Liga Evrope - sezona 2013/14

Helm
Posts: 2101
Joined: Fri Aug 26, 2011 2:22 pm

Re: Liga Evrope Q4R: Vojvodina-Šerif, 22. avgust

Post by Helm »

Reci ako treba da ti prevedem ovaj tekst sa sajta UEFA-e vezan za pretproslu sezonu. Jedina razlika je sto je novac za nagrade u kvalifikacijama i ulazak u grupe blago povecan od tada (valjda ;)).
All the clubs that played in one or more of the 2011/12 UEFA Europa League qualifying rounds received €90,000 per round, ie a maximum of €270,000, whether they played in the group stage or not.

In addition, each club knocked out in the play-offs received €90,000.
Jole
Posts: 291
Joined: Fri May 13, 2011 7:53 pm

Re: Liga Evrope Q4R: Vojvodina-Šerif, 22. avgust

Post by Jole »

Meanwhile, every club that features in the UEFA Europa League first qualifying round will get €120,000 even if they go on to qualify for the group stage. Second qualifying round participants will gain €130,000 even if they go through to the group stage, and each club playing in the third qualifying round will receive €140,000 regardless of results. Furthermore, all teams eliminated in the UEFA Europa League play-offs will collect €150,000 – the play-off winners will not be entitled to any solidarity payment for the play-offs but will retain payments received for the UEFA Europa League first, second and third qualifying rounds and will benefit from the competition distribution system from the group stage onwards.


za tekucu sezonu, sta me briga kako je to izledalo pre dve sezone.
evo ti i link pa procitaj http://www.uefa.com/uefa/management/fin ... 79895.html" onclick="window.open(this.href);return false;
UEFA team ranking:
1967: 37.Vojvodina
1968: 37.Vojvodina
1969: 26.Vojvodina
1970: 29.Vojvodina
1971: 27.Vojvodina
danas: ispod nacionalnog koeficijenta
Helm
Posts: 2101
Joined: Fri Aug 26, 2011 2:22 pm

Re: Liga Evrope Q4R: Vojvodina-Šerif, 22. avgust

Post by Helm »

Sta ima da citam, to je potpuno isto onome sto sam ja kopirao samo na drugi nacin objasnjeno. Nisam tragao po UEFA-inom sajtu vec kopirao sa nekog teksta koji sam skinuo kad sam prvi put trazio te podatke. Znaci tacno onako kako sam objasnio.
Helm wrote:Ako ne gresim za svako ucestvovanje u prvom, drugom i trecem kolu se dobija navedeni iznos. Jedino se valjda za plej-of ne dobija nista za samo ucesce, jer pobednik dobija 1.3 miliona, a porazeni utesnu nagradu od 150.000.
Jole
Posts: 291
Joined: Fri May 13, 2011 7:53 pm

Re: Liga Evrope Q4R: Vojvodina-Šerif, 22. avgust

Post by Jole »

Auuuuuuu :cekicanje:

Pa tek sad citam sta pise :cekicanje:

Ja video samo one cifre koje onaj nesposobnjakovic sa b92 "preveo" i kopirao :frown:

Nisam ni citao sta pise :cekicanje:

Ako je vec tako, onda bi valjalo svake godine iz 1.kola kvalifikacija da krecemo :cheers:

I ja nasao novinaru da poverujem :unnormal:
UEFA team ranking:
1967: 37.Vojvodina
1968: 37.Vojvodina
1969: 26.Vojvodina
1970: 29.Vojvodina
1971: 27.Vojvodina
danas: ispod nacionalnog koeficijenta
Helm
Posts: 2101
Joined: Fri Aug 26, 2011 2:22 pm

Re: Liga Evrope Q4R: Vojvodina-Šerif, 22. avgust

Post by Helm »

Zato sam ti i rekao odmah, ne iskljucujem malu sansu da gresim, ali dokaz za to sasvim sigurno nije pisanje B92. ;)

To je istina, isplatilo nam se sto smo igrali od prvog kola, mada tu razliku u nasu korist verovatno izjednacava osvajanje kupa. Doduse, koliko se dobija za taj trofej ne znam.
Jole
Posts: 291
Joined: Fri May 13, 2011 7:53 pm

Re: Liga Evrope Q4R: Vojvodina-Šerif, 22. avgust

Post by Jole »

Pa to je ako ispadnemo sad 540k, a ako udjemo 1,69M o0o0o0o0o0oo0oo0o

skoro pa godisnji budzet :mrgreen:
UEFA team ranking:
1967: 37.Vojvodina
1968: 37.Vojvodina
1969: 26.Vojvodina
1970: 29.Vojvodina
1971: 27.Vojvodina
danas: ispod nacionalnog koeficijenta
Helm
Posts: 2101
Joined: Fri Aug 26, 2011 2:22 pm

Re: Liga Evrope Q4R: Vojvodina-Šerif, 22. avgust

Post by Helm »

I jos dodas zaradu od ulaznica, eventualno i tv prava ako nije previse mali iznos. Plus ako se plasiramo u grupe mozda i dobijemo nekoga, a svakako bismo dobili dobre pare od ulaznica i tada sigurno ozbiljan novac od tv prava, mozda i nove sponzore. Eto ti godisnji budzet, mozda i preko. :cheers:

Nego, da se vratimo na jednu vrlo bitnu stvar u ovom momentu, da se ne ispusti. :deal:
salefkv wrote:Evo ja sam kao napravio nesto, ako neko ima bolji predlog za tekst, neka mi napise u PM ovo sam nesto na brzinu napravio.
http://www.peticija24.com/peticija_za_p" onclick="window.open(this.href);return false; ... -vojvodina
User avatar
Toto Riina
Posts: 722
Joined: Fri Sep 28, 2012 9:44 pm

Re: Liga Evrope Q4R: Vojvodina-Šerif, 22. avgust

Post by Toto Riina »

http://www.peticija24.com/peticija_za_p ... -vojvodina" onclick="window.open(this.href);return false;

Lep odziv, treba siriti dalje!
User avatar
Chana
Posts: 376
Joined: Fri Jul 26, 2013 5:23 pm

Re: Liga Evrope Q4R: Vojvodina-Šerif, 22. avgust

Post by Chana »

Toto Riina wrote:http://www.peticija24.com/peticija_za_p ... -vojvodina
Lep odziv, treba siriti dalje!
:deal:

Ja sam vest o peticiji "bacio" i na zid FB stranice, a vala i prosledio sam ga mejlom i prijateljima, familiji, sportskim prijateljima iz Užica (Salamanka), itd.

Sada ću da ga bacim i na "Napred Voša", kao i na oficijelni sajt...

ŠALJITE DALJE :!:
AJMO CRVEN-BELI !!!
Image
vdn slaninar
Posts: 1038
Joined: Fri Mar 30, 2012 9:46 am

Re: Liga Evrope Q4R: Vojvodina-Šerif, 22. avgust

Post by vdn slaninar »

ma samo da mi udjemo u grupe,zaradicemo sigurno preko 2 miliona eura ,sto je za nas misaona imenica bez prodaje igraca.sem para mnogo su vazni bodovi za koeficijent,zato bi bilo super da sakupimo(pobedjujemo)sto vise,pa da budemo u buducnosti nosioci jos koje kolo,sto da ne i u play off u za grupe,pa kontinuitet lige evrope....da ne idem daleko,velika sansa da klub napravi ogroman korak napred,rasli bi u svakom smislu.
User avatar
madda fakka
Posts: 1114
Joined: Wed Jun 04, 2008 7:15 pm
Location: Adice

Re: Liga Evrope Q4R: Vojvodina-Šerif, 22. avgust

Post by madda fakka »

vdn slaninar wrote:ma samo da mi udjemo u grupe,zaradicemo sigurno preko 2 miliona eura

Pravilno je napisati eVra :p Salu na stranu sta je sa onim milioncetom za 100 godina postojanja? Jel to stvarno postoji ili je samo mit? Znam da je 6.3.2014. zvanicni datum tj rodjendan, hoce biti nesto od toga? :)
I Bog je Slaninar...
User avatar
Toto Riina
Posts: 722
Joined: Fri Sep 28, 2012 9:44 pm

Re: Liga Evrope Q4R: Vojvodina-Šerif, 22. avgust

Post by Toto Riina »

Ovo je SAN, da bi se ostvario moramo da verujemo i borimo se za to :!:
Image
Mare
Posts: 1030
Joined: Fri May 08, 2009 11:06 am
Location: Novi Sad

Re: Liga Evrope Q4R: Vojvodina-Šerif, 22. avgust

Post by Mare »

Bravo za peticiju, potpisao!
Bitno je i da nas što više ode tamo, videćemo i kako, a najbitnije da Voša uđe u te grupe, dobit nije samo direktno u novcu, samo da ne useremo sad na posljednjoj stepenici, a umemo mi to. Podrška sa tribina mora biti jača, zaslužili su je momci, zato bi bilo dobro i da nas ode dosta u BG sledeće kolo protiv Voždovca.
shecky
Posts: 1410
Joined: Sun Aug 20, 2006 11:44 am

Re: Liga Evrope Q4R: Vojvodina-Šerif, 22. avgust

Post by shecky »

Potpisao.
WeAreTheFirm
Posts: 84
Joined: Tue Jan 17, 2012 11:51 pm

Re: Liga Evrope Q4R: Vojvodina-Šerif, 22. avgust

Post by WeAreTheFirm »

madda fakka wrote: Salu na stranu sta je sa onim milioncetom za 100 godina postojanja? Jel to stvarno postoji ili je samo mit? Znam da je 6.3.2014. zvanicni datum tj rodjendan, hoce biti nesto od toga? :)
Gotovo sam siguran da su to budalastine, postoji na stotine klubova koji imaju sto godina, ili im se blizi ta cifra, ne znam ni ko je uopste provalio tako nesto plus samo kod nas ima mnogo klubova sa laziranom istorijom pa su i OFK, pokojni Hajduk i Javor "stogodisnjaci" a nesto mi kaze da bi u slucaju klubova sa tako malim budzetima odmah saznali da im je UEFA poklonila milionce...
Bilo da pomisliš da sve oko tebe je tama...
Locked