OK Vojvodina

Nije fudbal, ali i oni nose ime Vojvodina!
Odgovori
Korisnikov avatar
Grof Žekula
Administrator
Postovi: 2658
Pridružio se: Pet Jan 28, 2005 10:25 pm
Lokacija: Bulevar

Re: OK Vojvodina

Post od Grof Žekula »

021 napisao:Preminula legenda OK Vojvodina Radovan Dabić

Legenda Odbojkaškog kluba Vojvodina Radovan Dabić preminuo je u 54. godini.

Rođen je 21. aprila 1963. godine.

"Bio je rođeni pobednik, poseban i specifičan, plenio je i kao igrač i kao trener, a uspesi su ga uveli u red najuspešnijih članova Odbojkaškog kluba Vojvodina. Dobitnik je Spartakove nagrade 2007. godine", poručuju u OK Vojvodina.

U omladinske selekcije OK Vojvodina dolazi krajem 70-ih. Bio je član generacije koja je u sezoni 1987/88 ispisala istoriju i Voši donela prvu titulu državnog prvaka u seniorskoj konkurenciji. Sa saigračima je uspeo tu titulu da odbrani i naredne sezone. Sa Vojvodinom je 1987. godine osvojio Kup Jugoslavije, a 1988/89 u Kupu evropskih šampiona sa novosadskim timom osvaja treće mesto.

U grčki PAOK odlazi 1990. gde ostaje do 1993. godine kada je zbog povrede morao da prekine karijeru.

Odbojkom se bavi i nakon završetka igračke karijere, i ovog puta kao uspešan trener. Prvi ispit uspešno je položio 1994/1995. u ekipi Veka Futog, koju je uveo u Prvu A saveznu ligu.

U Vojvodinu se vraća 1990. gde postaje asistent trenera. Na čelo stručnog štaba dolazi 2002. godine i ponovo ispisuje istoriju. Vodeći Vošu osvojio je dve titule prvaka države (2003/04 i 2006/07) te čak četiri puta uzastopno, od 2003. do 2006. osvaja nacionalni Kup.

Zapažene rezultate ostvario je i vodeći ženski tim subotičkog Spartaka.

Radovan Dabić biće sahranjen na Novom groblju u subotu, 28. oktobra u 14:15 časova, a pre toga biće održana komemoracija u 11 časova, u amfiteatru Spensa.
Korisnikov avatar
Ultra slanina
Postovi: 394
Pridružio se: Uto Mar 01, 2011 1:34 am

Re: OK Vojvodina

Post od Ultra slanina »

Smorih se do jaja kad sam procitao ovu vest, nisam znao da je bio bolestan.

Slava mu i hvala za sve sto je ucinio za Vojvodinu.
Korisnikov avatar
borrissey
Postovi: 1063
Pridružio se: Pet Avg 26, 2011 9:25 pm
Lokacija: ograda na Istoku

Re: OK Vojvodina

Post od borrissey »

Pretužno... Rašo, neka ti je večna slava.
Korisnikov avatar
Grof Žekula
Administrator
Postovi: 2658
Pridružio se: Pet Jan 28, 2005 10:25 pm
Lokacija: Bulevar

Re: OK Vojvodina

Post od Grof Žekula »

021 napisao:Kragujevčani gostuju odbojkašima Vojvodine

U 3. kolu odbojkaške Superlige, danas, 27. oktobra, u Maloj sali Spensa sastaju se Vojvodina NS seme i Radnički iz Kragujevca.

Vojvodina se sa maksimalnih šest bodova nalazi na čelu tabele, dok su gosti do sada zabeležili pobedu i poraz.

- Radnički sada ima zaista kvalitetnu ekipu, koju čine igrači sa međunarodnim iskustvom. Mislim da bi Kragujevčani mogli da budu i hit lige. Konsolidovali su redove, sredili finansije i čestitam im pošto su, posle nekoliko godina posrtanja, vratili klub na određeni nivo. Očekujem tešku utakmicu i siguran sam da ćemo s njima igrati važne duele ove sezone. Kragujevčani će sigurno doći motivisani, spremni da pruže maksimum, ali i naši mladi igrači sazrevaju polako i zato verujem u njih - istakao je šef stručnog štaba Nedžad Osmankač.

Jedan od najboljih igrača Novosađana i juniorski reprezentativac David Mehić kaže da su svi u timu svesni šta ih očekuje u predstojećoj utakmici.

- Neke igrače poznajemo od ranije, oformili su iskusan i dobar tim. Mi smo imali dovoljno vremena da se odmorimo i spremimo za ovaj meč, tako da očekujem ozbiljan pristup i odgovornu igru od početka do kraja.

Utakmica počinje u 18 časova, a ulaz je slobodan.
Korisnikov avatar
borrissey
Postovi: 1063
Pridružio se: Pet Avg 26, 2011 9:25 pm
Lokacija: ograda na Istoku

Re: OK Vojvodina

Post od borrissey »

3:0, utakmica je više ličila na trening, nego na superligaški meč. Ne sećam se da je neka ekipa delovala tako inferiorno. Veoma dobro izgleda ova sezona, ako izuzmemo onaj super kup.
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10575
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: OK Vojvodina

Post od Turija »

borrissey napisao:Pretužno... Rašo, neka ti je večna slava.
Vecna mu slava i hvala.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Korisnikov avatar
novosadjanin
Postovi: 1351
Pridružio se: Pon Nov 13, 2006 12:30 pm
Lokacija: CURVA OCCIDENTALE

Re: OK Vojvodina

Post od novosadjanin »

Sutra u 20h kvalifikacije za LS Vosa- Tuluz. Igra se u velikoj dvorani Spensa, karte su besplatne i dele se na blagajni sat vremena pre pocetka. Dajte da ispunimo solidno tribine, nemojte da se obrukamo, momci su to zasluzili!
Sergej Milinković-Savić: "Navijač sam Vojvodine, Mislim da mi koji smo ponikli u Vojvodini ne treba da igramo za crvenu zvezdu i partizan".
Korisnikov avatar
borrissey
Postovi: 1063
Pridružio se: Pet Avg 26, 2011 9:25 pm
Lokacija: ograda na Istoku

Re: OK Vojvodina

Post od borrissey »

novosadjanin napisao:Sutra u 20h kvalifikacije za LS Vosa- Tuluz. Igra se u velikoj dvorani Spensa, karte su besplatne i dele se na blagajni sat vremena pre pocetka. Dajte da ispunimo solidno tribine, nemojte da se obrukamo, momci su to zasluzili!
A doći će opet troje, četvoro ljudi sa foruma. I to uvek isti...
Korisnikov avatar
borrissey
Postovi: 1063
Pridružio se: Pet Avg 26, 2011 9:25 pm
Lokacija: ograda na Istoku

Re: OK Vojvodina

Post od borrissey »

BTW, kada čujem ponovo reč "sponzorski pul", vraća mi se i ono što sam pojeo pre mesec dana. Ali, izgleda da od nekih stvari u ovoj nesretnoj Srbiji jednostavno ne možeš pobeći...
Novosacki Garisha
Postovi: 79
Pridružio se: Uto Dec 01, 2015 2:33 am
Lokacija: Just follow the yellow brick road...

Re: OK Vojvodina

Post od Novosacki Garisha »

Бесплатан улаз ти не смета?
You can not stop us!
Korisnikov avatar
novosadjanin
Postovi: 1351
Pridružio se: Pon Nov 13, 2006 12:30 pm
Lokacija: CURVA OCCIDENTALE

Re: OK Vojvodina

Post od novosadjanin »

Kvota na nas je 2.20 a na Tuluz 1.61. Blagi su favoriti. U gradu se vec oseca smek Lige Sampiona. Dodjite ranije da se izbegnu guzve. Vidimo se veceras.
Sergej Milinković-Savić: "Navijač sam Vojvodine, Mislim da mi koji smo ponikli u Vojvodini ne treba da igramo za crvenu zvezdu i partizan".
Korisnikov avatar
borrissey
Postovi: 1063
Pridružio se: Pet Avg 26, 2011 9:25 pm
Lokacija: ograda na Istoku

Re: OK Vojvodina

Post od borrissey »

Novosacki Garisha napisao:Бесплатан улаз ти не смета?
Druže, ako imaš neki pik na mene, slobodno me obiđi ili mi piši na pm. Nemoj spamovati ostale. Inače, besplatan ulaz mrzim, svaku svoju kartu sam uvek platio i na svako gostovanje išao sopstvenim prevozom. Ja sam tako vaspitan, za tebe ne znam. Neću ti više odgovarati na postove.
Novosacki Garisha
Postovi: 79
Pridružio se: Uto Dec 01, 2015 2:33 am
Lokacija: Just follow the yellow brick road...

Re: OK Vojvodina

Post od Novosacki Garisha »

Немам никакав пик на тебе. Нови спонзори су реновирали клупске просторије што клубу много значи. У овом спорту нису потребна огромна улагања као у фудбали да би се видели неки резултати. Ако су се већ испалили у фудбалском клубу не значи да овде неће направити ништа.
You can not stop us!
Novosacki Garisha
Postovi: 79
Pridružio se: Uto Dec 01, 2015 2:33 am
Lokacija: Just follow the yellow brick road...

Re: OK Vojvodina

Post od Novosacki Garisha »

3:0 Свака част! Одиграли смо храбро и нисмо губили више од три разлике ако се не варам. Било је доста публике поготово оне млађе што је за сваку похвалу. Подршку су пружили својим присуством наши кошаркаши, ватерполисти, рукометаши и фудбалери. Вреди поменути и параолимпијце из стонотениског клуба Спин. Реванш се игра у Тулузу у недељу 12.11. Уколико прескочимо ову препреку идемо у Лигу шампиона.
You can not stop us!
Korisnikov avatar
borrissey
Postovi: 1063
Pridružio se: Pet Avg 26, 2011 9:25 pm
Lokacija: ograda na Istoku

Re: OK Vojvodina

Post od borrissey »

Jako dobro smo odigrali, ova ekipa ima strasan potrencijal, mislim da ce Boza Vucicevic biti strasan korektor, decko ima fantasticne predispozicije. Nije ipak gotovo, mislim da Frsncuzi mogu mnogo bolje da odigraju. U svakom slucaju lepo vece!
Odgovori