RK Vojvodina

Nije fudbal, ali i oni nose ime Vojvodina!
User avatar
ŠoneVoša
Posts: 123
Joined: Wed Jan 28, 2015 4:05 pm

Re: RK Vojvodina

Post by ŠoneVoša »

Sjajna igra naših rukometaša. Sledeći je Porto. :dance2:

http://www.butasport.rs/rukomet/ls-prva ... -u-spensu/" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Turija
Posts: 10660
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: RK Vojvodina

Post by Turija »

Lep ambijent, dobro popunjena zapadna tribina SPENSa, odlična igra naše ekipe i izvanredna pojedinih naših igrača, koja se smenjivala i držala aktivan rezultat, iako smo na poluvreme otišli sa 12:13 i plašio sam se da nećemo okrenuti, pošto nam je drugo poluvreme slabija strana.
Kada se rezultat lomio dizao nas je prvo Nikolić, pa sigurni izvođač sedmeraca Marjanović, uvek opasni Orbović, a u drugom poluvremenu mladi Jovanović i tokom meča korisni veteran Rastvorčev, a na kraju utakmice izvanredni golman Arsenić, kada je postao junak meča u našoj pobedi 26:24.
PS
Na svakoj stolici nas je dočekala /na savitljivom kartonu/ pozivnica novim mladim sportskim talentima da se posvete rukometu.Taj savitljivi karton po perforaciji doprineo je i bučnom bodrenju naših momaka, kada se ispresavijao u lepezu.Mislim da je i taj ambijent držao sve naše momke u toku cele utakmice u pozitivnom zanosu i doprineo ovoj pobedi.
Ko je sačuvao večerašnju ulaznicu moći će sa njom da uđe i u četvrtak na SPENS i podrži momke na putu novog trijumfa :dance2:
:cheers:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Daljac
Posts: 632
Joined: Mon May 09, 2011 8:12 pm
Location: Војводина

Re: RK Vojvodina

Post by Daljac »

Sve čestitke momcima na borbi i pobedi. Bilo je ovo lepo veče, nadam se da ćemo i u četvrtak imati razloga da se opet radujemo.

Iskreno, malo sam bio i razočaran posetom, ne na donjem delu Zapada, koji je bio popunjen gotovo sasvim i na kome vladala lepa atmosfera, nego na istočnoj trbini, na kojoj nije bilo više od 150 ljudi. Posebno je ružno što su ljudi koje je čekala stolica sa istaknutim njihovim imenima našli nešto "pametnije" da rade u kišno subotnje predveče, dok je klub koji ih je zvao na premijeru rukometne Lige Šampiona u Novom Sadu pobeđivao ruskog šampiona...
User avatar
novosadjanin
Posts: 1352
Joined: Mon Nov 13, 2006 12:30 pm
Location: CURVA OCCIDENTALE

Re: RK Vojvodina

Post by novosadjanin »

Tanko je ovo bilo sto se navijackog aspekta tice, mada moram reci nazalost i ocekivano.

Od 3000 ljudi u sali, preko 2000 je bilo tu rezultatom marketinga RKV. Gomila osnovaca koji se mogu "kupiti" na ovakvim utakmicama.

Bilo je tu nekoliko stotina ljubitelja i poznavalaca rukometa.

Firmasa je bilo stotinak i njima svaka cast na podrsci tokom celog meca. Njima nista ne zameram, oni su dosli u nekoj svojoj brojci koju imaju i na domacim fudbalskim utakmicama.

Ali gde su ostali sa zapada i istoka? Jako malo je bilo nas redovnih koji bi ispratili Firmu i digli atmosferu na neki jos visi nivo. Ok, ne prate se dvoranski sportovi, ali daj saberite se i shvatite vaznost ovih nekoliko utakmica u ligi sampiona u rukometu i odbojci.

U cetvrtak stize Porto, prilika za popravni, svi na Spens!
Sergej Milinković-Savić: "Navijač sam Vojvodine, Mislim da mi koji smo ponikli u Vojvodini ne treba da igramo za crvenu zvezdu i partizan".
User avatar
Turija
Posts: 10660
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: RK Vojvodina

Post by Turija »

Mislim da je dobra politika RKV sa decom i mama na tribinama.
Matorog navijača blizanaca teško ćeš prelomiti sa par utakmica (čak i u takmičenja LŠ), ali kontinuitetom, već se možda i može malo poboljšati stanje.Zato treba prvo krenuti od dece.
Ono što nisam znao, a to je zašto je Istok bio tako sablasno prazan.Sad sa tim saznanjem da su pojedinačno pozivani ,,gospoda VIP" navijači i videli smo kako su se odazvali tom pozivu.Sramota, ali još jedan dokaz da matorog navijača blizanca teško možeš privoleti na Vošu.
Samo se još jednom potvrdilo i kakvi su to ljudi, karakteri, kakvi Novosađani i kome je dat grad na upravljanje.Ovde najmanje mislim na stranačku pripadnost,već pre svega na karakter, moral i kućno vaspitanje onih kojima je dato da raspolažu novcem građana i njihovom perspektivom.
Nadam se da će protiv Porta biti barem isti broj ljudi, kao sinoć i da će navijanje biti dosta bolje.
Deo Stare Garde je bio na tribini prema Firmi, ali mislim da fale u sredini Zapada, kako bi se cela tribina podigla na navijanje.Sinoć je falio jedan takav inicijator.Hajde da to ispravimo protiv Porta, za utakmicu u kojoj će trebati još jača podrška gledalaca za novu pobedu i veliko pozitivno sportsko iznenađenje.
:cheers:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
budababa
Posts: 4008
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Re: RK Vojvodina

Post by budababa »

Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
User avatar
Neizlecivi
Posts: 1460
Joined: Fri Jul 20, 2012 3:18 am

Re: RK Vojvodina

Post by Neizlecivi »

http://mondo.rs/a834602/Sport/Ostali-sp ... Porto.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Oduvek me je zanimalo kako nikad tih fuzbalera nema na odbojci, rukometu, a znam da su rukometasi cesto dolazili na Karadjordje. U cetvrtak ce im se revansirati valjda.
User avatar
Turija
Posts: 10660
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: RK Vojvodina

Post by Turija »

Dobar potez Uprave RKV.
Mislim da je u subotu, zaista, publika bila taj naš igrač više na terenu, ne toliko glasnim navijanjem, koliko brojnošću i da je podigla voljni momenat kod naših igrača.
Na neki način je, pored izvanredih pojedinaca u našim redovima, držala rezultat u egalu i na kraju ga prelomila u našu korist, znajući da je našoj ekipi obično slabije izdanje u drugom poluvremenu.Ovoga puta se desilo suprotno.
S Portom će biti još teže, tako da nas treba još više u SPENSu.
Napred momci, ka još jednoj velikoj pobedi :!:
:lala:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
ДушанСП
Posts: 712
Joined: Tue Apr 23, 2013 4:08 pm

Re: RK Vojvodina

Post by ДушанСП »

Ајмо сви на рукомет сутра,термин одличан.Ајмо Фирмаши и остали сланинари сви на Спенс.
User avatar
Grouch
Posts: 206
Joined: Tue Feb 25, 2014 4:44 pm

Re: RK Vojvodina

Post by Grouch »

Svaka cast igracima na prvoj pobedi,svaka cast upravi na odluci da se igra na Spensu,verujem da ce sutra biti bar duplo vise ljudi nego protiv Rusa.Odlicno je i to sto dolaze i igraci iz ostalih sportova u okviru SD-a,tako bi trebalo da bude uvek kad se igra neka bitnija utakmica u bilo kom sportu.Jedina zamerka,ne mala,su dresovi.Vojvodina bi trebala,u svakom sportu,da igra u svojoj,pola belo-pola crvenoj kombinaciji,jer su takvi dresovi sami po sebi veliki marketinski plus,samim tim sto su veoma retki tj nosi ih samo 2-3 (veca) kluba na svetu.Ima milion klubova sa plavim,crvenim ili dresovima na strafte a samo 2-3 sa ovakvim kao nasim i to treba da koristimo a ne da igramo u nekim bezlicnim plavim(kao u prvoj utakmici).Bilo bi dobro da se to na nivou SD-a raspravi pa da se primeni od sledece sezone pa ubuduce u svim sportovima...
User avatar
ДушанСП
Posts: 712
Joined: Tue Apr 23, 2013 4:08 pm

Re: RK Vojvodina

Post by ДушанСП »

Знам да у кошарци једно време није могло да се игра у пругастим дресовима кад је у питању била лига шампиона сад су то променили,незнам какви су прописи у рукомету,мада мислим да могу да играју у пола белим пола црвеним дресовима.
User avatar
budababa
Posts: 4008
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Re: RK Vojvodina

Post by budababa »

Očajna igra u prvom poluvremenu, dosta bolja u drugom. Dovoljno samo za podnošljiv poraz od 23:27 (8:14). Njihov goša je branio sve, mi gotovo da nismo imali krila, u prvom poluvremenu mahom šutevi van 9 metara, u drugom naznaka izrađenih akcija, kada smo se i približili na -2. Videlo se da su Portugalci bolji tim, a mi smo svoju šansu izgubili na 9:19, pa uprkos dobroj seriji nismo uspeli da se potpuno vratimo u meč. Publika prisutna u pristojnom broju, dosta roditelja sa decom, atmosvera sve bolja kako smo smanjivali razliku. Momci, glavu gore, ove jake utakmice isklešu i profilišu velike igrače, puno će značiti iskustvo igranja u LŠ. Lepo veče na Spensu, idemo dalje.

Image

Image
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1266
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: RK Vojvodina

Post by MiSmoFKV! »

http://www.mozzartsport.com/vesti/liga- ... rta/117014" onclick="window.open(this.href);return false;
Novosadjani idalje bez pobede u grupi?
:frown: :frown: :frown:
User avatar
Turija
Posts: 10660
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: RK Vojvodina

Post by Turija »

Mislim da smo mogli napraviti još jedno veliko iznenađenje (na 23:25), iako je u prvom poluvremeno izgledalo da je razlika timova u klasi.
U prvom delu nismo imali baš nijednog raspoloženog igrača, kao da ih je trema ubila.Tim još nije spreman za Evropu i tragedija je što imam utisak da smo slabiji igrački nego lane, iako imamo kontinuitet takmičenje i domaćih rezultata.
Bekovi nam nisu opasni na šutu, a nešto posebno ni u organizaciji napada.Krila, kako kad, kao i golman.Igrači su nam dosta spori, pa nemamo ni polukontre, ni kontre.Malo je imati u timu samo Nikolića i ponekad Marjanovića i Stankovića.
Sve kad se sabere, da nije Vrbašana, ne znam ni da li bi imali solidnu ekipu i za domaće takmičenje.Ne mogu samo pojačanja iz Vrbasa održati Vošu u vrhu.Zašto se nismo bolje pojačali ostaje otvoreno pitanje (verovatno nedostatak novca i pored Srbijagasa, koji neće ljuljnuti Voši neku lovu, kao npr Gazprom i NIS zvezdi, a usput mora još da finansira i crvenog blizanca, a i crnog).
I tu dolazimo do osnovnog problema Grada, da i za manje novce od fudbalskih nema sponzorskih sredstava, a samo zato što Novi Sad i ,,Novosađani", nemaju identitet.Da imaju, mogli bi ladno isfinansirati ono što vredi u Gradu ( a nije ni skupo), RK i OK Vojvodinu i još poneki od ,,malih sportova".Međutim, ni to nisu u stanju, jer, nažalost, ne osećaju lokalnu pripadnost, odnosno, jako je malo takvih, pa nisu relevantan faktor.
:cry:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
borrissey
Posts: 1063
Joined: Fri Aug 26, 2011 9:25 pm
Location: ograda na Istoku

Re: RK Vojvodina

Post by borrissey »

http://www.ehftv.com/int/livestream/201 ... -vojvodina" onclick="window.open(this.href);return false; live stream, igramo odllicno i vodimo!
Post Reply