RK Vojvodina

Nije fudbal, ali i oni nose ime Vojvodina!
Odgovori
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8761
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Re: RK Vojvodina

Post od Radoye »

:cheers:
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Korisnikov avatar
madda fakka
Postovi: 1114
Pridružio se: Sre Jun 04, 2008 7:15 pm
Lokacija: Adice

Re: RK Vojvodina

Post od madda fakka »

svaka cast momci cestitam :!: :cheers: :cheers:
I Bog je Slaninar...
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10574
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: RK Vojvodina

Post od Turija »

:hurray:
:cheers:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Korisnikov avatar
Grof Žekula
Administrator
Postovi: 2658
Pridružio se: Pet Jan 28, 2005 10:25 pm
Lokacija: Bulevar

Re: RK Vojvodina

Post od Grof Žekula »

021 napisao:EHF Kup: Vojvodina u kvalifikacijama na grčki Doukasa


Rukometaši Vojvodine igraće protiv grčkog Doukasa u prvom kolu kvalifikacija za EHF Kup.

Rival Vojvodini je tim koji je prošle sezone ostvario plasman među osam najboljih ekipa u Kupu izazivača, a nekada je bio i učesnik Lige šampiona. Novosadski klub je prošle godine učestvovao u kupu, ali je takmičenje završio već u prvom kolu.

Vojvodina će prvo gostovati u Atini, 2. ili 3. septembra, a revanš meč će se igrati nedelju dana kasnije u Novom Sadu.

Od timova iz Srbije u kvalifikacijama učestvuje još i Dinamo iz Pančeva, koji će se sastati sa Benfikom.
Korisnikov avatar
Grof Žekula
Administrator
Postovi: 2658
Pridružio se: Pet Jan 28, 2005 10:25 pm
Lokacija: Bulevar

Re: RK Vojvodina

Post od Grof Žekula »

021 napisao:Konačno trijumf srpskog šampiona u Seha ligi

U derbiju začelja regionalne rukometne Seha lige, Vojvodina je večeras u Novom Sadu savladala ekipu Nekse iz Našica rezultatom 29:28.

Duel dva tima koja zauzima poslednja dva mesta tabele bio je neizvestan u većem delu. Iako su gosti na poluvreme otišli sa pet golova viška, domaćin je uspeo da tu prednost anulira u nastavku, a gol za pobedu postigao je u poslednjem minutu Ostojić.

Najbolji u redovima crveno belih bio je Jovanović sa 9 golova, s druge strane nezaustavljiv za odbranu Vojvodine bio je Zrnić koji je 11 puta tresao mrežu.

Oba tima sada imaju po 6 bodova, a iznad njih je pančevački Dinamo sa bodom više.

Naredni duel Vojvodina igra u subotu, gostuje Zagrebu.
Korisnikov avatar
ernesto
Postovi: 1196
Pridružio se: Sub Sep 10, 2011 5:37 am

Re: RK Vojvodina

Post od ernesto »

Rukometni klub stavio plavu zvezdu u grbu!
Zna neko nesto vise o tome?
Korisnikov avatar
Grof Žekula
Administrator
Postovi: 2658
Pridružio se: Pet Jan 28, 2005 10:25 pm
Lokacija: Bulevar

Re: RK Vojvodina

Post od Grof Žekula »

021 napisao:Kasim Kamenica smenjen zbog neuspeha u Kupu i ponašanja prilikom dodele medalja


Upravni odbor Rukometnog kluba Vojvodina smenio je šefa stručnog štaba Kasima Kamenicu.

Umesto Kamenice, na kormilo kluba će u narednom periodu stati dosadašnji pomoćni trener Boris Rojević. On je praktično četvrti trener koji će voditi novosadski tim u sezoni 2017/18, posle Boška Rudića, Dragana Kukića i, sada smenjenog, Kamenice.

Predsednik RK Vojvodina Milan Đukić kaže za 021.rs da su glavni razlozi za smenu Kamenice neostvareni rezultati, odnosno neosvajanje Kupa čije se polufinale i finale igralo u Novom Sadu, ali i događaj prilikom dodele medalja na ceremoniji za finaliste takmičenja - Vojvodinu i Železničar.

"Upravni odbor, koji se sastao juče u toku prepodneva, doneo je jednoglasnu odluku da trener Kasim Kamenica bude smenjen, pre svega zbog neuspeha u Kupu. Drugi razlog je nesportsko ponašanje koje Vojvodina nikada, ni kod jednog trenera, pa kako god da se on zvao i prezivao, nije tolerisala, a to je da se odbije izlazak na postolje i prijem srebrne medalje za finalistu kupa. To je jedna stvar koja se u Vojvodini nikad nije gajila. To je uvreda za klub, za rukomet, za Rukometni savez Vojvodine, Rukometni savez Srbije...", poručuje Đukić i dodaje da je taj potez izazvao revolt publike i uprave.

Po njegovim rečima, najgora stvar koju možete da pomislite u sportu je da ste videli gotovo sve. Čitava situacija je, kaže, zatekla upravu kluba. Kao trenutno rešenje doneta je odluka da prvi tim vodi dosadašnji pomoćni trener Boris Rojević, koji je prethodno ostvario zapažene rezultate sa juniorima "crveno-belih".

"U ovom momentu ne mogu da kažem da li će Rojević biti trajno rešenje. Svi smo zatečeni razvojem događaja i ne bih ja davao sebi za pravo da sam, bez Upravnog odbora, donosim odluku. U ovom momentu ekipu vodi Rojević, a da li ćemo tražiti nekoga ko će ceo plej-of voditi zajedno sa njim ili će to sam da radi, to ćemo da vidimo. U svakom slučaju, Boris Rojević je neko ko je u Vojvodini ponikao i kao igrač i kao trener, i mi na njega računamo. Ne može večito da bude drugi trener i u jednom momentu će morati da dobije šansu da vodi prvi tim", navodi Đukić za 021.rs.

U Vojvodini će sačekati kraj sezone, nakon čega će odrediti pravce daljeg razvoja kluba.

"Sve što smo uspeli da izguramo do sada nekako dolazi u zenit mogućnosti kluba, tako da ćemo zajedno sa sponzorima i svim ostalima, morati da vidimo šta je plan kluba za neki duži period, ako išta u Srbiji može da se planira na duže od dve-tri godine", zaključuje predsednik RK Vojvodina.

Vošu očekuje takmičenje u plej-ofu, gde će, osim aktuelnog šampiona pančevačkog Dinama, o novom državnom prvaku odlučivati i četiri najbolja tima iz Superlige.
Korisnikov avatar
Grof Žekula
Administrator
Postovi: 2658
Pridružio se: Pet Jan 28, 2005 10:25 pm
Lokacija: Bulevar

Re: RK Vojvodina

Post od Grof Žekula »

021 napisao:Vojvodina slavila i u Šapcu, nova titula sve bliže


Rukometaši Vojvodine sve su bliži odbrani titule, šeste uzastopne.

U 8. kolu Superlige, Novosađani su slavili protiv Metaloplastike u Šapcu rezultatom 27:22, dok je do ovog kola vodeći Železničar poražen u Pančevu od Dinama 32:25 pa su sada crveno-beli zaposeli lidersku poziciju.

Aktuelni šampioni su nenadano lako došli do pobede na ovom teškom gostovanju i sem samog početka, skoro ceo meč držali pod kontrolom. Po pet puta su se u strelce upisali Stanković, Grozdanić i Trifković, a po četiri puta su mrežu tresli Čagalj i Vučković.

Ovo je bila četvrta pobeda u nizu izabranika Borisa Rojevića koji na dva kola pre kraja vode sa 12 bodova, dok Železničar ima bod manje.

Upravo će ove dve ekipe odigrati derbi 9. kola u meču koji se igra 27. maja u Nišu sa početkom u 18 časova, a pobednik tog duela mogao bi biti novi šampion Srbije.
Korisnikov avatar
novosadjanin
Postovi: 1351
Pridružio se: Pon Nov 13, 2006 12:30 pm
Lokacija: CURVA OCCIDENTALE

Re: RK Vojvodina

Post od novosadjanin »

Ostala su jos dva kola do kraja prvenstva. Imamo bod vise od Zeleznicara i dva od partizana. U nedelju gostujemo Zeleznicaru u Nisu i tu nam treba bar bod da bismo mogli sami da odlucujemo o tituli, da ne zavisimo od ishoda meca Metaloplastika-Zeleznicar. U poslednjem kolu docekujemo partizan koji takodje ima sanse za titulu ako dobije Dinamo sutra. Ne zna se jos termin odigravanja poslednjeg kola. ali tebalo bi da bude na Spensu u sredu oko 18h. Trebalo bi doci u sto vecem broju da proslavimo jos jednu titulu u nizu :cheers:
Sergej Milinković-Savić: "Navijač sam Vojvodine, Mislim da mi koji smo ponikli u Vojvodini ne treba da igramo za crvenu zvezdu i partizan".
afroditi
Postovi: 45
Pridružio se: Sub Sep 03, 2016 12:53 pm

Re: RK Vojvodina

Post od afroditi »

novosadjanin napisao:Ostala su jos dva kola do kraja prvenstva. Imamo bod vise od Zeleznicara i dva od partizana. U nedelju gostujemo Zeleznicaru u Nisu i tu nam treba bar bod da bismo mogli sami da odlucujemo o tituli, da ne zavisimo od ishoda meca Metaloplastika-Zeleznicar. U poslednjem kolu docekujemo partizan koji takodje ima sanse za titulu ako dobije Dinamo sutra. Ne zna se jos termin odigravanja poslednjeg kola. ali tebalo bi da bude na Spensu u sredu oko 18h. Trebalo bi doci u sto vecem broju da proslavimo jos jednu titulu u nizu :cheers:
Otkud na Spensu? :)
Korisnikov avatar
novosadjanin
Postovi: 1351
Pridružio se: Pon Nov 13, 2006 12:30 pm
Lokacija: CURVA OCCIDENTALE

Re: RK Vojvodina

Post od novosadjanin »

afroditi napisao:
novosadjanin napisao:Ostala su jos dva kola do kraja prvenstva. Imamo bod vise od Zeleznicara i dva od partizana. U nedelju gostujemo Zeleznicaru u Nisu i tu nam treba bar bod da bismo mogli sami da odlucujemo o tituli, da ne zavisimo od ishoda meca Metaloplastika-Zeleznicar. U poslednjem kolu docekujemo partizan koji takodje ima sanse za titulu ako dobije Dinamo sutra. Ne zna se jos termin odigravanja poslednjeg kola. ali tebalo bi da bude na Spensu u sredu oko 18h. Trebalo bi doci u sto vecem broju da proslavimo jos jednu titulu u nizu :cheers:
Otkud na Spensu? :)
Obicno kad grupica navijaca iz Beograda dolazi u Novi Sad da objasni kako je ovo njihov grad, "zbog bezbednosti" se ta utakmica prebaci na Spens. Ne znam, videcemo...
Sergej Milinković-Savić: "Navijač sam Vojvodine, Mislim da mi koji smo ponikli u Vojvodini ne treba da igramo za crvenu zvezdu i partizan".
Limanac FKV
Postovi: 49
Pridružio se: Pon Mar 19, 2018 11:58 pm

Re: RK Vojvodina

Post od Limanac FKV »

Titulaaaa! Kakva triler zavrsnica, i sto je jos sladje protiv groblja :cheers: Cestitke nasim rukometasima na sestoj uzastupnoj tituli!
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10574
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: RK Vojvodina

Post od Turija »

Jos jedna Titula.
Bravo momci :!: :dance2:
:cheers:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Danilo
Postovi: 1012
Pridružio se: Ned Avg 17, 2014 1:07 pm

Re: RK Vojvodina

Post od Danilo »

Bravo momci, citav pleyof igramo bez 4 igraca iz prve postave, sa klincima, niko ovo nije ocekivao.
Veliko hvala
afroditi
Postovi: 45
Pridružio se: Sub Sep 03, 2016 12:53 pm

Re: RK Vojvodina

Post od afroditi »

Za infarkt! :) Uz sve probleme, titula ostaje kod kuće. Čestitke celom klubu!
Odgovori