KK Vojvodina

Nije fudbal, ali i oni nose ime Vojvodina!
Odgovori
Korisnikov avatar
Dejan
Postovi: 3946
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 2:25 pm

KK Vojvodina

Post od Dejan »

Čavićev brat Danijel nov član Skakavaca!

Novinar: , Fotoreporter:



Posle Milorada, srpski sport dobio je još jednog Čavića. Ne radi se o plivanju, kako bi se to odmah moglo pomisliti, već o tome da će Miloradov mlađi brat, Danijel košarkašu karijeru nastaviti u ekipi Vojvodine Srbijagas! Deni, kako zovu Čavića, rođen je 1986. i dve godine je mlađi od najžešćeg Felpsovog konkurenta, a dosad je igrao na koledžu u San Francisku.

Na preporuku svojih prijatelja, nedavno angažovan prvi stručnjak Skakavaca, Zoran Sretenović je Danijela Čavića odmah uključio u radi na pripremama ekipe koji se trenutno odvija na Zlatiboru:

- Poslušao sam to što su mi rekli prijatelji i pozvao ga da nam se pridruži u ovoj fazi priprema, što je Danijel odmah prihvatio, i to sa velikim zadovoljstvom. Zadovoljstvo je sada, opet, na mojoj strani, pošto je po svemu što je pokazao u proteklom periodu, Čavić apsolutno je zadovoljio naše kriterijume. Zbog toga sam predložio članovima upravnog odbora našeg kluba da sa Čavićem potpišemo profesionalni ugovor, neposredno po povratku našeg sastava u Novi Sad - izjavio je Sretenović.

Šef stručnog štaba Novosađana ističe kako je siguran da Danijel Čavić može da pomogne ekipi Vojvodine Srbijagas u domaćim takmičenjima, kao i u regionalnoj NLB ligi.

- Utakmice na ta dva koloseka, a kada se u obzir uzme i kup takmičenje, na tri, dobra su prilika za Čavića da pokuša i na evropskom planu da učini nešto više jer je, kako se dosad pokazalo, reč o igraču koji poseduje kvalitet. Uostalom, ljubitelji košarke u našoj zemlji vrlo brzo će se uveriti u to - zaključio je Sretenović.

Mlađi Čavić je visok 201 centimetar, a po podacima koji su u ovom času dostupni, igra na poziciji beka i niskog krila, a prošle sezone je za Univerzitet San Francisko prosečno beležio 8.9 poena, 4.8 skokova i asistenciju

Inače, sportski deo porodice Čavić tokom vikenda je bio kompletan na Zlatiboru, pošto je osvajač srebrne medalje na olimpijadi u Pekingu, Milorad došao u posetu bratu i njegovom novom klubu
Korisnikov avatar
budababa
Postovi: 4004
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 9:51 pm
Lokacija: Liman 3

Post od budababa »

B92 napisao:KK Vojvodina ponovo pred kolapsom

KK Vojvodina Srbija Gas ponovo se nalazi na ivici kolapsa.

Dugovanja prema igračima su ponovo narasla do te mere, da je doveden u pitanje i opstanak kluba. Kako je na konferenciji za štampu saopštio direktor kluba Igor Kovačević, utakmica 12.kola Lige Srbije sa "Tamiš Petrohemijom" će biti odigrana,ali će nakon toga, ukoliko se ne dogodi nešto radikalno, igrači napustiti klub.

Meč Vojvodina - Tamiš igra se u TV terminu u petak uveče od 18 časova, a nakon toga sledi meč sa Proleterom, alii mnogo važniji razgovori sa vodećim ljudima JP "Srbijagas".

Poslednju platu zaposleni u klubu primili su još u junu 2009.godine. Bez obzira na tešku finansijsku situaciju, igrači Vojvodine za sada imaju dobre rezultate u domaćoj ligi. Vojvodina je trenutno treća na tabeli sa skorom 7-4.
Ako nista drugo, imamo jos jednu Vosu pride :roll:
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
Korisnikov avatar
budababa
Postovi: 4004
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 9:51 pm
Lokacija: Liman 3

Post od budababa »

Nema previše veze sa KKV, ali ipak je reč o našem bivšem članu :cheers:
B92 napisao:Košarkaš stručan za koševe i šljive

Mijajlo Grušanović, nekada najbolji košarkaš i 1. strelac jugoslovenske lige koji je svojevremeno odbio da igra u Partizanu i Crvenoj zvezdi, ne žali ni za čim.

U rodnom Klenju, pored Bogatića živi sa porodicom, obrađuje 15 hektara zemlje i ima farmu svinja.

Iako uveliko gazi petu deceniju, popularni Mikan povremeno zaigra u šabačkom košarkaškom timu, a definitivni oproštaj od igranja najavljuje za 2011. godinu.

Farmer ubitačnog šuta, stručnjak za koševe i šljive, tako su pre deceniju i po govorili o Mijajlu Grušanoviću.

Dva puta je bio prvi strelac jugoslovenske lige i dva puta najbolji igrač, veteran je iz mačve u 40. godini Spartaku iz Subotice dao je 50 koševa.

Popularni Mikan, najstariji igrač Juba lige, Partizanu i Zvezdi rekao je ne.

"Ne znam šta da kažem, da li sam mogao više ili ne ono što je prošlo neću da se vraćam. Što je bilo, bilo je i neka tako i ostane", kaže Mikan.

Nikada nije napustio rodno Klenje. Zbog seoskog kluba Duško, gde je igrao fudbal, odbio je poziv košarkaške reprezentacije Jugoslavije.

U to vreme igrao je i rukomet pa nije izostao ni poziv slavne Metaloplastike. Ipak, sledio je instinkt i ostao je svoj. Na to je posebno ponosna supruga Biljana.

"Nikad mašta ili želja za nečim drugim, životom načinom, u principu - ono što smo želeli, to smo i sami sebi i obezbedili i ostvarili", priča Biljana.

Na večnoj listi strelaca Prve savezne lige stigao je do šestog mesta, a ostaće nepoznato koji su njegovi stvarni dometi kaže bivši saigrač i trener Milovan Stepandić.

"Pred jednu utakmicu, da li je Partizan ili Crvena zvezda, ceo dan je radio teške fizičke poslove na imanju, došao je ovde i Drobnjaka, Tomaševića, Koturovića, sve zajedno izbacio iz igre tako da je pitanje koji su njegovi krajnji dometi da je otišao u neki vrhunski klub i da je zaigrao više, pitanje je tih dometa", rekao je Stepandić.

Danas Mikan vodi računa o porodičnom imanju, obrađuje njivu i plasti seno. Ipak na banderi u dvorištu napravio je koš u nadi da će ga sinovi Mladen i Nemanja u sportu naslediti.

"Trebalo bi da budem bolji od njega, da stignem u Partizan, Zvezdu".

"Ja ću sigurno krenuti tatinim prvim stopama, a to je fudbal, sada sam u Mačvi, a voleo bih da zaigram za Zvezdu".

Lokalni patriota, kakav je oduvek bio, Mikan je trener, a povremeno i igrač u šabačkom košarkaškom klubu.

Oproštaj od aktivnog igranja košarke najavljuje 2011. godine u 50. godini života.
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
Korisnikov avatar
nboya
Administrator
Postovi: 1208
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 5:45 pm
Lokacija: Sabac

Post od nboya »

Najavljivao je on nekoliko puta oprostaj, nista ja njemu ne verujem :D
Inace, pre par godina sam na poslu nasao neku knjizicu o sportistima mog kraja. U delu o kosarci, medju nabrojanim imenima najuspesnijih kosarkasa Sapca, naslo se i Mikanovo ime. Onda sam okrenuo kraj knjige da vidim kad je knjiga stampana i tamo je stajala 1983. godina. :rolll:

Ko ne razaznaje, lik sa mog avatara je upravo Mikan na svom imanju.
UPRAVA NAPOLJE!!!
Korisnikov avatar
Grof Žekula
Administrator
Postovi: 2658
Pridružio se: Pet Jan 28, 2005 10:25 pm
Lokacija: Bulevar

Post od Grof Žekula »

Moj naklon do poda za Mikana Grušanovića. Jedini košarkaš koga sam cenio...
Kamenica
Postovi: 323
Pridružio se: Uto Okt 20, 2009 9:24 pm
Lokacija: Sremska Kamenica

Post od Kamenica »

On i Milenko Topic. Magistri kosarkaske igre :lol: Ovo sto je ostao veran svom rodnom selu, kod mene mu je jos jedan veliki +
Dokle god je sirok Dunav,
dokle god je ravan Srem,
za mene je mirna Backa
ja odavde ne idem...

Dokle god na toj planeti,
kraljica si moja ti
za srecu mi treba malo,
malo tvoje ljubavi...
Korisnikov avatar
Zeljafcv
Postovi: 1473
Pridružio se: Sre Jun 25, 2008 1:41 am

Post od Zeljafcv »

- Do promena u sistemu: Uprava napolje! Zaustavimo hajku na Vojvodinaše!
TomaNS
Postovi: 420
Pridružio se: Pon Mar 22, 2010 12:12 am

Post od TomaNS »

Fuzionisu se KK Vojvodina i KK Novi Sad...Vise o toj prici mozete naci na sajtu Pressa negde, da ne kopam sada link :)
Trajce kapiten, jedan je Trajce kapiten!
Kizo, MAESTRO, hvala na svemu!
Korisnikov avatar
budababa
Postovi: 4004
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 9:51 pm
Lokacija: Liman 3

Post od budababa »

TomaNS napisao:Fuzionisu se KK Vojvodina i KK Novi Sad...Vise o toj prici mozete naci na sajtu Pressa negde, da ne kopam sada link :)
To je, koliko sam čuo, već gotova stvar. Praktično, gasi se KK Novi Sad, jer ime ostaje Vojvodina sa nekim sufiksom. Adio, žuti :seeya:
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
Korisnikov avatar
nboya
Administrator
Postovi: 1208
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 5:45 pm
Lokacija: Sabac

Post od nboya »

Stara Vojvodina ili stara Beobanka?

Ako je stara Vojvodina onda steta, u neku ruku. OKK Sabac Mikana Grusanovica je novi clan 1B lige i ove sezone su trebali igrati zajedno u ligi.

I popularni Zeka koga je Stepi jedno vreme dovodio i u NS da navija za Vosu, povremeno navija za OKK, a tu je i njegova mrsavija i glasnija kopija (ne znam kako se zove lik).
Poslednja izmena od nboya u Sre Avg 31, 2011 11:57 am, izmenjeno 1 put ukupno.
UPRAVA NAPOLJE!!!
Korisnikov avatar
budababa
Postovi: 4004
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 9:51 pm
Lokacija: Liman 3

Post od budababa »

nboya napisao:Stara Vojvodina ili stara Beobanka?

Ako je stara Vojvodina onda steta, u neku ruku. OKK Sabac Mikana Grusanovica je novi clan 1B lige i ove sezone su trebali igrati zajedno u ligi.
Ne stara Voša, već ova "naftaška".
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
Korisnikov avatar
Zeljafcv
Postovi: 1473
Pridružio se: Sre Jun 25, 2008 1:41 am

Post od Zeljafcv »

Valjda će projekat zaživeti i da ćemo konačno u Novom Sadu gledati dobru košarku. Priča ide da Novi Sad kao Grad, drugi po broju stanovnika mora da ima jak košarkaški klub. Zaista mi je bezveze i bruka da jedan Kragujevac ili Vršac imaju moćne košarkaške klubove, a mi ne. :oops:
- Do promena u sistemu: Uprava napolje! Zaustavimo hajku na Vojvodinaše!
Korisnikov avatar
nboya
Administrator
Postovi: 1208
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 5:45 pm
Lokacija: Sabac

Post od nboya »

E, pa onda ocekujte Mikana, njegovog savetnika Stepija i navijaca Zeku u Novom Sadu ove sezone :D
UPRAVA NAPOLJE!!!
Korisnikov avatar
budababa
Postovi: 4004
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 9:51 pm
Lokacija: Liman 3

Re: KK Vojvodina

Post od budababa »

Radio 021 napisao:Ugašen KK Novi Sad, stvorena nova KK Vojvodina

Zvanična fuzija košarkaških klubova Novi Sad i Vojvodina u neku novu Vojvodinu očekuje se do početka novog šampionata. Kako su naveli čelni ljudi dva novosadska prvoligaša, Savo Dobranić i Aleksandar Grmuša, cilj je da se od dva prosečna stvori jedan klub sa visokim ambicijama kojem je zadatak da uđe u Superligu, a potom i regionalnu NLB ligu.

- Do kraja sezone biće sve i pravno regulisano, jer je potrebno da Vlada Srbije da saglasnost da "Srbijagas", koje je osnivač i vlasnik kluba, prenese vlasnički udeo na novi klub. Sa Srbijagasom smo potpisali četvorogodišnji ugovor koji će u naredne tri godine obeštetiti poverioce i vratiti sve dugove kluba - rekao je direktor kluba Savo Dobranić.

Okosnicu igračkog kadra činiće mahom igrači Novog Sada, a trener je Siniša Matić. - Ovo je dobar projekat koji može da donese rezultate i uspeh. Objedinili smo sponzore tako da se nadam da će biti lakše u budućnosti - kaže Matić.

Prvu priliku da domaćoj javnosti pokažu svoje kvalitete i potencijal uoči nove sezone, novi tim će imati u nedelju kada će u velikoj sali Spensa gostovati evropski šampion Panatinaikos, predvođen Željkom Obradovićem. Taj meč počeće u 18.15h. Prihod od prodaje karata ići će u humanitarne svrhe.
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
Korisnikov avatar
Zeljafcv
Postovi: 1473
Pridružio se: Sre Jun 25, 2008 1:41 am

Re: KK Vojvodina

Post od Zeljafcv »

Kakav će to Panatanaikos doći kada je u toku Evro-prvenstvo? Ali opet, Panatenaikos je Panatenaikos, zamislimo da FK nešto slično napravi i dovede evropskog prvaka, pa makar drugi tim Barselone. Samo dovođenje takvog košarkaškog brenda može značiti da je ovaj grad na putu da dobije konačno snažan košarkaški klub, a naše SD, snažan KK. Kada može jedan Vršac, što ne bi mogao i Novi Sad?
- Do promena u sistemu: Uprava napolje! Zaustavimo hajku na Vojvodinaše!
Odgovori