Zvonko Ivezić

Vaša sećanja na utakmice, bivše igrače, legende...
Odgovori
Korisnikov avatar
Владика
Administrator
Postovi: 4320
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:58 pm

Zvonko Ivezić

Post od Владика »

Рођен је 17.фебруара 1949.године у Вајској код Бача.Још као дечак почео је да игра фудбал у пионирском тиму «Војводине», прошао кроз све селекције клуба и дебитовао за први тим са играчима који су освојили прву шампионску титулу у историји «Војводине» , 1965/1966. године.
У дресу «Војводине» одиграо је 458 званичних утакмица на којима је постигао 170 голова па га зато сматрају једним од најбољих стрелаца «Војводине» и играчем који је међу онима са највише одиграних утакмица у црвено-белом дресу..
Одиграо је 220 прволигашких утакмица и постигао 59 голова , до 1976.године, када сам играчку каријеру наставио у Француској.Шест година,од 1976. до 1982.године бранио сам боје «Сошоа» а затим сам две године играо у Паризу.
Увек је играо у навали, најчешће на крилу. Добрим играма у «Војводини» наметнуо се и селекторима државног тима па је одиграо пет утакмица за нашу младу репрезентацију и четири за «А» тим. Дебитовао је на утакмици против Холандије(3:0) у Београду, 31 .маја 1975.године, а последњи пут у плавом дресу био је у пријатељском сусрету у Риму,са Италијом,29.септембра 1976.године.
Једно време био је секретар «Војводине»( од 1983 до 1984. године и од 1986. до 1988. године) а затим сам се посветио тренерском позиву и до сада тренирао низ војвођанских клубова.
Korisnikov avatar
Владика
Administrator
Postovi: 4320
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:58 pm

Post od Владика »

Slika
Korisnikov avatar
Владика
Administrator
Postovi: 4320
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:58 pm

Post od Владика »

Звонко Ивезић је са Никезићем прошао све селекције у Војводини, од пионира до првог тима. У црвено-белом дресу провео је 9 година као професионалац и одиграо више од 400 утакмица, што га сврстава међу најистакнутије фудбалере Војводине у протеклих 80 година.
- У Војводини сам професионалну каријеру почео на чудан начин. Потписао сам први уговор у лето 1967. године пред тадашњим директором Вујадином Бошковом, а већ идућег дана он је отишао за тренера швајцарског Јанг Бојса. Наравно, сећам се прве утакмице. Тим су водили »технико« Радомир Крстић и тренер Здравко Рајков када сам у јулу 1967. године дебитовао за први тим у мечу са Ујпешт Дожом.
Ивезић је, као и Никезић, добио шансу да игра са првом шампионском генерацијом, али и он као најлепшу сезону у дресу Војводине истиче 1974/75.
Занимљиво је како Ивезић објашњава чињеницу што је Војводина под руководством Тозе Веселиновића од борбе за опстанак стигла у врх југословенског фудбала:
- Све »коцкице« су се идеално сложиле у тој сезони. С једне стране, велике заслуге за то припадају Този као тренеру, а с друге, ми смо сасвим играчки сазрели, практично без слабе тачке у тиму. Уз све то, красило нас је велико другарство, што је један од битних предуслова за успехе у колективном спорту.
На питање зашто тај несумњиви играчки потенцијал није искоришћен на најбољи начин, Ивезић, који је 1975. био капитен, категорички одговара:
- Управа није била на нивоу тима. Да смо то имали, уверен сам да би бар једанпут тријумфовали у првенству.
По завршетку играчке каријере у Војводини, Ивезић је отишао у Француску. Првотимац Сошоа је био пет и по година, а у Расингу је провео 14 месеци.
- Најбољу сезону одиграо је у Сошоу 80/81. године. Као везни играч 9 кола пре краја првенства са 15 голова био сам најбољи стрелац Француске и други у Европи. Међутим, повредио сам се и до краја више нисам одиграо ниједну утакмицу.
Какав је углед Ивезић уживао у Француској сведочи и то да му је 1978. године нуђено држављансtво како би за репрезентацију те земље наступио на Светском првенству у Аргентини. Ивезић -није долазило у обзир да носим дрес било које друге земље.
Играчку каријеру завршио је напрасно, у пуној снази.
Прихватио је позив Војводине и 1983. године се вратио у матични клуб да би обављао функцију генералног секретара.
vojvodina jedna jedina
Postovi: 1260
Pridružio se: Pet Jan 01, 2010 11:56 pm

Re: Zvonko Ivezić

Post od vojvodina jedna jedina »

Korisnikov avatar
Владика
Administrator
Postovi: 4320
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:58 pm

Re: Zvonko Ivezić

Post od Владика »

Slika
Korisnikov avatar
naseljekolumbija
Postovi: 1101
Pridružio se: Čet Avg 02, 2012 12:03 pm
Lokacija: NS,NN

Re: Zvonko Ivezić

Post od naseljekolumbija »

Збогом легендо Воше! Саучешће породици.
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8760
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Re: Zvonko Ivezić

Post od Radoye »

http://www.fkvojvodina.rs/2016/09/u-sre ... a-ivezica/" onclick="window.open(this.href);return false;
Komemoracija povodom jučerašnje smrti bivšeg fudbalera i generalnog sekretara Vojvodine Zvonka Ivezića biće održana u sredu u 11 časova, u media centru FC “Vujadin Boškov” u Veterniku.

Fudbalski klub Vojvodina obaveštava sportsku javnost da će se sahrana našeg bivšeg fudbalera Zvonka Ivezića održati u sredu u 13 časova na Novom groblju pored osnovne škole “Miroslav Antić” u starom Futogu.

Komemoracija povodom njegove smrti biće održana istog dana, sa početkom u 11 časova, u media centru FC “Vujadin Boškov” u Veterniku.

Zvonko Ivezić preminuo je sinoć u 67. godini života. Za Vojvodinu je od 1967. do 1976. godine odigrao 220 utakmica i postigao 60 golova, a po završetku igračke karijere obavljao je i funkciju generalnog sekretara kluba.
Saucesce porodici, nek mu je vecna slava!
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
ssnigd
Postovi: 3320
Pridružio se: Sre Maj 02, 2007 5:46 pm
Lokacija: NS

Re: Zvonko Ivezić

Post od ssnigd »

Saucesce porodici!
Pocivajte u miru.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
Korisnikov avatar
Ultra slanina
Postovi: 394
Pridružio se: Uto Mar 01, 2011 1:34 am

Re: Zvonko Ivezić

Post od Ultra slanina »

Počivajte u miru.
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10574
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: Zvonko Ivezić

Post od Turija »

Najiskrenije saucesce.
Zvonko je bio igrac i covek po kojem se Vojvodina prepoznaje.
Vecna mu slava i hvala za sve ucinjeno za Vosu.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
limanfkv
Postovi: 2825
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: Zvonko Ivezić

Post od limanfkv »

Laka ti zemlja legendo!
Odgovori