Liga Evrope - sezona 2015/16

Locked
User avatar
churguzijanac
Posts: 2058
Joined: Tue Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: Liga Evrope Q2R: Spartaks (LAT)-Vojvodina, četvrtak 18h

Post by churguzijanac »

limanfkv wrote:Mrdakovic 30+ dana van terena.
Taman stize za grupnu fazu :mrgreen:
User avatar
Turija
Posts: 10750
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Liga Evrope Q2R: Spartaks (LAT)-Vojvodina, četvrtak 18h

Post by Turija »

Da li neko zna kojih naših 18 (19) igrača je otputovalo za Letoniju?
Hvala.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9807
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Liga Evrope Q2R: Spartaks (LAT)-Vojvodina, četvrtak 18h

Post by Voja »

Turija wrote:Da li neko zna kojih naših 18 (19) igrača je otputovalo za Letoniju?
Hvala.
Da si pitao za ove od 18-30,verujem da bi ti Matador dao tacan odgovor :mrgreen:
Image
User avatar
Daljac
Posts: 632
Joined: Mon May 09, 2011 8:12 pm
Location: Војводина

Re: Liga Evrope Q2R: Spartaks (LAT)-Vojvodina, četvrtak 18h

Post by Daljac »

Одлазим од теме, али морам да кажем оно што сто пута уживо понављам, и што ми џигерицу једе, а што ће ваљда за око запасти новинарима који читају наш форум:

"Лале" није надимак за све становнике Војводине, него за староседеоце Србе из Баната. То пише на милион места, историјски је тачно и проверено, а то што је номенклатура из вицева о Лали и Соси постала синоним за све нас који живимо на територији која данас чини Војводину, последица је потпуно изгубљеног смисла за истински локал патротизам у последњих пола века.

Прави Барањац, Сремац или Бачванин, упркос сличној ношњи и генерално светоназорима, би се наљутио да га назову Лалом, јер је Лала само синоним за Банаћанина, а не и за остале људе из равнице.

Лале, у фудбалском смислу, могу бити фудбалери зрењанинског Пролетера (мада, са тим именом града и клуба, и то је натегнуто), никако наш клуб!

Знам да се чини небитним, знам да ситничарим, али напросто је тако, и управо због тога што се лако прелази преко те грешке, нико је више грешком ни не сматра. Људе из Босне не зову по ликовима из вицева Мујо/Хасо/Фата, и када негде њихове експедиције стигну, у новинама нема наслова, нпр, сад фудбалски актуелно, "Мује стигле у Познањ" или "Хасе чекају Ференцварош".

Ми јесмо клуб који у себи обједињује традицију целог нашег дела панонске равнице, са свим њеним лепим и једниственим богатствима, али смо и клуб из Новог Сада, а не Зрењанина, Кикинде, Панчева, Вршца, Темишвара.

Господо новинари, ми смо ФК Војводина, Воша, Војводинаши, Сланинари, Новосађани, новосадски црвени, црвен-бели (по Лази Бакмазу, бело-црвени), Стара Дама, Фирмаши, Понос Низије... али нисмо Лале!

Још једном, извињавам се због скретња са теме, али то ми увек боде очи и морао сам да одреагујем.
FCVNS
Posts: 273
Joined: Thu Nov 08, 2012 7:34 pm

Re: Liga Evrope Q2R: Spartaks (LAT)-Vojvodina, četvrtak 18h

Post by FCVNS »

Ne samo po Lazi Bakmazu,statut kluba kaze da su nam boje belo-crvene.
User avatar
fraxmanutd
Posts: 201
Joined: Sun Jul 01, 2012 6:20 pm

Re: Liga Evrope Q2R: Spartaks (LAT)-Vojvodina, četvrtak 18h

Post by fraxmanutd »

Daljac wrote:"Лале" није надимак за све становнике Војводине, него за староседеоце Србе из Баната.
Тако је! :lala:
Ми смо Лале :)
Банат цео, црвено бео!
User avatar
laki
Posts: 1974
Joined: Sun Dec 05, 2010 1:51 pm
Location: Podbara

Re: Liga Evrope Q2R: Spartaks (LAT)-Vojvodina, četvrtak 18h

Post by laki »

Daljac wrote: "Лале" није надимак за све становнике Војводине, него за староседеоце Србе из Баната.
Nisi svestan koliko i mene ovo nervira! Kad sam gledao onaj dokumentarac o Vosi pa kad je Fale rekao: "Mi smo mirne Lale..." Ja nisam mogao da verujem. A najveci paradoks u svemu je to sto kad god sam isao u Banat kod babe, meni su Banacani govorili kako im je simpaticno sto ja imam taj "lalinski naglasak" :cekicanje:

Elem, veceras se nadam laganom prolazu. Rani gol i privodjenje utakmice kraju na najlaksi moguci nacin. Ne gube mi se zivci nesto danas. :cheers:
Image
User avatar
Marcello
Posts: 954
Joined: Wed Jan 10, 2007 2:21 pm
Location: uvek na našoj strani

Re: Liga Evrope Q2R: Spartaks (LAT)-Vojvodina, četvrtak 18h

Post by Marcello »

Daljac, slažem se, jer je sve u potpunosti tačno! Do reči! Ali, tako je već decenijama i teško će se to promeniti, pa nema smisla da mi, ovde, pokušavamo bilo šta da menjamo. ;-)

Btw. i lažne stogodišnjake zovu "Romantičari", a niđe veze!!! :cheers:

Izvinite za off!
grobari su avangarda, tačno onoliko koliko smo mi mejnstrim...
User avatar
madda fakka
Posts: 1114
Joined: Wed Jun 04, 2008 7:15 pm
Location: Adice

Re: Liga Evrope Q2R: Spartaks (LAT)-Vojvodina, četvrtak 18h

Post by madda fakka »

laki wrote:...Rani gol i privodjenje utakmice kraju na najlaksi moguci nacin. Ne gube mi se zivci nesto danas. :cheers:
Ko ce da da taj gol? Svi napadaci nam povredjeni a ova dvojica sto su ostala, jedan dosao pre 10 dana u klub a drugi igrao utakmice crnogorske lige i druge lige u Srbiji... Hoce li se Pekaric vise vratiti na teren????
I Bog je Slaninar...
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Re: Liga Evrope Q2R: Spartaks (LAT)-Vojvodina, četvrtak 18h

Post by Dejan »

fraxmanutd wrote:
Daljac wrote:"Лале" није надимак за све становнике Војводине, него за староседеоце Србе из Баната.
Тако је! :lala:
Ми смо Лале :)
+1 :)
User avatar
Neizlecivi
Posts: 1474
Joined: Fri Jul 20, 2012 3:18 am

Re: Liga Evrope Q2R: Spartaks (LAT)-Vojvodina, četvrtak 18h

Post by Neizlecivi »

Dal se ja dobro secam ili su ovde neki kukali kako imamo vec 3,4 napadaca i ne treba nam Ozegovic? Sad kukamo kako nemamo napadača :D
Da li ima prenosa i mozda neki link za live?
User avatar
madda fakka
Posts: 1114
Joined: Wed Jun 04, 2008 7:15 pm
Location: Adice

Re: Liga Evrope Q2R: Spartaks (LAT)-Vojvodina, četvrtak 18h

Post by madda fakka »

Neizlecivi wrote:...Da li ima prenosa i mozda neki link za live?
http://rtv.rs/sr_ci/sport/fudbal/sparta ... 22358.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Lepo kliknes na TBHC1, instaliras fajl i pustis preko bilo kojeg plejera za film :) odlicno radi, prvu utakmicu sam gledao preko ovog live stream-a.
I Bog je Slaninar...
User avatar
churguzijanac
Posts: 2058
Joined: Tue Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: Liga Evrope Q2R: Spartaks (LAT)-Vojvodina, četvrtak 18h

Post by churguzijanac »

Neizlecivi wrote:Dal se ja dobro secam ili su ovde neki kukali kako imamo vec 3,4 napadaca i ne treba nam Ozegovic? Sad kukamo kako nemamo napadača :D
Da li ima prenosa i mozda neki link za live?
Ko je mogao da racuna da ce trojica biti povredjena...Mislim mogao je ozbiljan klub da pretpostavi da tako nesto moze da se desi, posto su dvojica od ranije povredjena, a Mrdakovic u godinama kada se to lakse desava nego mladjim igracima, ali mi nismo ozbiljan klub!
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9807
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Liga Evrope Q2R: Spartaks (LAT)-Vojvodina, četvrtak 18h

Post by Voja »

Ma ja vise nikom zivom ne verujem u nasem fudbalu.... toliko mi se sve ogadilo da je to strasno,cak sam sad uhvatio sebe kako razmisljam da i Mrdakova povreda nije slucajna i da je Ozegovic sad na pravom mestu :mrgreen:
Image
Locked