SK Slavia Praha

Vaša sećanja na utakmice, bivše igrače, legende...
Odgovori
Korisnikov avatar
Владика
Administrator
Postovi: 4320
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:58 pm

Re: SK Slavia Praha

Post od Владика »

Коначно да је неко урадио први корак ка поновном успостављању братских веза између Прага и Новог Сада. Надам се да ће Фирма и Клуб урадити своје по том питању.
Korisnikov avatar
kafe bagdad
Postovi: 689
Pridružio se: Pet Sep 25, 2009 7:32 pm
Lokacija: The All England Lawn Tennis and Croquet Club

Re: SK Slavia Praha

Post od kafe bagdad »

Браво за будабабу!

Само да нескромно напоменем да сам и сам био у Прагу али ме је померање утакмице са суботе на недељу спречило да и сам будем део извештаја :mrgreen:
Marty
Postovi: 4
Pridružio se: Ned Maj 12, 2013 1:35 pm

Re: SK Slavia Praha

Post od Marty »

We won a game yesterday in Pilsen 1:0. However Pilsen is still leader of Gambrinus league.
Vojvodina and Slavia :!:

[video]http://www.youtube.com/watch?v=xY-Iwn6gtZs[/video]
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8761
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Re: SK Slavia Praha

Post od Radoye »

:cheers:
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Korisnikov avatar
core_duo
Postovi: 31
Pridružio se: Uto Maj 31, 2011 1:44 am

Re: SK Slavia Praha

Post od core_duo »

Welcome to the forum Marty! Congratulations for the win over Viktoria :-). You can use google translate to follow the topics easily. One of the hot topics is the recently lost cup final in Belgrade, where a record number of Vojvodina fans were present (around 11 000).

http://www.youtube.com/watch?v=U5iMNy24tkQ" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/watch?v=Jk71IixM7hE" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... UBIzhskYjo" onclick="window.open(this.href);return false;

:cheers:
Korisnikov avatar
Владика
Administrator
Postovi: 4320
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:58 pm

Re: SK Slavia Praha

Post od Владика »

Welcome Marty, consider this place as your second home!
Korisnikov avatar
Владика
Administrator
Postovi: 4320
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:58 pm

Re: SK Slavia Praha

Post od Владика »

Коло пре краја првенства, Славија је код куће декласирала екипу Храдец Карлове са резултатом 3:0.
Јубиларне медаље-
http://www.slavia-medaile.cz/?utm_sourc ... ia_colored

Веровали или не, Славија је од петка започела продају сезонских карата за наредну сезону.
http://www.slavia.cz/clanek.asp?id=Pori ... anem-11633
Korisnikov avatar
Владика
Administrator
Postovi: 4320
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:58 pm

Re: SK Slavia Praha

Post od Владика »

Ево како Славијаши иду на гостовања
http://www.slavista.net/readarticle.php?article_id=293
Градови су удаљени нешто више од 100 км, цена је чак и за наше услове прихватљива.
Marty
Postovi: 4
Pridružio se: Ned Maj 12, 2013 1:35 pm

Re: SK Slavia Praha

Post od Marty »

Hi everyone! :)
In the first match of the new season we only tied 1-1 against Banik Ostrava. In the end, we had a lot of chances, unfortunately we didn't score. We said goodbye to our long-time player David Hubacek. He played for Slavia 8 years and played in 371 matches. On our league ratios there was very good atmosphere because both camps are the best in the Czech Republic. There are some photos and videos from the match.
Good luck in the new season! :cheers:

Kod: Obeleži sve

http://www.supporters.cz/clanek/navstivili-jsme-slavia-praha-x-banik-ostrava/5094.html
Korisnikov avatar
Daljac
Postovi: 632
Pridružio se: Pon Maj 09, 2011 8:12 pm
Lokacija: Војводина

Re: SK Slavia Praha

Post od Daljac »

Nakon kakvog-takvog smanjivanja broja ličnih obaveza koje trebam da dovedem u stanje rešenih pre septembarskog dvonedeljnog povratka u Poljsku, konačno sam našao vremena da, sa ozbiljnim zakašnjenjem, podelim sa svima Vama jedno moje prolećno praško vojvodinaško-slavijaško iskustvo:

Čika Žika Kežulas on Tour - Praško slaninarenje uz Staropramen
(Slavija Prag - Hradec Kralove 3:0, nedelja, 26. maj 2013.)

Nakon celosezonskog pregovaranja i dogovaranja, mnoštva planova koji su se izjalovili zbog (ne)vremenskih prilika koje su vladale u Poljskoj i Češkoj, moj radni kolega Radek, najveći navijač Slavije koji živi van grada Praga, i ja rešili smo da poslednju utakmicu odigranu na Eden Areni u sezoni 2012/2013 ispratimo uživo.

Pošto živimo i radimo u Katovicama, gradu poprilično udaljenom od Praga, Radek je dan ranije otišao da u Olomoucu, gradu u kome je studirao i gde mu je tadašnja devojka imala stan, obiđe drugare i pabove, a ja sam mu se sutradan ujutro, nakon dvoipočasovne vožnje po praznom autoputu, pridružio, te smo vozom krenuli put češke prestonice. Uzevši u obzir da sam ja Prag turistički obišao već nekoliko puta i u samom gradu, kada se sve zbroji, proveo skoro već ceo mesec dana, ovaj ceo dan rešili smo da posvetimo samo Slaviji, i moram da priznam da mi je u mom nemalom stadionskom iskustvo ovo jedan od dana kojih ću se zauvek i sa radošću sećati.

Praška kiša koja nas je dočekala, odvela nas je prvo u poznati restoran Slavija u centru grada, pored reke, u kome smo uz kafu, kolače i dnevnu sportsku štampu polako pripremali plan za dalje. Dok se moj domaćin čuo sa svim svojim praškim prijateljima putem mobilnog telefona, odluka da toga dana ne pijemo alkohol (zbog činjenice da smo obojica još isto veče isplanirali povratak u Poljsku, i da samo sutradan ujutro morali da se pojavimo bar iole trezni pred studentima), polako je prerasla u odluku da početak tekme, zbog dosadne kiše, dočekamo uz pokoje pivo u jednoj zaista starovremenskoj pivnici nedaleko stadiona.

Kako je moj češki prijatelj, pored mene, postao veliki fan našeg Državnog posla, a pogotovo čika Žike Radosavljevića (d se piše, al' se ne izgovara), za ovu utakmicu rešili smo da jednu od studenata na poklon dobijenu češku zastavu ukrasimo onako kako bi to Čvarkovljeva ekipa napravila pred odlazak na sličnu manifestaciju, te smo već u pivnici izvadili naš polupijani uradak, da bi se sa njime slikali:

Slika

U lokalu u kome je masnom farbom i plafon ofarban, te u kome se stolovi i mesto za njima nasleđuju, te i porodične svađe izbijaju oko toga, a koji je sav okićen memorabilijama omiljenog kluba,

Slika

kada su ugledali srpsku ćirilicu, od šanka za koji smo se pozicionirali, za sto su nas pozvali stariji navijači Slavije iz okoline Praga, koji su svojevremeno letovali u bivšoj nam državi, a među kojima je bio i jedan koji je uz dosta brektav vojvođansko-šumadijski dijalekat, sa mnogo emocija pričao o svom periodu provedenom u Pančevu, gde je bio na stručnom usavršavanju u rafineriji. Na tečnom srpskom jeziku, uz bre i psovke na za to predviđenim mestima, sa mnom se sit ispričao o sadašnjim prlikama u Srbiji, rešivši da nas počasti sa po nekoliko piva, jer smo Srbi - i moj drug Čeh, i ja. Ostali za stolom saslušali su naš razgovor uz odobravanje, kucanje poluopranim kriglama staropramena i osmehe ud uva do uva. Za naš klub, svi oni su čuli, sećali su se poslednjih susreta u Kupu UEFA, i bili neskriveno ponosni što naše zajedničke boje povezuje i jedno pravo srpsko-češko prijateljstvo.

Nakon polupijanog bratimljenja i pevanja uglasa sa celom kafanom, jedva smo se od novih prijatelja odvojili na vreme da kupimo ulaznice za meč, i posetimo Slavijin fan šop na prelepom Edenu, koji svojim genijalnim arhitektonskim rešenjima predstavlja uzor za sve moderne stadione na svetu.

Slika

Slika

Slika

Slika

Nakon odabira suvenira za prijatelje i kupovine prelepog retro dresa za mene, ponovo smo na ulazu na stadion sreli našu ekipu iz pivnice,

Slika

sa kojom smo popili oproštajno pivo, i rešili da se stacioniramo pod krov tokom prvog poluvremena, da u miru popijemo još par piva, pojedemo kobasice i malo predahnemo uz fudbal od tempa koji nam je nametnulo stadionsko okruženje. Češko pivo, kao voda pitko, ali sa za stadion prilagođenim procentom alkohola (3.5), učinilo nam je meč urnebesno zanimljivim, a navijanje domaćih navijača, rašireno akustičnim prelomom zvuka koji proizvodi drvena oplata krovne konstrukcije stadiona, toliko primamljivim, da smo u drugom poluvremenu rešili da se pridružimo navijanju na ultra tribini (na ovom stadionu, praktično je omogućeno nesmetano šetanje sa tribine na tribinu kroz hodnike koji okružuju ceo stadion - samo treba znati kada krenuti u avanturu presedanja na skuplja, ili u našem, alkoholisanom slučaju, na jeftinija mesta) koje je ponovo predvodio u ranijim praškim izveštajima pominjani L, sa nadimkom Strašak.

Slika

Slika

Slika

Slika

O samom meču, dovoljno je reći to da je Slavija ovaj meč odigrala za dušu, bez šanse za plasman viši od sedmoga mesta na tabeli, protiv tima kojem je ovo bila poslednja slamka spasa od ispadanja iz najjače lige. Slično našim fudbalerima, nadahnuti onda kada se to od njih najmanje očekuje, Sešivani su svoje protivnike dotukli već u prvom delu meča, povevši do poluvremena već sa 2-0, dok su u drugom delu meča gosti izbegli katastrofu, primivši samo još jedan gol, a fudbaleri iz prestinice svojim navijačima priredili jedno zaista lepo popodne po kiši koja je neprestano padala, ali nikome nije smetala da uživa u fudbalskoj predstavi koja nije manjkala ni jednim elementom koji odlazak na stadion čini pravim uživanjem.

Nakon meča, u velikoj trci, stigli smo da povežemo autobuske i tramvajske linije tako da utrčimo u voz u polasku za Olomouc, u kojem smo, uz kafu i sendvič, polako sabirali utiske, treznili se i pravili planove za nove fudbalske pohode. Vozeći praznim autoputem ka Poljskoj, pevao sam pesme Tribune sever, i zaista se osećao povlaštenim što sam, kao vojvodinaš, jedan dan bio gost mojih čeških prijatelja. Odlazak u Prag, Slaviji u pohode, za svakoga od nas, pored posete banjalučkom velikanu iz Platonove, trebao bi da bude obavezno hodočašće. Ja lično znam da ću uvek, kad god mi se pruži prilika, ponovo pohrliti da bodrim praški crveno-beli tim, jer sam se zaista, ne samo tog dana, stvarno osetio, i još uvek osećam, delom jedne velike i lepe fudbalske, navijačke i, nadasve, prijateljske priče.
Korisnikov avatar
budababa
Postovi: 4004
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 9:51 pm
Lokacija: Liman 3

Re: SK Slavia Praha

Post od budababa »

Odlična priča Daljac, hvala na izveštaju!
Odlazak u Prag, Slaviji u pohode, za svakoga od nas, pored posete banjalučkom velikanu iz Platonove, trebao bi da bude obavezno hodočašće. Ja lično znam da ću uvek, kad god mi se pruži prilika, ponovo pohrliti da bodrim praški crveno-beli tim, jer sam se zaista, ne samo tog dana, stvarno osetio, i još uvek osećam, delom jedne velike i lepe fudbalske, navijačke i, nadasve, prijateljske priče.
Tačno tako, potpisujem.
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
Korisnikov avatar
Владика
Administrator
Postovi: 4320
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:58 pm

Re: SK Slavia Praha

Post od Владика »

Што волем када ми овако почне дан! :D :D :D Хвала за прелепу причу...

Чика Жика кежуалс...... :cheers: :cheers: :cheers:
Korisnikov avatar
the Gari
Postovi: 1126
Pridružio se: Uto Feb 17, 2009 11:10 am
Lokacija: Jawa Tengah
Kontakt:

Re: SK Slavia Praha

Post od the Gari »

Чика Жика кежуалс :devil:
Pa ništa jače daaaavno nisam video!
:cheers:
Tovari buraniju!

https://telepapatija.wordpress.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Mare
Postovi: 1030
Pridružio se: Pet Maj 08, 2009 11:06 am
Lokacija: Novi Sad

Re: SK Slavia Praha

Post od Mare »

Bravo Daljac, prelepo. I naravno originalno ukrašavanje zastave. :cheers:
Korisnikov avatar
Владика
Administrator
Postovi: 4320
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:58 pm

Re: SK Slavia Praha

Post od Владика »

Погледајте шта је однос према легендама, погледајте шта је озбиљан маркетинг-
http://www.slavia-medaile.cz/?utm_sourc ... ia_colored
Odgovori