Uprava

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
PZS
Posts: 113
Joined: Tue Apr 10, 2012 9:08 pm

Re: Uprava

Post by PZS »

Otvorite novu temu, pa da otvorimo karte. Posteno i bez trazenja krivaca jer smo to svi mi (neko manje, a neko vise), a sa druge strane otvorile bi se nove i produbile stare podele.
Pre godinu dana, kada su pocele ozbiljne podele i borba za preuzimanje kluba, resio sam da se distanciram jer nisam zeleo da podrzim ni Pavlovicevu ni Zokinu struju.
Nije se znalo koja je gora opcija...
Sa jedne strane Pavlovic je sam sebe diskvalifikovao nakaradnim organizovanjem skupstine, sa sve obezbedjenjem koje sprecava navijace Vojvodine da udju u svoju kucu, a za Zoku sam znao da je politicki i intetesno povezan sa BG-om, pa me sve sto se desavalo u poslednjih 12 meseci i ne cudi. Sa druge strane, smatram da je Pavlovic daleko jaci igrac u fudbalskim strukturama i ubedjen sam da bi i bez svojih procenata, namakao vise para u klub, a i igracki kadar bi bio bolji.
Ako je za proslu upravu vazilo da je sklona malverzacijama, ovu u potpunosti karakterisu termini nesposobnost i poltronstvo.
Jedina dobra stvar je sto su navijaci u klupskim strukturama i koliko znam postoji dobra baza u skupstini, pa se moze i talasati. Bilo bi dobro da neko od ekipe objasni sta se desava u klubu i da pocnemo da se delimo na NAS - iskrene navijace kojima je jedini interes zdrava i jaka Vosa sa Firmom iz perioda 2005 - 2009 i njih - lopove, politikante, hohstaplere, nesposobnjakovice, poltrone, sibicare i ostale gnjide (prepoznace se sami)
Vojvodino znaj, da tebe volim ja i dok sam živ, ja bodriću te moja jedina...
Nikola
Posts: 848
Joined: Mon Jun 25, 2007 12:35 pm

Re: Uprava

Post by Nikola »

Daj otvorite temu posevecenu navijacima, kad postoji tema za kladioncu zasto ne bi i za nasu navijacku tribinu?? Dve vazne teme se pisu istovremeno, nije valjda da cemo docekati i ovde cenzuru?
ПУШТАМ КИШУ!
User avatar
budababa
Posts: 4014
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Re: Uprava

Post by budababa »

Tema je otvorena odavno:

http://firma1989.com/forum/viewtopic.php?f=1&t=1588

Na ovom forumu ide isključivo sportski deo priče, i izuzetak koji smo jednom napravili otvaranjem topika "Tribina nekad i sad" nećemo ponavljati. Fala na razumevanju.
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
FCVNS
Posts: 273
Joined: Thu Nov 08, 2012 7:34 pm

Re: Uprava

Post by FCVNS »

U svakom slucaju hvala Bricku na misljenju,i na volji da kuca...tesko da cu na toj temi pisati jer ne bih diskutovao iskljucivo o severu vec uopsteno o stanju na tribinama(svim)...ipak me ne doticu ove klubske muke,navijacu ja za ovaj klub bez obzira na rang u kojem se takmici,pa i ako ga ne bude bilo drugi traziti necu...vreme ja za tacku na celu pricu jer ocigledno je da se za grupom zali ali tesko da je iko ovde pa i na severu razumeo sta je navijacka grupa i sta znaci biti deo nje,zato je sad tu gde jeste,zamolio bih admina da se ovaj nalog obrise jer mi nije mesto na sportskom forumu,slabo se razumem u fudbal,hvala...
User avatar
borrissey
Posts: 1063
Joined: Fri Aug 26, 2011 9:25 pm
Location: ograda na Istoku

Re: Uprava

Post by borrissey »

Ja se lično slabo razumem u probleme grupe i navijanje, ali mi je itekako stalo do toga da Novi Sad bude naš grad i da Novosađani (i svi ostali koji se tako osećaju) navijaju za Vojvodinu. To je veoma ozbiljan problem i ne tiče se samo rada grupe i stanja severne tribine, već svih građana Novog Sada. Mislim da svi možemo (i trebalo bi!) da poradimo na tome da se poveća broj simpatizera FKV: i klub, i igrači i mi - svako na svoj način.

Zato mislim da je važno da se o tome priča, komentariš i daju predlozi. Ako ne može nova tema (ne razumem baš zašto, ali dobro...), nemojte prestati pisati ovde, mada je teže za praćenje.
User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

Re: Uprava

Post by Djumi »

pedjans wrote:Đumijev plan je savršen - kad bismo bili u Holandiji ili Nemačkoj. I ja mislim (neću s njim da se poredim u stručnosti, samo da ga podržim) da se tako gradi ozbiljan klub. Međutim, mi smo u Srbiji,
Pa da onda kolektivno predjemo u Holandiju.Vec imamo naziv Lale :mrgreen:
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
User avatar
PanonskiFantom
Posts: 421
Joined: Mon Jun 13, 2011 4:42 am
Location: Stadion Karađorđe

Re: Uprava

Post by PanonskiFantom »

OBAVEŠTENJE

Znam da je off topic ali mislim da svi forumaši otvaraju ovu temu pa zato postavljam ovde:

Nađena je sezonska propusnica za zapad sa početnim brojevima 0004.. Nađena je u sektoru 6 na sredini.

1000 din :mrgreen:

Vlasnik nek se javi na pp.
Vise nista nije isto!
BondNS
Posts: 189
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:32 pm
Location: 10 minuta od stadiona

Re:

Post by BondNS »

Podsetnik - post iz 2011... nikada ništa ni pokušano na ovu temu, isto toliko smo se i pomakli u odnosu na taj period. Samo uprava koja ovo ozbiljno shvati i počne da implementira u klubu, za mene će predstavljati upravu koja zaista radi u interesu kluba, sve ostalo je samo... varijacija onoga što smo i do sada imali, a vi ga nazovite kako vam drago.
BondNS wrote:Najvažnije stvari koje mi nemamo definisane jesu misija i vizija F.K. Vojvodina i na osnovu toga jasno opredeljena strategija razvoja za naredni period. Verovatno neko može reći da je ovo totalno nevažna stvar u ovom trenutku... moje mišljenje je da je to prva stvar koju treba uraditi. Zašto je ovo bitno?

Što se tiče rada dosadašnjih, pre svega skorašnjih uprava našeg voljenog kluba (pa i ostalih zaposlenih u njemu) moram priznati da je bilo veoma pozitivnih, ali i veoma razočaravajućih momenata i verujem da će se većina sa time složiti. Po mom viđenju, sva dešavanja koja su p(r)atila naš klub direktna su posledica nepostojanja gore pomenutih osnovnih principa.

Svaka „organizacija“ (o kojem god obliku ili vrsti organizacije da se radi) je napravljena sa nekom svrhom. Ta svrha postojanja, moderno se naziva MISIJA, a opisuje osnovnu ideju zbog koje je organizacija osnovana. Ukoliko misija nije jasno definisana, otvara se mogućnost za različite manipulacije, pogotovo kada ne postoji gazda (zvuči poznato!?). Veoma je bitno da svi ljudi koji čine organizaciju u potpunosti shvate i prihvate misiju, jer svi raspoloživi resursi treba da budu usmereni u pravcu njenog ispunjenja. Suštinski, misija nije podložna velikim promenama, osim u ekstremnim slučajevima (promena delatnosti, strukture vlasništva...).

Misija F.K. Vojvodina bi mogla da zvuči ovako:
Misija F.K. Vojvodina je da donese lepotu i radost fudbalske igre svojim simpatizerima i navijačima, kao i drugim ljudima koji prate sport. F.K. Vojvodina svoju misiju ispunjava tako što:
- poštuje, čuva i promoviše svoje ime, bogatu tradiciju, sportski i timski duh, moralne vrednosti svojih osnivača i drugih zaslužnih generacija koje su je činile
- kreira i konstatno unapređuje uslove za okupljanje i razvoj mladih i talentovanih igrača, koje usmerava i uči fudbalskim i drugim znanjima i veštinama
- obezbeđuje prijatne i kvalitetne uslove za rad svim svojim zaposlenima i pomaže im da konstatno unapređuju svoja znanja i sposobnosti
- koristi moderne metode i sredstva za rad i neguje saradnju sa stručnim institucijama iz ove oblasti
- ostvaruje i neguje dugoročnu saradnju sa drugim sportskim udruženjima, kompanijama i institucijama iz celog Sveta, a prvenstveno iz svog okruženja, baziranu na obostranom zadovoljstvu i uzajamnom poštovanju
- posluje po zakonu, transparentno i otvoreno ka svojim simpatizerima, navijačima i legendama kluba


Misija mora da „zvoni sa svih strana“ i da se nalazi na svakom koraku dok koračate kroz klub, jer će se samo na taj način urezati svima u glavu. Da je ovakva (ili slična) misao bila na umu ljudi koji su odlučivali o tome ko će voditi Vojvodinu, verujem da 95% posto uprava nebi nikad sedelo na svojim pozicijama. Zato je, po mom mišljenju, totalno nevažno ko će biti sledeći na čelu kluba, ukoliko ovakve stvari nisu definisane. Da se izrazim preciznije, jasno definisana i usvojena misija predstavlja osnovni preduslov za dovođenje prave osobe na mesto prvog čoveka kluba. Sastavni deo ove priče su i vrednosti koje su nedavno pobrojane ovde na forumu, jer na njima treba da počivaju svi procesi u klubu.

Vizija predstavlja smer u kojem organizacija želi da se kreće i razvija u budućnosti stavljen u duži vremenski kontekst, odnosno okvir koji bi trebalo da konstatno podseća ljude koji je vode na koju stranu treba da usmere svoje delovanje. Bitno je da vizija bude jasna i snažna poruka svim ljudima koji rade unutar kompanije, jer ona predstavlja osnovu za delovanje svakog člana tima.

Evo jednog primera kako bi vizija F.K. Vojvodine mogla da zvuči:
Vizija F.K. Vojvodine je da u drugom veku svog postojanja postane i održi se kao regionalni lider u pružanju vrhunskog sportskog sadržaja, odnosno sinonim za kvalitetno provedeno vreme.

Strategija treba da bude logičan sled – derivat misije i vizije. Za razliku od misije i vizije, strategija je nešto konkretnija, pravi se na nižem nivou (po funkcijama) i opisuje osnovne pravce koji treba da dovedu do ostvarenja misije (npr. šta predstavlja ponudu F.K. Vojvodina; da li ćemo se bazirati na igračima iz sopstvene škole ili dovoditi formirane igrače iz drugih klubova; da li ćemo se prilikom promocije koncetrisati samo na Novi Sad ili na celu Vojvodinu, Srbiju, Balkan). Strategiju treba da definišu ljudi koji su odgovorni za određene funkcije – stručni štab, marketing, prodaja... a najvažnije je da strategije budu međusobno usaglašene.

Primera nepostojanja strategije je bilo zaista mnogo u prošlosti – najavljivali smo napade na titulu bez pokrića, prerano su nam odlazili mladi igrači, isključili smo (oterali) iz kluba neke od legendi, izražavali smo preterano poštovanje prema onima koji nemaju poštovanje prema nama, dovodili trenere koji su na toj funkciji samo ispunjavali formu, a treneri koji su uspevali da donesu nešto novo su ostajali suviše kratko, čestitali smo Božićne i Novogodišnje praznike samo na ćirilici, opredeljivali smo se za dugoročne ciljeve, koji su već posle prve sezone padali u vodu i bivali zaboravljeni, jer smo ocenjivali samo kratkoročno ostvarene rezultate... kada posmatram objektivno, vidim da ima pozitivnih pomaka, ali isto tako primećujem da se većina stvari radi na „o ruk“.

Kada sve gore navedeno budemo imali, tada ću znati da je u mojoj F.K. Vojvodini došlo do promena i da smo krenuli na bolje... sve što se bude dešavalo u međuvremenu su samo periodični usponi i padovi koje se ponavljaju godinama.
JEDNA STVAR MI NIJE JAZNA,ZASTO NASI KLUBOVI POSLUJU SA CIGANIMA KAD NIKAD NISTA NE ISPLACUJU,SVOJEVREMENO SU POSLALI UZICKU SLOBODU U DRUGU LIGU ZBOG TOGA,A I JAVOR NIJE NISTA BOLJE PROSAO...

Prosto k'o pasulj,u upravama im sede razni Scepanovici itd...
Casual 1989
Posts: 101
Joined: Tue Jan 06, 2015 11:34 am

Re: Uprava

Post by Casual 1989 »

budababa wrote:Tema je otvorena odavno:

http://firma1989.com/forum/viewtopic.php?f=1&t=1588

Na ovom forumu ide isključivo sportski deo priče, i izuzetak koji smo jednom napravili otvaranjem topika "Tribina nekad i sad" nećemo ponavljati. Fala na razumevanju.
Smesan izgovor administracije ! Da vi ladno iskulirate 10-ak ljudi sa foruma koji hoce da pokusaju da vrate Firmu na staze stare slave i to vidjeniji ljudi sa tribine. Posle FCVNS nismo imali pravog vodju (onaj koji vodi navijanje), koji te ubedi da pevas i kad Vosa gubi 3:0 i to bez da kaze "pevaj bre jebem li ti mamu" koji kada skine majicu cela tribina skine majicu bez da se dere "skidajte se bre svi bre da se bre skinemo bre", vi tog coveka iskulirate sa nekim bednim izgovorom??? Umesto da trazite nacin i prihvatite predlog forumasa vi trazite razloge da ne pomognete Firmi.

A volite kad vidite da sever broji 500,600 ljudi na manjim tekmama, volite kada vidite na tribini stare glave, voleli ste kad je NS bio Firmin grad?

Jednostavno otvorite jebenu temu iz postovanja prema FCVNS i iz zelje da pomognete grupi, da sutra mozete da se pogledate u oci i kazete uradili smo sve sto smo mogli !
srkins
Posts: 1448
Joined: Tue Apr 23, 2013 8:24 pm

Re: Uprava

Post by srkins »

Лиценца

Директор Војводине Александар Дунђерски боравио је ових дана у Београду и радио на отклањању узрока због којих Новосађани нису лиценцирани за следећу сезону. О томе је рекао:
- Уложили смо жалбу на одлуку у првом степену и сада чекамо седницу другостепене комисије ФШ која је планирана за 25. мај. Отклонили смо папиролошке недостатке и сада радимо да санирамо и финансијске пропусте. Очекујемо од поверилаца да покажу разумевање и интензивирали смо напоре да покушамо да што пре регулишемо обавезе које имамо. Надамо се да ћемо добити лиценцу и за домаћу лигу, али и за наступе у европској конкуренцији.
pedjans
Posts: 464
Joined: Tue Oct 08, 2013 7:24 pm

Re: Uprava

Post by pedjans »

Iz prethodnog posta je jasno vidljivo da uprkos sumanutoj rasprodaji igrača budzašto još postoje poverioci zbog kojih nismo dobili ni licencu, čak ni za takmičenje u domaćoj ligi!? A što se tiče licence za evropska takmičenja, problem se očigledno rešava sam po sebi, tj. neće nam biti ni potrebna.
User avatar
FREAKS1994
Posts: 131
Joined: Sun Feb 24, 2008 11:29 am

Re: Uprava

Post by FREAKS1994 »

@FCVNS

Тек сада сам видео ове твоје уписе па пошто си између осталих и мене питао за мишљење ред је да одговорим.
Искрено не видим више потребу за било каквим писањем о овој теми посебно после утакмице са Партизаном. На целом стадиону није било 2000 људи који навијају за Војводину!!! Па о чему ми даље да причамо???
Знаш са ког дела запада сам посматрао утакмицу и мислим да ти је све јасно. Сви овде који пишу како је запад био већински наш су углавном били на западу до севера и не знам да ли лажу сами себе или кога са тим величањем наше "бројности". Лепо је неко раније већ написао ко је гледао утакмицу са јужне трибине о односу на западу само се преко тог уписа прешло олако. На истом месту на западу сам био и јесенас против Звезде и тада је била слична ситуација само се нико није бавио том темом.

И да се вратим на почетак, не видим потребу да се било шта пише јер лично мислим да се писањем на форуму неће ништа ни променити. Реалност ће бити вероватно све гора и гора, сваки навијач Војводине је тежак и по мало сујетан, мислећи да је увек у праву... Писаћемо овде, вртећемо се у круг и нећемо ништа сконтати да изађемо из тог зачараног круга. Тако да... :cheers:
Danilo
Posts: 1012
Joined: Sun Aug 17, 2014 1:07 pm

Re: Uprava

Post by Danilo »

Novosadjani priznaju samo kvalitet,i mi navijaci smo gladni trofeja,dobrih meceva.Povrsnost i nekvalitet ne prolazi.Navijaci ce se sami vratiti kad vide kvalitet,zelju i borbu za najvisi plasmani.Trenutno toga nema,pa nema ni navijaca.Setimo se odbojke,kosarke ,nasih velikih utakmica
User avatar
FREAKS1994
Posts: 131
Joined: Sun Feb 24, 2008 11:29 am

Re: Uprava

Post by FREAKS1994 »

Danilo wrote:Novosadjani priznaju samo kvalitet,i mi navijaci smo gladni trofeja,dobrih meceva.Povrsnost i nekvalitet ne prolazi.Navijaci ce se sami vratiti kad vide kvalitet,zelju i borbu za najvisi plasmani.Trenutno toga nema,pa nema ni navijaca.
Новосађани, навијачи, ће се вратити чим буде бесплатан улаз. Наравно на запад, јер је испод части да се иде на друге трибине. Провинција.
Danilo wrote:Setimo se odbojke,kosarke ,nasih velikih utakmica
Друго време било и оно што је најважније - друге генерације! Или упроштено није било других свакодневних занимација у виду интернета, друштвених мрежа, кладионица, играоница...

Ево навешћу ти само три свежија примера.
Одбојка сада против Бенфике, игра се какво такво европско финале, за трофеј, скупи нас се 4000. Фудбал против Шерифа, борба за улазак у ЛЕ, 10-ак хиљада. Рукометаши играју групну фазу у Европи, 2000 људи на трибинама.
И то све када је новосадски спорт у тешком каналу годинама и када немамо сваке године било какав успех у европским такмичењима.
User avatar
Milan
Posts: 4232
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Uprava

Post by Milan »

Opet cu ponoviti... Novosadjani jesu poseban soj, ali brojnost ovog puta nije samo nas problem. Pa pogledaj samo cigane (ne govorim samo o istoku) protiv donjeg srema na Karadjordju. Protiv nas u bg-u su im zapad i istok bili vise nego zalosni. Kod crnih tek nije nista bolja situacija, a da ne govorimo o ostatku lige. Jednostavno je zavladala zesca apatija u celokupnom drustvu i ljudima nije do zivota, a kamoli do ove imitacije fudbala. A kada kod nas dodas i dogadjanja oko kluba u zadnjih par sezona, dodjes do toga da je i ova brojka koja dolazi-veliki uspeh. Morace se poklopiti mnogo stvari, povratiti izgubljeno poverenje ljudi u klub, pa da (mozda) ocekujemo neki oporavak po pitanju masovnijeg dolaska na stadion...
POŠTO OBRAZ ???!!!
Post Reply