Ratko Svilar

Vaša sećanja na utakmice, bivše igrače, legende...
Odgovori
Korisnikov avatar
Владика
Administrator
Postovi: 4320
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:58 pm

Ratko Svilar

Post od Владика »

Ратко Свилар је као 23-годишњак дошао у Војводину из матичне Црвенке, у чијем дресу се афирмисао као веома талентован чувар мреже. Међутим, чини му се да је Војводина за њега требало да буде само пролазна станица:
- Вујадин Бошков је пресудно утицао да дођем у Војводину. Али, он је са мном имао другачије планове, хтео је да ме мења за Пролетеровог голмана Шаровића. Од тога није било ништа јер сам почео добро у дресу Војводине и за кратко време уверио Бошкова да не треба да ме трампи.
Свилар је седам година био члан Војводине и за то време одиграо више од 300 утакмица. Навијачи су га волели као атрактивног голмана, изузетно брзог, са одличним рефлексима, нарочито успешног у ситуацијама када је муњевитим »улажењем у шут« требало спасавати мрежу. У репрезентацији Југославије наступио је 9 пута, али је зато на више од 30 утакмица био на клупи за резерве.
У дресу Војводине Ратко Свилар је највеће успехе постигао 1977. године освајањем СЕ купа и две године раније када су црвено-бели били вицешампиони Југославије.
- Био је то период када је Војводину тренирао Тоза Веселиновић. Имали смо одличан тим и изванредну атмосферу. Мислим да смо као генерација по свему заслужили да оставимо резултатски дубљи траг.
После Војводине, Ратко Свилар је каријеру наставио у Сједињеним Америчким Државама у тиму Рочестер Ленсера. После осам месеци враћа се у Европу и постаје члан белгијског Антверпена. Дрес Антверпена носио је од 1980. године до сезоне 1995/1996. године.
По окончању играчке каријере (поред повременог тренерског ангажмана) покренуо је сопствени бизнис и бави се углавном трговином сировим дрветом и производима од дрвета.
Korisnikov avatar
Владика
Administrator
Postovi: 4320
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:58 pm

Post od Владика »

Slika
Slika
Slika
Korisnikov avatar
Владика
Administrator
Postovi: 4320
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:58 pm

Post od Владика »

Slika
Slika
Korisnikov avatar
Владика
Administrator
Postovi: 4320
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:58 pm

Post od Владика »

Slika
Korisnikov avatar
Charlie
Postovi: 44
Pridružio se: Pon Dec 14, 2009 11:38 am
Lokacija: Liman 1

Re: Ratko Svilar

Post od Charlie »

Intervju u Tempu Februar 1977

Slika

Slika
Korisnikov avatar
Владика
Administrator
Postovi: 4320
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:58 pm

Re: Ratko Svilar

Post od Владика »

Slika
Brick Liman
Postovi: 827
Pridružio se: Sre Maj 02, 2007 3:54 pm
Lokacija: Tower Blocks Liman

Re: Ratko Svilar

Post od Brick Liman »

Slika

Slika

STARI ŠMEKER IZ CRVENKE :smoker:
Deca su posla u noc da se igraju ...
... MODERNA OMLADINA!

https://www.youtube.com/watch?v=Md0lG-4nTFc" onclick="window.open(this.href);return false;
Korisnikov avatar
Владика
Administrator
Postovi: 4320
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:58 pm

Re: Ratko Svilar

Post od Владика »

Slika
Korisnikov avatar
Владика
Administrator
Postovi: 4320
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:58 pm

Re: Ratko Svilar

Post od Владика »

Ово ми је недавно стигло на мејл. Поред фантастичне фризуре помоћног судије, морам мало да се зачудим када видим да је Ратко фурао на дресу рекламу за Бенетон. У питању је текма која је одиграна седамдесет и неке на Карађорђу...

Slika
Odgovori