Anselm Delika

Vaša sećanja na utakmice, bivše igrače, legende...
Odgovori
Korisnikov avatar
Voja
Dežurni spiker
Postovi: 9552
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 5:54 pm
Lokacija: Kome trebam, već zna...

Anselm Delika

Post od Voja »

Vladimir Vujin,urednik sportske rubrike "Dnevnika",javio je 16. januara 1884 god. citaocima svoga lista:
"Anselm Delika bice prvi stranac koji je u 70-godisnjoj istoriji FK Vojvodine postao clan novosadskog prvoligasa.
Ovaj daroviti 21-godisnjak jedan je od najboljih fudbalera ekipe YCM iz Librevila,
a petnaestak puta je bio reprezentativac Gabona.
U Novi Sad je dosao da bi se skolovao kao strucnjak za opravku rashladnih uredjaja,
ali ce istovremeno nastojati da se usavrsi i kao fudbaler,pa eventualno i da se
izbori za mesto u timu crveno-belih.
-Anselm je dobar momak i solidan fudbaler kome su drugovi dali nadimak Kopa,
u znak secanja na nekada proslavljenog francuskog reprezentativca Rajmona Kopu-
kaze poznati novosadski internacionalac Dobroslav Krstic,
koji je kao trener proveo izvesno vreme u Librvilu.
Delika je u prilicnoj meri ovladao fudbalskom tehnikom i moze mnogo da pretrci,
pa mu jedna od uloga u veznom redu najvise odgovara."

Delika je po dolasku u NS dobio nadimak Zika!!!U NSu je boravio tri i po godine
i uspesno igrao u crveno-belom dresu.
Ostace upamcen i po golu koji je postigao (volej udarcem) protiv
reprezentacije Jugoslavije 2.maja 1984 u NSu,u pobedi Vose od 4:2.

p.s.inace,Delika nije prvi stranac koji je nosio crveno-beli dres!
Jos daleke 1920.godine za Vosu je igrao Capek iz Cehoslovacke,
a 1921. Saraz iz Madjarske!!!

Dolazak Kizita u nas tim mi je dao ideju da se prisetimo naseg Zike iz Afrike!!!
Clanak prepisan iz knjige "JUBILEJ SAMPIONA - 75godina FC Vojvodina"
Autor knjige: Bora Mirosavljević

Slika
Poslednja izmena od Voja u Pet Feb 11, 2005 7:39 pm, izmenjeno 1 put ukupno.
Radoye

Post od Radoye »

Zika Delika je bio kralj! 8)
Korisnikov avatar
Voja
Dežurni spiker
Postovi: 9552
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 5:54 pm
Lokacija: Kome trebam, već zna...

Post od Voja »

Slika
Slika
baranja

Post od baranja »

Ima li kakvih informacija o našem Žiki.Bilo bi lep na neki način stupiti u kontakt.Mislim da je on od svih stranaca ostavio naj veći trag u Vojvodini.
Bio nam je svima u srcima.Nikada ga nećemo zaboraviti,kakav je to as bio. :o
chinaman
Postovi: 247
Pridružio se: Pon Dec 08, 2008 6:04 am

Post od chinaman »

To bi bilo lepo, mada cisto sumnjam da ove hohstaplere iz uprave bilo sta zanima osim sopstvenog dzepa. Imao sam priliku da ga gledam uzivo u vosinom dresu vise puta i zaista je bio atrakcija za publiku na tadasnjem "Gradskom stadionu". Trebalo bi stupiti u kontakt sa njegovim maticnim klubom i zatraziti informaciju.
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8760
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Post od Radoye »

ja sam pokusavao da pronadjem na internetu bilo kakve informacije o njemu ali nema nista. Izgleda da tih godina reprezentacija Gabona nije ni postojala, nisu igrali nikakve zvanicne utakmice. A o klubovima iz tog vremena ima jos manje podataka...
chinaman
Postovi: 247
Pridružio se: Pon Dec 08, 2008 6:04 am

Post od chinaman »

Ovo je sve sto sam uspeo da nadjem na internetu o Fudbalskoj Federaciji Gabona:

Fédération Gabonaise de Football (FEGAFOOT)

The Fédération Gabonaise de Football (FEGAFOOT) is the governing body of Football_(soccer) in Gabon. It was founded in 1962, affiliated to FIFA in 1963 and to Confederation of African Football in 1967. It organizes the national football league and the Gabon national football team.

Address Boîte postale 181, LIBREVILLE Gabon (GAB)
President ENGANDZAS Placide
Created 1962
Tel + 241 774 862
Fax + 241/564 199
Email ababeleon2000@yahoo.fr
Vice President NDJOUBI OSSAMY Alain
General Secretary BOUASSA MOUSSADJI Barthélémy
Treasurer NZE NGUEMA Jean
Affiliated to FIFA 1963
Affiliated to CAF 1967
Shorts Blue/yellow/blue
Jerseys Green/yellow/blue
Socks White/tricolour trims

Ako bi neko mogao da nam da puno ime i godinu rodjenja Anselma Delike kao i mesta odakle je, odnosno kluba u kojem je igrao u Gabonu mogli bi da kontaktriamo njeihovu fudbalsku federaciju i pokusamo da saznamo kako stoje stvari sa nasim "Zikom". Siguran sam da u upravi postoje svi ti podaci o njemu pa ako neko moze ikako da dodje do njih neka ih objavi.
Korisnikov avatar
Voja
Dežurni spiker
Postovi: 9552
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 5:54 pm
Lokacija: Kome trebam, već zna...

Post od Voja »

Mogli bi se obratiti i emisiji "Sve za ljubav",pa da odu po Ziku i dovedu ga u NS,gde bi ga docekali navijaci i odveli na rucak :wink:
Slika
Korisnikov avatar
Dejan
Postovi: 3946
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 2:25 pm

Post od Dejan »

Danas sam pricao sa covekom koji je igrao zajedno sa Zikom u timu Vose! Kaze da mu klub nije omogucio da zavrsi skolu za elektricara, da je imao obecan smestaj, ali je spavao iznad klupskih svlacionica...
Nije isforsiran dovoljno iako je tada na treninzima bio mozda i najbolji!

Smesna scena je bila kada je Zika prvi put video sneg, imali su trening i saigraci su skontali da se pomalo plasi, ove za njega cudne pojave. Dok su igrali namerno su ga par puta "pocistili" a on je besno bacio rukavice i otrcao u svlacionicu :lol: Kasnije se privikao i bio je medju omiljenim kod saigraca...
Korisnikov avatar
Rabba
Moderator
Postovi: 3910
Pridružio se: Uto Avg 16, 2005 2:59 pm
Lokacija: Novi Sad

Post od Rabba »

Pa po svemu sudeci neko ga pronadje. Nazalost jedini izvor mi je nesrecna vikipedija, ali barem oko ovoga mislim da nema zajebancije. Trenutno je trener USM Libervila. Link.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
FkpCascais
Postovi: 170
Pridružio se: Pon Jun 11, 2012 8:41 am

Re:

Post od FkpCascais »

Rabba napisao:Pa po svemu sudeci neko ga pronadje. Nazalost jedini izvor mi je nesrecna vikipedija, ali barem oko ovoga mislim da nema zajebancije. Trenutno je trener USM Libervila. Link.
Ja sam mu napravio clanak na vikipediji i gledao sam da nadjem sve sto mogu o njemu i tamo stavio. Ko god zna nesto vise bio bi veoma zahvalan da doda informacije.

http://en.wikipedia.org/wiki/Anselme_Delicat" onclick="window.open(this.href);return false;

Inace, bavio sam se strancima u nasem fudbalu, pa koga interesuje moze da me kontaktira.

Inace, sto se Delike tice, reprezentacija Gabona tada jeste vec igrala, ali da bi stvari bile komplikovanije, bilo je i drugih igraca sa prezimenom "Delicat" tako da je za sada veoma tesko doci do tacnih podataka za reprezentativne nastupe. Ja sam ubacio u clanak da je igrao za Gabon oslanjajuci se na clanak koji je ovde postavljen gde govori da je tada kada je clanak objavljen on vec imao 15 nastupa. Ali bilo bi dobro sve ovo potvrditi, pa vremenom ce mo valjda uspeti.
Odgovori