RK Vojvodina

Nije fudbal, ali i oni nose ime Vojvodina!
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

Rukomet: Igrači su kvarna roba

BOGDAN RODIĆ, PREDSEDNIK
SKUPŠTINE VOJVODINE UNIVEREKSPORT

Posle golmana Radeta Mijatovića, koji je istakao da nije našao zajednički jezik s RK Vojvodina Univereksport i da će verovatno otići, redove crveno - belih napustio je i pivot Boban Knežević.
Knežević će karijeru nastaviti u beogradskom Partizanu, a verovatno će to učiniti i Mijatović. Predsednik Skupštine kluba Bogdan Rodić je na odmoru i rekao je da se ne zamara s tim stvarima, ali i naglasio:

- Još jedanput se pokazalo da su igrači kvarljiva roba. Knežević nas je zaista izneverio. Pitam se samo šta bi bilo da smo mi njega izneverili. Kada je došao u Vojvodinu Univereksport Rade Mijatović je bio anonimus. Od njega smo napravili golmana, dali i njemu i porodici sve. Neka ide gde god hoće. Verujte, svakodnevno mi se javljaju po trojica golmana i igrači. Uveren sam da ćemo u idućoj sezoni imati bolji golmanski par nego u protekloj - rekao je Rodić. M. P.
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

Rukomet: Stigao Danimir Ćurković

VOJVODINA ANGAŽOVALA JOŠ JEDNOG IGRAČA


Ono što se nagoveštavalo to se i ostvarilo u RK Vojvodina Univereksport. U crveno - beli tabor stigao je i Danimir Ćurković. Ovaj momak je bio član Vrbasa i juniorski je reprezentativac naše zemlje, a igra na mestima srednjeg i levog beka.
Ćurković je potpisao ugovor na tri godine.

Takođe, vode se uporedni razgovori s nekoliko golmana, koji žele da dođu u Novi Sad. Međutim, gazda kluba Bogdan Rodić potajno nagoveštava da bi na gol Vojvodine mogao da stane i neki od čuvara mreže iz inostranstva, a koji je sa ovih prostora. M. P.
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

Rukomet: Ristanović u Vojvodini
19.07.2005
dnevnik

Osvajač duple krune, Rukometni klub Vojvodina Univereksport nameran je da i u narednoj sezoni zadrži isti trend. Svesni su Novosađani da bez kvalitetnih čuvara mreže nema ni dobrih rezultata. Posle odlaska iskusnog Šandora Hodika u Mađarsku i nepostizanju dogovora u vezi uslova o daljoj saradnji s Radetom Mijatovićem Novosađani su najpre angažovali Svetislava Verkića iz Jugovića, a od juče njihov član je i dvadesettrogodišnji Radivoje Ristanović, bivši juniorski reprezentativac i član Partizana.



- Postigli smo dogovor na obostrano zadovoljstvo na tri godine - rekao je prvi čovek Vojvodine Bogdan Rodić. - Radi se o mladom golmanu koji je s juniorima na Evropskom prvenstvu u Poljskoj osvojio bronzanu medalju. Uveren sam da će u tandemu s Verkićem biti pouzdani čuvari naše mreže.

Da li to znači da je Mijatović slobodan?
- Mijatoviću još godinu važi ugovor. Nismo mogli da nađemo zajednički jezik u vezi uslova. U slučaju da bude odlazio moraće da plati obeštećenje - jasan je bio Rodić.

Ristanović je kao ustupljen igrač Partizana branio boje Mornara iz Bara, a prethodnu sezonu cetinjskog Lovćena.
- Istekao mi je ugovor s Partizanom, Vojvodina je bila zainetersovana, ponudili su mi korektne uslove i, eto, postao sam član Vojvodine. Nadam se da ću opravdati ukazano poverenje - kratko je prokomentarisao Ristanović. J. G.
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

Rukomet: Drenovac po treći put

VOJVODINA UNIVEREKSPORT DOBILA JOŠ JEDNO POJAČANJE

Iako je gazda rukometaša Vojvodine Univereksport Bogdan Rodić odavno najavio da je za ovaj klub prelazni rok gotov, to nije tako. Juče su Novosađani dobili još jedno pojačanje. U redove crveno - belih došao je Ivan Drenovac, desno krilo Partizana. On je potpisao dvogodišnji ugovor.

- Ovo mi je treći dolazak među Novosađane. Nadam se da će treća biti i sreća i za mene i za klub, jer igramo na međunaordnoj i domaćoj sceni. Mnogo sam zadovoljan što sam i ekipi, koja je osvojila duplu krunu i protiv Partizana, koji juriša na jedan od trofeja, igraću najbolje - naglasio je Drenovac.

Sem Drenovca na desnom krilu je izuzetni Goran Arsenić, a još se ne zna šta će biti s Veselinovićem. Bogdan Rodić razmišlja da ga na još godinu dana ostavi u Crvenki. M. P
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

Rukomet: Pogledi ka Beču
25.07.2005
dnevnik

STARTOVALA VOJVODINA UNIVEREKSPORT

Rukometaši Vojvodine Univereksport juče su počeli pripreme za sledeću sezonu. Pred Novosađanima je veliko breme odgovornosti, jer osvajači su duple krune, a igraće na domaćoj i međunarodnoj sceni. S kim će se crveno - beli sastati u kvalifikacijama za Ligu šampiona Evrope znaće se danas, pošto je žreb u Beču. Iz novosadskog tabora otišlo je devet igrača, od kojih je većina nosila igru tima, ali isto toliko ih je i došlo.



- Počeli smo pripreme ranije baš zbog toga što nas očekuju borbe na evropskoj i domaćoj sceni - rekao je trener Zoran Kurteš. - Prva četiri dana treniraćemo u Novom Sadu i to jedanput dnevno. Potom odlazimo u Frušku goru, na Venac gde imamo odlične uslove u hotelu „Norcev“. Tu ćemo ostati deset dana i raditi dva pita dnevno. Vratićemo se u Novi Sad, gde ćemo ostati nekoliko dana, pa ćemo potom otići u LJubuški i biti gosti tamošnjeg kluba Izviđač i odigrati četiri utakmice. Učestvovaćemo i na tradicionalnom TV turniru šampiona u Doboju, a onda nam slede kvalifikacione utakmice za Ligu šampiona.

Došlo je devet novih igrača. Kako ćete ih uigrati?
- Tako je bilo i prošle godine. Znam šta očekuje i njih i mene. Jedno je sigurno - mora da se radi.
Mnogi tvrde da je ova ekipa trideset posto jača u odnosu na prošlogodišnju. Kako vi gledate na to?
- Sve ćemo znati posle mesec dana rada. Moramo da igramo dobro tokom čitave sezone. Smatram da ova ekipa može dosta, samo mora sve da dođe na svoje mesto.

Šta očekujete na međunarodnoj i domaćoj sceni?
- O evropskoj sceni ne bih ništa da pričam dok ne prođemo kvalifikacije za Ligu šampiona. U domaćem prvenstvu jurišaćemo makar na jedan trofej - naglasio je Zoran Kurteš.

M. Pavlović
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

Rukomet: Novosađani s Austrijancima
26.07.2005
dnevnik

OBAVLJEN ŽREB KVALIFIKACIJA ZA LIGU ŠAMPIONA

U Beču je obavljen žreb za kvalifikacione utakmice za Ligu šampiona Evrope u rukometu. Igrači Vojvodine Univereksport će se za plasman u najelitnije klupsko takmičenje na Starom kontinentu boriti s prvakom Austrije Bregencom. Prva utakmica igraće se 3 ili 4. septembra, a revanš sedam dana kasnije.

Novosađani, koji su počeli pripreme ranije, upravo zbog igranja na evropskoj sceni, najmanje su želeli ovog rivala, ali žreb je bio neumoljiv. U prvoj utakmici crveno - beli će biti domaćini.



- Dobili smo najtežeg rivala - komentarisao je trener Vojvodine Univereksport Zoran Kurteš. - Bregenc je u maloj prednosti, pošto revanš igra na svom terenu. Nama je otišlo devet igrača, a isto toliko ih je došlo, dok su Austrijanci ostali bez četvorice rukometaša. Dobro ćemo se pripremiti za ove utakmice i verujem da smo u prednosti. Takođe, verujem da ćemo dobiti informacije o snazi naših rivala od naših rukometaša, koji igraju u tamošnjim timovima, a pre svih od Igora Butulije.

U istom tonu govorio je i jedan od najboljih igrača u novosadskom taboru Đorđe Ćirković.
- Od osam ekipa dobili smo najjaču - konstatovao je Ćirković. - Bregenc je prošle godine eliminisao šabačku Metaloplastiku iz Čelendž kupa. Imamo mesec dana da se pripremimo, mada je to jako malo vremena. Ipak, dobićemo kasete s utakmica našeg rivala, a najvažnije je da u oba susreta uđemo hrabro i muški. Mali hendikep za nas predstavlja i to što nećemo igrati na Spensu. Verovatno ćemo igrati u Kaću i verujem da ćemo imati odličnu podršku tamošnje publike.

U ostalim utakmicama kvalifikacija za Ligu šampiona sastaće se - LUKSEMBURG: Berhem - Haukar (Island), TURSKA: Bešiktaš - Dinamo (Rumunija), HOLANDIJA: HV KRAS - Atinaikos (Grčka), NORVEŠKA: Sandefjord - Brest (Belorusija), B i H: Izviđač - Sjundea (Finska) i BELGIJA : Tongeren - Granitas (Litvanija).

U Čelendž kupu za rukometaše JP Železničar će prvo ugostiti Olimpus iz Moldavije, a potom će gostovati ukrajinskom Burevestniku i Bolonji iz Italije. Devojke NAISA iz Niša, u prvom susretu drugog kruga u Kupu kupova, gostovaće Ašomadi iz Portugalije.
Danas je u Barseloni žreb za Ligu šampiona i ostale evropske kupove.

M. Pavlović
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

Rukomet: Treći put za sreću
30.07.2005
Dnevnik
IVAN DRENOVAC PONOVO U VOJVODINI UNIVEREKSPORT


Ivan Drenovac, koji igra na mestu desnog krila, treći put postao je član RK Vojvodina Univereksport. NJemu je 25 godina i želi da se dokazuje. Možda će mu treća biti sreća. Pripremama crveno - belih priključio se već prvog dana.



- Verujte, nisam planirao da dođem u Vojvodinu, ali sve se dogodilo iznenada - pričao je Ivan Drenovac. - S Partizanom nikako nisam mogao da se dogovorim. Onda me je pozvao Bogdan Rodić, bio je korektan u ponudi kao i uvek, pa se saradnja nastavlja.
Konkurent vam je iskusni i prošle godine, prema statistikama, najuspešniji igrač Vojvodine Goran Arsenić. Kako gledate na to?

- Drago mi je što sam u ekipi s jednim takvim igračem i čovekom. Nisam još sve naučio u rukometu i želim da napredujem. To mogu uz Arsenića i trenera Zorana Kurteša, koga znam još iz Partizana i poznajem njegov rad, koji je izuzetan i do kraja profesionalan. Uostalom, bez prave konkurencije niko ne može da napreduje. Goran je dobar čovek i od njega ću mnogo naučiti. Moje je da ćutim i radim i ispunjavam sve što se od mene traži, a ukazanu šansu ću iskoristiti.

Igrate u kvalifikacijama s Bregencom. Očekujete li prolaz u Ligu šampiona?
- Žreb nam ni malo nije bio naklonjen. Mogli smo hladno da prođemo kvalifikacije, a dobili smo najjačeg rivala. Ipak, naš cilj je poznat - plasman u Ligu šampiona. Na neki način mi je i drago što je tako. Volim da se oprobam s najjačima.

Očigleno, vama je to izazov, ili grešimo?
- Izazov je sada i igrati u Vojvodini Univereksport. U protekloj sezoni osvojili su dva trofeja. Poznato je da je nešto lakše osvojiti nego sačuvati. Ekipa je nova i mora da se uigra, a najvažnije je da pokažemo kvalitet. Treniramo zaista pakleno, jer moramo da uđemo u pravu formu do 3. septembra, kada nas očekuje prvi susret s Bregencom. Kurteš dozira treninge na pravi način. Teško je, ali moramo svi maksimalno da radimo. U ponedeljak idemo na Zlatibor i ubeđen sam da ćemo sve izdržati i ostvariti ciljeve - naglasio je Ivan Drenovac.

M. Pavlović
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

VOJVODINA UNIVEREKSPORT OD DANAS NA ZLATIBORU

Rukometaši Vojvodine Univereksport počeli su pripreme 25. jula, jer ih očekuju kvalifikacioni dueli za Ligu šampiona s Bregencom iz Austrije. Osam dana crveno - beli su trenirali u Novom Sadu, najviše u Limanskom parku. Trebalo je da odu na Frušku Goru, ali su iskrsle neke teškoće i od danas su Novosađani na Zlatiboru, gde će ostati deset dana.



- Treniraćemo dva puta dnevno - rekao je pomoćni trener Darko Jevtić. - Pre podne akcenat će biti na fizičkim pripremama, a poslepodne ćemo trenirati u hali i pažnja će biti usredsređena na uigravanje ekipe. Potom se vraćamo u Novi Sad, pa idemo na turnir u LJubuškom, gde ćemo odigrati četiri utakmice. Prava proba biće u Doboju na tradicionalnom TV turniru šampiona.

Jevtić je naglasio da svi momci odlično podnose napore na treningu, iako su temperature visoke, ali i istakao trud devetorice novajlija u ekipi, koji su se odlično uklopili.

- Cilj nam je da prođemo kvalifikacije i nađemo se u Ligi šampiona. Tome smo sve i podredili. Bili smo kod Igora Butulije, koji je nekoliko godina igrao u Austriji i bio trener. On nam je rekao da je Bregenc među deset ekipa u Evropi po organizovanosti. Trener im je Sigurson, koji je doveo dvojicu Islanđana, a na golu je Nikola Marinović. Moramo da razmišljamo o svemu da bismo se izborili za ono što smo planirali - naglasio je Darko Jevtić.M. P.
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

Rukomet: Uredan život – duga karijera
01.08.2005
dnevnik1
GORAN ARSENIĆ, JEDAN OD NAJSTARIJIH IGRAČA U SUPERLIGI


Goran Arsenić, rukometaš Vojvodine Univereksport, jedan je od najstarijih igrača u elitnoj diviziji. Iza njega je 39 leta, a sede vlasi se već dobro vide u kosi. One su znak zrelosti, a Arsenić i dalje igra kao mladić, onako kao u najboljim danima. Istinski je profesionalac i od njega mnogo toga može da se nauči, ako neko želi.



NJegovo zalaganje na treninzima i utakmicama svi primećuju, pa nije čudo to što je Arsa stalno među najboljima. Protekle sezone bio je, prema statističkim podacima, najuspešniji igrač Vojvodine Univereksport i njegove zasluge za osvajanje duple krune Novosađana su ogromne.

Prihvatio je to mirno, kao da je tako nešto uobičajeno, jer čovek jednostavno ne želi sebe da promoviše. Valjda je zbog toga odigrao samo pedesetak utakmica za našu reprezentaciju. Uvek čvrsto na zemlji i otvoren za priču istakao je:

- Mnogo puta otkazivao sam odlazak na pripreme plave selekcije zbog stvari kojima nikada nisam mogao da pripadam. Zanima me samo rukomet, koji je moja velika ljubav, čistota i čestitost u njemu. Ali, kada svi žele da budu lideri u najboljoj nacionalnoj selekciji, onda uspeha ne može da bude. To bi trebalo da bude briga onih koji ovaj sport vode.

Podsetimo da je ponikao u Jugoviću, a kao igrač zrenjaninskog Proletera Naftagas igrao je u finalu Lige šampiona i Kupa EHF. Ali, oba puta Zrenjaninci su poraženi, uz pomoć sudija. Posle povratka u Jugović osvojio je Čelendž kup.

Arsa, kojem je rukomet uvek u mislima, pošto mu je i supruga bila odličan golman, a deca su mu u rukometnoj školi Radničkog s Detelinare, ne može da preskoči to da su sankcije prema našoj zemlji mnogo uticale na kvalitet ovog sporta. Pričajući o svemu, Arsenić se vratio u sadašnjost.

- Ostao sam u Vojvodini Univereksport i isto mi je kao i prošle godine. Razlike nema, iako sam malo stariji. Uvek dajem maksimum, a formula za dugovečnost na sportskom terenu je - rad, red i disciplina.

Svako mora da voli ono što radi i da se tako ponaša. Rukomet volim i od njega živim skromno. Možda mi je to mana, ali drugačije ne znam i ne mogu. Sve ide iz kuće, iz familije, iz porodice.

Nije ovaj sjajni igrač, koji retko kada promaši gol, a u odbrani igra sjajno, nimalo sebičan. Poštuje mlađe igrače i nenametljivo ih podučava.

- Pomažem mladima, jer i meni su pomagali. Ispravljam im greške, pokazujem im finese i utičem pozitino na njihovo razmišljanje o sportu. Moj klub je sada na početku priprema i očekuje nas teška sezona. Svi smo motivisani da pružimo maksimum na treninzima, a novi igrači su dobri i odlično su se uklopili.

Važno je da je atmosfera kao i prošle godine i verujem da će tako i da bude, pošto imamo sjajan stručni štab, ali i gazdu Bogdana Rodića, koji je korektan. Cilj je da uđemo u Ligu šampiona, a igraćemo u veoma jakoj grupi. To nam je još veći motiv i izazov.

Nisu Novosađani domaću scenu podredili evropskoj. Naprotiv, žele da osvoje makar jedan trofej.

- Biće nam teško, i to moramo da prihvatimo, ali nikako i da se predajemo. Ostali smo bez devetorice igrača, koliko ih je i došlo, pa treba ukomponovati ekipu. Trener Zoran Kurteš je i lane imao to iskustvo.

Partizan se pojačao i sloviće kao glavni konkurent nama. Ligaško takmičenje biće izjednačeno. Ove sezone će sve ekipe igrati s dvesta posto mogućnosti u susretima s nama. Svakom timu biće cilj da pobedi osvajača duple krune.

Naša ekipa je podmlađena i teško je nositi breme odgovornosti, jer od iskusnijih igrača ostali smo Đorđe Ćirković i ja. Ipak, verujem da će se kockice složiti - zaključio je Goran Arsenić.

M. Pavlović
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

ZAJEDNICA KLUBOVA DALA PREDLOGE TAKMIČENJA


Posle jučerašnjeg sastanka Zajednice klubova rukometne Superlige ostalo je još mnogo nedorečenih stvari, ali jedno je jasno, a sažima se u rečima Vladice Spasojevića:
- Cilj je da uđemo u Evropu, pa tamo moramo i da se ponašamo.



Upravo to će i pokušati Zajednica klubova Superlige da uradi, a do tada treba redom da se reše sledeće stvari. Kalendar takmičenja još nije potpuno utvrđen jer se ne zna kakve su obaveze reprezentacije, ali je jasno da vremena za igranje ima na pretek. Izrađena su sva normativna akta, ali mora da se čeka petak da bi ih usvojila Skupština RS Srbije. Određeno je da će prvostepeni organ biti Direktor lige koji će rukovoditi ligom, dok će se formirati Komisija za žalbe koja će predstavljati drugostepeni organ.
Zajednica trenera je predložila da ekipa ne može da igra bez licenciranog trenera, a najmanje zvanje s kojim se može voditi ekipa je operativni trener.

Gušći filter za službena lica

Najzad će se, izgleda, i stvari vezane za sudije i kontrolore, rešiti. Predsednik UO sudijske komisije, Miodrag Maksimović, izneo je predlog da se formiraju tri liste. Na A bi bilo 16 parova koji bi sudili Super mušku i žensku i Prvu mušku ligu, na listi B 13 parova, a sudili bi Super (ž), Prvu (m) i Prvu (ž), dok bi deset parova sa C liste delilo pravdu na mečevima Prve lige za žene.
Na polusezoni bi dva najslabija para iz svakog ranga išla stepenicu niže, a dva najbolja naviše, dok bi se na kraju sezone taj broj povećao na tri para.
Isto važi i za kontrolore. Na listi A desetorica, kao i na B, dok bi na C bila samo četvorica. Ujedno, svi kontrolori bi mogli da budu i delegati, a po rečima predsednika UO sudijske komisije „tata kontrolor i sin sudija ne bi mogli da budu na istom rangu” da ne bi bilo čašćavanja, kao što je jasno da ih je bilo u prethodnom šampionatu, čime se niko ne ponosi.
Kod sudija će se ocenjivanje ponovo vratiti na EHF i IHF sistem do sto bodova, jer su u sistemu do 81 svi dobijali od 79 do 81! Pa bi trebalo da se sve ispod 60 i iznad 81 ponovo podvrgne reviziji.
Maksimović je još i istakao da ko ne bude radio svoj posao pošteno – taj leti sa liste.

Određena je i radna grupa od pet članova koja treba da u roku od desetak dana da predloge propozicija takmičenja, a ujedno se moraju rešiti pitanja Direktora, predsednika zajednice, Pravilnika o radu, kalendar, pitanje sponzora liga, kao i TV prenosi.

Određeni su i takmičarski brojevi ekipa, a žreb je hteo da se u prvom kolu Superlige za muškarce sastanu: Partizan Si/Si – Fidelinka Radnički, Jugović – JP železničar, Vrbas – Vojvodina Univereksport, Metaloplastika – Proleter Naftagas, Planinka – Sintelon i BSK Heba – Crvena zvezda
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

Rukomet: Bogdan Rodić predsednik
16.08.2005
dnevnik

SKUPŠTINA I UPRAVNI ODBOR MUŠKE SUPERLIGE

Prvi čovek Vojvodine Univereksport Bogdan Rodić izabran je za predsednika Upravnog odbora i Skupštine Zajednice klubova muške superlige. Delegati su i jednoglasno odlučili da Dragoljub Makarić (C. zvezda) bude potpredsednik.

Predloženo je da Upravni odbor predstavlja po jedan član svakog superligaškog kluba, dok Nadzorni odbor čine prestavnici Vojvodine, Crvene zvezde i Planinke.



Po okončanju sednice Skupštine održan je UO na kojem je predsedavao novoizabrani predsednik Rodić. To telo je najpre usvojilo propozicije takmičenja, kalendar takmičenja i kriterijume za izbor direktora lige. Stigao je samo jedan predlog za direktora lige. To je Borislav Perović iz Apatina, a na sednici je još predložen Rajko Imbronjev. Imajući u vidu da oba kandidata ne ispunjavaju ustanovljene kriterijume (Perović je potredsednik UO RSS i član je drugostene komisije za žalbe, a Imbronjevu( sukob interesa) sin igra u Superligi). Klubovima je sugerisano da do četvrtka (do 12 časova) predlože nove kandidate.

Superligaši će prihvatiti kandidaturu Perovića i Imbronjeva ako se svi klubovi slože. U svakom slučaju potencijalni kandidati će morati da do sledeće sednice (23. avgust) dostave pravi program na osnovu kojega će članovi UO postaviti budućeg direktora.

Direktor Jugovića Dragan Vrgović još jednom je apelovao na klubove da se uozbilje, u radu posebno što su napokon dočekali da sami vode ligu. Superligaši su se složili predlogom Božidara Đurkovića, generalnog sekretara RSS ,da utakmice koje bude prenosila nacionalna TV mogu igrati i petkom, ako se to uklapa u TV šemu, a u sve u cilju popularizacije rukometa. Prema Đurkovićevim rečima ukoliko se s TV pronađe zajednički interes onda je u izgledu i to da će muška Superliga dobiti sponzora, koji će pokriti troškove kotizacije, platu direktora lige, sekretara i pomoćnika za sudijska pitanja, dok bi klubovi samo plaćali troškove sudija, delegata i kontrolora.

J. Galić
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

Rukomet: Probudili se Novosađani
26.08.2005
Dnevnik

MEĐUNARODNI TV TURNIR ŠAMPIONA U DOBOJU

Rukometaši Vojvodine Univereksport pokazali su dva lica tokom dva dana takmičenja na Međunarodnom TV turniru šampiona u Doboju. Prvog dana aktuelni šampion i osvajač Kupa SCG u suretu protiv bosanskih ekipa Bosne (25:31, 13:16) i Sloge (28:32, 13:15) ostavio je bledunjav utisak, dok je drugog dana zaigrao mnogo angažovanije, a ceh je platio odličan sastav zagrebačkog Medveščaka (31:21, 16:10). Trener Novosađana Zoran Kurteš pokušao je da obrazloži dva izdanja njegovih izabranika:



- Teško je objasniti. Jednostavno naši golmani nisu bili na nivou, povredio se desni bek Ivanović (šaka leve ruke), a ostali igrači bili su ispod očekivanja. Čini se da im je sjajni dobojski ambijent bio veliko opterećenje. U nekoliko navrata bili smo u prilici da prelomimo utakmice, ali nismo imali snage.

Medveščak - Vojvodina Univereksport 21:31 (10:16)
DOBOJ: Poligon gimnazije, gledalaca 3.000, sudije: Čađo i Ranilović (BiH), sedmerci: Medveščak 2 (2), Vojvodina 7 (3). Isključenja: Medveščak -, Vojvodina 8 minuta.

AGRAM MEDVEŠČAK: Kelentić (7 odbrana, 3 sedmerca), Jerković, Grgić 4, Ostarčević 5, Bilić 4 (2), Huljina 1, Knežević 1, Rajič 2, Obad 2, Kopljar 2, Bešlić 2, Šunjić (3 odbrane), Musa.
VOJVODINA UNIVEREKSPORT: Verkić (15 odbrana), Ristanović, Arsenić 2, Drenovac 7, Milićević 5 (2), Mirković 1, Skoko 6, Čorlija, Nadoveza 5, Ćirković 3, Radišić 2 (1), Ivanović, Rudović, Radaković, Ilić.

Da li je utakmica protiv Medveščaka vratila samopouzdanje?
- Jeste donekle. Zaigrali smo kolektivno, napad je mnogo bolje funkcionisao, a stigla je i podrška golmana Verkića. Ovaj turnir došao nam je u pravo vreme pred kvalifikacioni susret za Ligu evropskih šampiona s austrijskim Bregencom. Uočene nedostatke ćemo u narednom periodu ispraviti i verujem da ćemo uz prepun Hram u Kaću i podršku naših navijača preskočiti austrijskog šampiona - uveren je Kurteš.
Sledeći rival Vojvodini biće nemački Friš Auf Gepingen.
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

Rukomet: Novosađani osmi
27.08.2005
dnevnik1

MEĐUNARODNI TV TURNIR ŠAMPIONA U DOBOJU
Partizan - Vojvodina Univereksport 36:33 (33:33, 15:13)

DOBOJ: Poligon Gimnazije, gledalaca 500, sudije: Dejanović i Marčetić (BiH). Sedmerci: Partizan 2 (2), Vojvodina 6 (5). Isključenja: Partizan 2, Vojvodina 6 minuta.
PARTIZAN: Bogdanović (5 odbrana), Ćirković 2, Kovačević 1, R. Tomić 8 (1), Petrović 6, Đurković 7 (3), Peruničić, Knežević, Mijatović (7 odbrana, 3 sedmerca), Vujadinović, B. Tomić 1 (1), Radulović 2, Vuković 1, Savić 8.
VOJVODINA UNIVEREKSPORT: Verkić (9 odbrana), Ristanović (12 odbrana), Milićević 1, Mirković 2, Arsenić, Drenovac 4, Skoko 5, Čorlija 2, Nadoveza 10 (3), Radišić 3 (2), Rudović 4, Ivanović, Radaković 2, Ilić.



Rukometaši Partizana zauzeli su sedmo, a Vojvodine Univereksport osmo mesto 37. međunarodnom TV turniru šampiona u Doboju. Novosađani i Beograđani kao četvrtoplasirani u svojim grupama odmerili su snage u meču za konačan plasman, a pobedio je Partizan posle boljeg izvođenja sedmeraca, pošto je po isteku 60. minuta utakmica završena nerešena - 33:33 (15:13). Zasluge za slavlje crno-belih idu golmanu Radetu Mijatoviću koji je odbranio sedmerce Božidaru Nadovezi i Novici Rudoviću, dok je šut Dušana Milićevića zaustavila stativa. S druge strane Đurković, Bojan i Radovan Tomić bili su Sigurni i doneli prvu pobedu svom timu na turniru.

Treneri Vojvodine Zoran Kurteš i Partizana Časlav Dinčić opredelili da u igru ne uvode igrače koji su prethodnih dana poneli najveći teret, šansu su dobili “rezervisti”.
Tokom većeg dela susreta crno-beli su bili u rezultatskoj prednosti (najviše pet golova), da bi Novosađani početkom drugog poluvremena uspeli da ih stignu (19:19, 39. minut), potom i pređu u vođstvo od dva gola razlike (22:20). Beograđanima je bilo potrebno samo sedam minuta da se ponovo vrate “u igru”. Poslednjih desetak minuta vodila se izjednačena borba i rezultatska neizvesnost.

J. Galić
User avatar
budababa
Posts: 4008
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Post by budababa »

Zadnji? Ne obecava bas mnogo pred kvalifikacije za Ligu sampiona :cry:
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

Image

Rukomet: Sreća prati hrabre
01.09.2005
Dnevnik

MIRKO MILAŠEVIĆ OČEKUJE
POBEDU VOJVODINE NAD BREGENCOM

Mirko Milašević, rukometaš Vojvodine Univereksport, nedavno se vratio sa Svetskog prvenstva za juniore sa srebrnom medaljom oko vrata. Sada ga očekuje igranje na međunarodnoj sceni, ali sa svojim klubom, pošto crveno - beli u nedelju, u prvoj utakmici kvalifikacija za Ligu šampiona, u Kaću igraju s austrijskom Bregencom.

- Ova medalja mi zaista mnogo znači - rekao je Milašević. - Sanjao sam je još kada sam bio pozvan u kadetsku reprezentaciju. San je postao java sada u Mađarskoj, mada je ostao žal za zlatom. Međutim, Danci su, zaista, bili bolji u finalu i slavili. Mi smo se i emotivno i fizički ispraznili u polufinalu s Nemcima. Da smo imali dan odmora, možda bismo i mi bili na najvišoj stepenici pobedničkog postolja. Ovo odličje mi mnogo znači za dalju karijeru, jer mi je tek dvadeset godina.



Već u nedelju dočekujete Bregenc u kvalifikacijama. Kakav ishod očekujete?
- O njima ništa ne znam, jer sam se tek pre nekoliko dana vratio iz Mađarske. No, verujem da ćemo se Danimir Ćurković i ja uklopiti u ekipu i pružiti odličnu igru. Uostalom, svi idemo na pobedu sa što većom razlikom, koja će nam biti dovoljna za revanš. Ako i sve ne pođe kako treba, drugo poluvreme je u Bregencu. Sledećih nekoliko dana sve će biti otvoreno.

Zar vam Liga šampiona nije izazov?
- Prvi i osnovni cilj nam je da damo sve od sebe i da se plasiramo u najelitnije klupsko takmičenje. U ovom trenutku time se ne opterećujemo. Ali, Liga šampiona je izazov za sve. Pa, posle uspeha u kvalifikacijama, bićemo u grupi s Magdeburgom, Monpeljeom i Čehovskim medvedima. Učinićemo sve da se dobro nosimo s rukometnim veličinama, ali i na najbolji način reprezenatujemo naš klub, Novi Sad i državu.

Da li ste, ipak, malo umorni?
- Jesam. Posle povratka sa Svetskog prvenstva nisam imao ni dan odmora. U Mađarskoj sam odigrao devet utakmica, a da ne pominjem pripreme i turnir u Nemačkoj. Ali, iako su veliki napori u pitanju, osećam da imam snage i volje da poginem na terenu, samo da bih igrao protiv svetskih velikana. Retko se nekome pruža takva prilika. Želeo bih da nastavimo seriju uspeha iz ove godine, da nas sreća i dalje prati, jer još uvek ne mogu da verujem da je ovo stvarnost - naglasio je Mirko Milašević.

M. Pavlović
Post Reply