Gde su, šta rade...?

Vaša sećanja na utakmice, bivše igrače, legende...
gabric_a

Post by gabric_a »

Malo sam ispitivao po prvoligaskim klubovima da vidim ko je od njihovih igraca tokom karijere obukao crveno-beli dres.U prvoj zagradi je period tokom kojeg su bili u Vosi,a u drugoj ostali klubovi za koje su nastupali tokom karijere.
Borac:
-Petar Puaca,(1997-2001),(OFK,Obilic,zvezda,Helsinborg,Zeta,AEK Larnaca)
Buducnost:
-Bojan Magazin,(1998-1999),(Sutjeska,Mogren,Modrica)
Cukaricki:
-Srdjan Novkovic,(2003-2004),(zvezda,Sangiovannese)
Hajduk Lemic:
-Milorad Mrdak,(1997-2000),(Sartid,Rubin)
Image
-Nebojsa Topalov,(2002-2003),(Rad)
-Vladimir Nikolic,(2000-2001),(Zeleznik,Borac,Mladenovac,Selevac,Dinamo(P))
Hajduk Rodic:
-Viktor Orsag,(1995-1996),(Novi Sad,Kabel,OFK,Spartak(S),Crvenka,Topola,Backa 1901)
-Marko Djorovic,(1998-2001),(Rudar(KM),Tekstilac)
OFK Beograd:
-Boris Vaskovic,(1996-2000),(Zeljeznicar,Macva,Sartid)
Obilic:
-Nenad Vanic,(1997-1998),(Pristina,Buducnost,Mladost(L),zvezda,Albasete,Lokeren,Gent,Tianjin,Borac)
-Mirko Aleksic,(1993-1995;1996-2000),(Borac)
partizan:
-Djordje Zafirovic,(2002-2003),(Teleoptik,Zvezdara,Proleter,Buducnost(BD))
zvezda:
-Nebojsa Joksimovic,(2003-2004),(partizan,Cukaricki,Kolubara,Radnicki(NB),Radnicki(O))
-Radovan Krivokapic,(1996-1997;1998-2002),(Njegos,Kabel!,Becej)
Image
-Vladimir Tintor,(2001-2002),(Indjija,Zeleznik,Buducnost(BD))
Image
Smederevo:
-Dragan Zilic,(1996-2000),(Kikinda,CSKA(Sofija))
Zeleznik:
-Vladimir Matijasevic,(1997-1999),(Mladost(L),AEK,zvezda,Sandong)
Image
Zeta:
-Nikola Trajkovic,(2001-2004),(Cukaricki,Kolubara)
Image
Neki od navedenih igraca su trenutno na pozajmicama u nizerazrednim klubovima.Jeste da neki nisu bas nesto mnogo igrali za Vosu,ali su zato ipak bili deo nje.[/img]
Last edited by gabric_a on Fri Mar 18, 2005 11:14 am, edited 6 times in total.
gabric_a

Post by gabric_a »

Bojan Neziri - Trenutno nastupa za Metalurg iz Donjecka,koji se nalazi na 3. mestu njihovog prvenstva.Sem u Vosi i Metalurgu nastupao je jos u Radnickom,Macvi i nesto malo u Sahtjoru.Igrao je za nasu mladu reprezentaciju koja je stigla do finala Evropskog prvenstva u Nemackoj.
Image
gabric_a

Post by gabric_a »

Marko Perovic - karijeru poceo u Leskovackoj Dubocici.U Vosi je igrao od 1990. do 1994.Nastupao je jos za zvezdu,Napoli,Vitese,Sporting,Austriju i Rad.Trenutno igra u Italiji,u Grosetu.Igrao je 3 puta za reprezentaciju Jugoslavije.
Image
gabric_a

Post by gabric_a »

Evo neki igraci iz 2. lige koji su nekad igrali za Vosu.U prvoj zagradi je period tokom kojeg su bili u Vosi,a u drugoj ostali klubovi za koje su nastupali tokom karijere.
2.liga-Srbija
Bezanija:
-Goran Milosevic,(1996-1997),(Teleoptik,Zemun,Iraklis,Espanjol,Ljeida,Zeleznik)
Buducnost(BD):
-Uros Predic,(1993-1994;1998-1999),(Hajduk Rodic,Rad,Visla Plok,Mladost(L),Peking)
Javor:
-Radojica Vasic,(1997-1998),(Mladost(L),Uralan,Slavija Mozir)
Kosanica:
-Aleksandar Danic,(1998-2000),(Zitoradja,Dubocica,Timok)
Mladost(A):
-Bosko Kovrlija,(1990-1991;2000-2002),(Troyes,Sileks,Mladi Radnik)
-Zoltan Sabo,(1991-1996),(partizan,Suvon,AEK Larnaca)
Napredak:
-Sasa Antic,(2001-2002),(Trayal,Morava)
Novi Sad:
-Dejan Bogunovic,(1998-2001),(Kabel)
-Aleksandar Facko,(2002-2003),(Veternik)
Rad:
-Igor Stojakovic,(1997-1998),(Goc,zvezda,Cukaricki)
Vlasina:
-Ivan Ilic,(1995-1997),(Radnicki(N),Antverp,Sartid,Mladost(L))
2.liga-Crna Gora
Bokelj:
-Dejan Vukadinovic,(2003-2004),(Buducnost,Mogren,Kom)
Mornar:
-Nikola Simovic,(2002-2003)
gabric_a

Post by gabric_a »

Zarko Belada - trenutno igra u Poljskoj u ekipi Visle iz Ploka.Sem za Vosu igrao je za Lovcen i Mogren.
Image
Saigrac mu je i Mitar Pekovic doskorasnji igrac Zete.U Vosi je igrao malo,a pre je nastupao za Topolu i Kabel.
Image
gabric_a

Post by gabric_a »

Darko Anic - u Vosi igra u periodu 1995-1996.Sem za Vosu igrao je za Borac,zvezdu,Klub Briz,Gent i Ahlen.Trenutno igra u Kini,u klubu Sandong Luneng.Nastupao je jednom za nasu reprezentaciju.
Image
gabric_a

Post by gabric_a »

Mico Vranjes - u Vosi igra u periodu 1992-2000.Sem za Vosu igrao je za Mladost,CSKA(Sofija),Uralan,Pec,a trenutno je u Poljskoj,u ekipi Groclina.
Image

http://www.micovranjes.com
gabric_a

Post by gabric_a »

Sreten Vasic - za Vosu je igrao u periodu 1997-2003.U Vosu dolazi iz Proletera,a igrao je i za Mladost Lux.Trenutno igra u Republici Srpskoj,za ekipu Modrica Maxima.
Image
gabric_a

Post by gabric_a »

Zdravko Drincic - za Vojvodinu igra u periodu 1995-1998 i 2002-2004.Pre Vose igrao za Sutjesku i Rad,a iz Vose prelazi u Nemacku,u Bohum.Trenutno igra u Grckoj u ekipi Panachaiki 2005 GE.
Image
gabric_a

Post by gabric_a »

Istvan Dudas - u Vosi je u periodu 1991-1993.Posle Vose igra za Bane iz Raske,Hajduk Rodic,Ljeidu,Sarloa,a trenutno igra u belgiji,2. je golman u ekipi FK Brisel.
Image
gabric_a

Post by gabric_a »

Gotov i ovosezonski Kup UEFA,a prvak je CSKA Moskva,pobedom nad Sportingom 3:1.Za pobednicku ekipu od 67. minuta nastupao je i nekadasnji igrac i kapiten FK Vojvodine i mladi reprezentativac nase zemlje Milos Krasic.Dobro je igrao i imao je jednu odlicnu sansu ali je lopta prosla pored desne stative.Cestitke Krasicu i ekipi!
User avatar
Go west
Posts: 203
Joined: Fri Jan 28, 2005 5:50 pm
Location: Novi Sad Stari Grad

Post by Go west »

BOŠKO KOVRLIJA JEDAN OD VELIKANA DRUGOLIGAŠKIH TERENA
Umetnik u kopačkama

APATIN: Malo je igrača koji uspevaju da provedu više od deceniju i po na fudbalskoj sceni i da uvek budu među najboljima. Jedan od retkih, i veoma uspešnih je Boško Kovrlija. Mnogi ga s pravom nazivaju „umetnik u kopačkama“. On već sedam sezona nosi dres apatinske Mladosti, gde se odlično uklopio i potpuno zadovoljava ukuse ljubitelja fudbala i stručnog štaba.
Image
Oni koji imaju zadovoljstvo da uživaju u igrama Boška Kovrlije tvrde da je on jedan od poslednjih fudbalera koji u igru unesu lepotu. Vrlina mu je skromnost, koja ga je sprečila u stvaranju još uspešnije karijere, jer gde god da j bio sticao je poverenje publike i stručnjaka. S njim ekipa ima stabilnost. Znanjem i rutinom doprinosi da se mnogo mlađi igrači od njega osećaju bezbednije. Dobronamernim savetima uliva samopouzdanje golobradim mladićima, koji ne kriju da su mnogo naučili od igrača koji je na sebi svojstven način obeležio vojvođanski fudbal. Za njega je zeleni teren mesto gde se sportisti nadmeću i gde do izražaja mora doći znanje.
- Fudbal se mora pre svega voleti, a kasnije kada se ta ljubav ukomponuje s ostalim elementima može se razmišljati o većim dometima. Pogrešno je da se odmah planiraju veliki transferi, jer to koči mlade igrače u razvoju. Uspešna karijera mora se graditi i mora imati putanju, drugačije razmišljanje, može doprineti da se neiskusni igrači brzo nađu u problemima i da zapadaju u psihičku krizu iz koje se teško izlazi, prenosi iskustvo Kovrlija.
Kovlrija je zagazio u četvrtu deceniju života. Za one manje uspešne igrače vreme je da razmišljaju o fudbalskoj mirovini, ali njegova fizička konstrukcija i način na koji odraduđe susrete ne dozvoljavaju mu da pomišlja na odlazak s fudbalske scene.
- Ukoliko me povrede mimoiđu odigraću još neku sezonu. Nisam razmišljao o povlačenju, jer se osećam dobro i uspevam da ispoštujem zahteve trenera. Kada dođe vreme da ne budem u stanju da pružim ono što se od mene očekuje okačiću kopačke o klin. U Apatinu mi je lepo. Stekao sam veliki krug prijatelja, a korektan odnos u klubu mi ne dozvoljava da razmišljam u bilo kojem drugom smeru. Rado ističem da su trener Dragi Bogić i Rade Svilar imali uvek lepu reč za mene i nisu mi stvarali nikakve probleme prilikom odlaska u Vojvodinu. Mladost je pravi profesionalni klub u kojem svi znaju šta treba da rade.
Mnogi su smatrali Aaptince za najozbiljnijeg konkurenta u borbi za povratak u elitno društvo. Utisak je da su podbacili i da peta pozicija na tabeli nije realnost.
- Činjenica je da smo mogli više. Prelazak u jedinstvenu Drugu ligu nam je doneo mnoge novine. Ovde se igra čvršće i sve je podređeno osvajanju bodova. Mi smo, uostalom kao i Novi Sad, godinama gajili igru u kojoj je prioritet bilo nadigravanje, pa se nismo na vreme adaptirali na nove uslove igranja. Koliko sam upoznat, cilj kluba bilo je osvajanje četvrtog mesta na tabeli i veoma smo blizu te pozicije. Nismo imali imperativ ulaska u Prvu ligu, već da igramo što bolje i da tokom sezone mladi igrači dobiju šansu. Možda će stav kluba od jeseni biti drugačiji. Ukoliko se izrazi želja da budemo u vrhu, verujem da ćemo moći da ispoštujemo zahteve. Imamo kvlaitetnu ekipu iza koje će biti jedna sezona bogatog iskustva i nadam se da smo mnogo toga naučili. Imali smo priliku da budemo u krugu ekipa koje se bore za prva tri mesta, ali smo olako gubili bodove na svom terenu.
Na Kovrlijinu adresu svakodnevno stižu razna priznanja. Nedavno je uvrššen među deset najbolje ocenjenih igrača svih vremena Druge lige. Sama pomisao da je među velikanima nekadašnje Jugosalvije daje mu za pravo da kaže nekoliko reči o svojoj karijeri.
- Kao i svaki igrač imao sam uspona i padova, ali sam se trudio da ostanem korektan do kraja. Iskreno, prijatno me je iznenadilo saznanje da sam se našao na toj listi. Dolaze godine kada takva priznanja laskaju. Nikada se nisam trudio da budem najbolje ocenjen igrač, već da u svakom susretu pružim maksimalan učinak. Drugi su davali ocene o mom zalaganju i znanju. Zadovoljan sam dosadašnjom karijerom - rekao je Kovrlija, igrač o kojem se priča sve najlepše.
-izvor Dnevnik 19.05.2005.-
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Zanimiljivo

Post by Владика »

Image
Mostar

Post by Mostar »

E ovako prvo pozdrav svima....

Danas sam čuo da je za Zrinjski iz Mostara(prvak BiH) potpisao Siniša Mulina....
Zanima me jeli znate vi za tog igrača(nešto više o njemu),pošto mi je izbacilo na google-u vašu stranicu i vidim da je nekada igrao za Vojvodinu...hvala i pozdrav još jednom !
BondNS
Posts: 189
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:32 pm
Location: 10 minuta od stadiona

Post by BondNS »

Mostar wrote:E ovako prvo pozdrav svima....

Danas sam čuo da je za Zrinjski iz Mostara(prvak BiH) potpisao Siniša Mulina....
Zanima me jeli znate vi za tog igrača(nešto više o njemu),pošto mi je izbacilo na google-u vašu stranicu i vidim da je nekada igrao za Vojvodinu...hvala i pozdrav još jednom !
Ako se ja dobro sećam, to beše "momčić" od 2 (rečima: dva) metra i oko 130 (rečima: stotrideset) kila, koji je igrao u veznom redu.
JEDNA STVAR MI NIJE JAZNA,ZASTO NASI KLUBOVI POSLUJU SA CIGANIMA KAD NIKAD NISTA NE ISPLACUJU,SVOJEVREMENO SU POSLALI UZICKU SLOBODU U DRUGU LIGU ZBOG TOGA,A I JAVOR NIJE NISTA BOLJE PROSAO...

Prosto k'o pasulj,u upravama im sede razni Scepanovici itd...
Post Reply