HK Vojvodina

Nije fudbal, ali i oni nose ime Vojvodina!
Odgovori
Korisnikov avatar
borrissey
Postovi: 1063
Pridružio se: Pet Avg 26, 2011 9:25 pm
Lokacija: ograda na Istoku

Re: HK Vojvodina

Post od borrissey »

Grof Žekula napisao:Идемо даље, оно јуче заборавити што пре!
Da, sinoć smo odigrali dosta loše. Dva puta u prvoj trećini imali isključenje zbog previše igrača na ledu. Druga i treća trećina mnogo ozbiljniji otpor, ali kasno. Ipak, izgleda da su bolji, a koliko sam načuo u hali zvezda je na ledu od 1. septembra + imaju neke solidne strance. No, samo napred, ima još mnogo da se igra, samo da se ne prave te naivne greške, biće to bolje.
Korisnikov avatar
Forza Voša
Postovi: 568
Pridružio se: Pet Nov 29, 2013 6:22 pm

Re: HK Vojvodina

Post od Forza Voša »

borrissey napisao:
Grof Žekula napisao:Идемо даље, оно јуче заборавити што пре!
Da, sinoć smo odigrali dosta loše. Dva puta u prvoj trećini imali isključenje zbog previše igrača na ledu. Druga i treća trećina mnogo ozbiljniji otpor, ali kasno. Ipak, izgleda da su bolji, a koliko sam načuo u hali zvezda je na ledu od 1. septembra + imaju neke solidne strance. No, samo napred, ima još mnogo da se igra, samo da se ne prave te naivne greške, biće to bolje.
Zvezda je na ledu od cetvrtog avgusta buduci da su njihovi prvotimci i juniori bili na dvonedeljnim pripremama u Belorusiji. Nakon priprema su tamo odigrali i ozbiljan turnir sa belorusima (13 ekipa ukljucujuci i reprezentaciju belorusije do 20 godina) a kada su se vratili vec su imali led. Oni imaju najjaci tim u poslednjih 25 godina i uz Medvescak, Triglav i Celje su glavni konkurenti za titulu. Jedini poraz im je od Triglava u gostima 1-0 a pre nas zabelezili su ubedljive pobede protiv Maribor, Mladosti iz Zagreba i Zagreba. Juce nisu igral 4 standardna igraca za nas ali ce sve to doci na svoje. Cilj je uci u plej-of i ako je ikako moguce doci do 5 ili 6 mesta kako bi u toj fazi dobili "slabijeg" protivnika.
„Hasta la Victoria Siempre!“
Korisnikov avatar
borrissey
Postovi: 1063
Pridružio se: Pet Avg 26, 2011 9:25 pm
Lokacija: ograda na Istoku

Re: HK Vojvodina

Post od borrissey »

Forza Voša napisao:
borrissey napisao:
Grof Žekula napisao:Идемо даље, оно јуче заборавити што пре!
Da, sinoć smo odigrali dosta loše. Dva puta u prvoj trećini imali isključenje zbog previše igrača na ledu. Druga i treća trećina mnogo ozbiljniji otpor, ali kasno. Ipak, izgleda da su bolji, a koliko sam načuo u hali zvezda je na ledu od 1. septembra + imaju neke solidne strance. No, samo napred, ima još mnogo da se igra, samo da se ne prave te naivne greške, biće to bolje.
Zvezda je na ledu od cetvrtog avgusta buduci da su njihovi prvotimci i juniori bili na dvonedeljnim pripremama u Belorusiji. Nakon priprema su tamo odigrali i ozbiljan turnir sa belorusima (13 ekipa ukljucujuci i reprezentaciju belorusije do 20 godina) a kada su se vratili vec su imali led. Oni imaju najjaci tim u poslednjih 25 godina i uz Medvescak, Triglav i Celje su glavni konkurenti za titulu. Jedini poraz im je od Triglava u gostima 1-0 a pre nas zabelezili su ubedljive pobede protiv Maribor, Mladosti iz Zagreba i Zagreba. Juce nisu igral 4 standardna igraca za nas ali ce sve to doci na svoje. Cilj je uci u plej-of i ako je ikako moguce doci do 5 ili 6 mesta kako bi u toj fazi dobili "slabijeg" protivnika.
Hvala na ovim pojašnjenjima! Meni je iskreno sinoć bio utisak, osim da smo mi odigrali slabije nego u petak, da je zvezda bolja od Triglava. Ali ja, naravno, nemam pojma, osim što pratim jako dugo hokej sa tribina :D U svakom slučaju, ovo već deluje ekstra, uigravamo se, pitanje je trenutka kada će pasti prva pobeda i onda će sve biti lakše. Ja jedva čekam svaku sledeću tekmu, a i poseta generalno nije loša (mada bi mogla biti još dosta bolja). Raduje što ima puno klinaca, pretpostavljam da su to klinci koji treniraju, ima dosta porodica sa decom.

Forza pitanje za tebe: da li ti možda znaš da li i gde ima da se kupe dresovi naši? Neki shop ili direktno od kluba, ili... Hoću za sebe da kupim.
Korisnikov avatar
Forza Voša
Postovi: 568
Pridružio se: Pet Nov 29, 2013 6:22 pm

Re: HK Vojvodina

Post od Forza Voša »

borrissey napisao:
Forza Voša napisao:
borrissey napisao:
Da, sinoć smo odigrali dosta loše. Dva puta u prvoj trećini imali isključenje zbog previše igrača na ledu. Druga i treća trećina mnogo ozbiljniji otpor, ali kasno. Ipak, izgleda da su bolji, a koliko sam načuo u hali zvezda je na ledu od 1. septembra + imaju neke solidne strance. No, samo napred, ima još mnogo da se igra, samo da se ne prave te naivne greške, biće to bolje.
Zvezda je na ledu od cetvrtog avgusta buduci da su njihovi prvotimci i juniori bili na dvonedeljnim pripremama u Belorusiji. Nakon priprema su tamo odigrali i ozbiljan turnir sa belorusima (13 ekipa ukljucujuci i reprezentaciju belorusije do 20 godina) a kada su se vratili vec su imali led. Oni imaju najjaci tim u poslednjih 25 godina i uz Medvescak, Triglav i Celje su glavni konkurenti za titulu. Jedini poraz im je od Triglava u gostima 1-0 a pre nas zabelezili su ubedljive pobede protiv Maribor, Mladosti iz Zagreba i Zagreba. Juce nisu igral 4 standardna igraca za nas ali ce sve to doci na svoje. Cilj je uci u plej-of i ako je ikako moguce doci do 5 ili 6 mesta kako bi u toj fazi dobili "slabijeg" protivnika.
Hvala na ovim pojašnjenjima! Meni je iskreno sinoć bio utisak, osim da smo mi odigrali slabije nego u petak, da je zvezda bolja od Triglava. Ali ja, naravno, nemam pojma, osim što pratim jako dugo hokej sa tribina :D U svakom slučaju, ovo već deluje ekstra, uigravamo se, pitanje je trenutka kada će pasti prva pobeda i onda će sve biti lakše. Ja jedva čekam svaku sledeću tekmu, a i poseta generalno nije loša (mada bi mogla biti još dosta bolja). Raduje što ima puno klinaca, pretpostavljam da su to klinci koji treniraju, ima dosta porodica sa decom.

Forza pitanje za tebe: da li ti možda znaš da li i gde ima da se kupe dresovi naši? Neki shop ili direktno od kluba, ili... Hoću za sebe da kupim.
Nema nigde da se kupe, svaki igrac ima po dres od bele i crvene garniture. I ja sam hteo da napravim sebi ono da je nov nov da ga uramim i okacim u svoju sobu a ovako cu morati da cekam da se zavrsi/e sezona/e u kojoj ce se ova garnitura koristiti pa da ...
Crvena zvezda ima dosta love, ako ti kazem da sve njihove selekcije (U12,14,16,18 i 20) igraju Slovenacku ligu, da imaju drugi tim koji ce igrati samo domacu ligu, da lepo placaju i domace igrace a kamoli strance (u ovom prelaznom roku im je dosao Sefic-ex reprezentativac Slovenije i Olonov koji je sa 20 godina igrao KHL - drugu najjacu ligu na svetu (istina, nista zapazeno ali za nas si klasa cak i ako si bio da gledas takve utakmice a ne da treniras i igras sa takvim igracima)) i da ti za sve to treba budzet kao sto ga ima npr FK Javor onda je jasno gde je razlika. Uz to, oni su pored svih silnih priprema imali jos i tri zvanicne utakmice vise od nas (igraju Kontinental kup) a imace jos tri uskoro posto su prosli prvu rundu.

Svaki ciklus ima svoj pocetak i kraj, nece ni oni vecno. Kod njih igraju i dva novosadjanina (Nemanja Vucurevic i Uros Bjelogrlic) i ako bi se jednog dana stvorili uslovi oni bi za isto to sto imaju tamo igrali i ovde ali tih uslova nema, za sada. Imamo jos 5-6 klinaca koji se skoluju i igraju u Sloveniji (jedan je u Jesenicama a ostali su u Mariboru) tako da za par godina ... Samo da se ovo nastavi, da ne stane. Bice to sve kako treba samo treba sistemski raditi. Partizan je osvojio slovenacku ligu dva puta uzastopno pre 4-5 godina pa gde su sada, sta imaju od toga.

Klinci su nasi ali je to samo delic od onog koliko ih ima. Mi ih ucimo :gospodin: kucnom vaspitanju :gospodin: sto se vidi po pesmama koje pevaju ali nam treba podrska. Znam da nam je navijacki pokret sve slabiji i slabiji ali ocekujemo da ce u narednim mecevima stici i podrska onih najvernijih. Moraju od nekoga da vide kako se to radi, da osete ono nesto sto prolazi kroz kicmu, da vide da to oni jesu i da tu pripadaju.

"Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj. Tako je bilo i tako će zauvek ostati" Vujadin Boškov

Moramo na tome raditi!
„Hasta la Victoria Siempre!“
Korisnikov avatar
borrissey
Postovi: 1063
Pridružio se: Pet Avg 26, 2011 9:25 pm
Lokacija: ograda na Istoku

Re: HK Vojvodina

Post od borrissey »

POBEDA!!! :cheers:
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10574
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: HK Vojvodina

Post od Turija »

borrissey napisao:POBEDA!!! :cheers:
Bravo :hurray:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Korisnikov avatar
Grof Žekula
Administrator
Postovi: 2658
Pridružio se: Pet Jan 28, 2005 10:25 pm
Lokacija: Bulevar

Re: HK Vojvodina

Post od Grof Žekula »

021 napisao:Vošini hokejaši priželjkuju novu pobedu, Ljubljančani gostuju na Spensu


U 8. kolu Internacionalne hokejaške lige, koju čini deset klubova iz Slovenije, Hrvatske i Srbije, u Ledenoj dvorani Spensa gostovaće Slavija iz Ljubljane.

Biće to treća utakmica za redom koju crveno-beli igraju ped svojim navijačima, a nakon što su prošle nedelje zabeležili prvi trijumf protiv Zagreba, željni su da taj uspeh ponove.

"Pozivam Novosađane da dođu i pogledaju još jednu zanimljivu i jaku utakmicu u kojoj ćemo sigurno pobediti", rekao je ruski napadač Svjatoslav Akimov.

Meč je na programu u subotu 28. oktobra od 19h u Ledenoj dvorani. Cena karte je 100 dinara, s tim da deca ne plaćaju ulaznicu.
Korisnikov avatar
borrissey
Postovi: 1063
Pridružio se: Pet Avg 26, 2011 9:25 pm
Lokacija: ograda na Istoku

Re: HK Vojvodina

Post od borrissey »

Druga pobeda naših oklopnika! Ovog puta pala je ljubljanska Slavija sa 2:1. Sledeće subote imamo šansu za treću pobedu, pošto dolazi možda najslabija ekipa, Maribor. Imamo šansu da se pobedom popnemo na sedmu poziciju... Samo borbeno!!!
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10574
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: HK Vojvodina

Post od Turija »

Cestitka momcima.
Nisam upucen u stanje u hokeju. Jel zaista imamo odlicnu ekipu ili Slovenci nisu ono sto su nekad bili?
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Korisnikov avatar
borrissey
Postovi: 1063
Pridružio se: Pet Avg 26, 2011 9:25 pm
Lokacija: ograda na Istoku

Re: HK Vojvodina

Post od borrissey »

Turija napisao:Cestitka momcima.
Nisam upucen u stanje u hokeju. Jel zaista imamo odlicnu ekipu ili Slovenci nisu ono sto su nekad bili?
Evo ja mogu ukratko, a forumaš Forza Voša može da me dopuni ili ispravi. Stvar je u tome što je ova Internacionalna liga koju mi igramo neka vrsta drugog ranga takmičenja u regionu. U njoj učestvuje 5 ekipa iz Slo, tri iz Hrvatske, mi i zvezda. E sad, od Slo ekipa ne učestvuju Jesenice i Olimpija (koji igraju novoformiranu Alpsku ligu, sa Austrijancima i italijanima), a prva postava Medveščaka igra ove sezone Ebel ligu, koja je najjača liga u regionu. Preostale Slo ekipe koje igraju ovu ligu sa nama igraju uglavnom sa mladim rosterima. Ali i pored svega toga, ovo je veliki korak napred za naš hokej.
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10574
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: HK Vojvodina

Post od Turija »

Hvala na odgovoru i objasnjenju.
:cheers:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Korisnikov avatar
Forza Voša
Postovi: 568
Pridružio se: Pet Nov 29, 2013 6:22 pm

Re: HK Vojvodina

Post od Forza Voša »

Nedelja u 20h, ledena dvorana Spensa, HK Vojvodina - HK Maribor
„Hasta la Victoria Siempre!“
Korisnikov avatar
borrissey
Postovi: 1063
Pridružio se: Pet Avg 26, 2011 9:25 pm
Lokacija: ograda na Istoku

Re: HK Vojvodina

Post od borrissey »

Forza Voša napisao:Nedelja u 20h, ledena dvorana Spensa, HK Vojvodina - HK Maribor
Tamo smo naravno!
Korisnikov avatar
borrissey
Postovi: 1063
Pridružio se: Pet Avg 26, 2011 9:25 pm
Lokacija: ograda na Istoku

Re: HK Vojvodina

Post od borrissey »

Mislim da nikada u životu nisam gledao onakvu svinjariju od utakmice kao sinoć, a svega sam se nagledao. Treneru iz Maribora bi trebalo doživotno zabraniti da se bavi sportom, ali naši igrači su veoma loše reagovali na sve njihove provokacije, što je problem za naše trenere i psihologe (ako ih imate). U očajnoj utakmici, umesto da se naši fokusiraju na to kako da im daju što više golova i poprave gol-razlku, oni su podlegli provokacijama i sami sebi odmogli. Jedino vredno je pobeda i 7. mesto na tabeli. Bravo za to!
Korisnikov avatar
Forza Voša
Postovi: 568
Pridružio se: Pet Nov 29, 2013 6:22 pm

Re: HK Vojvodina

Post od Forza Voša »

18.11.2017. u 20h, odmah posle fudbala:
HK Vojvodina - HK Medvescak
„Hasta la Victoria Siempre!“
Odgovori