VK Vojvodina

Nije fudbal, ali i oni nose ime Vojvodina!
Odgovori
Korisnikov avatar
Red Marquis
Moderator
Postovi: 3777
Pridružio se: Ned Nov 09, 2008 4:49 pm
Lokacija: West Side

Post od Red Marquis »

Izuzetan uspeh. Svaka čast za momke! Mislim da je sasvim realno očekivati da se Budva dobije...
Io odio Belgrado
Korisnikov avatar
Zeljafcv
Postovi: 1473
Pridružio se: Sre Jun 25, 2008 1:41 am

Post od Zeljafcv »

http://www.b92.net/sport/vaterpolo/vest ... _id=485154
11. januar 2011. | 20:06 | Izvor: B92, zurnal.rs | AK

EL: Optimizam u Vojvodini

Posle neočekivane pobede nad Spartakom u Volgogradu (8:6), vaterpolisti Vojvodine došli su na korak od istorijskog uspeha.

Novosađani su drugi u B grupi Evrolige iza šampiona Pro Reka koji je već obezbedio plasman u četvrtfinale elitnog takmičenja.

“Lale” imaju sjajnu priliku da se nađu među osam, a o tome će skoro sigurno odlučivati utakmica poslednjeg kola protiv Budve u Novom sadu 2. februara.

Ukoliko ne bude iznenađenja, pobeda bi srpskom vicešampionu donela plasman u četvrtfinalu grupu.

“Ne razmišljam trenutno o duelu sa Budvom, već o narednoj utakmici koju igramo sa Pro Rekom u Italiji. Potom nam je na programu početak prvenstva i duel sa Partizanom, pa tek onda susret sa Budvanima. Naše je da dajemo sve od sebe, to je obaveza, a za koliko će to biti dovoljno, videćemo”, istakao je za “Žurnal” trener Vojvodine Dejan Stanojević.

Veliki optimista je i igrač novosadskih “crveno-belih” Srđan Vuksanović.

“I protiv Budve ćemo, naravno, ići na pobedu. Kada smo već uspeli da dođemo do ovde i napravimo već jedan podvig, zašto ne bismo učinili i nešto više od toga”.

Pre duela sa Crnogorcima, Vojvodinu očekuje gostovanje u Italiji Pro Reku 19. januara.

Evroliga, grupa B:
1. Ferla Pro Reko (Italija) 4 4 0 0 49:25 12
2. VK Vojvodina (Srbija) 4 1 1 2 33:40 4
3. Spartak Volgograd (Rusija) 4 1 1 2 27:39 4
4. VK Budva m:tel (Crna Gora) 4 1 0 3 26:31 3
- Do promena u sistemu: Uprava napolje! Zaustavimo hajku na Vojvodinaše!
Korisnikov avatar
novosadjanin
Postovi: 1351
Pridružio se: Pon Nov 13, 2006 12:30 pm
Lokacija: CURVA OCCIDENTALE

Post od novosadjanin »

Tezak poraz u 5. kolu: Pro Reko- Vojvodina 16:2
Budva je pobedila Spartak 9:3

Tabela posle 5 kola:

1. Pro Reko 15
2. Budva 6
------------------
3. Spartak 4
4. Vojvodina 4

6. kolo 02/02/2011:

Vojvodina- Budva i Spartak- Pro Reko
Sergej Milinković-Savić: "Navijač sam Vojvodine, Mislim da mi koji smo ponikli u Vojvodini ne treba da igramo za crvenu zvezdu i partizan".
Korisnikov avatar
Passion
Postovi: 1161
Pridružio se: Čet Maj 07, 2009 7:08 pm
Lokacija: 21114

Post od Passion »

Da li sada pobedom nad Budvom opet prolazimo ili sta?
Где год да играш, прати те твоја Фирма!
Korisnikov avatar
Red Marquis
Moderator
Postovi: 3777
Pridružio se: Ned Nov 09, 2008 4:49 pm
Lokacija: West Side

Post od Red Marquis »

Bogdan96 napisao:Da li sada pobedom nad Budvom opet prolazimo ili sta?
Spartak ima losiji medjusobni skor od nas, a i ocekivati je da ih italijani oderu, pobeda nad Budvom je dovoljna za istorijski uspeh ovog mladog tima.
Io odio Belgrado
Korisnikov avatar
novosadjanin
Postovi: 1351
Pridružio se: Pon Nov 13, 2006 12:30 pm
Lokacija: CURVA OCCIDENTALE

Post od novosadjanin »

Prva A liga, prvo kolo


Partizan Rajfajzen – Vojvodina 5:4 (1:2, 1:1, 1:1, 2:0)

Bazen "Banjica". Gledalaca: 250. Sudije: Ćirić i NJegovan (obojica Beograd). Igrač više: Partizan 6 (1), Vojvodina 4 (1). Peterci: Vojvodina 1 (1).



Fali nam jos jedan fizicki jak, iskusan igrac, reprezentativac... Tada ni titula ne bi bila daleko.
Sergej Milinković-Savić: "Navijač sam Vojvodine, Mislim da mi koji smo ponikli u Vojvodini ne treba da igramo za crvenu zvezdu i partizan".
Korisnikov avatar
ogi
Administrator
Postovi: 1619
Pridružio se: Čet Jan 13, 2005 10:27 am
Lokacija: Свуда по мало

Post od ogi »

Jos malo, pa cemo i njima "dohakati"! :D
Korisnikov avatar
Zeljafcv
Postovi: 1473
Pridružio se: Sre Jun 25, 2008 1:41 am

Post od Zeljafcv »

"Dohakati" ćemo im verujem već u narednom mećusobnom duelu, sudeći po izjavi trenera partizana:
b92 napisao:Milanović: "Nešto nije u redu..."

Trener vaterpolista Partizana Igor MIlanović, izjavio nakon tesne pobede nad Vojvodinom, da "ove godine u timu nema atmosfere i motiva kao prošle".

Vaterpolisti Partizana pobedili Vojvodinu sa 5:4, i tako posle nekoliko godina rešili jedan meč domaće lige u finišu.Pobeda je pobeda, Međutim, dvoboj na Banjici s Vojvodinom, i pored toga što je i ona evroligaš i ima šanse da se nada i većem uspehu, s razlogom je zabrinuto trenera našeg prvaka Igora Milanovića:

“ Ove godine jednostavno nemamo onu atmosferu kakva je bila prošle godine. Motivacija tima je slabija, a koji su razlozi još ne mogu da ih nađem. Igramo lošije, dekoncetrisanije, nestrpljivije, brzopletije i to se odražava na završnicu. Lično – ne osećam da imam kontrolu nad ekipom i igrom. Nastojaću da se probudimo, postanemo kompaktni, igramo opuštenije. Do sada i nisam baš mnogo ni radio s igračima. Po povratku reprezentativaca nametnuću jedan malo jači nivo rada, pa ćemo videti gde ćemo stići. U svakom slučaju nastaviću da pružam priliku mlađima i velika je stvar ono što su do sada pružili Ćuk, Mandić, Radović... Moramo da mislimo i na podmlađivanje ekipe”, rekao je Milanović, aprenosi “Politika”.

Igru Novosađana Milanović je ocenio kao antipropagandu vaterpola:

“ Vojvodina je igrala antivaterpolo. Odugovlačila je, igrala u prazno, držala loptu... Postigla je četiri gola, od čega dva posle naših grešaka. A što se tiče našeg napada – tu smo već poslovično loši u završnici”.

Direktor Vojvodine Kolja Lazor ne deli to mišljenje:

“ To što Partizan teško daje golove je njegov problem. Mi nismo igrali demode vaterpolo, ni protiv Pro Reka u Evroligi, pa ni protiv Partizana. U prvom meču smo ubedljivo izgubili, u drugom zaslužili najmanje bod, ali niti bili razočarani posle Đenove, niti ćemo sada posle Banjice da budemo u oblacima. Pružili smo dobru partiju, naši igrači su, pre svega, dobili samopouzdanje posle mnogo lošije igre u Italiji, ali tamo nismo bili kompletni i videlo se da nam mnogo znače Ubović i Cukić. Nedostaje nam i povređeni Vuksanović i sigurno je ono što se njemu desilo ostavilo traga na ovu mladu ekipu. Ulažemo maksimum energije da se on što pre oporavi” rekao je operativac “Voše”
- Do promena u sistemu: Uprava napolje! Zaustavimo hajku na Vojvodinaše!
Kamenica
Postovi: 323
Pridružio se: Uto Okt 20, 2009 9:24 pm
Lokacija: Sremska Kamenica

Post od Kamenica »

Placi Milanovicu!

Nego sta se desava sada? Pro Reko su k'o zemlja, imamo li mi sansi za prolazi, ako pocepamo Ruse?
Dokle god je sirok Dunav,
dokle god je ravan Srem,
za mene je mirna Backa
ja odavde ne idem...

Dokle god na toj planeti,
kraljica si moja ti
za srecu mi treba malo,
malo tvoje ljubavi...
Korisnikov avatar
etxeberria
Postovi: 352
Pridružio se: Sre Dec 17, 2008 8:32 pm
Lokacija: tamo gde sam rodjen i odrast`o

Post od etxeberria »

Kamenica napisao:Placi Milanovicu!

Nego sta se desava sada? Pro Reko su k'o zemlja, imamo li mi sansi za prolazi, ako pocepamo Ruse?
Vec su pocepani ;)
Pro Reko ide sigurno dalje, ali ce verovatno izuti Ruse u zadnjem kolu. Nama treba pobeda protiv Budve, realne sanse su 30-35% za to.
sam svoj najveci neprijatelj
Kamenica
Postovi: 323
Pridružio se: Uto Okt 20, 2009 9:24 pm
Lokacija: Sremska Kamenica

Post od Kamenica »

Hvala. Ne stizem da pratim sve sportove. Ali trudim se. Gde igramo sa Budvanima? Dole ili u SPENSU?
Dokle god je sirok Dunav,
dokle god je ravan Srem,
za mene je mirna Backa
ja odavde ne idem...

Dokle god na toj planeti,
kraljica si moja ti
za srecu mi treba malo,
malo tvoje ljubavi...
Korisnikov avatar
etxeberria
Postovi: 352
Pridružio se: Sre Dec 17, 2008 8:32 pm
Lokacija: tamo gde sam rodjen i odrast`o

Post od etxeberria »

Kamenica napisao:Hvala. Ne stizem da pratim sve sportove. Ali trudim se. Gde igramo sa Budvanima? Dole ili u SPENSU?
Molim. U SPENS-u, ne znam datum i vreme.
sam svoj najveci neprijatelj
Kamenica
Postovi: 323
Pridružio se: Uto Okt 20, 2009 9:24 pm
Lokacija: Sremska Kamenica

Post od Kamenica »

Nadam se, da ce biti u novinama. Otici cu, posto paralelno pratim rukomet, odbojku sve sto ima veze sa Vojvodinom :lol:
Dokle god je sirok Dunav,
dokle god je ravan Srem,
za mene je mirna Backa
ja odavde ne idem...

Dokle god na toj planeti,
kraljica si moja ti
za srecu mi treba malo,
malo tvoje ljubavi...
Korisnikov avatar
Mg
Postovi: 179
Pridružio se: Ned Nov 28, 2010 5:57 pm
Lokacija: Novi Sad, Klisa

Post od Mg »

Igraju 2 februara.
Korisnikov avatar
Milan
Postovi: 4042
Pridružio se: Sre Sep 14, 2005 5:44 pm
Lokacija: Vojvodina

Post od Milan »

Kamenica napisao:Hvala. Ne stizem da pratim sve sportove. Ali trudim se. Gde igramo sa Budvanima? Dole ili u SPENSU?
Kamenica napisao:Nadam se, da ce biti u novinama. Otici cu, posto paralelno pratim rukomet, odbojku sve sto ima veze sa Vojvodinom

:?: :?: :?:
POŠTO OBRAZ ???!!!
Odgovori