VK Vojvodina

Nije fudbal, ali i oni nose ime Vojvodina!
Odgovori
Korisnikov avatar
Grof Žekula
Administrator
Postovi: 2658
Pridružio se: Pet Jan 28, 2005 10:25 pm
Lokacija: Bulevar

Re: VK Vojvodina

Post od Grof Žekula »

Večernje novosti napisao:VK Vojvodina: Triling sa Malte

Čak trojica Maltežana, Andreas Gale, Ben Plumpton i Dino Zamit, nosiće kapicu vaterpolista Vojvodine u narednoj sezoni.

Novosađani su angažovali i Vladana Mitrovića (Partizan), Miloša Maksimovića (Monpelje), Danila Čabrila (Beograd) i Uroša Vasića iz Naise. Ekipu Vladimira Cukića napustila su trojica vaterpolista: Marko Trkulja, Ivan Gvozdanović i Brazilac Danilo Tenebojm.

U Vojvodini očekuju jednu od najuspešnijih sezona u istoriji kluba.
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10576
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: VK Vojvodina

Post od Turija »

Šta reći drugo, nego :lala: :thankyou:
Izvor Dnevnik
Новосађани исписали историју

Дуго су Новосађани чекали овај дан, многе генерације су сањале да победе Партизан, али ево ова млада и изузетно талентована, коју предводи тренер Владимир Цукић
Одлична одбрана кључ успеха Војводине Фото: Ф. Бакић

са својим помоћницима Андором Шулцом и Бојаном Међедовићем је коначно успела. Савладан је Партизан и исписана је нова историја. У 12. колу Регионалне лиге после три ремија Војводина је коначно дошла до првог тријумфа и то у српском дербију са 9:5. Победа изузетно важна, а бодује се и за Првенство Србије.Новосађани су одиграли одлично и заслужено славили, за разлику од Партизана који је наставио лошу серију у 2017. години уписавши четврти пораз у регионалном такмичењу и пети у низу, јер су у Лиги шампиона изгубили од Југа.

За разлику од неких претходних утакмица Војводина је овога пута одлично одиграла последњи део утакмице. Наиме, у последњој четвртини Воша је успела да постигне три гола, а Партизан ниједан. Тренер Владимир Цукић због картона у Загребу у прошлом колу против Младости није могао да води екипу са клупе, па је меч посматрао са трибина.

- Ја сам дете Војводине, овде сам почео, а онда сам се вратио као играч и наставио као тренер и увек сам желео да знам историју клуба. И то је и био део састанка са екипом пред меч са Партизаном. Војвдина има традицију дугу 85 година, дала је много репрезентативаца и добрих људи. Рекао сам момцима да ја волим да прелиставам историјске податке нашег клуба, волим да гледам те фотографије, а онда сам додао да желим да у тим књигама видим и њих.

Они су на најбољи могући начин одговорили. Нисам био на клупи, али сви смо се толико спремали и желели ту победу. Знао сам да ножемо да победимо, јер сам видео пре утакмице да су мотивисани и драго ми је што сам после утакмице на њиховим лицима видео осмехе – казао је Цукић и честитао стручном штабу у којем су поред њега Андор Шулц и Бојан Међедовић, као и управи Војводине која је увек уз њих.

Помоћни тренер Андор Шулц је са клупе водио екипу истакавши да је ова победа дело заједничког рада Цукића и њега у последњих годину ипо дана.
- Велика победа против одличне екипе Партизана, где наступа много репрезентативаца. Ми имамо много проблема, три оперисана играча, четири повређена, али све то оставили иза нас, дали све од себе и мислим да ћемо овај дан сви дуго да памтимо. Сада ћемо се усредсредити на следеће дуеле, против Морнара у Сплиту и нарочито против Будве код куће– казао је Шулц.

Драгољуб Рогач се коначно вратио после повреде и био најефикаснији са четири поготка на утакмици са Партизаном.- Први пут у историји смо победили Партизан. Мени је јако драго што смо то успели да остваримо. То нам је био циљ, ишли смо на победу. Изузетно тешка утакмица, са пуно удараца, искључења и преокрета. Све у свему добар меч. Испунили смо обећање, играли смо „сви за једног, један за све“ и успели смо да славимо – истакао је Рогач. - Сада нам предстоји пауза, коју ћемо искористити да се одморимо и што боље припремимо за дуел са Морнаром.

Радослав Филиповић је и у овој утакмици одлично бранио и зауставивши Партизанове шутере.- Ово је најбоља партија коју смо пружили, не само у овој сезони, него и у неколико година уназад, самим тим јер је побеђен Партизан први пут у историји– рекао је Филиповић.

Г. Маленовић
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Korisnikov avatar
Grof Žekula
Administrator
Postovi: 2658
Pridružio se: Pet Jan 28, 2005 10:25 pm
Lokacija: Bulevar

Re: VK Vojvodina

Post od Grof Žekula »

021 napisao:Vojvodina trijumfom protiv Šapca završila prvenstvo kao druga


U poslednjem meču vaterpolo šampionata Srbije, večeras je na bazenu na Slanoj bari Vojvodina savladala Šabac rezultatom 10:7.

Sa tri osvojena boda Novosađanima je pripalo drugo mesto, a naredne sezone igraće u A2 regionalnoj ligi zajedno sa ekipama Zvezde i Šapca.

Partizan je osvojio šampionsku titulu, a ovo prvenstvo je jedno od najneizvesnijih u poslednjih nekoliko godina i u kom je Vojvodina po prvi put u svojoj istoriji savladala crno-bele.

Konačna tabela: Partizan 25, Vojvodina 22, Crvena zvezda 20, Šabac 13, Valjevo 4 i Stari grad 3 boda.
Korisnikov avatar
newnowapv
Postovi: 589
Pridružio se: Ned Dec 06, 2009 4:05 pm
Lokacija: Telep

Re: VK Vojvodina

Post od newnowapv »

http://www.021.rs/story/Novi-Sad/Sport/ ... iju-u-baze" onclick="window.open(this.href);return false; :greenbutt: :greenbutt:
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8761
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Re: VK Vojvodina

Post od Radoye »

https://www.b92.net/sport/vaterpolo/ves ... id=1356633" onclick="window.open(this.href);return false;
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Korisnikov avatar
Grof Žekula
Administrator
Postovi: 2658
Pridružio se: Pet Jan 28, 2005 10:25 pm
Lokacija: Bulevar

Re: VK Vojvodina

Post od Grof Žekula »

Бар у нечему да победимо Земун!
021 napisao:Vojvodina ubedljiva protiv Zemuna na Slanoj bari


U 3. kolu Superlige, vaterpolisti Vojvodine su u Novom Sadu ubedljivo savladali Zemun rezultatom 12:3.

Iako desetkovani povredama Novosađani su sve vreme držali konce igre u svojim rukama i bili su bolji u svim segmentima igre.

Posle prve dve četvrtine vodili su sa 5:2, a susret su prolimili u trećem periodu koji su dobili sa 5:1.

Najefikasniji je bio Tubić sa 4 gola, po dva puta su pogađali Ćuk, Šulc i Ćatović, a po jednom Čabrilo i Marčeta.

Vojvodina ima 7 bodova nakon tri kola, a u narednom će gostovati ekipi Radničkog.
Novosacki Garisha
Postovi: 79
Pridružio se: Uto Dec 01, 2015 2:33 am
Lokacija: Just follow the yellow brick road...

Re: VK Vojvodina

Post od Novosacki Garisha »

Ове сезоне имамо озбиљне шансе за титулу!
You can not stop us!
vdn slaninar
Postovi: 985
Pridružio se: Pet Mar 30, 2012 9:46 am

Re: VK Vojvodina

Post od vdn slaninar »

Ako ne krenu kradje,mozemo do titule,mada je liga ujednacena.Godinama smo u vrhu i izbacili smo dosta dobrih vaterpolista,najvise sto se finansijski ne mozemo meriti sa drzavnim projektima izostali su i trofeji.Samo harbro momci dobro ste poceli.
Novosacki Garisha
Postovi: 79
Pridružio se: Uto Dec 01, 2015 2:33 am
Lokacija: Just follow the yellow brick road...

Re: VK Vojvodina

Post od Novosacki Garisha »

Судије нека добро размисле како ће судити овај меч :devil:

http://vkvojvodina.org.rs/wp-content/up ... ik2018.jpg

После одиграних пет кола ми смо на другом месту са 13 бодова колико има и водећи Партизан. Нама је гол разлика +21 а њима +23 мада управо утакмице са њима су оне које одлучују о шампиону. Навратите :lala:
You can not stop us!
Korisnikov avatar
Душан
Postovi: 471
Pridružio se: Sub Apr 22, 2017 11:11 pm

Re: VK Vojvodina

Post od Душан »

vdn slaninar napisao:Ako ne krenu kradje,mozemo do titule,mada je liga ujednacena.Godinama smo u vrhu i izbacili smo dosta dobrih vaterpolista,najvise sto se finansijski ne mozemo meriti sa drzavnim projektima izostali su i trofeji.Samo harbro momci dobro ste poceli.
Толико о томе како можемо до титуле.
fare
Postovi: 2745
Pridružio se: Pet Apr 06, 2012 11:32 pm
Lokacija: LALIC

Re: VK Vojvodina

Post od fare »

Posle 100 godina vest i iz vaterpolo dobili smo u Novom Sadu glavnog favorita za titulu 10:8 :dance2:.
Korisnikov avatar
torrente
Postovi: 500
Pridružio se: Čet Avg 06, 2009 3:16 pm
Lokacija: Srem bato

Re: VK Vojvodina

Post od torrente »

fare napisao:Posle 100 godina vest i iz vaterpolo dobili smo u Novom Sadu glavnog favorita za titulu 10:8 :dance2:.
:cup:
moja familija je došla u Vojvodinu pre žaba...
Korisnikov avatar
Grof Žekula
Administrator
Postovi: 2658
Pridružio se: Pet Jan 28, 2005 10:25 pm
Lokacija: Bulevar

Re: VK Vojvodina

Post od Grof Žekula »

https://www.dnevnik.rs/sport/vaterpolo/ ... 31-05-2021" onclick="window.open(this.href);return false;
Korisnikov avatar
Deep Purple
Postovi: 3704
Pridružio se: Čet Avg 13, 2020 11:42 am

Re: VK Vojvodina

Post od Deep Purple »

U sportu koji je jedan od finansijski "najlaksih" mislim da bi bila sramota da grad Novi Sad me stane uz ekipu. Pogotovo jer ce i
domaca liga biti sledece sezone kvalitetnija a momcima ce znaciti evropsko iskustvo.
Korisnikov avatar
Grbavica.021*
Postovi: 1549
Pridružio se: Pon Jan 31, 2022 12:25 pm
Lokacija: двора

Re: VK Vojvodina

Post od Grbavica.021* »

Знам да можда није топик за њих али вредне су помена наше девојке да се каже нешто и о њима :cheers:

Ватерполисткиње Војводин домаћин турнира у Челенџер купу

Ватерполисткиње Војводине и Црвене звезде представљаће Србију у Челенџер купу. Војводина ће од 19. до 22. октобра у Новом Саду бити домаћин и том приликом ће угостити Младост из Загреба, сплитски Јадран, Манчестер и турски ОДТУ. Звезда ће своје мечеве играти у Бугарској, а ривали су јој Сиренс са Малте, португалски Флувиал, британски Отер и бугарска Локомотива. У Чешкој ће играти португалска Бенфика, Хапоел из Израела, турски Измир, шведска Јарфала и домаће Стракоњице. По две најбоље пласиране екипе из сваке групе играће на фајнал-сиксу.

ВАТЕРПОЛИСТКИЊЕ ВОЈВОДИНЕ почињу нову сезону такмичењем у ДУНАВ ЛИГИ

За ватерполисткиње Војводине, актуелне првакиње Србије почиње нова сезона. Наиме, од сутра до недеље игра се први турнир Регионалне Дунав лиге у Бечеју. Новосађанке већ шесту годину учествују у овом регионалном надметању, а последње две су освајале трећа места. Ове године у Дунав лиги учествује поред Војводине и Црвена звезда, суботички Спартак, немачки Шпандау и мађарски Сентеш.

- Пријављено је само пет клубова, претпостављам да је разлог оснивање новог такмичења у оквиру ЛЕН - Челенџер купа. Наиме, две, три екипе које су до сада играле у Дунав лиги ове године ће играти у том такмичењу. Ми ћемо играти и у Дунав лиги, али и у новооснованом Челенџер купу. Јесте мањи број екипа у Дунав лиги, али то нама одговара, имаћемо три јаке утакмице (Црвена звезда, Шпандау, Сентеш) са познатим ривалима сада у Бечеју и то ће нам добро доћи за предстојеће изазове у овој полусезони - каже Слађана Дрезгић, тренер Војводине. Оно што је новина ове сезоне је да ће Војводина први пут играти у једном европском такмичењу под ориљем ЛЕН, а то је Челенџер куп.

- Ово ново такмичење је ранг испод Лиге шампиона, а нама то одговара. Пријатно смо изненађени да је пријављено 15 екипа. Подељени смо у три групе, а Војводина ће бити домаћин првог квалификационог турнира од 20. до 22. октобра. Биће ово сјајна прилика да се представимо у Европи.

Костур екипе остао је исти, уз два појачања.
- Дошла је Мариа Брук са Новог Зеланда, која игра на позицији центра и јуниорска је репрезентативка своје земље, као и Александра Трнчић из Партизана, која игра на позицији бека и на згодној страни, такође млада и перспективна играчица. Тешко је у наше првенство довести играчице из других земаља, јер у Србији женски ватерполо није толико развијен и популаран као мушки. Јована Пантовић се опростила од активног играња, остатак екипе је исти као и претходних година.

Прилика да се екипа уигра пред нову сезону биле су мини припреме, које је Војводина имала од петка до недеље у Грчкој.
- Остварили смо сарадњу са грчком екипом АЕК из Пиреја, атинског предграђа. У Грчкој се игра добар женски ватерполо. Спаринзи су одлично прошли, задовољна сам, једино што смо због проблема са поплавама у Грчкој остали један дан краће - закључила је Дрезгићева.

Распоред утакмица
Петак: Црвена звезда – Шпандау (10), Спартак – Војводина (11.30), Спартак – Црвена звезда (19), Сентеш – Шпандау (20.30)

Субота: Шпандау – Спартак (10), Војводина – Сентеш (11.30), Црена звезда – Војводина (19), Сентеш – Спартак (20.30)

Недеља: Војводина – Шпандау (10), Црвена звезда – Сентеш (11.30)

Slika
Odgovori