In Memoriam: Petar Nikezić (1950-2014)

Vaša sećanja na utakmice, bivše igrače, legende...
Korisnikov avatar
Stexman
Postovi: 2547
Pridružio se: Sre Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: In Memoriam: Petar Nikezić (1950-2014)

Post od Stexman »

U godini koja je trebala biti svečarska i nasretnija ispašće ovo najcrnja godina u istoriji za ovaj naš klub! Kao da smo se kamenjem na boga bacali.


Zbogom Pero, sv.Ilija gromovnik dobi pravog pomoćnika.
Korisnikov avatar
ristoo7
Postovi: 398
Pridružio se: Uto Mar 09, 2010 7:39 pm
Lokacija: Banana drzava

Re: In Memoriam: Petar Nikezić (1950-2014)

Post od ristoo7 »

Слава му.
Korisnikov avatar
Milan
Postovi: 4042
Pridružio se: Sre Sep 14, 2005 5:44 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: In Memoriam: Petar Nikezić (1950-2014)

Post od Milan »

Neka mu je večna slava!

Moje saučešće porodici.
POŠTO OBRAZ ???!!!
Korisnikov avatar
naseljekolumbija
Postovi: 1101
Pridružio se: Čet Avg 02, 2012 12:03 pm
Lokacija: NS,NN

Re: In Memoriam: Petar Nikezić (1950-2014)

Post od naseljekolumbija »

Петре, хвала за све и нека ти је лака црна земља.
Korisnikov avatar
ogi
Administrator
Postovi: 1619
Pridružio se: Čet Jan 13, 2005 10:27 am
Lokacija: Свуда по мало

Re: In Memoriam: Petar Nikezić (1950-2014)

Post od ogi »

Slava mu i hvala.
Mi smo VOJVODINA, a ko ste vi?
Korisnikov avatar
budababa
Postovi: 4004
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 9:51 pm
Lokacija: Liman 3

Re: In Memoriam: Petar Nikezić (1950-2014)

Post od budababa »

Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
:)
Postovi: 568
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:43 pm
Lokacija: Na zapadu

Re: In Memoriam: Petar Nikezić (1950-2014)

Post od :) »

Slava mu i vecno hvala za sve sto je ucinio za nas klub.

Saucesce porodici.
Korisnikov avatar
PolovinaZ
Postovi: 148
Pridružio se: Čet Maj 29, 2014 7:18 pm

Re: In Memoriam: Petar Nikezić (1950-2014)

Post od PolovinaZ »

POČIVAJ U MIRU ISTINSKA LEGENDO !!!

P.S.
Jel moguće da F89 nije dala čitulju za Peru ili ja to nisam primetio?! Izvinjavam se ako je to moj propust. Ali ako nije dala čitulju,a dala je na primer za Velibora Dunjića(ja lično nemam ništa protiv),onda je to brljotina epskih razmera,jer je Pera jedna od najvećih legendi kluba,igrač koji je mogao svojevremeno da bira u kojem će klubu iz velike četvorke da igra,ali je izabrao našu Vojvodinu,koju je nekoliko sezona praktično sam ostavljao u ligi. Statistika je dovoljna sama za sebe(drugi strelac u istoriji kluba).Ni klub se nije naročito pretrgao,jer ovaj čovek je zaslužio sve moguće počasti. On spada u grupu igrača koji su promovisali naš klub i grad na najbolji mogući način...Rezultati kluba mogu biti bolji ili lošiji,ali odnos prema legendama kluba uvek mora biti na najvišem mogućem nivou,jer se tako ogleda veličina kluba i veličina navijača.
,,Ove boje nikog se ne boje ....''
Korisnikov avatar
SezioneFCV
Postovi: 131
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 1:57 pm
Lokacija: Slaninarski logor

Re: In Memoriam: Petar Nikezić (1950-2014)

Post od SezioneFCV »

Slava mu
Jebes Beograd kad to je Bangladesh
Korisnikov avatar
djape_ns
Postovi: 385
Pridružio se: Sub Dec 13, 2008 6:34 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: In Memoriam: Petar Nikezić (1950-2014)

Post od djape_ns »

Vecna slava.

Legendo Vojvodine!
U zivotu volim samo jedan klub, kome sam srce dao i koga cu vecno da bodrim!!!
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10574
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: In Memoriam: Petar Nikezić (1950-2014)

Post od Turija »

PolovinaZ napisao:POČIVAJ U MIRU ISTINSKA LEGENDO !!!

P.S.
Jel moguće da F89 nije dala čitulju za Peru ili ja to nisam primetio?! Izvinjavam se ako je to moj propust. Ali ako nije dala čitulju,a dala je na primer za Velibora Dunjića(ja lično nemam ništa protiv),onda je to brljotina epskih razmera,jer je Pera jedna od najvećih legendi kluba,igrač koji je mogao svojevremeno da bira u kojem će klubu iz velike četvorke da igra,ali je izabrao našu Vojvodinu,koju je nekoliko sezona praktično sam ostavljao u ligi. Statistika je dovoljna sama za sebe(drugi strelac u istoriji kluba).Ni klub se nije naročito pretrgao,jer ovaj čovek je zaslužio sve moguće počasti. On spada u grupu igrača koji su promovisali naš klub i grad na najbolji mogući način...Rezultati kluba mogu biti bolji ili lošiji,ali odnos prema legendama kluba uvek mora biti na najvišem mogućem nivou,jer se tako ogleda veličina kluba i veličina navijača.
Potpisujem, pogotovo što je Pera, suštinski, izbačen iz svog voljenog kluba, bez obzira koliko je porok, možda, uticao na kvalitet njegovog rada, to nije trebalo da se dogodi (naročito posle svega kasnije viđenog i svih napravljenih brljotina).Pili su, i piju, i drugi (i dan danas), pa su u Klubu.
Istina je da su Perine zasluge daleko veće (kao i srce pola belo-pola crveno) od onih koji su i danas neprikosnoveni u Voši i ne stavlja im se kapljica na teret.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Korisnikov avatar
PolovinaZ
Postovi: 148
Pridružio se: Čet Maj 29, 2014 7:18 pm

Re: In Memoriam: Petar Nikezić (1950-2014)

Post od PolovinaZ »

Turija napisao:
PolovinaZ napisao:POČIVAJ U MIRU ISTINSKA LEGENDO !!!

P.S.
Jel moguće da F89 nije dala čitulju za Peru ili ja to nisam primetio?! Izvinjavam se ako je to moj propust. Ali ako nije dala čitulju,a dala je na primer za Velibora Dunjića(ja lično nemam ništa protiv),onda je to brljotina epskih razmera,jer je Pera jedna od najvećih legendi kluba,igrač koji je mogao svojevremeno da bira u kojem će klubu iz velike četvorke da igra,ali je izabrao našu Vojvodinu,koju je nekoliko sezona praktično sam ostavljao u ligi. Statistika je dovoljna sama za sebe(drugi strelac u istoriji kluba).Ni klub se nije naročito pretrgao,jer ovaj čovek je zaslužio sve moguće počasti. On spada u grupu igrača koji su promovisali naš klub i grad na najbolji mogući način...Rezultati kluba mogu biti bolji ili lošiji,ali odnos prema legendama kluba uvek mora biti na najvišem mogućem nivou,jer se tako ogleda veličina kluba i veličina navijača.
Potpisujem, pogotovo što je Pera, suštinski, izbačen iz svog voljenog kluba, bez obzira koliko je porok, možda, uticao na kvalitet njegovog rada, to nije trebalo da se dogodi (naročito posle svega kasnije viđenog i svih napravljenih brljotina).Pili su, i piju, i drugi (i dan danas), pa su u Klubu.
Istina je da su Perine zasluge daleko veće (kao i srce pola belo-pola crveno) od onih koji su i danas neprikosnoveni u Voši i ne stavlja im se kapljica na teret.
Činjenica da je voleo da popije i da je imao specifičan karakter je zrno peska u odnosu na ono što je ovaj čovek uradio za klub. Mnogi od nas ga nisu gledali ali bi svako ko voli ovaj naš klub morao da bude svestan da je ,,otišla'' jedna od najvećih legendi kluba. Isti je slučaj i sa Zvoncetom Ivezićem,koga sam nedavno video kako šeta kao zombi po gradu,totalno izgubljen. Takvim igračima bi da je normalna situacija u zemlji i klubu ne bi trebalo okrenuti leđa...Nama je danas teško da zamislimo da neki igrač igra 10 godina u prvom timu Vojvodine.Zvonce i Pera su u vrhu i po broju odigranih utakmica i kao strelci i taj podatak je dovoljan sam po sebi..Gledam kako se opraštaju od svojih legendi u Engleskoj,Italiji,Španiji,Portugalu i srce me boli kada vidim da Pera nije dobio čitulju od navijača Vojvodine,a dobijali su mnogi drugi....Za to ne postoje reči opravdanja i nema šta da se dodatno kaže.
,,Ove boje nikog se ne boje ....''
Korisnikov avatar
the Gari
Postovi: 1126
Pridružio se: Uto Feb 17, 2009 11:10 am
Lokacija: Jawa Tengah
Kontakt:

Re: In Memoriam: Petar Nikezić (1950-2014)

Post od the Gari »

Ovoliko smrti u godini velikoj jubileja, stvarno deluje zastrasujuce...
Bio je to omiljeni fudbaler na all-time listi mog matorog.
Moje iskreno saucesce porodici Nikezic.
Pocivaj u miru, legendo!
Tovari buraniju!

https://telepapatija.wordpress.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10574
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: In Memoriam: Petar Nikezić (1950-2014)

Post od Turija »

PolovinaZ napisao: Činjenica da je voleo da popije i da je imao specifičan karakter je zrno peska u odnosu na ono što je ovaj čovek uradio za klub. Mnogi od nas ga nisu gledali ali bi svako ko voli ovaj naš klub morao da bude svestan da je ,,otišla'' jedna od najvećih legendi kluba. Isti je slučaj i sa Zvoncetom Ivezićem,koga sam nedavno video kako šeta kao zombi po gradu,totalno izgubljen. Takvim igračima bi da je normalna situacija u zemlji i klubu ne bi trebalo okrenuti leđa...Nama je danas teško da zamislimo da neki igrač igra 10 godina u prvom timu Vojvodine.Zvonce i Pera su u vrhu i po broju odigranih utakmica i kao strelci i taj podatak je dovoljan sam po sebi..Gledam kako se opraštaju od svojih legendi u Engleskoj,Italiji,Španiji,Portugalu i srce me boli kada vidim da Pera nije dobio čitulju od navijača Vojvodine,a dobijali su mnogi drugi....Za to ne postoje reči opravdanja i nema šta da se dodatno kaže.
Osvrnuo bih se i na dodatnu priču o Zvonku Iveziću (sa Perom u paru dve najveće Legende sedamdesetih).Kako je tog čoveka tukla nepravda, još od igračkih dana.Onako omaleni bio je udarna igla našeg napada u organizaciji i davanju golova.Nikada neću zaboraviti meč u Novom Sada protiv Dinama, kada je davao golove glavom, u sendviču visokih štopera gostiju.
Zbog vrhunskih igara u Vojvodinu, pozivan je u repezentaciju, ali mu nisu davali priliku da se i tamo istakne (jer bi iz tima ispao neki igrač ,,velike četvorke"), pa je dobijao šansu na kašičicu (krajem drugog poluvremena, kada je trebalo čupati rezultat) i kad god uđe dao je gol ili preporodio igru.Međutim, džaba to.
Slično, i još gore, je prošao sa Vošom, kada su ga po povratku iz inostranstva (sa zarađenim parama) kooptirali u upravu.Koliko sam ja čuo, zavrnuli su ga tada fest -tako da onda nije nimalo čudno kako danas izgleda naša Legenda.Do dana današnjeg nismo ispravili tu nepravdu.Na žalost i na sramotu.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Zaključana tema