion "Karađorđe"

Post od Turija »

Протомајстор napisao:Не бих да лајем пошто се форум не бави политиком, али као архитекта и љубитељ овог града и ФК Војводине, рећи ћу само: СРАМОТА!
+1.
I to malo sirotinje i gradske oaze će proćerdati.Kome treba tržni centar kod praznih novčanika?Ovaj grad će sam sebe pojesti.Nažalost, zasluženo. :cry:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Korisnikov avatar
Voja
Dežurni spiker
Postovi: 9552
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 5:54 pm
Lokacija: Kome trebam, već zna...

Re: Stadion "Karađorđe"

Post od Voja »

Slika

Ja sam davno dobio ovu sliku od jednog kolege i rekao mi je da se sprema licitacija... tako da... danasnjom vescu nisam iznenadjen
Slika
Korisnikov avatar
Stexman
Postovi: 2547
Pridružio se: Sre Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post od Stexman »

Ovo ako se dozvoli stadion se rusi 1000% u narednih par godina! Dal ce klub dobiti novi prostor ne znam ali ovo se ne sme dozvoliti!
limanfkv
Postovi: 2825
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post od limanfkv »

Ako se dobro secam, a valjalo bi da napise neko ko se bolje razume, to je i ovako bio problem zbog trazenja dlake u jajetu kod uefinih prokletih zakona. Da li ce Vojvodina moci da igra utakmice ukoliko se tako neko smece krene graditi? Ako je odgovor neće, to nije politika nego pitanje opstanka FKV.
recni galeb
Postovi: 768
Pridružio se: Čet Okt 28, 2010 3:55 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post od recni galeb »

ma nije greda ima ovi napredni i pametni da od Spensa naprave parking, kako su krenuli, tako da di si tu si...
Korisnikov avatar
Протомајстор
Postovi: 418
Pridružio se: Ned Feb 10, 2013 8:29 pm
Lokacija: Исток, Лиман

Re: Stadion "Karađorđe"

Post od Протомајстор »

limanfkv napisao:to nije politika nego pitanje opstanka FKV.
Управо тако. Угрожени су стадион и клуб. Међутим, ова политичка гарнитура изменама урбанистичких планова у складу са интересима крупног капитала угрожава и сам Нови Сад.

Иначе, прича око продаје ове локације је дуга, сећамо се како су Коле па и Мишковић виђени као власници. То је било пре напредњака, стога се не треба чудити млаком отпору садашње опозиције.

Надајмо се да ће данашња лицитација пропасти - то нам једино преостаје. Ми навијачи и симпатизери клуба, па и Новосађани, смо немоћни да нешто учинимо. Сетимо се да су још јуче навијачи тражили од Иванића да потпише за Партизан...
recni galeb napisao:ovi napredni i pametni da od Spensa naprave parking, kako su krenuli
Нажалост, реалније је да направе од Карађорђа паркинг...
Korisnikov avatar
Salvador
Postovi: 1059
Pridružio se: Ned Maj 09, 2010 6:07 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post od Salvador »

limanfkv napisao:Ako se dobro secam, a valjalo bi da napise neko ko se bolje razume, to je i ovako bio problem zbog trazenja dlake u jajetu kod uefinih prokletih zakona. Da li ce Vojvodina moci da igra utakmice ukoliko se tako neko smece krene graditi? Ako je odgovor neće, to nije politika nego pitanje opstanka FKV.
Naravno da neće moći da igra i naravno da je ovo pitanje opstanka i FKV, a i Novog Sada koji sve više nestaje i pretvara se u Beogradsku Palanku.
Odgovori