Vojvodina u Intertoto kupu 1998. godine

Vaša sećanja na utakmice, bivše igrače, legende...
Odgovori
Stara Garda
Postovi: 772
Pridružio se: Sub Jan 22, 2005 4:41 pm

Vojvodina u Intertoto kupu 1998. godine

Post od Stara Garda »

Sa setom se secamo velikog uspeha i dolaska do finala Intertoto kupa te sad vec davne 98.godine,pa evo par podataka o utakmicama odigranim u ITC tih davnih dana.Mislim da ta generacija zavredjuje da im se otvori ovaj topik.

1998. - FK Vojvodina (Novi Sad)

Prvo kolo: Stabek IF - Oslo (NOR) 2:1, 3:2
Prvi mec: Oslo, 20.06.1998: STABEK - VOJVODINA 1:2 (1:1)
Stadion: "Stabek IF", gledalaca: 162 :shock: , sudija: Luk Hujge (BEL), pomocnici: Roland VAN NILEN (BEL) & Erik KLERKS (BEL), zuti kartoni: Vasic (VOJ).
STRELCI: 1:0 Belsvik 34', 1:1 Lerinc 43', 1:2 Lerinc 52'.
Stabek: Olsen, Larsen Svindal, Flem, Andersen, Basma, Janson, Leken, Akon, Sigurdson, Stenersen, Belsvik (78' Finstad); tr.Linderot.
Vojvodina: Zilic, Suskavcevic, Vasic, Predic (75' Aleksic), Drincic (75' Jankovic), Lazetic, Bratic, Dragic, Vaskovic (45' Matijasevic), Mrdak, Lerinc; tr.Manojlovic.

Drugi mec: Novi Sad, 27.06.1998: VOJVODINA - STABEK 3:2 (3:1)
Stadion: "FK Vojvodina", gledalaca: 1500, sudija: Ferenc BEDE (HUN), pomocnici: Atila ABRAHAM (HUN) & Tibor DJARMATI (HUN), zuti kartoni: Drincic (VOJ); Janson, Larsen Svindal (STA).
STRELCI: 1:0 Drincic 4', 1:1 Belsvik 38', 2:1 Bratic 43', 3:1 Lerinc 45', 3:2 Flem 69'.
Vojvodina: Zilic, Suskavcevic, Vasic (38' Vranjes), Cilinsek (62' Matijasevic), Predic, Drincic, Lazetic (71' Aleksic), Bratic, Dragic, Mrdak, Lerinc; tr.Manojlovic.
Stabek: Olsen, Larsen Svindal, Flem, Andersen, Skistad, Janson, Svenson (62' Olsen), Akon (46' Finstad), Sigurdson, Stenersen, Rovde; tr.Linderot.

Drugo kolo: Erebro SK FK - Erebro (SWE) 2:0, 2:0
Prvi mec: Novi Sad, 04.07.1998: VOJVODINA - EREBRO 2:0 (1:0)
Stadion: "FK Vojvodina", gledalaca: 1500, sudija: Fric STUKLIH (AUT), pomocnici: Volfgang HAJDENRAJH (AUT) & Roman KOLMAN (AUT), zuti kartoni: Suskavcevic (VOJ); Anderson (ERE); crveni karton: Lazetic (VOJ).
STRELCI: 1:0 Drincic 40', 2:0 Predic 48'.
Vojvodina: Zilic, Suskavcevic, Vranjes, Cilinsek, Predic, Drincic, Lazetic, Bratic, Dragic, Matijasevic, Lerinc; tr.Manojlovic.
Erebro: Karlson, Gustafson, Anderson, Djukanovic, Rask, Pelgander (68' Rubart), Tjernstrem, Janson, Karlson, Karlson P. (86' Jonson), Valinder; tr.Dalkvist.

Drugi mec: Erebro, 11.07.1998: EREBRO - VOJVODINA 0:2 (0:0)
Stadion: "Ejravalen", gledalaca: 1036, sudija: Juri BASKAKOV (RUS), pomocnici: Aleksandr KOSTIN (RUS) & Mikhail VESELOVSKI (RUS), zuti kartoni: Anderson M, Anderson T. (ERE); Predic (VOJ).
STRELCI: 0:1 Jankovic 81', 0:2 Jankovic 90'.
Erebro: Karlson, Gustafson (54' Person), Anderson T, Anderson M, Rask, Pelgander, Tjernstrem, Janson, Karlson, Karlson P (34' Rubart), Valinder; tr.Linderot.
Vojvodina: Zilic, Suskavcevic, Vranjes, Cilinsek, Predic (67' Jankovic), Drincic, Bratic, Matijasevic, Aleksic (46' Tanasijevic), Mrdak, Lerinc; tr.Manojlovic.

Trece kolo: Baltika - Kalinjingrad (RUS) 4:1, 0:1
Prvi mec: Novi Sad, 18.07.1998: VOJVODINA - BALTIKA 4:1 (1:0)Stadion: "FK Vojvodina", gledalaca: 1500, sudija: Andreas SLUHTER (SWI), pomocnici: Martin FRAJBURGHAUS (SWI) & Peter RUDOLF VON ROR (SWI), zuti kartoni: Predic, Vranjes (VOJ); Kastornji, Fedkov, Sanaja (BAL).
STRELCI: 1:0 Cilinsek 13', 2:0 Drincic 48', 3:0 Drincic 61', 3:1 Fedkov 73', 4:1 Drincic 89'.
Vojvodina: Zilic, Suskavcevic, Vranjes, Cilinsek, Predic (69' Jankovic), Drincic, Lazetic, Bratic, Matijasevic, Mrdak, Lerinc (75' Vaskovic); tr.Manojlovic.
Baltika: Sanaja, Sednev, Jablonski, Adzindzal (46' Daev), Navocenko, Fedkov, Vizenok (57' Silin), Kastornji, Stepin, Buitkus, Gorbacev; tr.Zubarovski.

Drugi mec: Kalinjingrad, 25.07.1998: BALTIKA - VOJVODINA 1:0 (0:0)
Stadion: "Baltika", gledalaca: 4286, sudija: Rene TEMINK (NED), pomocnici: Gerhard VERVURT (NED) & Bram SUISA (NED), zuti kartoni: Martsun, Nizovtsev, Gorbacev (BAL); Lerinc, Drincic (VOJ).
STRELAC: 1:0 Adzindzal 80'.
Baltika: Sanaja, Silin (71' Jablonski), Sednev, Adzindzal, Navocenko, Nizovtsev, Vizenok, Buitkus (46' Stepin), Martsun, Gorbacev (74' Daev), tr.Zubarovski.
Vojvodina: Zilic, Suskavcevic, Vranjes, Cilinsek, Drincic, Lazetic (78' Mudrinic), Bratic, Matijasevic, Mrdak, Jankovic (66' Vaskovic), Lerinc (72' Dragic), tr.Manojlovic.

Polufinale: SC Bastija - Bastija (FRA) 0:2, 4:0
Prvi mec: Bastija, 29.07.1998: BASTIJA - VOJVODINA 2:0 (2:0)Stadion: "Arman - Cezari - Furijani", gledalaca: 4510, sudija: Emanuel Zorge KOROADO MONTEIRO (POR), pomocnici: Hoze Elviro ALMEIDA SERA (POR) & Hoze Marija PINEIRO DEVESA NETO (POR), zuti kartoni: Andre, Ne, Moro, Matingu (BAS); Matijasevic (VOJ); crveni karton: Mrdak (VOJ).
STRELCI: 1:0 Ne 15', 2:0 Loren 42'.
Bastija: Duran, Hurijeti, Suma (30' Matingu), Moro, Degervil, Grande (76' Modesto), Andre (76' Prins), Ribeiro Menzes, Loren, Ne, Maconcini; tr.Kaspercak.
Vojvodina: Zilic, Suskavcevic, Vranjes, Cilinsek, Predic (75' Vaskovic), Lazetic, Bratic, Matijasevic (68' Ristic), Mrdak, Jankovic, Lerinc; tr.Manojlovic.

Drugi mec: Novi Sad, 05.08.1998: VOJVODINA - BASTIJA 4:0 (1:0)
Stadion: "FK Vojvodina", gledalaca: 6400, sudija: Lubos MIKEL (SVK), pomocnici: Igor SRAMKA (SVK) & Ivan BARTOS (SVK), zuti kartoni: Bratic, Drincic, Suskavcevic, Predic, Matijasevic, Jankovic (VOJ); Degervil, Matingu, Ribeiro Menzes (BAS), crveni karton: Hurijeti (BAS).
STRELCI: 1:0 Drincic 45', 2:0 Jankovic 73', 3:0 Drincic 80', 4:0 Dragic 90'.
Vojvodina: Zilic, Suskavcevic, Vranjes, Cilinsek, Predic (78' Vaskovic), Drincic (89' Aleksic), Lazetic, Bratic, Matijasevic, Jankovic, Lerinc (87' Dragic), tr.Manojlovic.
Bastija: Duran, Hurijeti, Moro, Degervil, Andre, Valeri (85' Suma), Ribeiro Menzes, Matingu, Loren (40' Pjekarski), Ne (77' Prins), Maconcini, tr.Kaspercak.

Finale :!: : SV Verder - Bremen (GER) 0:1, 1:1
Prvi mec: Verder, 11.08.1998: VERDER - VOJVODINA 1:0 (0:0)Stadion: "Veserstadion", gledalaca: 15276, sudija: Lesli IRVIN (NIR), pomocnici: Robert PENI (NIR) & Dzon MEKKLEGAN (NIR), zuti kartoni: Frings (VER); Lazetic, Dragic, Mrdak, Cilinsek (VOJ).
STRELAC: 1:0 Frej 75'.
Verder: Rost, Rembijak, Viki, Ajlts, Tod, Trares, Flo (60' Sejdel), Kunc (60' Frej), Bode, Skripnik (82' Vjedener), Frings; tr.???.
Vojvodina: Zilic, Suskavcevic, Vranjes, Cilinsek, Drincic (88' Aleksic), Lazetic, Bratic, Dragic, Mrdak, Jankovic (89' Habi), Lerinc (81' Vaskovic); tr.Manojlovic.

Drugi mec: Novi Sad, 25.08.1998: VOJVODINA - VERDER 1:1 (1:0)Stadion: "FK Vojvodina", gledalaca: 12000, sudija: Huan Manuel BRITO ARSEO (ESP), pomocnici: Francisko GONZALES RODRIGEZ (ESP) & Anhel Ramon FERNANDEZ RODRIGEZ (ESP), zuti kartoni: Mrdak, Suskavcevic, Matijasevic (VOJ); Vjedener, Rembijak, Frej (VER).
STRELCI: 1:0 Bratic 23', 1:1 Frings 60'.
Vojvodina: Zilic, Suskavcevic, Vranjes, Cilinsek, Predic (61' Vaskovic), Drincic (79' Belic), Lazetic, Bratic, Matijasevic, Mrdak, Lerinc (65' Jankovic), tr.Manojlovic.
Verder: Rost, Rembijak, Viki, Ajlts, Tod, Flo, Vjerdner, Frej (85' Maksimov), Bode, Frings (76' Kunc), Benken; tr.???.


Sta reci?Ostaje nam samo da se nadamo da ce se istorija ponoviti!!!
Anonimus
Postovi: 407
Pridružio se: Pet Maj 26, 2006 9:30 pm
Lokacija: Novi Sad

Post od Anonimus »

Tu utakmicu protiv Verdera nikad necu zaboraviti, iako se ne secam golova secam se kakva je atmosfera bila i ludnica na tribinama!
Korisnikov avatar
Voja
Dežurni spiker
Postovi: 9552
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 5:54 pm
Lokacija: Kome trebam, već zna...

Post od Voja »

Evo donji deo plakata koji se lepio po gradu tih dana:

Slika
Slika
:)
Postovi: 568
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:43 pm
Lokacija: Na zapadu

Post od :) »

Samo skenjavate masu, pogotovo ovu sto je prisustvovala tome :cry:
Korisnikov avatar
Marcello
Postovi: 954
Pridružio se: Sre Jan 10, 2007 2:21 pm
Lokacija: uvek na našoj strani

Post od Marcello »

Ja sam i dalje pod utiskom prica da je ta tekma sa Verderom "prodata" u poluvremenu (takve su price, bar, kruzile gradom tih dana).

Mada, sa ove vremenske distance, ne znam sta bih rekao...Jeste ili nije?Nikad necemo saznati... :cry:
grobari su avangarda, tačno onoliko koliko smo mi mejnstrim...
milan belic
Postovi: 12
Pridružio se: Uto Jul 03, 2007 6:16 pm

Post od milan belic »

Nikada necu zaboraviti gol Bratica i NEVEROVATNO ODUSEVLJENJE na tribinama. Secam se da sam kartu kupio nekoliko dana pre utakmice jer ih kasnije nije ni bilo.
Korisnikov avatar
Владика
Administrator
Postovi: 4320
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:58 pm

Re: Vojvodina u Intertoto kupu 1998. godine

Post od Владика »

Само било а сада се приповеда. Прва утакмица финала Интертото купа, 11.08.1998. године.

Видак Братић и Торстен Фрингс
Slika

Рембијак против Леринца
Slika

Марко Боде и наша одбрана
Slika
Korisnikov avatar
Milan
Postovi: 4043
Pridružio se: Sre Sep 14, 2005 5:44 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: Vojvodina u Intertoto kupu 1998. godine

Post od Milan »

Jedna anegdota u vezi momka sa poslednje slike, ne znam da li sam do sada ovo pominjao...

Tice se, naime, Darka Suskavcevica. Nakon pobede od 4:0 protiv Bastije, igraci su odlucili da nas obraduju bacanjem svojih dresova. Ja sam bio jedan od srecnika i u ruke mi je dopao dres doticnog. Scapio sam ga i na putu za proslavu pobede sam ga samo ubacio u stan, usput zamolivsi majku da ga opere. Sutradan me je pogledala tuzno besnim pogledom i priupitala ko je deran ciji sam dres doneo. Nije mi bilo jasno sto bi se za tako nesto interesovala, a zatim je usledilo objasnjenje. Naime, kako je dres bio jako prljav od blata i trave, morala ga je prvo potopiti, a zatim i oprati na ruke. Prema njenom predanju, dok je radila ovo drugo poceo je iz dresa da izbija najuzasniji smrad koji je ikada osetila, ni blizu bilo cega sto ljudsko telo moze proizvesti... :mrgreen: Obzirom da su te garniture NAAI produkcije od najgore sintetike, a da je junosa Darko bio maljav po ledjima, njena prica mi nije delovala izmisljeno.

Bilo kako bilo, Suskavcevic je svoju epizodu u Vojvodini odradio vrlo korektno, nastavivsi karijeru u Slaviji iz Praga i jos par Ceskih klubova, a meni je za uspomenu od te odlicne generacije ostao dres i iskreni zal za svakog ekonoma tih ekipa... :mrgreen:
POŠTO OBRAZ ???!!!
limanfkv
Postovi: 2825
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: Vojvodina u Intertoto kupu 1998. godine

Post od limanfkv »

Kasnije je dugo godina igrao za Sigmu Olomnec gde je stigao i do pozicije kapitena. Sada je trener Zete (ili nekog drugog crnogorskog kluba, mozda sam slagao).
Korisnikov avatar
Telep
Postovi: 202
Pridružio se: Pet Jul 22, 2011 2:05 pm
Lokacija: North Telep

Re: Vojvodina u Intertoto kupu 1998. godine

Post od Telep »

Kako to da sa utakmice u NS postoji tako malo slika i video materijala? sve sto sam ne youtubu nasao je prvih 5 minuta utakmice i neki izvestaj sos kanala. jel moguce da toga nema ili nema ko da postavi?
Sremac, Sremac Špricer Boys!
johnny
Postovi: 386
Pridružio se: Sub Mar 19, 2011 1:56 pm
Lokacija: wild east

Re: Vojvodina u Intertoto kupu 1998. godine

Post od johnny »

Na tekmi protiv Erebroa nam je drugar koji je radio u kaficu ispod (Bruklin?) doturio sto i cetiri stolice koje smo stavili na mali plato kod reflektora na istocnoj tribini tako da smo se osvezavali pivom ko gospoda tokom celog meca. Secam se da su kolege sa faksa bile zabezeknute sto ne idem da gledam Brazil preko TV na SP u Francuskoj nego neki Intertoto kup.
Za finale je bila ozbiljna prica da Klub nije poslao spisak igraca za potencijalno ucesce u UEFA kupu, sto je naravno Werder uradio.
Spominjale su se i neke pare od Krombacher pivare...
Odgovori