O fudbalskoj igri, taktici... Iz ugla navijača

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Odgovori
Helm
Postovi: 2101
Pridružio se: Pet Avg 26, 2011 2:22 pm

Re: O fudbalskoj igri, taktici... Iz ugla navijača

Post od Helm »

Eh, vidis, tako deluje a statistika kaze drugacije. :deal: Zato, iako se slazem u potpunosti da statistika ne moze zameniti ono sto se vidi, vredi pogledati i ovakve grafikone. Dakle, on je u duelima iz faze napada dobio 6, a izgubio 7. Onda lepo trener uzme i pogleda snimak utakmice, i analizira zasto je izgubio 7 duela u fazi napada i da li to moze da se smanji i na koji nacin. Takodje pregleda zasto je od 6 driblinga cak 4 bilo neuspesno. Pogleda se snimak, i ukaze mu se na te stvari. Npr, koristi malo vise rame u duelu, ili ako ti igrac ulazi sa leve strane u duel gledaj da dodas loptu. Ili recimo, dva driblinga su ti bila uspesna ali nista nismo dobili njima, a cetiri puta si izgubio loptu. Probaj da trazis resenje pasom, a driblaj samo kada imas ideju kojom bi nas doveo u gol sansu. I malo cemo vise da ti forsiramo driblanje na treninzima... U tom smislu su ovakve stvari odlicna stvar.
Korisnikov avatar
Toto Riina
Postovi: 722
Pridružio se: Pet Sep 28, 2012 9:44 pm

Re: O fudbalskoj igri, taktici... Iz ugla navijača

Post od Toto Riina »

Grba sigurno moze najvise toga da nam koze na ovu temu :idea:
Helm
Postovi: 2101
Pridružio se: Pet Avg 26, 2011 2:22 pm

Re: O fudbalskoj igri, taktici... Iz ugla navijača

Post od Helm »

Samo jedno pitanje, odakle ti ovo? Jesi ti radio ili si dobio od nekoga iz kluba kao primer? Ili si ti radio za klub pa nam pokazao kao primer. :D
Korisnikov avatar
Toto Riina
Postovi: 722
Pridružio se: Pet Sep 28, 2012 9:44 pm

Re: O fudbalskoj igri, taktici... Iz ugla navijača

Post od Toto Riina »

To je profesionalni program, a izradio ga je jedan ugledni fudbalski menadzer iz Novog Sada.
Helm
Postovi: 2101
Pridružio se: Pet Avg 26, 2011 2:22 pm

Re: O fudbalskoj igri, taktici... Iz ugla navijača

Post od Helm »

Super, nadam se da ce naci ozbiljnu primenu kod Nikolica. ;)
Korisnikov avatar
laki
Postovi: 1974
Pridružio se: Ned Dec 05, 2010 1:51 pm
Lokacija: Podbara

Re: O fudbalskoj igri, taktici... Iz ugla navijača

Post od laki »

Znas sta, Helm, slazem se da moze verovatno na osnovu toga se analizira sve to. Ali eto uzmimo bas to sto si rekao: izgubio ne znam koliko driblinga. U to spada i ono kad dobije loptu kad je u vatri pa su mu na ledjima igraci pa pokusava da se oslobodi itd. Ili secam se bas jednom kad je na 16m pokusao da gurne loptu kroz dvojicu sto je bila savrsena ideja i jako dobar potez i za malo da mu uspe, a da mu je uspelo, stvorio bi sebi izglednu sansu za gol. A to na tom grafikonu je samo jos jedna izgubljena lopta u driblingu u fazi napada.
Kontas sta zelim da ti kazem. Sto i dalje ne menja cinjenicu da sam se prosrao kad sam rekao da su ovakvi grafikoni bezvezni totalno 8)
Slika
Helm
Postovi: 2101
Pridružio se: Pet Avg 26, 2011 2:22 pm

Re: O fudbalskoj igri, taktici... Iz ugla navijača

Post od Helm »

Hahaha, pa dobro, ko priznaje pola mu se dodaje. ;)

Slazem se za to sto kazes, zato i jeste moja ideja da se ponovo pregleda snimak utakmice i oceni zbog cega je izgubio te lopte kod driblinga. U svakom slucaju moze da se skrene paznja na nesto na sta se inace ne bi obratila. :cheers:
Korisnikov avatar
Grba_NS
Moderator
Postovi: 2056
Pridružio se: Sre Avg 20, 2008 3:30 pm
Lokacija: Grbavica

Re: O fudbalskoj igri, taktici... Iz ugla navijača

Post od Grba_NS »

Od kad je skauting usao u modu, na neki nacin, ti programi su preplavili fudbalsko trziste. Smatram da je to dobro, jer ne postoji ozbiljan trener koji ne koristi neki od programa (neki i vise njih). U mnogome olaksavaju pripremu utakmice trenerima, jer na osnovu nekih brojki bude ti mnogo jasnije na sta trebas da obratis paznju kad gledas snimak/utakmicu, kako kod pojedinca tako i na timskom planu. Mislim da je kod nas Bojan Leontijevic zaduzen bas za taj segment - skauting i analizu. Licno nisam upoznat sa konkretno ovim programom, niti me nesto previse interesuje, ja sam vise posvecen onim sto imaju veze sa kretnjom, jer mi to treba.
Korisnikov avatar
laki
Postovi: 1974
Pridružio se: Ned Dec 05, 2010 1:51 pm
Lokacija: Podbara

Re: O fudbalskoj igri, taktici... Iz ugla navijača

Post od laki »

Sto se tice kretanja, kad ga grba vec spomenu, zaboravih da napisem da sam misljenja da je Kaludjerovicevo kretanje bez lopte po meni ocajno! Taj segment smo na globalnom nivou, hocu reci timski, popravili za nijansu, ali kad gledam Kaludjera kako stoji pokriven dok nasi vezni igraci imaju loptu, muka mi pripadne. Skuletinjo se mnogo bolje po meni krece bez lopte. Plus sto se Kaludjerovog ubacivanja tice, jedan je od onih igraca koji cekaju prvo da vide da je lopta upucena u prazan prostor pa tek onda krece na nju i po pravilu do iste ne stigne pre svog cuvara!

Ne znam zasto ga je Nikolic trazio kao pojacanje, ali po meni je on veoma slab igrac! Dobro je , do duse odigrao meceve sa Bursom, ali protiv bunker ekipa nema sta da trazi na terenu po meni. Ali daj Boze da gresim.
Slika
Korisnikov avatar
Dejan
Postovi: 3946
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 2:25 pm

Re: O fudbalskoj igri, taktici... Iz ugla navijača

Post od Dejan »

Korisnikov avatar
Dejan
Postovi: 3946
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 2:25 pm

Re: O fudbalskoj igri, taktici... Iz ugla navijača

Post od Dejan »

Korisnikov avatar
Voja
Dežurni spiker
Postovi: 9553
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 5:54 pm
Lokacija: Kome trebam, već zna...

Re: O fudbalskoj igri, taktici... Iz ugla navijača

Post od Voja »

Par puta sam imao priliku da se nadjem u drustvu sa ljudima koji imaju izrazito mnogo novca i koji su jednostavno izgubili pojam o vrednosti istog.Koji 1000 eura dozivljavaju kao ja 10 i tako se ophode prema toj svoti.Mislim da se ista stvar desila treneru Zvezde veceras protiv Omonije. Jednostavno oni u nasoj ligi nemaju otpor,niko ne zeli ili ne sme da im stane na crtu,"pobedjuju" sve redom i upravo je Stankovic dosao u situaciju da je izgubio pojam o vrednosti sopstvenih igraca,i da je u mec za (mislim) 8 miliona eura usao sa Vukanovicem,Jovancicem i italijanom (koji im se vec isplato :greenbutt: ) koji svi zajedno nemaju 10 minuta u ovom timu ove sezone. Pa jos izmena Jovancic za Ivanica u situaciji kada je iz aviona vidljivo da si bolji i kvalitetniji tim. Klasican poraz struke i njihovog (ne)znanja.Pisem ovo samo iz jednog razloga,da skrenem paznju na mentalitet nasih trenera (veliki filozofi i jos veci luzeri) i da ovu utakmicu od veceras iskoristimo kao lekciju,da nam se u Belgiji ne desi isto
Slika
Korisnikov avatar
Deep Purple
Postovi: 3705
Pridružio se: Čet Avg 13, 2020 11:42 am

Re: O fudbalskoj igri, taktici... Iz ugla navijača

Post od Deep Purple »

Voja napisao:Par puta sam imao priliku da se nadjem u drustvu sa ljudima koji imaju izrazito mnogo novca i koji su jednostavno izgubili pojam o vrednosti istog.Koji 1000 eura dozivljavaju kao ja 10 i tako se ophode prema toj svoti.Mislim da se ista stvar desila treneru Zvezde veceras protiv Omonije. Jednostavno oni u nasoj ligi nemaju otpor,niko ne zeli ili ne sme da im stane na crtu,"pobedjuju" sve redom i upravo je Stankovic dosao u situaciju da je izgubio pojam o vrednosti sopstvenih igraca,i da je u mec za (mislim) 8 miliona eura usao sa Vukanovicem,Jovancicem i italijanom (koji im se vec isplato :greenbutt: ) koji svi zajedno nemaju 10 minuta u ovom timu ove sezone. Pa jos izmena Jovancic za Ivanica u situaciji kada je iz aviona vidljivo da si bolji i kvalitetniji tim. Klasican poraz struke i njihovog (ne)znanja.Pisem ovo samo iz jednog razloga,da skrenem paznju na mentalitet nasih trenera (veliki filozofi i jos veci luzeri) i da ovu utakmicu od veceras iskoristimo kao lekciju,da nam se u Belgiji ne desi isto
Pre svega nama ne može da se desi isto jer smo mi u ovom slučaju Omonia. Jer mi igramo protiv tima od 50 mill a mi vredimo 15tak. (Više od Omonie)
Zvezda bi dobila i bez trenera ovo ali Katai, Kanga i Ben nmg zajedno da funkcioniše. Krilo mora da bude kao Vukadinović jak i brz koji gazi (ne upoređujem kvalitet) Katai na škrge očajan je od početka sezone nije brz, u mestu dribla. Pljuju Tomane-a momak ih iz govana izvuče prošlo kolo. Jednostavno Zvezda ima tim samo za izložbu sve neka imena ali funkcionalnost ništa. Našem klubu je najveći problem mentalitet i što nema jake u rukovodstvu.
Vojvodina ima ozbiljan potencijal kao i Osijek u Hrvatskoj
Ali nema ljude. Klub treba da se približi navijačima kroz razne akcije. Da se popularizuje na dr mrežama da rade malo to profesionalnije (moram da pohvalim da su se pomerili sa mrtve tačke).
Da otvore oficijelni šop.
Ali pre svega treba jedan jak rezultat.
Kada bi ove godine ušli u Evropu koliko god to sad daleko zvučalo okrenulo bi momentum i klub bi uz pametan rad krenuo uzlaznom putanjom. Mi smo depresivan klub i to je najveći problem trofeja nema to nas totalno uništi. Ali treba neko da dođe i da uloži vratilo bi mu se višestruko u to sam ubeđen.
Korisnikov avatar
Voja
Dežurni spiker
Postovi: 9553
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 5:54 pm
Lokacija: Kome trebam, već zna...

Re: O fudbalskoj igri, taktici... Iz ugla navijača

Post od Voja »

Deep Purple napisao: Pre svega nama ne može da se desi isto jer smo mi u ovom slučaju Omonia. Jer mi igramo protiv tima od 50 mill a mi vredimo 15tak. (Više od Omonie)
A zamisli situaciju spletom nekih okolnost povedes 1 ili 2:0: I onda dolazi do izrazaja struka.... onda sve od nje zavisi... itekako moze da nam se desi... mi protiv timova srednje kategorije nase lige uvodimo Devetka kod 1:0 za nas...
Slika
Korisnikov avatar
Deep Purple
Postovi: 3705
Pridružio se: Čet Avg 13, 2020 11:42 am

Re: O fudbalskoj igri, taktici... Iz ugla navijača

Post od Deep Purple »

Voja napisao:
Deep Purple napisao: Pre svega nama ne može da se desi isto jer smo mi u ovom slučaju Omonia. Jer mi igramo protiv tima od 50 mill a mi vredimo 15tak. (Više od Omonie)
A zamisli situaciju spletom nekih okolnost povedes 1 ili 2:0: I onda dolazi do izrazaja struka.... onda sve od nje zavisi... itekako moze da nam se desi... mi protiv timova srednje kategorije nase lige uvodimo Devetka kod 1:0 za nas...
Ali moraš da znaš da je Lalatović za Dekija trenutno Murinjo lično i to sa sve svojim govornim "manama"(Engleski) dok Deki priča 5 jezika. Ali Dejan nema to nešto za trenera. Kad mu pogledaš način na koji priča te neke facialne ekspresije nzm baš... Lalatović sa sve svojim tikovima ima to nešto za trenera a rezultati to potvrđuju.
Asocijacija : zvezda - vučić - Deki - terzić rešenje kolone sns
Dejan je dobio posao preko sns-a preko zahvaljivanja itd... A terzic i kompanija su morali da ga postave da se oduze predsedniku napredne Srbije.
Lalatović se isto zahvaljuje predsedniku i to mi se nimalo ne sviđa. Ali jedna bitna stvar Lalatović nije došao kod nas zbog stranke već zbog trenerskih kvaliteta.
Odgovori