Traka i poštovanje - KAPITEN

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Odgovori
Korisnikov avatar
Jambo
Postovi: 162
Pridružio se: Uto Dec 13, 2005 6:04 pm
Lokacija: Indjija

Post od Jambo »

Voja napisao:
Jambo napisao:Kiza jeste pravi ali imamo mi igrace koji treba pre njega da budu kapiteni(Buac,Djuric,). :oops:
Ajd obrazlozi malo recenicu...
Pogotovo mi reci cime Buac zasluzuje kapitensku traku uopste,a cime Djuric ispred Kizita?
Buac je dete kluba a Djuric je reprezentativac :!:
Butorovicu-THE END !!!
Korisnikov avatar
Voja
Dežurni spiker
Postovi: 9554
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 5:54 pm
Lokacija: Kome trebam, već zna...

Post od Voja »

Jambo napisao:
Voja napisao:
Jambo napisao:Kiza jeste pravi ali imamo mi igrace koji treba pre njega da budu kapiteni(Buac,Djuric,). :oops:
Ajd obrazlozi malo recenicu...
Pogotovo mi reci cime Buac zasluzuje kapitensku traku uopste,a cime Djuric ispred Kizita?
Buac je dete kluba a Djuric je reprezentativac :!:
Ako je tako,onda nemam nista ni protiv Tadica i Mrdje :lol:
a ako smo vec kod njih dva,onda ni Mijatovic nije promasaj,zar ne :wink:
Slika
Korisnikov avatar
021
Postovi: 849
Pridružio se: Pet Jan 21, 2005 6:46 pm

Post od 021 »

Mislim da je tema malko otišla u pogrešnom smeru. Možemo mi ovde sto godina raspravljati i obrazlagati ko bi koga i zašto najradije za kapitena, ali trenutno nije u tome problem. U subotu je napravljen presedan, jer je traka data čoveku koji nije ni 4 meseca u našem klubu, koji ju je svojom igrom i ponašanjem ponajmanje zaslužio. Meni, a verujem da tako misli i većina navijača, je potpuno svejedno da li je traka na toj utakmici (a i uopšte) oko ruke Kizita, Buača, Brkića, Pante, Đurića ili čak Aleksića, jer je svako od njih na neki način to i zaslužio. Ali, zna se ko ne može da bude kapiten, barem u klubovima koji drže do nekog reda i tradicije. Mislim, zbog čega da degradiramo i onako već poljuljani identitet uglednog, gospodskog kluba?

Hajde da pogledamo kako to rade prave ekipe u Evropi. Na početku sezone zna se ko je kapiten(naravno), zamenik kapitena, 3. kapiten, i tako čak do 5. kapitena. Onda se to lepo poštuje u slučaju povreda i sličnih situacija. I zabune nema.
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8761
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Post od Radoye »

Jambo napisao:Buac je dete kluba a Djuric je reprezentativac :!:
Pa i Kiza je reprezentativac, i to ima vise nastupa nego Djuric (koga inace izuzetno postujem)...
Somborac
Postovi: 641
Pridružio se: Sub Jul 29, 2006 3:35 pm
Lokacija: Sombor

Post od Somborac »

Radoye napisao:
Jambo napisao:Buac je dete kluba a Djuric je reprezentativac :!:
Pa i Kiza je reprezentativac, i to ima vise nastupa nego Djuric (koga inace izuzetno postujem)...
Svaka cast Kizi na partijama, ali prisetimo se i ranijih desavanja!Kiza je jedna Lujka u pozitivnom smislu :wink: Nema odgovornost ni karakteristike koje treba da poseduje kapiten! Izuzetno ga cenim i miljenik je publike, ali to je realno nedovoljno!

Lepo je 021 napisao u cemu je ovde zapravo problem :!:
Korisnikov avatar
Grba_NS
Moderator
Postovi: 2056
Pridružio se: Sre Avg 20, 2008 3:30 pm
Lokacija: Grbavica

Post od Grba_NS »

Kiza zasluzuje traku pre svih!
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8761
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Post od Radoye »

Somborac napisao:
Radoye napisao:
Jambo napisao:Buac je dete kluba a Djuric je reprezentativac :!:
Pa i Kiza je reprezentativac, i to ima vise nastupa nego Djuric (koga inace izuzetno postujem)...
Svaka cast Kizi na partijama, ali prisetimo se i ranijih desavanja!Kiza je jedna Lujka u pozitivnom smislu :wink: Nema odgovornost ni karakteristike koje treba da poseduje kapiten! Izuzetno ga cenim i miljenik je publike, ali to je realno nedovoljno!

Lepo je 021 napisao u cemu je ovde zapravo problem :!:
Ma znam ja to i slazem se, samo sto u slicaju da je jedini argument zasto neko moze a neko ne moze da bude kapiten to sto koji od njih igra za reprezentaciju onda Kiza dolazi pre Djurica.

Inace mislim da kapitensku traku treba da nosi najiskusniji - u nasem slucaju Panta...
Korisnikov avatar
Voja
Dežurni spiker
Postovi: 9554
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 5:54 pm
Lokacija: Kome trebam, već zna...

Post od Voja »

021 napisao:Ali, zna se ko ne može da bude kapiten, barem u klubovima koji drže do nekog reda i tradicije. Mislim, zbog čega da degradiramo i onako već poljuljani identitet uglednog, gospodskog kluba?
Pazi molim te... o cemu sad ti? Pa kapitenska traka ti je najbezazlenija stvar koja moze da poljulja identitet kluba.Pogledaj kakav ti je trenutno ugled kluba u zemlji.Pogledaj za kakav klub nas vazi.Pogledaj koliki ti je autoritet sam klub u gradskoj vlasti (stadion,reflektori....),pogledaj koji igraci su ti standardni,koji igraci su ti igrali po 90 minuta evropske meceve..... i sad se nadjes i dignes glas,protiv pogresno dodeljene kapitenske trake!? Paaaa... mislim,neces valjda u ovako trenutno uredjenom klubu ocekivati da ti kapiten bude neko koga je recimo Milan Djuricic doveo u klub,zar ne :wink:
Vidi,ja sam svoj stav sto se kapitenske trake tice,izneo zbog radi samog Kize,a nikako zbog toga sto sam revoltiran Mijatovim postavljanjem za kapitena.Ovo odavno nije ona moja Vosa,tako da mi je Mijat bio sasvim ocekivano i realno resenje :wink:
Slika
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10576
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Post od Turija »

Bez obzira ko da, od spomenutih imena, ponese kapitensku traku ja ne bih imao ništa protiv, ali sam najviše ZA da je ponese Jozef Kizito.
U tome se potpuno slažem sa Vojom.(ima Voja neki poseban filing za takve stvari 8) ) .Slažem se i sa svim njegovim argumentima zašto Kizito. Od kopački, imena ćerke, fudbalskog majstorstva i šmeka najpribližnijeg nekadašnjoj Vojvodini - pa, zaboga, Toza je bio najveći vrag na terenu i van njega, a najveći igrač Vojvodine svih vremena (Boškov je bio veći u drugim stvarima).Svi su se, po pričama, divili i uživali u Tozinoj igri, šmeku i fudbalaskom majstorstvu.
Još jednom moram i ovde, u prilog toga, da spomenem onu situaciju sa Veternika, kada je Kizito bacio rukom loptu iz auta, baš onom igraču koji je nije nipošto hteo i viknuo mu :IGRAJ).Već tada bi mu dao traku.
S druge strane, ne vidim velik značaj za druge, osim nas, ko će poneti kapitensku traku u Vojvodini.Vojvodina je davno izgubila nekadašnji ugled, tj onog momenta kada je mogao da je vodi onaj ko je najviše hteo, a koga navijači nisu nikako hteli (što bi rekao Đole u sugar rap:,,.. postavljen svima u inat, pravi čovek za Kombinat...itd... itd..)Mislim da je Kizito pravi izbor, da kao prvi stranac, postane kapiten Vojvodine.
To i priliči Vojvodini, da bude prva domaća ekipa u kojoj će strani igrač biti Kapiten tima (još i Crnac - kadgod je još Žika Delika bio prvi strani crni igrač, mislim čak u ligi SFRJ, ovo ne tvrdim, ali u Vojvodini da), priliči i njenoj tradiciji otvorenosti za sve.To bi bio i događaj po kome bi se Vojvodina prepoznavala u javnosti, kao što se sada po igri prepoznaje Kizito, kao naš najbolji igrač.Da je trenutno najbolji igrač Vojvodine ne treba ići dalje, nego samo pogledati topik ,,Igrač sezone" na ovom Fuoumu, kao i novinske ocene sa prvoligaških utakmica.
Ne znam da li ima nekog, ko bar malo prati sportska dešavanja, a da nije čuo ili da ne bi prepoznao Kizita.Dakle, Voja je u pravu:
Vojvodina se danas (pre)poznaje po Kizitu.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8761
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Post od Radoye »

Turija napisao:...kadgod je još Žika Delika bio prvi strani crni igrač, mislim čak u ligi SFRJ, ovo ne tvrdim, ali u Vojvodini da...
Jel' bio Delika pre ona dva Kineza (Behu valjda Djija i Lija) u partizanima ili bas nekako u isto vreme? ne secam se tacno, ali tu medju njima trojicom treba traziti prvog stranca u najvisem rangu fudbala u rahmetli SFRJ...
Brane
Postovi: 517
Pridružio se: Sre Jan 26, 2005 5:18 am
Lokacija: Otava, Kanada

Post od Brane »

Radoye napisao:
Turija napisao:...kadgod je još Žika Delika bio prvi strani crni igrač, mislim čak u ligi SFRJ, ovo ne tvrdim, ali u Vojvodini da...
Jel' bio Delika pre ona dva Kineza (Behu valjda Djija i Lija) u partizanima ili bas nekako u isto vreme? ne secam se tacno, ali tu medju njima trojicom treba traziti prvog stranca u najvisem rangu fudbala u rahmetli SFRJ...
Delika je igrao 10 godina pre kineza u partizanu.

Nego, evo jos jedno marketinskog poteza godine:

NASEG OBAMU ZA KAPITENA :lol:
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8761
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Post od Radoye »

Brane napisao:Delika je igrao 10 godina pre kineza u partizanu. :
Ma nema sanse da je bilo 10 godina, mozda 3-4-5 ali ne vise. Secam se da sam Ziku gledao kao klinac tamo negde '84 - '85, a ovi kinezi sigurno nisu bili '94 vec najkasnije '87 - '88 - '89...
Cika_toma

Post od Cika_toma »

Turija napisao:Bez obzira ko da, od spomenutih imena, ponese kapitensku traku ja ne bih imao ništa protiv, ali sam najviše ZA da je ponese Jozef Kizito.
U tome se potpuno slažem sa Vojom.(ima Voja neki poseban filing za takve stvari 8) ) .Slažem se i sa svim njegovim argumentima zašto Kizito. Od kopački, imena ćerke, fudbalskog majstorstva i šmeka najpribližnijeg nekadašnjoj Vojvodini - pa, zaboga, Toza je bio najveći vrag na terenu i van njega, a najveći igrač Vojvodine svih vremena (Boškov je bio veći u drugim stvarima).Svi su se, po pričama, divili i uživali u Tozinoj igri, šmeku i fudbalaskom majstorstvu.
Još jednom moram i ovde, u prilog toga, da spomenem onu situaciju sa Veternika, kada je Kizito bacio rukom loptu iz auta, baš onom igraču koji je nije nipošto hteo i viknuo mu :IGRAJ).Već tada bi mu dao traku.
S druge strane, ne vidim velik značaj za druge, osim nas, ko će poneti kapitensku traku u Vojvodini.Vojvodina je davno izgubila nekadašnji ugled, tj onog momenta kada je mogao da je vodi onaj ko je najviše hteo, a koga navijači nisu nikako hteli (što bi rekao Đole u sugar rap:,,.. postavljen svima u inat, pravi čovek za Kombinat...itd... itd..)Mislim da je Kizito pravi izbor, da kao prvi stranac, postane kapiten Vojvodine.
To i priliči Vojvodini, da bude prva domaća ekipa u kojoj će strani igrač biti Kapiten tima (još i Crnac - kadgod je još Žika Delika bio prvi strani crni igrač, mislim čak u ligi SFRJ, ovo ne tvrdim, ali u Vojvodini da), priliči i njenoj tradiciji otvorenosti za sve.To bi bio i događaj po kome bi se Vojvodina prepoznavala u javnosti, kao što se sada po igri prepoznaje Kizito, kao naš najbolji igrač.Da je trenutno najbolji igrač Vojvodine ne treba ići dalje, nego samo pogledati topik ,,Igrač sezone" na ovom Fuoumu, kao i novinske ocene sa prvoligaških utakmica.
Ne znam da li ima nekog, ko bar malo prati sportska dešavanja, a da nije čuo ili da ne bi prepoznao Kizita.Dakle, Voja je u pravu:
Vojvodina se danas (pre)poznaje po Kizitu.
sve je receno!
SlobaNN
Postovi: 273
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 12:02 am

Post od SlobaNN »

Zeljko Brkic ili Vladimir Buac za kapitena. Njih dvoje su jedini koji ostave srce na terenu, i jedini koji su istinski navijaci nase Vose. Svi ostali su obicni pozeri i manekeni kojima nije Vosa u srcu :!:
Korisnikov avatar
Zeljafcv
Postovi: 1473
Pridružio se: Sre Jun 25, 2008 1:41 am

Post od Zeljafcv »

SlobaNN napisao:Zeljko Brkic ili Vladimir Buac za kapitena. Njih dvoje su jedini koji ostave srce na terenu, i jedini koji su istinski navijaci nase Vose. Svi ostali su obicni pozeri i manekeni kojima nije Vosa u srcu :!:
Mislim da mi ne bi trebalo da se petljamo u izbor kapitena. Nije uopste korektno da se mi kao navijaci odredjujemo. Kapitenska traka se dodeljuje dogovorom igraca i mislim da je tako najbolje. Izbor kapitena je mnogo dublja stvar koja se sa tribina ne moze odrediti.
- Do promena u sistemu: Uprava napolje! Zaustavimo hajku na Vojvodinaše!
Odgovori