Gde su, šta rade...?

Vaša sećanja na utakmice, bivše igrače, legende...
mile bronx
Posts: 259
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:56 pm
Location: liman

Post by mile bronx »

Slucajno sam video juce u Zurnalu da je nas bivsi centarfor Kuntic odnedavno trener madjarskog prvoligasa Djera, ako sam dobro zapamtio...
limanfkv
Posts: 2829
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Post by limanfkv »

Procitao sam pre nedelju-dve da je, bivsi napadac Vojvodine, Branko Jelic (stigao iz zvede za vreme Branka Smljanica,cini mi se) najbolji strelac kineskog prvenstva,ali sam zaboravio kako se zove klub.Mislim da je dao 27-28 golova :shock: I za nas je bio dao par vaznih bodova za opstanak.Jel zna neko mozda kako se zove taj klub?

Sto se tice Urosa Predica mozda zaigra danas za tim Donkastera,igraju kup sa Aston Vilom,mada su prema ovoj stranici sanse male jer je igrao tek 4 puta do sada(1 u kupu,0golova,0kartona).On je cini mi se jedan od veoma retkih igraca koji su otisi za vreme strajka,koji je dobio aplauz na nekoj utakmici(neznam za koga je igrao,mi smo tad bili na jugu,a on je izlazio povredjen).

Inace Perth Glory je sampion svoje zemlje ako se nevaram.
1892
Posts: 1040
Joined: Fri Jan 28, 2005 3:34 pm
Location: Novi Sad

Post by 1892 »

limanfkv wrote:
On je cini mi se jedan od veoma retkih igraca koji su otisi za vreme strajka,koji je dobio aplauz na nekoj utakmici(neznam za koga je igrao,mi smo tad bili na jugu,a on je izlazio povredjen).
mislim da je to bilo protiv mladosti iz lucana...
a aplauz je ponovo dobio i prosle sezone u kuli dok se zagrevao na poluvremenu
Come on you Reds!
limanfkv
Posts: 2829
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Post by limanfkv »

1892 wrote:mislim da je to bilo protiv mladosti iz lucana...
a aplauz je ponovo dobio i prosle sezone u kuli dok se zagrevao na poluvremenu
E da...Inace nije irgao protiv Aston Vile (ni na klupi) koju je njegov tim razbio sa 3-0 :!:
mile bronx
Posts: 259
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:56 pm
Location: liman

Post by mile bronx »

Mala vest iz Zurnala.
Nas bivsi golman Vlada Avramov, koji sa velikim uspehom brani u Italiji, dobio je poziv da postane reprezentativac Makedonije. On veli da hoce da brani za nasu zemlju, ali je selektoru Petkovicu izgleda logicnije da pozove golmana koji nema klub, ni odigranu utakmicu 6 meseci, umesto jednog od najboljih golmana serie B. Avramov sada brani za Peskaru, gde je stigao iz Vicence.
Uzgred, i Vlada Smit je standardan u Bolonji.
limanfkv
Posts: 2829
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Post by limanfkv »

ŽARKO BELADA PREZADOVOLJAN IGRAMA U POLJSKOJ

Kada mu je istekao ugovor u Vojvodini, a Novosađani mu nisu ponudili novi, Žarko Belada formu je održavao trenirajući s fudbalerima Kabela. Uporedo je čekao inostranu ponudu, imajući u rezervi i dve ponude domaćih klubova.

- Još jednom želim da se zahvalim Zornu Grujiću, tadašnjem treneru crveno-crnih sa Štranda. NJegovi treninzi i igre koje je u to vreme demonstrirao Kabel, najbolja su potvrda da već sada komotno može da predvodi bilo koji tim saveznog ranga - istakao je Belada.

Kršni Cetinjanin, koji je svojevremno u Vojvodinu stigao iz Mogrena sa statusom mladog reprezentativca, danas uspešno igra u Poljskoj.
- Godinu danas proveo sam u Visli Plock, klubu iz mesta koje je pedesetak kilometara udaljeno od Varšave. Odlično sam se snašao. Kada smo zimus Peković, Čolaković (Zeta), Vujović (Napredak) i ja stigli u Plock, nisam znao šta me očekuje. Ubrzo sam uvideo da sam u dobro organizovanom klubu, čiji je sponzor naftaška firma “Orlen”. U jakom takmičenju bili smo na polusezoni osmi, a završili smo na četvrtom mestu i plasmanom u Kup UEFA. To je do sada najveći klupski uspeh - naglasio je Belada.

„Dnevnikov” turnir
Boravak u Novom Sadu Belada koristi i da pogleda mečeve na “Dnevnikovom turniru”.
- Opuštam se gledajući mečeve malog fudbala. Ovo je odličan turnir, koji okuplja mnogo poznatih igrača s velikih terena, a moje simpatije ove zime su na strani NJujork kafea - istakao je naš sagovornik.


U Evropi ih je zaustavio švajcarski Grashopers.
- I danas ne mogu da prežalim eliminaciju. U gostima smo izgubili 1:0, a pogodili smo prečku i promašili jedanaesterac. U revanšu smo do 81. minuta vodili 3:1. Taj rezultat vodio nas je dalje, ali onda nam je isključen igrač i primili smo gol. Zbog više postignutih golova u gostima Grashopers je prošao u sledeće kolo - rekao je Belada.

Ova sezona počela je odlično, ali su od šestog kola Visli Plock kola krenula nizbrdo.
- Nismo se još oporavili od neočekivanog poraza od Amike. Na polusezoni smo deseti, s pet bodova zaostatka za četvrtim. Mislim da još imamo šansi da ponovimo prošlogodišnji uspeh. Bez obzira na nešto slabije rezultate ove jeseni, svojim igrama sam potpuno zadovoljan. Za godinu dana postigao sam i tri gola, a u vreme dok sam igrao u Vojvodini za četiri sezone samo sam jednom zatresao mrežu - naglasio je Belada.

Neminovno, sećanja naviru na vreme provedeno u Novom Sadu.
- U određenim periodima bilo mi je super, dok je bilo i meseci kada sam teško preživljavao nepravde. Posebno pamtim vreme provedeno kod Slobodana Pavkovića kada smo Vještica, Batak i ja činili neprelazni bedem. Slično je bilo i kod Miroslava Vukašinovića - priseća se Belada, koji s Vislom Plock 9. januara počinje pripreme za prolećni deo prvenstva Poljske.

Drago mi je sto je otisao i snasao se,on je bas likcina 8)
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9638
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Dejan GOVEDARICA vec tri nedelje trenira sa ekipom CSK iz Celareva!!! :shock:
Image
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

Voja wrote:Dejan GOVEDARICA vec tri nedelje trenira sa ekipom CSK iz Celareva!!! :shock:
:shock: :shock: :shock:
max
Posts: 608
Joined: Tue Mar 22, 2005 12:03 am

Post by max »

mile bronx wrote:Mala vest iz Zurnala.
Nas bivsi golman Vlada Avramov, koji sa velikim uspehom brani u Italiji, dobio je poziv da postane reprezentativac Makedonije. On veli da hoce da brani za nasu zemlju, ali je selektoru Petkovicu izgleda logicnije da pozove golmana koji nema klub, ni odigranu utakmicu 6 meseci, umesto jednog od najboljih golmana serie B. Avramov sada brani za Peskaru, gde je stigao iz Vicence.
Uzgred, i Vlada Smit je standardan u Bolonji.
posto si pomenuo vladu smita interesuje me ako neko zna zasto je taj decko nije igrao u vojvodini?on je novosadsko dete i igrao je i u mladjim kategorijama nase reprezentacije a ipak je zaobisao vojvodinu.standardan u bologni nije ali po prikazanim igrama u poslednje vreme izgleda da ce postati clan prve ekipe,inace u poslednjoj utakmici je postigao gol.u bolognu je otisao iz zeleznika kao ako ne najbolji onda jedan od najboljih igraca,posle se povredio i to je dosta uticalo na njegovu karijeru ali polako se vraca i sve veca minutaza u bologni je dokaz tome.
avramov je zasluzio poziv u reprezentaciju kao i nas todic ali svi znamo da ako hoces u repku moras biti usko povezan sa beogradom ili nekoga da kaze nesto lepo za tebe da bi dobio poziv.kad se vec spominje reprezentacija iskoristio bih priliku da kazem da ima i drugih igraca koji su branili boje fk vojvodine a zasluzili su bar jedan poziv za reprezentaciju bar u nekim pripremnim utakmicama.jedan od njih je i radoslav batak.njega sam se setio zato sto je dobar prijatelj sa avramovim sa kojim je koliko se secam trebao da igra u vicenci ali ipak to bi dinamo.rasprica se ja bezveze,mozda zato sto je bilo zatisije zbog ovih praznika pa sad da nadoknadim:)))
User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

Post by Djumi »

limanfkv wrote:ŽARKO BELADA PREZADOVOLJAN IGRAMA U POLJSKOJ


- Još jednom želim da se zahvalim Zornu Grujiću, tadašnjem treneru crveno-crnih sa Štranda. NJegovi treninzi i igre koje je u to vreme demonstrirao Kabel, najbolja su potvrda da već sada komotno može da predvodi bilo koji tim saveznog ranga - istakao je Belada.
Jedan od nasih igraca letos dosao na pripreme povredjen(povredio se na moru).Odredim ja Grujica da mu napravi pripremni period i da odvojeno radi sa njim(Vukelja).Nakon mog odlaska Vukelja se zahvali Sauli posle postignuta 2 gola protiv Rada iako su radili zajedno svega 2 dana.Tako moj Gruja iako je naj zasluzniji za Vukeljinih 7 golova ostade bez javne pohvale :!: Ali na srecu postoje momci koji znaju da cene vrednosti.
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
mile bronx
Posts: 259
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:56 pm
Location: liman

Post by mile bronx »

Da odgovorim drugu Maxu, valjda nece Voja brisati poruku zbog skretanja sa teme :lol:
Nije Smit zaobisao Vojvodinu, nego je Vojvodina zaobisla njega. Zasto? Zato sto su morali da igraju razni Macanovici i slicni, mada ruku na srce, jedno vreme smo imali strasne igrace po levom boku (Poledica i Neziri). Dosta je bio na pozajmicama u okolnim klubovima (Vrbas), ali ni tamo prikazane dobre igre nisu bile dovoljne za povratak u maticni klub. To leto kad je otisao u Zeleznik, je odradio pripreme sa Vosom, ali je epilog poznat.
Sto je najzalije, mislim da je transfer Smita u Bolonju iznosio 5 miliona zapadnonemackih bivsih novcanica. I te pare umesto da zavrse u nasem klubu, zavrsile su u dzepovima izvesnog beogradskog kladionicara...
Stara Garda
Posts: 772
Joined: Sat Jan 22, 2005 4:41 pm

Post by Stara Garda »

mile bronx wrote:Uros Predic, nezamenljivi clan ekipe koja je igrala finale ITC-a, trenutno nastupa za engleskog ligasa Doncaster Rovers, koji trenutno zauzima 15-o mesto engleske druge lige (Coca-Cola Football League One). Nosi dres sa brojem 33.
Kratko je trajala epizoda Predica u Donkasteru,vratio se u Buducnost iz B.dvora
Stara Garda
Posts: 772
Joined: Sat Jan 22, 2005 4:41 pm

Post by Stara Garda »

Jos jedan clan cuvene generacije koja je bila finalista ITC-a,Mirko Aleksic Pikac,se vratio u Srbiju i potpisao za Smederevo.
mile bronx
Posts: 259
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:56 pm
Location: liman

Post by mile bronx »

A Sasa Drakulic je krenuo stopama Dejana Govedarice i Branka Lazarevica i potpisao za klub iz svog rodnog mesta CSK Pivara Celarevo....
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9638
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

mile bronx wrote:A Sasa Drakulic je krenuo stopama Dejana Govedarice i Branka Lazarevica i potpisao za klub iz svog rodnog mesta CSK Pivara Celarevo....
Moram samo da te ispravim i kazem ti da Dejan Govedarica nije potpisao za CSK iako je tamo trenirao,ako bude sta novo,javim... :wink:
Image
Post Reply