Pocinje osipanje?

ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Mislim da je Dobric hteo da ode pre svega zato sto je mozda on bio jedini od igraca koji je nazadovao kod Rajevca.A i konkurencija na njegovom mestu je velika.E sad posto je on ipak solidan igrac,boli me njegov odlazak,jer mi imponuje zdrava konkurencija u nasim redovima i jacina naseg tima,a pogotovo bogat izbor za vezni red.
Sve u svemu,bolece me na leto svaki odlazak(osim Krivokapicevog),ali svestan sam da ce neki morati da odu.A ko treba da ode?
Pa pre svega oni igraci koji su vec u godinama i kojima je to mozda zadnja sansa da nesto vise i zarade(mada se sad u Vosi ne mogu bas zaliti).Ne treba zaboraviti ni to da ni u Evropi sto se finansijske situacije tice,mnogim klubovima ne cvetaju ruze i da samo oni najbogatiji kupuju sve redom.
Sto se mene tice,nase mlade igrace ne bi trebalo nikako prodavati,nego sa njima produziti ugovore.
E sad sto se tice igraca koji nisu ni mladi ni matori,poput Despotovica,napraviti selekciju u odnosu na to koliko je neki igrac potreban nasem timu i koliko bi se osetilo njegovo eventualno odsustvo.Pogledati dakle i to koje su alternative na odredjenim pozicijama.
Despota ne bi valjalo prodati sad na leto,rano je jos,neophodan je,a uostalom mislim da on moze ovde jos dosta da se dokaze.One naredne sezone verovatno cemo vec ostati bez njega.
Davidov ce verovatno otici i slazem se sa time,mada igra fantasticno.Ali mislim da ce njegovim odlaskom na primer sansu dobiti mladi Vukobratovic koji je trenutno u zapecku,a da ce na siri spisak uci i supertalentovani Smiljanic.Dakle,tu ima alternativa.
Ali zato za nasu super uigranu odbranu nema.Stosic,Djuric i Pekaric su stub ekipe i odlazak samo jednog od njih bi dosta toga poremetio,pogotovo zato sto mi rezervnih stopera nemamo(eto Stosic igra po potrebi i beka i stopera).Ne znam sta je sa Suskom,ali eto on je jedina alternativa koja mi pada na pamet,a mislim da nije bas pravo resenja kao takav.Mislim da imamo srece sto se na primer nijednom nije desilo da izostaju bar dvojica iz pomenutog trojca.Tada bi zaista imali problema u odbrani.
Po mom nekom misljenju,pored mladih igraca zadrzati obavezno Despotovica(bar do zime ako nista drugo),Stosica,Pekarica,Djurica,Petkovica(dobro i on je jos mlad),Buaca i to je to,neki kostur ekipe.I ne zaboraviti i na par pojacanja.
A ne mislim da mi sad puno zaostajemo za grckom ligom gde odskacu samo 3 kluba,a ni oni nisu bauk.Usput mislim da trenutno igramo najbolje ovde kod nas i da cigani i grobari sigurno da mogu bi nam uzeli pola ekipe.Sto se tice poredjenja sa nekim klubovima iz Madjarske,Moldavije,Kipra,Makedonije,Bosne,Slovenije i slicno,tacno je da su nasi klubovi i gubili od takvih,ali ko je gubio-Obilici,Smedereva,Zete,OFK-e(oni su jos nesto i pokazali) i slicni.E sad je vreme za Vosu.
Ja verujem u ovu ekipu i njenu vrednost koju ce dokazati i napolju,naravno uz resen problem stadiona(jer bez toga necemo daleko moci).
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
mihailov
Posts: 1564
Joined: Thu Apr 05, 2007 10:24 pm
Location: Karadjordje

Post by mihailov »

Mislim da ova tema treba ponovo da se otvori.Prica se da nece biti osipanja,medjutim Davidov ide sigurno,Pantelic otisao,suska se o Despotovom odlasku u inostranstvo,Pekaric takodje...mozda gresim ali ovo je okosnica ekipe
Locked