Trener(i) FK Vojvodina

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Salvador
Posts: 1082
Joined: Sun May 09, 2010 6:07 pm

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Salvador »

Ja sam otvoreno pljuvao dovođenje Laleta i rekao da neću ići na tekme zbog nejgovog dovođenja, ali na kraju sam ponovo razmislio, promenio stav i bio na tekmi.

Prvo, gde je neki naš bivši igrač kao Lale cigan da preuzme ulogu jakog trenera sada kada je bilo teško?
Imamo veliku legendu Šaulu u koga se mnogi slaninari kunu, ali njemu je očigledno preče da ima siguran posao u klubu i/ili nije sposoban za ulogu glavnog trenera.
Imamo Dunđerskog, pa svi znamo kako je briljirao na poziciji sportskog direktora, a saznali smo kako i nije baš prava legenda.
Tu je i Kosan, velika forumaška nada, ali avaj čoveka izgleda zabole.
Ko još??

Drugo, kada se setimo da nam u klubu, gradskoj vlasti i gde sve ne sede tolike domaće izdajice kojima je draži tuđi od grada u kome žive,
da li je zaista pošteno reći da je glavni problem trener sa strane koji ipak doprinosi rezultatima kluba, a ne sve te domaće barabe?
Ja ipak mislim da ne i zato ovde otvoreno povlačim svoje reči, ne zbog rezultata, već mislim da je to principijelan stav, pa neka me neko demantuje ako se ne slaže.
Dokle god čovek profesionalno i pošteno radi, imaće moju podršku, a klub svakako ima načina da se zaštiti od njegovih eventualnih ispada.
Mislim da je naš glavni problem unutrašnje prirode, moramo da se vratimo ojačavanju i ekspanziji Vojvodinaštva koje je krasilo prethodnu deceniju, a lako ćemo za Laleta ili nekog sličnog.
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3865
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Red Marquis »

Mislim da je otužna situacija u klubu, navijačkoj grupi, konačno se i u potpunosti preslikala na forum. Sve što pređašnje uprave nisu uspele sad jesu. Admini u hibernaciji, novoregistrovani likovi(upravini botovi) preuzeli primat u raspravama, pa se čak i oni normalni gube...Iskreno, muka je i meni uopšte da napišem nešto, ali znam da im je to ionako bio i cilj, pa se uvek vratim ovde. Stari pankerski inat ne da...

Salvadore,
Ja prvi da sam trener i veliki slaninar ne bih se vratio u ovaj klub. Za rad ovde treba biti ili nenormalni idealista (a to se vrlo brzo izduva i onda sledi ili povlačenje ili utapanje u sivilo) ili šljam. Nema tu zlatne sredine. Kome normalnom bi sve ovo trebalo? Niti smeš nešto da uradiš, a sve i da smeš - ne možeš, jer nemaš ni upravu ni igrački kadar za to "nešto".
A drugo, frapantna mi je ovolika količina naivnosti koju vas nekoliko koje smatram dobronamernima piše. Da li je moguće da vam nije bilo odmah jasno da ćemo krenuti u seriju pobeda sa ciganšturom? Pa taj neviđeno providan scenario se video iz aviona. Za koji mesec kad ovaj odradi svoje pljuvaćeš ga sve u 16. A još kad Grofu dosadi da prima neredovno platu kad ispadne iz Evrope pa pozovu ovog nazad, a on povuče još nekog a la čMarko Nikolić u zvezdu...

Nije on najveći problem, nikad to treneri i nisu. Negde se mora podvući crta, ta crta stalno se spušta zato što neko ko je navikao da ide i prati svoj klub teško se toga odriče. Ali sad je stvarno ispod svih granica pristojnosti. Nije ni to što je on cigan, ni to što je klasična begešarska dripčina već to što smo konačno i ozvaničili da smo vazalski klub. Dok god je tako, ostaju dvoranski sportovi...
Io odio Belgrado
User avatar
ДушанСП
Posts: 712
Joined: Tue Apr 23, 2013 4:08 pm

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by ДушанСП »

Ајде сви онда да ставимо 1000 на Вошу против гробара
Casual 1989
Posts: 101
Joined: Tue Jan 06, 2015 11:34 am

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Casual 1989 »

ДушанСП wrote:Ајде сви онда да ставимо 1000 на Вошу против гробара
A dobro nije mislio bas toliku seriju pobeda, cekaj cekaj ili jeste :|
Daj bre smesni ste ljudi, kad kad gubimo ne valja kad pobedjujemo ne valja.
prijatelj fudbala
Posts: 457
Joined: Thu Oct 15, 2009 10:28 am

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by prijatelj fudbala »

Salvador wrote:Ja sam otvoreno pljuvao dovođenje Laleta i rekao da neću ići na tekme zbog nejgovog dovođenja, ali na kraju sam ponovo razmislio, promenio stav i bio na tekmi.

Prvo, gde je neki naš bivši igrač kao Lale cigan da preuzme ulogu jakog trenera sada kada je bilo teško?
Imamo veliku legendu Šaulu u koga se mnogi slaninari kunu, ali njemu je očigledno preče da ima siguran posao u klubu i/ili nije sposoban za ulogu glavnog trenera.
Imamo Dunđerskog, pa svi znamo kako je briljirao na poziciji sportskog direktora, a saznali smo kako i nije baš prava legenda.
Tu je i Kosan, velika forumaška nada, ali avaj čoveka izgleda zabole.
Ko još??

Drugo, kada se setimo da nam u klubu, gradskoj vlasti i gde sve ne sede tolike domaće izdajice kojima je draži tuđi od grada u kome žive,
da li je zaista pošteno reći da je glavni problem trener sa strane koji ipak doprinosi rezultatima kluba, a ne sve te domaće barabe?
Ja ipak mislim da ne i zato ovde otvoreno povlačim svoje reči, ne zbog rezultata, već mislim da je to principijelan stav, pa neka me neko demantuje ako se ne slaže.
Dokle god čovek profesionalno i pošteno radi, imaće moju podršku, a klub svakako ima načina da se zaštiti od njegovih eventualnih ispada.
Mislim da je naš glavni problem unutrašnje prirode, moramo da se vratimo ojačavanju i ekspanziji Vojvodinaštva koje je krasilo prethodnu deceniju, a lako ćemo za Laleta ili nekog sličnog.
Nije on ništa veći stručnjak i majstor svog zanata od Zage, ili bilo kog drugog, da ne kažem bivšeg, trenera...
Svi treneri u JSL su, po stručnosti, tu negde. Nema Klopa, nema Murinja. Dakle, dve pobede u nizu, ili tri, ili koliko ih god bude nemaju ama baš nikakve veze sa onim što Lalatović zna o trenerskom poslu. To što pojedini možda bolje igraju od kad je on na klupi je verovatno rezultat ličnih simpatija ili antipatija, a možda i pritisaka sa strane ali u svakom slučaju ne Lalatovića kao trenera! A ako je to tako onda je red da se zapitamo kakav je nivo profesionalizma naših igrača.
Ne kažem da sam u pravu, ali u sve što ima veze sa FKV u startu sumnjam!
User avatar
Djisa
Posts: 1210
Joined: Sun Mar 07, 2010 10:14 am

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Djisa »

prijatelj fudbala wrote:
Salvador wrote:Ja sam otvoreno pljuvao dovođenje Laleta i rekao da neću ići na tekme zbog nejgovog dovođenja, ali na kraju sam ponovo razmislio, promenio stav i bio na tekmi.

Prvo, gde je neki naš bivši igrač kao Lale cigan da preuzme ulogu jakog trenera sada kada je bilo teško?
Imamo veliku legendu Šaulu u koga se mnogi slaninari kunu, ali njemu je očigledno preče da ima siguran posao u klubu i/ili nije sposoban za ulogu glavnog trenera.
Imamo Dunđerskog, pa svi znamo kako je briljirao na poziciji sportskog direktora, a saznali smo kako i nije baš prava legenda.
Tu je i Kosan, velika forumaška nada, ali avaj čoveka izgleda zabole.
Ko još??

Drugo, kada se setimo da nam u klubu, gradskoj vlasti i gde sve ne sede tolike domaće izdajice kojima je draži tuđi od grada u kome žive,
da li je zaista pošteno reći da je glavni problem trener sa strane koji ipak doprinosi rezultatima kluba, a ne sve te domaće barabe?
Ja ipak mislim da ne i zato ovde otvoreno povlačim svoje reči, ne zbog rezultata, već mislim da je to principijelan stav, pa neka me neko demantuje ako se ne slaže.
Dokle god čovek profesionalno i pošteno radi, imaće moju podršku, a klub svakako ima načina da se zaštiti od njegovih eventualnih ispada.
Mislim da je naš glavni problem unutrašnje prirode, moramo da se vratimo ojačavanju i ekspanziji Vojvodinaštva koje je krasilo prethodnu deceniju, a lako ćemo za Laleta ili nekog sličnog.
Nije on ništa veći stručnjak i majstor svog zanata od Zage, ili bilo kog drugog, da ne kažem bivšeg, trenera...
Svi treneri u JSL su, po stručnosti, tu negde. Nema Klopa, nema Murinja. Dakle, dve pobede u nizu, ili tri, ili koliko ih god bude nemaju ama baš nikakve veze sa onim što Lalatović zna o trenerskom poslu. To što pojedini možda bolje igraju od kad je on na klupi je verovatno rezultat ličnih simpatija ili antipatija, a možda i pritisaka sa strane ali u svakom slučaju ne Lalatovića kao trenera! A ako je to tako onda je red da se zapitamo kakav je nivo profesionalizma naših igrača.
Ne kažem da sam u pravu, ali u sve što ima veze sa FKV u startu sumnjam!
Nisi u pravu. Postoji velika razlika u kvalitetu trenera. To sto si te rekao bi bilo kao da kazes ne postoji velika razlika izmedju igraca u nasoj ligi I da su Ivanic I Sekulic isti rang. Ne govorim da je Lalatovic neki trener jer nije dosta kod nas da donesem zakljucak, ali da je Zagorcic jedan od najgorih trenera koji nas je vodio je 100% sigurno, I da Lalatovic od njega gori nije. Ja sam rekao I pre ovoga, Dzimi je jedan od boljih motivatora trenera I Vosa je sa njim imala igru, a I ovo protiv Lucana je licilo na nesto, a do kraja sezone cemo videti da li Lalatovic trener. Ako igra bude ovakva, spreman sam da mu oprostim sto je cigan, naravno pod uslovom da mu komentari budu kao I do sada.
Kup je nas!
User avatar
Salvador
Posts: 1082
Joined: Sun May 09, 2010 6:07 pm

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Salvador »

prijatelj fudbala wrote: Nije on ništa veći stručnjak i majstor svog zanata od Zage, ili bilo kog drugog, da ne kažem bivšeg, trenera...
Svi treneri u JSL su, po stručnosti, tu negde. Nema Klopa, nema Murinja. Dakle, dve pobede u nizu, ili tri, ili koliko ih god bude nemaju ama baš nikakve veze sa onim što Lalatović zna o trenerskom poslu. To što pojedini možda bolje igraju od kad je on na klupi je verovatno rezultat ličnih simpatija ili antipatija, a možda i pritisaka sa strane ali u svakom slučaju ne Lalatovića kao trenera! A ako je to tako onda je red da se zapitamo kakav je nivo profesionalizma naših igrača.
Ne kažem da sam u pravu, ali u sve što ima veze sa FKV u startu sumnjam!
U početku Zaginog trenerovanja, meni se sviđalo kako selektuje i vodi tim.
A onda je došla pobeda u Torinu i on se posle te tekme pogubio.
Da li nije imao snage da odoli pritisku menadžera i/ili nije mogao da zauzda razne kauboje Ožegoviće i sačuva koheziju u timu, u svakom slučaju izgleda da je opasno izgubio autoritet, a to treneru ne sme da se desi, jer onda je ipak samo loš trener, ma koliko imao znanja o taktici i ostalom.
Sa druge strane, Marićeva selekcija igrača i poznavanje taktike su za mene bile i ostale veoma sumnjive, ma koliko on bio 'naš'.
Od naših trenera u poslednjih 8 godina najbolji mi je bio pokojni Brzić, on je imao i znanja i autoriteta, šteta što nemamo više takvih.
Ako ništa drugo, Lalatović je zaveo red, prekinuo kaubojštinu (barem tako izgleda) i unapredio igru (@Red Marquis - definitivno pobeda protiv Lučana nije bila sumnjiva, a igra i pristup su za dve klase bolji), a šta će biti dalje videćemo.
Po meni glavni razlog zašto ispada da smo slabi (ili što RM kaže nečiji vazali) nije zbog ovog trenera, nego jer kao lokalna zajednica/grad smo obične p...e - jedna polovina ima kompleks pa ni ne voli svoje, a ova druga polovina nalazi milion razloga da ne podrži Vošu.
Pitanje za RM-a, da li su Novosađani bilo koji problem rešili bojkotom ili povlačenjem? Ja mislim baš nikad.
lazarr
Posts: 817
Joined: Wed Oct 20, 2010 10:01 am

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by lazarr »

Kad se već Zaga opet spominje na forumu, moram da podelim sa vama jednu informaciju koju već dugo znam i sasvim je pouzdana a koju nisam hteo da iznosim za vreme njegovog mandata.
Posle izbacivanja Sampdorije i pre utakmica sa Viktorijom, Zoltan Sabo je molio i preklinjao Zagu da tada napuste Vošu!!!
Razloge ne znam ali ga je ovaj ubeđivao da je bolje da odu tada kao face, a ne kasnije kao oterani i loši treneri.
Ovaj nije hteo ni da čuje jer voli Vošu a uostalom ko bi tako nešto slično i uradio u tom trenutku.
Jedno je sigurno. I tada nešto nije bilo u redu u našem klubu. Ne znam da li nisu verovali u ekipu koju vode ili u upravu sa kojom sarađuju ali ako se u trenucima najvećih pobeda razmišlja o ostavkama, tu nešto sasvim sigurno nije u redu.
Nisam sklon neproverenim informacijama i možete biti sigurni da ne pišem ovo napamet.

P.S.
Postoji šansa da sam pogrešio vreme kada se to tačno dešavalo i da je ipak bilo posle utakmica sa Viktorijom i posle poraza od Spartaka.
Ako je uopšte nekom bitno, mogu ponovo da se raspitam.
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3865
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Red Marquis »

Salvador wrote: Pitanje za RM-a, da li su Novosađani bilo koji problem rešili bojkotom ili povlačenjem? Ja mislim baš nikad.
Naravno. Bojkotom se niko nije oterao, bojkotom se samo iskazuje nemoć (lična ili kolektivna). U mom slučaju, ne vidim nikog ko bi mogao doći umesto sadašnjih, a mečevi filijale me ne interesuju.
Nikog ne krivim što je ostao na Karađorđu, ali mi smeta branjenje trenera. Pa svake godine mi imamo taj neki period kad ekipa odjednom dođe "u formu". I prošle smo ušli u tu formu naglo i iz ničega kad je trebalo doći do Evrope. Nema to veze sa trenerom. A ni sa samim fudbalom, kad smo već kod toga.
Io odio Belgrado
User avatar
Neizlecivi
Posts: 1470
Joined: Fri Jul 20, 2012 3:18 am

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Neizlecivi »

Red Marquis

Zasto se onda treba napadati trener? Njuske koje smo terali (doduse samo jednu dve tekme,i to dve tribine bez severa) su dovele Lalatovica, pa nam je sada Lalatovic najveci krivac? Od kad je doslo do promene trenera, ovde niko vise ne spominje upravu, predsednika i razne direktore i "navijace" . Sada je svima najveci trn u oku trener? Meni nije, i dalje mi navise smetaju ti koji su ga doveli, a trener mi za sada uopste nijednom nije zasmetao.
recni galeb
Posts: 768
Joined: Thu Oct 28, 2010 3:55 pm

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by recni galeb »

kako si uspeo da razdvojis taj kompelet? :shock:
User avatar
Stexman
Posts: 2576
Joined: Wed Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Stexman »

Lalate imas li muda da sutra stavis Merija od prvog minuta!? Makar i sa Ozegovicem zajedno ako je vec nedodirljiv!?
User avatar
Neizlecivi
Posts: 1470
Joined: Fri Jul 20, 2012 3:18 am

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by Neizlecivi »

http://mondo.rs/a854745/Sport/Fudbal/la ... kaznu.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Kanda cemo mi zaista na*ebati zbog svega ovoga....
pedjans
Posts: 464
Joined: Tue Oct 08, 2013 7:24 pm

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by pedjans »

Bilo bi fantastično da npr. sada zbog ove gluposti registruju utakmicu 3:0 za grobare, čisto da se raskrinka do kraja ova urnebes liga. Vidim da cigani intenziviraju rad za pribavljanju novca putem kladionice (1:5 protiv Borca i neverovatnih 7:2 protiv Čukaričkog), tako da je sprdnja već neviđena.

Ipak, mislim da 3:0 po pravilima nije moguće. Biće verovatno novčana kazna i za klub i možda još teža kazna za Lalatovića.

Doduše, s jednim se slažem: malo je skrnavo to cigančenje, neprimanje rešenja o suspenziji, foliranja sa sajtom i faksom, sve je to ispod svakog nivoa.

Kažnjen pa kažnjen, pa šta. Neće to mnogo uticati, sedne par metara dalje u prvi red na tribinama - nije to Nou kamp niti Alianz arena pa da su sva mesta popunjena. Biće potpuno isto kao i da je na klupi.
recni galeb
Posts: 768
Joined: Thu Oct 28, 2010 3:55 pm

Re: Trener(i) FK Vojvodina

Post by recni galeb »

Vala bas bi voleo da nam uzmu bodove u ovoj zajebanciji od lige, kao da su nam nesto i bitni... Lepo ih nalupali na terenu :thankyou: , a sada zarad njihovog zdravlja i zdravlja individua koje nekako mogu da navijaju za ta :shit: , cek to navijanje to je psihicko stanje. I neka se lepo dogovore u narednih 100g. ko ce kada da bude prvi i u pm. i fudbal u Srbiji!
Post Reply