O fudbalskoj igri, taktici... Iz ugla navijača

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Odgovori
vladans
Postovi: 548
Pridružio se: Uto Sep 18, 2007 2:55 pm
Lokacija: novi sad

O fudbalskoj igri, taktici... Iz ugla navijača

Post od vladans »

sobzirom da u zadnje vreme kao sto je turija vec rekao vlada neka letargija(da li zbog lepseg vremena,manjka istog ili neceg treceg)na FKV forumu hteo bih ovom temom da malko zaintrigiram sve one(a ima nas hvala bogu u ovoj zemlju podosta)koji se razumeju ili misle da se razumeju u fudbal kao igru!pozivam sve koji imaju neka svoja zapazanja,razmisljanja o fudbalu,taktici,postavci igraca,formaciji....da ih iznesu ovde,bilo bi interesantno cuti razna misljenja narocito sto medju nama imamo bivseg trenera vojvodine koji iz prve ruke moze da nam da odgovore na sva nasa pitanja i nedoumice!svi se nadamo da neko iz kluba cita ovaj forum,nase predloge o igracima koji bi mogli biti potencijalna pojacanja ili predloge o igracima koje mi nezelimo u nasim redovim pa sto im onda nebi rekli i u kojoj formaciji zelimo da vojvodina igra!
mene je da otvorim ovu temu nevelo i to sto nikako nemogu da razumem na osnovu cega danansnji treneri pronalaze pozicije igracima na terenu
kako u mladjim kategorijama tako i u prvom timu i da li je pametno to sto je od kacara napravljen polivalentan igrac kao sto bi nasi vrsni treneri rekli!sve mi se vise cini da se ovoj problematici pristupa dosta neozbiljno i da je jedini kriterijum pri izboru pozicje na kojoj ce igrac igrati noga sa kojom se bolje sluzi!svugde u svetu je praksa da se taktika i formacija prilagodjava prema igracim sa kojim se raspolaze,dok mi se cini da je kod nas skroz obrnuta situacija i da se igraci prilagodjavaju taktici i treneru!po mom misljenju bi danas svako od nas na taj nacin mogao sastaviti pvih jedanaest,recimo fali ofanzivni vezni po levoj strani setimo se ko se bolje sluzi levom nogom i eto nam resenje u ovom slucaju aleksic,stojcev,djurovski,tadic,a da li su to njihove prirodne pozicije-koga to jos zanima!svi smo svedoci da tadic nema brzinu za to mesto i da bi mu vise odgovaralo da igra u sredini gde je igrao i u mladjim kategorijama ali nikako da dobije sansu da to odigra,cak ni na prijateljskim utakmicama,mozda je i to jedan od razloga sto mu nista nepolazi za nogom!isti slucaj je i sa malim aleksicem,sobzirom da tadicu neide samo je izvrsena rokada izmedju njih dvojice(aleksic na levu stranu-tadic na klupu)nikakva filozofija!
takodje ono sto mi upada u oci je i prevelik broj igraca koji mogu da igraju na skoro svim pozicijama u timu osim eventualno da budu golmani!dobro je uvek imati jednog eventualno dva takva igraca ali kod nas se tu preteruje kao i u mnogo cemu!kacar je za hertu potpisao kao zadnji vezni,kod nas je igrao sve osim golmana dok ga u reprezentaciju pozivaju kao stopera sto je apsurd!mi smo sigurno jedina zemlja na svetu koja trenutno najboljeg strelca domaceg sampionata poziva u nacionalni tim kao centalnog beka!?!? mesto da u mladjim kategorijama skolujemo igraca za odredjenu poziciju mi ga posle prepustamo nekom polupismenom treneru da pravi frankestajna od njega i eksperimentise sa njim kako mu se cefne!eto djuric je napr.jedini nas klasican stoper koji neverujem da moze da odigra nijednu drugu poziciju !
voleo bih da i nas bivsi trener kao i svi vi kazete nesto o ovim mojim zapazanjima,da li sam u zabludi ili ne?!
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8761
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Post od Radoye »

Sa jedne strane si u pravu - da bi se igrac razvio do maksimuma svog potencijala on mora imati izdefinisanu svoju ulogu u kojoj se pre svega dobro oseca i gde pruza dobre igre pa mu raste samopouzdanje. Onda se igra bez grca i straha da ce da se pogresi pa se mnogo lakse postizu veliki rezultati - samo treba paziti da se ne poleti previse jer "ko igra za raju a zanemaruje taktiku..." Ipak je rezultat i tim vazniji od interesa pojedinaca u njemu.

Ali sa druge strane, jebes igraca koji je toliko nefleksibilan da ne moze da promeni poziciju. Cak i oni koji su na tom polju pomalo limitirani (znaci nisu kao kacar da mogu da odigraju dobro gdegod ga stavis) moraju da imaju bar 2-3 pozicije, cisto u slucaju ako treba da se promeni formacija u toku utakmice ili se neko povredi pa treba krpiti rupe. Danasnji fudbal sve vise i zahteva takav profil igraca koji moze da odgovori na vise zadataka (pa makar i bliskih ali ipak razlicitih) - bekovi/krila, bekovi/centralni odbrambeni, centralni odbrambeni/libero, centralni odbrambeni/zandji vezni, zadnji vezni/vezni/poluspic. poluspic/spic, krilo/spic, krilo/vezni...
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10574
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Post od Turija »

Vlado, zaista si otvorio puno zanimljivih tema za razmišljanje i priču, konkretizovanu na Voši, u domenu vezanom za profil njenih sadašnjih i budućih igrača, a ne na opšte teoretske priče o fudbalu, za koje mi, naravno, nismo kvalifikovani sagovornici.
Dobro je što je otvoren poseban topik, jer se ta tema delom provlači kroz mnoge naše postove, a u povodu drugih tematskih diskusija, pa se eksplicitno ne vide želje i mišljenje navijačkog korpusa o akterima i predstavi na terenu.
Sada možemo, na osnovu viđenog, napisanog i nekog ličnog sportsko iskustvenog i dugogodišnjeg staža na tribinama, skoncentrisati svoju viziju igre i igrača Vojvodine na jednom mestu. Barem ja tako vidim Tvoju nameru.
A, biće šta da se kaže, predloži, pohvali i zameri.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
vladans
Postovi: 548
Pridružio se: Uto Sep 18, 2007 2:55 pm
Lokacija: novi sad

Post od vladans »

Turija napisao:Vlado, zaista si otvorio puno zanimljivih tema za razmišljanje i priču, konkretizovanu na Voši, u domenu vezanom za profil njenih sadašnjih i budućih igrača, a ne na opšte teoretske priče o fudbalu, za koje mi, naravno, nismo kvalifikovani sagovornici.
Dobro je što je otvoren poseban topik, jer se ta tema delom provlači kroz mnoge naše postove, a u povodu drugih tematskih diskusija, pa se eksplicitno ne vide želje i mišljenje navijačkog korpusa o akterima i predstavi na terenu.
Sada možemo, na osnovu viđenog, napisanog i nekog ličnog sportsko iskustvenog i dugogodišnjeg staža na tribinama, skoncentrisati svoju viziju Vojvodine na jednom mestu. Barem ja tako vidim Tvoju nameru.
A, biće šta da se kaže, predloži, pohvali i zameri.
upravo to sam i hteo sa ovom temom!iako mi o svemu ovom pisemo i na drugim mestima,mislio sam da napravimo jedno posebno mesto gde cemo se baviti ovim stvarima nevezano za neku konkretnu utakmicu!a sto se tice nase (ne)strucnosti to je i najinteresantniji deo jer smo mi ipak ovde privilegovani prisustvom naseg bivseg trenera koji u svakom trenutku moze da nas na neki nacin edukuje o stvarima koje u svakom slucaju najbolje zna!
Korisnikov avatar
Djumi
Postovi: 1847
Pridružio se: Uto Feb 15, 2005 9:51 pm
Lokacija: Fudbalski teren

Re: O FUDBALSKOJ IGRI,TAKTICI...IZ UGLA NAVIJACA

Post od Djumi »

vladans napisao:eto djuric je napr.jedini nas klasican stoper koji neverujem da moze da odigra nijednu drugu poziciju !
voleo bih da i nas bivsi trener kao i svi vi kazete nesto o ovim mojim zapazanjima,da li sam u zabludi ili ne?!
Djuric Igor je jedan od igraca kome sam kao trener menjao mesto u timu(poziciju).Neznam da li sam o tome pisao ali on je ceo svoj omladinski staz igrao na poziciji napadaca.
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
Korisnikov avatar
Djumi
Postovi: 1847
Pridružio se: Uto Feb 15, 2005 9:51 pm
Lokacija: Fudbalski teren

Post od Djumi »

Napisao bih nesto u vezi igraca koji odbijaju odredjene pozicije u timu.Sam igrac je nedorastao današnjem izazovu novih tendencija u fudbalu kojima on sam ne može vladati. Kaže se da je u 20. veku nastalo više informacija nego u celoj istoriji pre njega i taj trend još više raste.Dobro obavljanje posla zavisi od rada mreže drugih ljudi koji su uključeni u ostvarenje nekog cilja. U ovom slucaju je definisanje jednog mladog igraca koji treba da postane prvotimac .Tu mrežu uspešne saradnje koče osobe koje previše štite sopstvenu procenu igraca i svoj sud o igracu prihvataju kao jedini ispravan.Veliku kocnicu uspešnom definisanju igraca čini negativna "projktovana identifikacija" u kojoj prenosimo na drugoga svoje najgore strahove i sumnje.
Simptom projekcije koja blokira rad pokazuje se u ulizivanju igračima s jedne strane i aroganciji ljudi koji to rade na javnim mestima.Tako da cesto mozete cuti od takvih ljudi kako Oni mogu da vode klubove iz kancelarija i slicne gluposti. Igrači su u poziciji da vide takve ljude kao osobe posebne moći ili sposobnosti, a sam "pametnjakovic" prihvata te projekcije i njegovo se samopoštovanje može naduvati do te mere da više ne poštuje čak ni osnovna pravila pristojnosti. Kad se to dogodi onda se poremete međuljudski odnosi u ekipi i bitno strada dobro timskog rada.
Da li je igrac sposoban da proceni koje je njegovo mesto u timu? Konkretno malog Smiljanica znam jos iz vremena dok sam bio u Vosi.Tacnije moj Gruja mi je sugerisao da ima jedan mali iz Krcedina kod Indjije koji je neobicno talentovan.Moja reakcija je bila normalna i ja sam se raspitao o malom ,znate ono odakle je,ko mu je otac,majka i slicne stvari.Dobivsi te informacije dobio sam i sugestiju da je Smiljanic takav igrac tj talenat koga mora trener da vodi kroz karijeru.Isti je slucaj bio i sa Pavlovicem sad vec bivsim igracem Vose.Ako je tacno da je on odbio da igra beka onda sam gotovo ubedjen da mu je neko napunio glavu kojekakvim glupostima.
Buducnost fudbala je u "univerzalnom igracu" tj. u igracu koji moze da igra na vise mesta u timu.
Jedna mala digresija.Ne postoji ni jedan pojedinac koji je bitniji od celog tima.Tim je skup igraca koji je ukomponovan u jednu homogenu celinu.
Analizirajte sezonu u kojoj je Vosa igrala finale kupa.Cime je to Smiljanic zasluzio da igra finale kupa ,sem mladoscu i talentom.Zamislite koliko legendi Vojvodine nije dozivelo da igra finale kupa?!
Predpostavimo da Smiljanic postane veliko fudbalsko ime i da za 15 godina postane recimo Sportski direktor Vojvodine.Znaci covek koji svojom vizijom vodi sve selekcije.Cak i da donese odredjena iskustva iz inostranstva, pa i da ih sprovede.To nije garancija da ce uspeti u tome ali jeste sigurno garancija da ce mnogi formirati misljenje po njegovom misljenju.Logicnije bi bilo da Smiljanic oberucke prihvati sugestiju Brzica a mi za 15 godina pitamo naseg Smiljanica>Koja ti je omiljena knjiga?
p.s.Smiljanic je metafora a citanje je potreba !
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
vladans
Postovi: 548
Pridružio se: Uto Sep 18, 2007 2:55 pm
Lokacija: novi sad

Re: O FUDBALSKOJ IGRI,TAKTICI...IZ UGLA NAVIJACA

Post od vladans »

Djumi napisao:
vladans napisao:eto djuric je napr.jedini nas klasican stoper koji neverujem da moze da odigra nijednu drugu poziciju !
voleo bih da i nas bivsi trener kao i svi vi kazete nesto o ovim mojim zapazanjima,da li sam u zabludi ili ne?!
Djuric Igor je jedan od igraca kome sam kao trener menjao mesto u timu(poziciju).Neznam da li sam o tome pisao ali on je ceo svoj omladinski staz igrao na poziciji napadaca.
moram da priznam da me je iskreno iznenadio ovaj podatak za djurica
pre svega jer po mom skromnom misljenju on za poziciju napadaca nema posebnih kvaliteta sem skoka,dok mu igra na zemlji nije jaca strana!ja se secam da je on u nekim utakmicama u kojima nam rezultat nije isao na ruku slat napred u posledjnim minutima ali da mu je to bila prirodna pozicija tokom staza u mladjim kategorijam nisam znao!moguce da je on tada pokazivao neki kvalitet u napadu ali mi se ipak cini da kada neko citav omladinski staz odigra kao napadac a u prvom timu se afirmise kao centralni bek do te mere da po mnogima kuca i na vrata reprezentacije da je to klasicna greska trenera!
ja se slazem sa vama da je buducnost fudbala u univerzalnom igracu(sto bi radoye rekao jebes igraca koji nemoze da odgovori na bar dve -tri pozije u timu)ali mi se cini da nasi treneri kako zbog nedostatka kvalitetnih igraca ili iz nekih drugih razloga previse eksperimentisu za igracima tj.previse im menjaju pozicije tokom njihove karijere!pogledajte nase bivse igrace kada odu u inostranstvo,ni priblizno toliko ne menjaju pozicije kao sto je bio slucaj kada su igrali u vojvodini!pretpostavljam da ce se i gojko na poziciji zadnjeg veznog ustaliti i na njoj provesti ostatak svoje karijere jedino sto ce u zavisnosti od potreba i njegove fizicke spreme manje ili vise ubacivati i pred protivnicko gol!
retki su primeri na zapadu(galas,zambrota,lahm i jos par njih)koji su vise puta rotirani od naseg stosica u zadnjoj liniji i tu je po meni glavni krivac klub koji nema poverenja u igrace koje dovede u ovom slucaju u radovica i jovanovica,i onda naravno sav teret pada na stosica koji na taj nacin nikad nece uspeti da pronadje inostrani angazman jer stranci kada dodju traze konkretno ono sto im treba u tom trenutku a ne nesto nedefinisano!
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10574
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Post od Turija »

Antić: Dobro počeli, izgubili snagu

AFPSelektor Srbije Radomir Antić bio je zadovoljan igrom, ali ne i rezultatom posle poraza od Francuske (1:2).

Antić je na konferenciji za novinare posle utakmice na Stadionu Francuska objadsnio da je zadovoljan nastupom u prvom delu utakmice, ali je dodao da su propuštene prilike u tom periodu omogućile Francuzima da preuzmu dominaciju.

"Čestitke Francuzima. Počeli smo odlično, ali su naši promašaji omogućili Francuzima da preuzmu inicijativu. U ključnom delu meča bili smo inferiorni na fizičkom planu. Izvući ćemo pouku i idemo dalje", rekao je Antić novinarima u Sen Deniju.

Antić se najpre osvrnuo na prvi deo utakmice.

"Igrali smo dobro, dobro smo kontrolisali loptu, imali smo dve situacije u kojima je sudija morao da sudi penal. Naši promašaji dozvolili su Francuzima da dođu do igre, jer su nam poljuljali samopouzdanje", rekao je Antić i osvrnuo se na nesrećni događaj sa samog početka utakmice.

"Žao nam je zbog brze povrede kapitena", rekao je Antić, koji je objasnio da su Stankoviću povređeni ligamenti.

Selektor Srbije objasnio je da je fizička inferiornost u dobrom delu drugog poluvremena najveći problem igre našeg tima.

"Pad na fizičkom planu od prvog gola Francuza do našeg gola bio je evidentan. U narednom periodu koncentrisaćemo se upravo na to. Bitno je da izvučemo pouku i nastavimo posao", završio je Antić.


Preneo sam ovu izjavu selektora ovde, iz prostog razloga, što se ovakva dijagnoza i za Vošu provlači godinama na našem forumu, bez rezultata i pouka.
Ono što je simptomatično za domaći fudbal, simptomatično je i za naše igrače koji su otišli u inostranstvo (loše navike iz detinjstva).Gotovo svi oni imaju problema u svojim novim klubovima, a mi to tretiramo ( razloge što ne igraju, ili se nalaze na ,,ledu") kao zato što nas taj Svet mrzi.Ne, istina je ovo što je rekao Antić.
Tamo neće da trpe, pogotovo, fizičku nespremnost i dekadentno shvatanje fudbalske igre od strane naših igrača i naše javnosti.Neće zapadni treneri da drže ni jedan minut igrača (a ne 90) u igri samo zbog eventualno 2 valjana poteza, a da mu ostali deo utakmice ,,prespava" na terenu.
Nama se, pak ta iluzija veličine naših igrača, direktno kao bumerang vraća (od naših internacionalnih i domaćih novinarskih zvezdica) kroz A reprezentaciju.Koliko još dugo videćemo, kao i da li možemo da izađemo iz Potemkinovih sela domaćih zabluda?Možda uz pomoć ljudi koji se vrate iz belog sveta, npr kao Antić, pa čak i u godinama lične silazne putanje.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
limanfkv
Postovi: 2825
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:44 pm

Post od limanfkv »

Upravo to Turija bas bas to!
Juce sam posmatrao utakmicu,i sto pored mene jedan paa recimo fudbaler.Inace vrlo vrlo pametan decko.
25-30. minut komentarisemo tu nesto kad on ma dobri su,al nemaju snage.Ja gledam ..sta prica ovaj 25. minut kakva snaga? Kad vidi ga...
Korisnikov avatar
021
Postovi: 849
Pridružio se: Pet Jan 21, 2005 6:46 pm

Post od 021 »

Zanimljiva tema...
Pogrešno i zastarelo shvatanje fudbala kod nas je veliki problem. Tu svakako spada i zanemarivanje fizičkog aspekta igre. Greške se prave još kod igrača mlađeg uzrasta, gde se u najvećem broju slučajeva pravi selekcija na osnovu pogrešnih kriterijuma, a naravno to se kasnije prenosi i na starije... Da ne govorim da dobar deo naših trenera kao da ne primećuje promene koje se dešavaju u fudbalskoj igri. To mi nikako ne ide u glavu, ti ljudi žive od fudbala, a da li oni uopšte pogledaju nekada Ligu šampiona, neku utakmicu stranog prvenstva iz liga "petice"... Očigledno vrlo slabo, jer da gledaju pokušali bi to što vide da primene, a ne da igramo nešto što je prevaziđeno decenijama unazad.
Za reprezentaciju me lično baš briga, tu se vidi sva nemoć i promašenost sadašnje fudbalske Srbije, na čelu sa njenom prestonicom odakle se i vuku svi konci i pogrešni potezi. Samo mogu da konstatujem da sa Antićem teško možemo bilo šta uraditi u ovim kvalifikacijama (kakva silazna putanja, taj je već odavno lupio o zemlju; na ove 2 utakmice se videlo da čovek nema veze sa životom). Sa Đukićem smo imali šanse, išao je dobrim putem, krenuo da podmlađuje ekipu, ali mu nisu dali da radi... Bilo kako bilo, ako bi hteli da krenemo napred, morali bi da se naprave radikalni rezovi i potpuno drugačija selekcija, ukidanje protekcionizma svake vrste i drugačiji stil. Austrija i Belgija mogu poslužiti kao sjajan primer, posebno Belgijanci, kojima predviđam da će biti najveće iznenađenje kvalifikacija za SP.
limanfkv
Postovi: 2825
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:44 pm

Post od limanfkv »

Ne bih se slozio sa tobom u vezi Antica.Ali vreme ce pokazati :wink:
mihailov
Postovi: 1564
Pridružio se: Čet Apr 05, 2007 10:24 pm
Lokacija: Karadjordje

Post od mihailov »

021 napisao:Zanimljiva tema...
Pogrešno i zastarelo shvatanje fudbala kod nas je veliki problem. Tu svakako spada i zanemarivanje fizičkog aspekta igre. Greške se prave još kod igrača mlađeg uzrasta, gde se u najvećem broju slučajeva pravi selekcija na osnovu pogrešnih kriterijuma, a naravno to se kasnije prenosi i na starije... Da ne govorim da dobar deo naših trenera kao da ne primećuje promene koje se dešavaju u fudbalskoj igri. To mi nikako ne ide u glavu, ti ljudi žive od fudbala, a da li oni uopšte pogledaju nekada Ligu šampiona, neku utakmicu stranog prvenstva iz liga "petice"... Očigledno vrlo slabo, jer da gledaju pokušali bi to što vide da primene, a ne da igramo nešto što je prevaziđeno decenijama unazad.
Za reprezentaciju me lično baš briga, tu se vidi sva nemoć i promašenost sadašnje fudbalske Srbije, na čelu sa njenom prestonicom odakle se i vuku svi konci i pogrešni potezi. Samo mogu da konstatujem da sa Antićem teško možemo bilo šta uraditi u ovim kvalifikacijama (kakva silazna putanja, taj je već odavno lupio o zemlju; na ove 2 utakmice se videlo da čovek nema veze sa životom). Sa Đukićem smo imali šanse, išao je dobrim putem, krenuo da podmlađuje ekipu, ali mu nisu dali da radi... Bilo kako bilo, ako bi hteli da krenemo napred, morali bi da se naprave radikalni rezovi i potpuno drugačija selekcija, ukidanje protekcionizma svake vrste i drugačiji stil. Austrija i Belgija mogu poslužiti kao sjajan primer, posebno Belgijanci, kojima predviđam da će biti najveće iznenađenje kvalifikacija za SP.
Belgijanci su vec na olimpijadi pokazali da plasman u Juznu Afriku ne treba predstavljati iznenadjenje...
Takodje se ne bih slozio u vezi Antica,covek je istaknuti strucnjak,znas vec koga je sve vodio i kakve je uspehe nizao sa tim klubovima...mozda nema iskustva sa vodjenjem reprezentacije,ali je svakako reci da nema pojma previse grubo.Boljeg trenutno nemamo 8)
Napred Voso!
Korisnikov avatar
021
Postovi: 849
Pridružio se: Pet Jan 21, 2005 6:46 pm

Post od 021 »

Jedino što je osvojio je dupla kruna sa Atletikom '96. Kasnije (2000.) je isto sa Atletikom ispao iz lige. Sledeće sezone je trenirao Ovijedo. Ispali su iz lige. 2004. godine ponovo je uspeo da preseli jedan tim u Sekundu, ovoga puta je to bila Selta iz Viga. U toj sezoni Selta je igrala i Ligu šampiona. Meni to dovoljno govori o kakvom se "stručnjaku" radi. Od tada nikoga nije trenirao. Da je on neko veliko trenersko ime i gospodin-čovek kakvim ga predstavljaju ne bi nikada ni pomislio da preuzme reprezentaciju na ovakav način, posle više nego sramotne smene Đukića...
Korisnikov avatar
Milan
Postovi: 4043
Pridružio se: Sre Sep 14, 2005 5:44 pm
Lokacija: Vojvodina

Post od Milan »

021 napisao:Jedino što je osvojio je dupla kruna sa Atletikom '96. Kasnije (2000.) je isto sa Atletikom ispao iz lige. Sledeće sezone je trenirao Ovijedo. Ispali su iz lige. 2004. godine ponovo je uspeo da preseli jedan tim u Sekundu, ovoga puta je to bila Selta iz Viga. U toj sezoni Selta je igrala i Ligu šampiona. Meni to dovoljno govori o kakvom se "stručnjaku" radi. Od tada nikoga nije trenirao. Da je on neko veliko trenersko ime i gospodin-čovek kakvim ga predstavljaju ne bi nikada ni pomislio da preuzme reprezentaciju na ovakav način, posle više nego sramotne smene Đukića...
Slazem se potpuno. Mislim da je u medjuvremenu vodio i Barsu(mozda pola sezone) bez uspeha, naravno. Osim Atletika, covek apsolutno nije nista napravio...
POŠTO OBRAZ ???!!!
Korisnikov avatar
Voja
Dežurni spiker
Postovi: 9552
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 5:54 pm
Lokacija: Kome trebam, već zna...

Post od Voja »

Milan napisao:Osim Atletika, covek apsolutno nije nista napravio...
A to je bilo vreme kao kad bi ovde vodio Obilic pod Arkanom.Ustvari,ja sam svoj stav vec rekao,kad je antara u pitanju.
Slika
Odgovori