Gde su, šta rade...?

Vaša sećanja na utakmice, bivše igrače, legende...
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9638
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Voja wrote:Goran Curko - jos jedan iz plejade igraca koji su slavu stekli po odlasku iz naseg kluba,nazalost :cry:
Cure je branio u Novom Sadu,Vojvodini,Beceju... a vani se proslavio u Nemackoj i u klubovima poput Nirnberga,TB Berlina,Arminije iz Bilefelda i kluba u kojem je odigrao svoje zadnje meceve SSV Reutlingena.Prema zadnjim informacijama,Cure je postavljen za trenera golmana ekipe CSK iz Celareva!!!
SRECNO!!!
Danas sam zbog ovog coveka isao na prijateljsku utakmicu Backa-CSK!!!
Desilo se nesto zanimljivo: Cure se vratio medju stative!!! Porazgovarao sam pre meca s njim i covek mi rece da ima tremu :lol: jer dve godine nije bio na golu!!! Branio je drugo poluvreme,i nije imao posla.CSK je dobio 3:0!!!A ja sam bio srecan,jer sam mislio da moj drugar posle Reutlingena vise nece obuci nijedan dres.
Image
User avatar
Go west
Posts: 203
Joined: Fri Jan 28, 2005 5:50 pm
Location: Novi Sad Stari Grad

Post by Go west »

PRVOTIMAC APATINSKE MLADOSTI

APATIN: Nakon sedmodnevnog boravka na Kopaoniku, fudbaleri apatinske Mladosti vratili su se u svoj grad. Među prvotimcima je vidan optimizam. Smatraju da su dovoljno kvalitetni i da mogu da se upuste uborbu za naslov prvaka.




-Dobro smo radili, a atmosfera je bila na zavidnom niovu. Pojačana konkurencija u timu donela je pozitivnu energiju kod svih nas, pa sa sigurnošću tvrdim da smo sada dovoljno jaki i kvalitetni da se upustimo u borbu za najviši plasman - smatra pouzdani defanzivac Igor Kozoš. - Novajlije su se dobro ukomponovale, pa za svaku poziciju u timu konkurišu bar po dvojica igrača. Preostalo vreme iskoristićemo da ulijemo samo pouzdanje stručnom šatbu, jer se od nas očekuje da budemo prvi, ako ne to, onda da kroz baraž uđemo u elitno društvo.

Kozoš je već nekoliko sezona jedan od najpouzdanijih prvotimaca Mladosti i trener Dragi Bogić u njega ima neizmerno poverenje. Borbenošću i zalaganjem daje primer mlađima, jer u svakom susrsetu teži da pruži maksimum.

- Liga je jaka, ali verujem da niko nema toliki broj kvalitetnih igrača kao mi. Znamo šat nas čeka na gostovanjima i upoznati smo s taktikama ekipa kada dođu na naš stadion. Malo je onih koji žele da se nadigravaju. Sve polažu u osvajanje boda, pa smo silom prilika mnogo toga morali da menjamo u našoj igri. Sada smo zreliji za sezonu i bez obzira na to što i drugi imaju sličnih ambicija, ubeđen sam da ćemo biti prvi - kategoričan je Kozoš.

Prve četiri prijateljske utakmice Apatinci su odigrali na gostujućim terenima. Savladali su somborski Radnički 1:0, Župu iz Aleksandrovca 4:1 i Kopaonik iz Brusa 3:1, a s beogradskim Radom su remizirali 1:1. Skoro svi igrači su dobili priliku.
-Svi smo imali i imaćemo priliku da se nametnemo. Znamo da kod Bogića nema minulog rada i da svi startujemo od nule. Neće biti lako izboriti mesto u prvoj postavi, a to daje draž treninzima i tera nas da radimo intenzivnije. Mada smo igrali prijateljske utakmice, odgovornost je bila velika. Nema opuštanja, jer ekipa koja pretenduje na prvo mesto mora uvek biti na visini zadatka - tvrdi Kozoš
max
Posts: 608
Joined: Tue Mar 22, 2005 12:03 am

Post by max »

Red Firm wrote:Radoslav Batak igrac je moskovskog Dinama,a doskorasnji je igrac FK Vojvodina.U ekipi Dinama nastupa zajedno sa svojim bivsim saigracem iz Vose,Jovom Tanasijevicem.U poslednjem kolu ruske lige,prosle godine izgubili su priliku da se okusaju na "evro" sceni,a ove jedva izborili opstanak.Iako je odbrambeni igrac,svaki prekid koristi kako bi oprobao svoj odlican skok i ne tako los udarac levom nogom,pa se ne retko nalazio na listi strelaca.Prosle godine u poslednja 3 kola u ruskom sampionatu je bio nosilac kapitenske trake,ali je se naredne godine odrekao,jer je smatrao da treba da je ponese neki ruski igrac.

Image Image
radoslav batak se preselio turski ankaraspor tako da je dinamo moskva sada vec proslost.
http://www.ankaraspor.net/news.aspx?nid=348
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9638
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

max wrote:Radoslav Batak se preselio turski ankaraspor tako da je dinamo moskva sada vec proslost.
http://www.ankaraspor.net/news.aspx?nid=348
Koliko sam razumeo,nosice dres broj 3,a na ledjima ce pisati RADOSLAV!!! :wink:

Image

Image

Image
Last edited by Voja on Thu Aug 04, 2005 11:28 pm, edited 1 time in total.
Image
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9638
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Bojan Neziri je u ozbilnim pregovorima sa nemackim Wolfsburgom,inace i Feyenoord je bio u igri!!!!
Image
User avatar
nboya
Administrator
Posts: 1208
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:45 pm
Location: Sabac

Post by nboya »

Image
B92-"Bivši mladi reprezentativac SCG i dosadašnji fudbaler ukrajinskog Metalurga, Bojan Neziri novi je član nemačkog Volfzburga, saznaje agencija Beta.

Neziri je sa članom Bundeslige potpisao jednogodišnji ugovor, sa opcijom produzenja na još tri sezone."
UPRAVA NAPOLJE!!!
mile bronx
Posts: 259
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:56 pm
Location: liman

Post by mile bronx »

Image
Dejan Kuvelja, bivsi levi bek Vojvodine nedavno je zavrsio profesionalnu karijeru. Posle igara u Vosi nastupao je kod onog kriminalca u Veterniku i u grckoj drugoj ligi. U oba kluba su ga gazde ispalile za novce.
Kuvelja je bio ljubimac navijaca i imao je nadimak Dzulijan Diks, po tadasnjem levom beku i kapitenu West Ham Uniteda na koga je licio i stasom i igrom....
Sada se zaposlio u jednom novosadskom javnom preduzecu za koje ce nastupati i u gradskoj ligi malog fudbala. Inace doticno preduzece (JKP Put) je zabelezilo najbolji start od osnivanja lige, tj. zabelezili su dve pobede. Doduse sluzbenim rezultatom posto se protivnici nisu pojavili...
mile bronx
Posts: 259
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:56 pm
Location: liman

Post by mile bronx »

Belic je na Kipru (mislim da je cak Prijatelj spomenuo da igra za neku sicu), a za Drincica sam nedavno cuo da igra negde (znaci nije se penzionisao), ali gde je stvarno ne znam.
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

Evo slike jednog darovitog napadaca. On je pripadao generaciji koja je ocuvala Vojvodinu u ligi kada je izbio strajk. Zalosno je sto niko od tih napadaca poput Sorgica,Rakica i Bukvica nije dobio pravu sansu.
Bukvic trenutno igra za Artmediu Petrazalku!
Image
User avatar
Go west
Posts: 203
Joined: Fri Jan 28, 2005 5:50 pm
Location: Novi Sad Stari Grad

Post by Go west »

Mene zanima sta se dešavalo sa Dakićem od kad je napustio Vojvodinu.Ostao mi je u lepom sećanju i voleo da znam šta se dešava sa tim čovekom.Ako neko zna,bilo bi lepo da napiše neku reč o Dakari.
User avatar
Novon
Posts: 52
Joined: Mon Jul 11, 2005 7:00 am
Location: Istocna tribina

Post by Novon »

Zdravko Drinčić je prošle sezone igrao u Grčkoj drugoj ligi, a gde je sada ne znam
mile bronx
Posts: 259
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:56 pm
Location: liman

Post by mile bronx »

Uros Predic, nezamenljivi clan ekipe koja je igrala finale ITC-a, trenutno nastupa za engleskog ligasa Doncaster Rovers, koji trenutno zauzima 15-o mesto engleske druge lige (Coca-Cola Football League One). Nosi dres sa brojem 33.
http://www.doncasterroversfc.premiumtv. ... 29,00.html
gabric_a

Post by gabric_a »

Nek zatvara forum ko god hoce,ali dok postoji jos uvek cu da pisem...
I da pocnem sa bivsim igracima Vose...prvo cu krenuti od nasih susednih drzava...
Hrvatska:
Rijeka: Dragan Zilic Image
-do 1995 igrao za Kikindu,u Vosi bio do 1999,posle vose igrao za CSKA iz Sofije i Smederevo,od ove godine prvi golman Rijeke i mogu reci da super brani posto sam gledao vise utakmica Rijeke na HRT.
Makedonija:
Kumanovo: Miroslav Grujic
-u Vosi je do 2001,igrao i za Kabel,a od 2002 igra za Kumanovo.
Madjarska:
Zalaegerseg: Marko Djorovic
-pre Vose igrao za Rudar iz Kosovske Mitrovice,od 1998 do 2000 igra za Vosu,igrao za Tekstilac,pa 2002. ponovo u Vosi,posle Vose igrao za Hajduk iz Kule,a od ove godine igra za Zalaegerseg.
Debrecin: Ronald Habi Image
-pre Vose igrao za Kikindu,a vec duze vreme je standardan u prvoj postavi Debrecina.
Kaposvar: Lorant Olah Image
-u Vosi 1999.,sem Vose igrao za AFK,Solnok,a od 2002. je u Kaposvaru

Evo jos jedan igrac koji ne igra u nekoj susednoj drzavi vec tamo daleko u Australiji...
Milan Jovanic-od 2004. drugi golman ekipe Perth Glory koja se takmici u A-ligi,sem Vose bio u Veterniku i Obilicu.
gabric_a

Post by gabric_a »

Turska:
Genclerbirligi: Igor Bogdanovic
-nekadasnji napadac Vojvodine posle dve uspesne sezone u Debrecinu presao je u Genclerbirligi iz Ankare.
Ankaraspor: Radoslav Batak Image
-iz Dinama iz Moskve prelazi u Ankaraspor.Nosi br.3,na dresu mu pise Radoslav.Ove sezone odigrao je 11 utakmica.
Evo kako Turci pisu gde je rodjen: Novisad/Sırbistan Karadağ (ziveo Sirbistan).A igrao je za:Vaivodine (Sırbistan Karadağ 5 yıl), Dinamo Moskova (Rusya 2.5 yıl) forma giydi.
Palic Crew
Posts: 83
Joined: Mon Nov 28, 2005 12:25 am
Location: Sever nizije
Contact:

Post by Palic Crew »

Belgija:
FK Brisel: Istvan Dudas
-u Vosi do 1994,posle Vose nastupa za Sarvar,Bane,Hajduk Rodic,Ljeidu,Sarloa,a od 2004. je u FK Briselu.

Holandija:
Vitese: Igor Gluscevic
-pre Vose igrao za Mogren,u Vosi od 1993. do 1995.,posle Vose igrao za Ekstremaduru,Sevilju,Aris,Utreht i Spartu iz Praga.Ima jedan nastup za reprezentaciju.

Portugalija:
Nacional: Darko Anic
-iz Borca 1995. prelazi u Vosu,a 1996. prelazi u zvezdu,jos je igrao za Klub Briz,Sirtspor,Gent,Ahlen,Sandong i Remont.Ima jedan nastup za reprezentaciju.

Grcka:
Kalamaria: Vladimir Matijasevic
-iz Mladosti u Vosu prelazi 1997.,a 1999. odlazi u AEK.Igrao je jos za zvezdu,Zeleznik i Sandong.

Kipar:
Digenis: Zoran Novakovic
-do 1997. je u Vosi,a posle Vose igrao za Becej,Drinu,Loznicu,Beograd,Steuu,Skjold,Kozaru,Napredak i Modricu.
Ahna: Kocic Aleksandar
-do 1988. igrao za Vlasinu,pa onda za Dubocicu,a od 1990. u Vosi.1996. prelazi u Levante,a igrao je jos za Perudju,Empoli i zvezdu.Ima 22 nastupa za reprezentaciju
U istoj ekipi igra i Leo Lerinc.
-u Vosi je bio do 1998. kad prelazi u zvezdu.Igrao je jos za St. Galen i Mursiju.
Pegeja: Milan Belic
-u Vosi do 2001.,kad prelazi u OFK Beograd.Igrao je i za Nirnberg.U Vosu se vraca 2003.,a od ove godine igra na Kipru.
Post Reply