Slavko Ličinar

Vaša sećanja na utakmice, bivše igrače, legende...
Odgovori
Korisnikov avatar
Владика
Administrator
Postovi: 4320
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:58 pm

Slavko Ličinar

Post od Владика »

Рођен сам у Будисави 9.августа 1952.године.У родном месту сам почео да играм фудбал још као ученик основне школе а затим сам наступао за «Динамо» који се борио са сеоским тимовима у најнижем степену такмичења.Брзо су ме запазили стручњаци из «Војводине» па сам професионалну каријеру започео у црвено-белом дресу.

Дебитовао сам у првом тиму «Војводине» 1969.године и одмах постао миљеник публике јер сам на свакој утакмици постизао голове,што она на утакмицама највише воли.Одиграо сам укупно 524 утакмице и постигао преко 17о голова за једну деценију играња у тиму «Војводине».За то време мој тим је постигао низ запажених резултата:био је првак Летње лиге шампиона 1970.године,вицешампион 1975.го-дине,победник СЕ Купа 1977.године,...Жао ми је што нисмо искористили прилику да 1975.године. поновимо успех сјајне генерације која је била шампион.Недостајао нам је само корак до циља.

Према потреби сам мењао место у тиму али сам најрадије играо као лево крило.Имао сам снажан ударац па сам доста голова постигао из слободних удараца са веће дистанце. Моје добре игре су запазили и селектори државне репрезентације па сам играо и у дресу јуниорске репрезентације Југославије.

На крају моје фудбалске каријере играо сам једно време у Америци, заједно са клупским другом Васом Рутоњским,затим Миланом Мандарићем и чувеним Џорџом Бестом,капитеном екипе.

Slika

Slika

Slika
ssnigd
Postovi: 3320
Pridružio se: Sre Maj 02, 2007 5:46 pm
Lokacija: NS

Post od ssnigd »

Kroz maglu se secam gostovanja Slavka Licinara kod Vislavskog na kanalu 9.
Pricao je o tome kako je zvezda pustila hajduk na poluvremenu i kako mu je to licno Dule Savic priznao i izvinjavao mu se kao, te na kraju mi ne osvojismo tada drugu titulu.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
Korisnikov avatar
Владика
Administrator
Postovi: 4320
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:58 pm

Re: Slavko Ličinar

Post od Владика »

Slika
DUB
Postovi: 775
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 7:49 pm
Lokacija: Kafana

Re: Slavko Ličinar

Post od DUB »

[video]http://www.youtube.com/watch?v=ADey_9zm5rg[/video]

Ovo je ta emisija u kojoj je Licke govorio o svojoj licnoj tragediji koja ga je zadesila, o tadasnjem timu Vojvodine i o nacinu rada u samom klubu, o svojoj "nesreci" da je igrao u dzajicevo vreme i kako je mogao igrati u reprezentaciji jedino kad se rehabilitovani lopov povredi, o tome kako su i pizon i dule savic javno priznali da su onomad pustili Hajduk da bude prvak. Takodje, tu su i svedocanstva bivsih igraca i clanova uprave o tim vremenima, izmedju ostalog i dzentlmensko izlaganje Toze Veselinovica na temu kako je Hajduk tada uzeo titulu. Meni je posebno bio upecatljiv momenat kada Licke "cuvenom" hugu rusevljaninu dodeljuje epitet najveceg neprijatelja Vojvodine.
Seti se kako se provuk'o Sisley, seti se kako se provuk'o Werder!
Korisnikov avatar
Владика
Administrator
Postovi: 4320
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:58 pm

Re: Slavko Ličinar

Post od Владика »

Један мали поклон за све Војводинаше-
Slika
Odgovori