Transferi

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
pedjans
Posts: 464
Joined: Tue Oct 08, 2013 7:24 pm

Re: Transferi

Post by pedjans »

Ako ispadnemo od Plzena, a budimo realni šanse za to su neuporedivo veće nego da ih prođemo, siguran sam da ćemo prodati i Ožegovića i Ivanića, pod već poznatim izgovorom teške finansijske situacije.

Ako prođemo, verujem da će otići Ivanić a Ožegović možda nešto kasnije, najkasnije u zimskom prelaznom roku.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9756
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Transferi

Post by Voja »

mislim da je bilo lepo dok je trajalo.

a mi koji nismo "poslovni",ako nam nije do prodaje igraca,predjimo da navijamo za Javor,Vozdovac,Cuku.... oni mogu preziveti godine i bez prodaje :frown:
Last edited by Voja on Fri Aug 14, 2015 12:44 pm, edited 2 times in total.
Image
User avatar
Stexman
Posts: 2574
Joined: Wed Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Transferi

Post by Stexman »

Ne, stvarno, odavno nismo imali ovakav fajterski tim i steta bi bilo ne probati napraviti rezultat. Nije sve u lovi. Pa cigani su duzni 40 miliona evra i doveli 9 igraca.
Pa majku mu, valjda mozemo i mi da izguramo bar jednu sezonu bez novaca!
Ova ekipa moze mnogo, a mnogo pomaka ima i u radu uprave, nemojte to da upropastite rasprodajom igraca kada smo tek poceli da pravimo rezultat!
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1276
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: Transferi

Post by MiSmoFKV! »

http://www.mozzartsport.com/vesti/ekspr ... opi/112982" onclick="window.open(this.href);return false;
Mackycool
Posts: 177
Joined: Tue Jan 10, 2012 3:11 pm

Re: Transferi

Post by Mackycool »

Voja wrote:mislim da je bilo lepo dok je trajalo.

a mi koji nismo "poslovni",ako nam nije do prodaje igraca,predjimo da navijamo za Javor,Vozdovac,Cuku.... oni mogu preziveti godine i bez prodaje :frown:
Da ne znam koji je sinoć bio rezultat, na osnovu ovih pisanija u ovoj temi bih zaključio da su nas crni petardirali.
Ej, ljudi, konačno igramo na gol više! Raskantali smo Sampdoriu u sred Italije! Crne smo rastavili od fudbala! Konačno se nešto dešava!
Dajte bar malo optimizma. Konačno imamo puno pravo na njega...
:lala:
Sostengono gli eroi: "Se il gioco si fa duro, è da giocare"
Roki
Posts: 73
Joined: Sun Jul 14, 2013 9:04 pm

Re: Transferi

Post by Roki »

Kakve vise prodaje i rasprodaje,sjebali su nas sa tim rasprodajama za narednu deceniju,imali smo potencijal da budemo najstabilniji klub u regionu,Ozegovica smo izbunarili iz niceg,on nije plod necijeg strucnog rada i skautiranja,vec ciste slucajnosti i spleta cudnih okolnosti,u ovom trenutku igrac tog profila nema da se kupi,a ako i ima mnogo kosta,ako je tacno da samo pedeset posto pripada klubu,a daj boze i da je toliko,zarada nam tu nije primarna vec sekundarna stvar...u ovoj ligi bitisu klubovi koji decenijama nisu prodali igraca pa su tu...
User avatar
Matador
Posts: 531
Joined: Fri Jun 07, 2013 2:30 pm

Re: Transferi

Post by Matador »

Vojvodina mora dovesti organizatora igre, pogotovo u slucaju odlaska Comija. Palocko je razocarao i vise nego sto se ocekivalo, decko nema brzinu, snagu, nesiguran je u zavrsnici. Velika steta sto taj Maturana ili igrac tog profila nije doveden. Da moze da pokrije dve pozicije, da je jak na lopti i opasan po gol. Dva sportska direktora nemaju kapacitet u klub mogu igrace da dovedu samo menadzeri Osmaja i Majami, ali se mora regulisati da se ne daje vise od 15-20 procenata za igraca, pa bio on i Mesi! Jedino je Karisik bio korektan prema klubu i nije trazio procente, ali su dobre predloge odbili Ljube i Mico koji igraca ne bi nasli/prodali ni na najlon pijaci. Imali smo prvi Ziku Deliku, a sad treba da budemo ksenofobski klub? Zonjic i Radin su suspendovani i pred raskidom ugovora, dobro bi dosli Vosi bilo sada, bilo u decembru.
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8865
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Transferi

Post by Radoye »

Stexman wrote:Nije sve u lovi. Pa cigani su duzni 40 miliona evra i doveli 9 igraca.
Pa majku mu, valjda mozemo i mi da izguramo bar jednu sezonu bez novaca!
Dobro, valjda znas da ne mozemo, da je situacija u kojoj smo mi i situacija u kojoj su rezimlije od svog osnivanja u osnovi drugacija i da to nikako ne moze da se poredi, da su u Srbiji bez problema gaseni klubovi i za dug mnogo manji od naseg a da ce se zvezdi i partizanu tolerisati sve, da ce ih direktno finansirati iz drzavnog budzeta novcem poreskih obveznika umesto da se za taj novac recimo sredi institut na Kamenici ili nesto, da ljudi u 21. veku u Srbiji ne umiru od bolesti koje se u civilizovanom svetu lece. Ili neka daju taj novac u bilo sta drugo sto ce da unapredi ovu zemlju i da donese narodu neki boljitak - ali ne, za drzavnu mezimcad mora da ima, cak i kada krse zakon, cak i kada gro tog novca momentalno nestane u privatne dzepove, oni mogu da renoviraju stadion, kupuju i sakom i kapom, glume ludilo...

Iza nas ne stoji niko osim mas samih, FK Vojvodina ima onoliku podrsku koliko ima ljudi na tribinama i to ne protiv Sampdorije ili kad dodju blizanci vec kad je tipicna superligaska utakmica protiv nekog zabunkerisanog Metalca ili slicnog tima, jalovo mucenje 90 minuta za nekih 0:0 - 1:0, i to po kisi. Onih 1000 ludaka sto su redovni na svakoj utakmici, e to je Vosa, oni su jedini na koje klub moze uvek da racuna, a to je premalo.

Dok sa druge strane iza blizanaca stoji kompletan drzavni vrh, mediji, DB, vojska i policija, i sve ono sto je pod kontrolom tih organizacija. Sto znaci sve.

Uopste me ne bi cudio scenario po kome mi pokidamo drzavnu mezimcad u jesenjem delu prvenstva, napravimo veliku prednost na tabeli, i onda uopste ne docekamo prolece, nego nas ugase zbog neke budibogsnama smesne menice za koju dotle niko nije ni znao da postoji. Jebiga, pravila po kojima mi igramo i po kojima oni igraju nisu ista pravila.

I zato ono sto oni rade i ono sto mi radimo nije za poredjenje.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9756
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Transferi

Post by Voja »

Mackycool wrote:
Voja wrote:mislim da je bilo lepo dok je trajalo.

a mi koji nismo "poslovni",ako nam nije do prodaje igraca,predjimo da navijamo za Javor,Vozdovac,Cuku.... oni mogu preziveti godine i bez prodaje :frown:
Da ne znam koji je sinoć bio rezultat, na osnovu ovih pisanija u ovoj temi bih zaključio da su nas crni petardirali.
Ej, ljudi, konačno igramo na gol više! Raskantali smo Sampdoriu u sred Italije! Crne smo rastavili od fudbala! Konačno se nešto dešava!
Dajte bar malo optimizma. Konačno imamo puno pravo na njega...
Kakve veze ima sinocnji rezultat sa pisanjem ovde,sem sto samo jos vise olaksava prodaju igraca.Pokusavam da na svaku situaciju gledam niti sa pesimimzmom niti sa optimizmom,vec sa nekom realnoscu. A u ovom trenutku jednostavno se sama namece cinjenica da je ova ekipa vec spremna za rasprodaju. Da u klubu planiraju da sacuvaju igrace i tim,rekli bi,za nas je prelazni rok sto se tice odlazaka zavrsen,bez obzira na krajnji ucinak u Evropi.Ako prodjemo u Ligu,moguci su samo dolasci igraca,a ako ispadnemo,cuvamo tim,napadamo titulu i kup.E to bi onda bila fudbalska uprava,a ovako,gde se izjavom "ako ispadnemo imamo 3 dana,sasvim dovoljno vremena za kontakte" vec priziva ono najgore,vec mi je jasno sta nas ceka.I uostalom,kako opravdati pobede Zvezde nad nama ako ostane ovaj tim? Realno :mrgreen:
Image
User avatar
Nevernik
Posts: 520
Joined: Tue Sep 22, 2009 11:06 pm

Re: Transferi

Post by Nevernik »

Voja wrote: A u ovom trenutku jednostavno se sama namece cinjenica da je ova ekipa vec spremna za rasprodaju. Da u klubu planiraju da sacuvaju igrace i tim,rekli bi,za nas je prelazni rok sto se tice odlazaka zavrsen,bez obzira na krajnji ucinak u Evropi.Ako prodjemo u Ligu,moguci su samo dolasci igraca,a ako ispadnemo,cuvamo tim,napadamo titulu i kup.E to bi onda bila fudbalska uprava,a ovako,gde se izjavom "ako ispadnemo imamo 3 dana,sasvim dovoljno vremena za kontakte" vec priziva ono najgore,vec mi je jasno sta nas ceka.
Upravo tako.
Jedna od najglupljih izjava ikada. Uzevsi u obzir ko je sve prosao kroz klub i sta je pricao velika je konkurencija u toj oblasti.
Cuj, oni kao ne prodaju nikog...jos dve nedelje. Onda ako rezultati ne budu kako zelimo stavljamo veliki natpis SALE na izlog. Trodnevna rasprodaja. Dodji Zvezdo, dodji Selto, dodji Sampdorijo cekamo vas.

Vec ste ostetili klub za nekih 1 1/2 miliona evra preranom prodajom Babica i Gacinovica. Valjda ste nesto naucili iz toga.
carlons
Posts: 182
Joined: Tue Sep 22, 2009 9:32 pm
Location: Detelinara

Re: Transferi

Post by carlons »

Nevernik wrote: Upravo tako.
Jedna od najglupljih izjava ikada. Uzevsi u obzir ko je sve prosao kroz klub i sta je pricao velika je konkurencija u toj oblasti.
Cuj, oni kao ne prodaju nikog...jos dve nedelje. Onda ako rezultati ne budu kako zelimo stavljamo veliki natpis SALE na izlog. Trodnevna rasprodaja. Dodji Zvezdo, dodji Selto, dodji Sampdorijo cekamo vas.

Vec ste ostetili klub za nekih 1 1/2 miliona evra preranom prodajom Babica i Gacinovica. Valjda ste nesto naucili iz toga.
Gaćinoviću je karijera u silaznoj putanji. Realno, mislim da je precenjen. Imam osećaj da će završiti kao Aleksić.
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 3984
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by Rabba »

Jovan Stojanović u Voždovcu. Da li neko zna da li je u pitanju pozajmica ili smo ga poslali tamo?
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
Nevernik
Posts: 520
Joined: Tue Sep 22, 2009 11:06 pm

Re: Transferi

Post by Nevernik »

carlons wrote:Gaćinoviću je karijera u silaznoj putanji. Realno, mislim da je precenjen. Imam osećaj da će završiti kao Aleksić.
Ali to nema nikakve veze sa onim sto mi pricamo :)
Kakva ce njegova buduca karijera biti nas ne interesuje jer nemamo procente.
Dobro, interesuje nas sa ljudske strane jer je nas i zelimo mu sve najbolje u zivotu ali ovo je tema Transferi i ovde je finansijski aspekt vazniji od ljudskog.

Mi smo prodali 75% Gacinovica i Babica za 1,4 miliona.
"Svajcarci" su prodali 100% za 3,5 miliona.

Veliki je to gubitak za klub. Da ne govorim da nemamo % od buduce prodaje.
Procenti su potencijalni veliki dobitak za nase klubove. Da smo imali 20% od Sergeja zaradili bi duplo vise od njegove prodaje Laciju nego od prodaje Belgijancima.
Bolje prodati nekoga jeftinije sa procentom nego malo skuplje bez procenta.
Jeste rizicnije jer na svakog SMS dodje neki Aleksic/Katai ali posto ne mozemo da prodamo igrace za vece sume isplati se igrati na rizik.
carlons
Posts: 182
Joined: Tue Sep 22, 2009 9:32 pm
Location: Detelinara

Re: Transferi

Post by carlons »

Nevernik wrote:
carlons wrote:Gaćinoviću je karijera u silaznoj putanji. Realno, mislim da je precenjen. Imam osećaj da će završiti kao Aleksić.
Ali to nema nikakve veze sa onim sto mi pricamo :)
Kakva ce njegova buduca karijera biti nas ne interesuje jer nemamo procente.
Dobro, interesuje nas sa ljudske strane jer je nas i zelimo mu sve najbolje u zivotu ali ovo je tema Transferi i ovde je finansijski aspekt vazniji od ljudskog.

Mi smo prodali 75% Gacinovica i Babica za 1,4 miliona.
"Svajcarci" su prodali 100% za 3,5 miliona.

Veliki je to gubitak za klub. Da ne govorim da nemamo % od buduce prodaje.
Procenti su potencijalni veliki dobitak za nase klubove. Da smo imali 20% od Sergeja zaradili bi duplo vise od njegove prodaje Laciju nego od prodaje Belgijancima.
Bolje prodati nekoga jeftinije sa procentom nego malo skuplje bez procenta.
Jeste rizicnije jer na svakog SMS dodje neki Aleksic/Katai ali posto ne mozemo da prodamo igrace za vece sume isplati se igrati na rizik.
Švajcarci su ga prodali onako baš švajcarski, to se slažem. Zato i jesu bogati. Još su stari Rimljani rekli da ledina vredi onoliko koliko je neko spreman za nju da plati. Očigledno, švajcarska ledina nije isto što i srpska ledina.

Ne znam kako se drugima čini, ali meni se čini da se Gaćinović vremenom smorio u Vojvodini. U poslednje vreme se vukao po terenu, više je trčao da se izvinjava protivničkim fudbalerima nego što je trčao za loptom. Da je morao da odigra još 20 utakmica, ne verujem da bi izvukli ni taj novac koji smo dobili.

Za procente se apsolutno slažem. Baš zato što nismo u stanju da dobro prodamo igrače, ja bih se više skoncentrisao na procenat od preprodaje. Bolje dobiti 10-20% od velikog transfera, nego 100% od malog. Kratkoročno izgleda bolje da se novac uzme odmah, ali dugoročno mislim da je procenat od sledeće prodaje mnogo isplativiji, naročito ako se prodaje kvalitetan igrač jer njemu cena raste. Ipak, sve je to igra verovatnoće, negde se dobije negde se izgubi i ne može se posmatrati na malom uzorku.
User avatar
21114
Posts: 148
Joined: Thu Apr 23, 2009 11:28 pm
Location: Novo Naselje, favela, Maribor.

Re: Transferi

Post by 21114 »

Tu sada dolazimo zapravo do onog dela, gde trebamo jakog sponzora koji bi garantovao stabilnost kluba i da ne strepimo za prodaju, odnosno da zadržimo ekipu na okupu. pošto od domaćih "giganata" nema vajde jer su seronje ili ih je strah da ulože u Vošu, trebalo bi se konkretno okrenuti ino sponzorima. Recimo od firmi koje posluju na teritoriji Srbije je i Gorenje, FIAT, Henkel,...
Legnem pijan, ustanem pijan, pa koji sam kuratz i spavao onda!
Post Reply