Marketing kluba

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Odgovori
Korisnikov avatar
salefkv
Postovi: 592
Pridružio se: Sre Avg 01, 2012 11:28 am

Re: Marketing kluba

Post od salefkv »

Pise na sajtu da je samo radnim danima od 10:30 do 15:30, da se osvrnem i na ranije postove ipak vazi sezonska i za medjunarodne iako su na sajtu taj deo izostavili na karti ipak pise.
Korisnikov avatar
N13
Postovi: 1968
Pridružio se: Pet Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Marketing kluba

Post od N13 »

salefkv napisao:Pise na sajtu da je samo radnim danima od 10:30 do 15:30, da se osvrnem i na ranije postove ipak vazi sezonska i za medjunarodne iako su na sajtu taj deo izostavili na karti ipak pise.
To prakticno znaci da zaposleni ljudi, koji rade radnim danima ne mogu do sezonske?
Korisnikov avatar
Red Marquis
Moderator
Postovi: 3777
Pridružio se: Ned Nov 09, 2008 4:49 pm
Lokacija: West Side

Re: Marketing kluba

Post od Red Marquis »

N13 napisao:
salefkv napisao:Pise na sajtu da je samo radnim danima od 10:30 do 15:30, da se osvrnem i na ranije postove ipak vazi sezonska i za medjunarodne iako su na sajtu taj deo izostavili na karti ipak pise.
To prakticno znaci da zaposleni ljudi, koji rade radnim danima ne mogu do sezonske?
Ako ništa drugo, ne moraš je lično pokupiti i ne treba ni tvoja lična karta osobi koja preuzima...
Io odio Belgrado
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10574
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: Marketing kluba

Post od Turija »

Nikad mi nece biti jasno zasto nekom zaposlenom u Klubu, u periodu pocetne prodaje sezonskih karata, ne moze odrediti radno vreme od 10-18 radnim danom na Stadionu, odnosno preraspodelu radnog vremena od subote za neki radni dan u sledecoj sedmici :?: :?: :?: i privremeni salter za prodaju godisnjih pred samu utakmicu na blagajni?
Zar je to toliko komplikovano i tesko?
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Korisnikov avatar
borrissey
Postovi: 1063
Pridružio se: Pet Avg 26, 2011 9:25 pm
Lokacija: ograda na Istoku

Re: Marketing kluba

Post od borrissey »

Gledam kako su se naši klubovi organizovali i imali odlične prezentacije na Sajmu turizma i sporta. Koliko sam shvatio bili su OK, RK, VK i HK! Fenomenalno. Video sam raspored časova RK za decu sa rasporedom utakmica u SEHA ligi i svašta nešto lepo.

Jedino FK nigde ni od korova. Ako bilo ko iz FKV čita ovo, nadam se iskreno da ga je jako sramota zbog toga.
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10574
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: Marketing kluba

Post od Turija »

borrissey napisao:Gledam kako su se naši klubovi organizovali i imali odlične prezentacije na Sajmu turizma i sporta. Koliko sam shvatio bili su OK, RK, VK i HK! Fenomenalno. Video sam raspored časova RK za decu sa rasporedom utakmica u SEHA ligi i svašta nešto lepo.

Jedino FK nigde ni od korova. Ako bilo ko iz FKV čita ovo, nadam se iskreno da ga je jako s :lala: ramota zbog toga.
Dobro je da ima neko da ume i hoce da radi na marketingu Vose.
Pa kad se deca ,, prime,, navijace i za FK.
Svaka cast tim klubovima iz nase Familije.
:lala:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Korisnikov avatar
ragazzi di Neoplanta
Postovi: 350
Pridružio se: Pon Dec 17, 2012 11:46 pm

Re: Marketing kluba

Post od ragazzi di Neoplanta »

Već sam na ovu temu pisao, marketing može da radi do te mere samo ako ima šta da "proda". Možeš ti upakovati šta hoćeš, ali ako sam "proizvod" ne valja, neće to vredeti ništa. Tako ti je i sa FKV, ne postoji računica da ti odvajaš pare za marketing kada je klub takav kakav je, ime je zatrovano do te mere da se ljudima gadi kada čuju.
Kada imaš "proizvod" marketing može ići i štapom i kanapom, radiće. To je bio slučaj sa šopom Firme pre sada već 5-10 godina, imao si dobru priču da prodaš ljudima, kanali distribucije su bili samo forum da se vidi šta se prodaje i lično da dođe čovek do šopa, i sve je išlo kao alva, a sve je radilo na entuzijazmu par ljudi i njihovim idejama.
"Kontam da 99% mase sa ovog foruma stoji pola sata ispred rafa sa hlebom, ne znajuci koji da izabere."
Korisnikov avatar
Marcello
Postovi: 954
Pridružio se: Sre Jan 10, 2007 2:21 pm
Lokacija: uvek na našoj strani

Re: Marketing kluba

Post od Marcello »

ragazzi di Neoplanta napisao:Već sam na ovu temu pisao, marketing može da radi do te mere samo ako ima šta da "proda". Možeš ti upakovati šta hoćeš, ali ako sam "proizvod" ne valja, neće to vredeti ništa. Tako ti je i sa FKV, ne postoji računica da ti odvajaš pare za marketing kada je klub takav kakav je, ime je zatrovano do te mere da se ljudima gadi kada čuju.
Kada imaš "proizvod" marketing može ići i štapom i kanapom, radiće. To je bio slučaj sa šopom Firme pre sada već 5-10 godina, imao si dobru priču da prodaš ljudima, kanali distribucije su bili samo forum da se vidi šta se prodaje i lično da dođe čovek do šopa, i sve je išlo kao alva, a sve je radilo na entuzijazmu par ljudi i njihovim idejama.
Samo delimično si u pravu, po mom mišljenu. Većina ljudi ne zna koliko je naš FK bolestan iznutra. Više puta sam čuo od prodavaca suvenira (šolje, privesci i sl.), ali i od žene koja radi u "Murketu", kako im je neprijatno, kada dođu stranci (ne samo za EXIT) i traže rekvizit lokalnog kluba...po rečima tih prodavaca, stranci u NS najviše traže naša obeležja jer, kako kažu: "Blizanačka sr...nja (prim. aut.) mogu da kupim na svakom ćošku".

Polazim od sebe. Gde god da se zadesim, kupujem isključivo suvenir lokalnog kluba/grada (van Srbije, da se razumemo). Većina zaljubljenika u fudbal tako razmišlja.

I još nešto. Kada bi na svakom ćošku bilo naših rekvizita, to bi "bolo" oči kolebljivcima, a psihologija + dobra reklama su opako moćna stvar. Stekao bi se (lažni) utisak da NS potpuno pripada Voši. Vremenom, možda bi stvarno i pripao, bez obzira na TV Bastilje (na žalost, sada je svaka TV - upravo to), neke NIS-ove pumpe, daroteke i ostale beskičmenjake...
grobari su avangarda, tačno onoliko koliko smo mi mejnstrim...
Korisnikov avatar
ernesto
Postovi: 1196
Pridružio se: Sub Sep 10, 2011 5:37 am

Re: Marketing kluba

Post od ernesto »

Jedini covek koji je pokusavao i koji ce i dalje raditi na poboljsanje marketinga FKV(otvaranja shopa,odlazak igraca po osbovnim skolama i mnoge druge odlicne ideje za napredak),je Aleksandar Dundjerski!
Korisnikov avatar
ragazzi di Neoplanta
Postovi: 350
Pridružio se: Pon Dec 17, 2012 11:46 pm

Re: Marketing kluba

Post od ragazzi di Neoplanta »

Marcello, klubu kao što je naš ne treba primarna grupa da budu Englezi koji dolaze da se ižive malo na Exit-u, to je marginalna cifra koja se zaradi (koja opet dobro dođe) i to nema uticaja na poziciju Voše u Novom Sadu, Srbiji ili Evropi. Takve stvari prolaze većim klubovima, ti suvenir šopovi i ostalo.
A da ljudi u NS i šire, znači naši potencijalni posetioci, znaju koliko nam je bolestan klub - znaju, počev od default razmišljanja koliko je sam fudbal u zemlji truo, a i sve što smo radili od smrti Bate nam ne ide u korist jer em što se od usta do usta saznalo mnogo toga lošeg, em što su mediji to sve dobro propratili.
Ima stvari koje mogu da peglaju sve to u javnosti, ali za to trebaju resursi, entuzijazam i ljudi koji su spremni to da rade, ali bi to bilo sve neiskreno (što je manje bitno, za marketing moraš biti malo i operisan od morala) i nadasve kratkog roka jer će se sve nastaviti po starom. Ja naprimer da imam klinca, ne bi mi palo na pamet da ga odvedem na Karađorđe da vidi gde smo drugari i ja potrošili dobar deo mladosti, ne zovem više ni te ljude više na utakmicu jer nam je svima jasno bar u malom mozgu da je besmisleno postalo.
"Kontam da 99% mase sa ovog foruma stoji pola sata ispred rafa sa hlebom, ne znajuci koji da izabere."
Cane
Postovi: 974
Pridružio se: Pet Jul 07, 2017 9:16 am

Re: Marketing kluba

Post od Cane »

Da ne bude stalno samo mračenje u stilu propali smo, ne postojimo više, niko nas ne voli i ne zna da postojimo, evo deo iz intervjua "srpske majke" :lol: iliti Cece nacionale u kojem poziva na podršku reprezentaciji, pa u jednom delu kaže sledeće:
"Ovo je trenutak oko koga svi moramo da se ujedinimo, da dišemo kao jedno, da stvorimo ambijent u kome će našoj sjajnoj fudbalskoj reprezentaciji biti otvoren put ka pobedi i plasmanu na Svetsko prvenstvo. To veče nije važno ko je partizanovac, ko zvezdaš, ko navijač Vojvodine ili bilo kog drugog kluba."
Eto, ipak ima i onih koji nas se sećaju i pominju nas. :cheers:
Korisnikov avatar
gospodinFKV
Postovi: 4709
Pridružio se: Ned Apr 01, 2012 1:06 pm
Lokacija: gde treba

Re: Marketing kluba

Post od gospodinFKV »

Cane napisao:Da ne bude stalno samo mračenje u stilu propali smo, ne postojimo više, niko nas ne voli i ne zna da postojimo, evo deo iz intervjua "srpske majke" :lol: iliti Cece nacionale u kojem poziva na podršku reprezentaciji, pa u jednom delu kaže sledeće:
"Ovo je trenutak oko koga svi moramo da se ujedinimo, da dišemo kao jedno, da stvorimo ambijent u kome će našoj sjajnoj fudbalskoj reprezentaciji biti otvoren put ka pobedi i plasmanu na Svetsko prvenstvo. To veče nije važno ko je partizanovac, ko zvezdaš, ko navijač Vojvodine ili bilo kog drugog kluba."
Eto, ipak ima i onih koji nas se sećaju i pominju nas. :cheers:
Mislim da si ovim bacio mrak vise nego svi postovi iza zajedno :mrgreen:
Korisnikov avatar
Marcello
Postovi: 954
Pridružio se: Sre Jan 10, 2007 2:21 pm
Lokacija: uvek na našoj strani

Re: Marketing kluba

Post od Marcello »

Minja, slažem se sa tvojim mišljenjem, s tim, što ja ne bih odustao od klasičnog marketinga. Kapiram da bi kombinacija klasike i gerile bila odlično rešenje.

Mi smo, do sada, imali samo gerilu. Naša ultra grupa je napravila revoluciju u gradu, u ranim 2000-im. Međutim, izostala je reakcija kluba. Ne želi svako da se poistoveti sa grupom, zapravo, većina građana - ne. Tu je klub opasno zakazao.
grobari su avangarda, tačno onoliko koliko smo mi mejnstrim...
Korisnikov avatar
borrissey
Postovi: 1063
Pridružio se: Pet Avg 26, 2011 9:25 pm
Lokacija: ograda na Istoku

Re: Marketing kluba

Post od borrissey »

Ma to je jasna stvar, nisam ja ni mislio da se zakupi reklama u terminu Dnevnika 1. Ne radi se o tome, već o ideji i entuzijazmu, kojih nema u FKV, već ima korupcije, nepotizma i kurcobolje. Pogledajte sa kojim mizernim sredstvima je HKV zapalio društvene mreže, o budžetnijim klubovima da i ne govorim. Mislim, koliko može da košta da se ode svake nedelje u po jednu Osnovnu školu sa par igrača, odigra fudbal sa reprezentacijom škole, pokloni se par lopti, eventualno računar (društveno odgovorno poslovanje), dobro isfotka, snimi, montira promo film i sponzoriše na fb? Jel to toliko skupo? Ma daaaaj. Dakle, radi se, da ponovim, o čistoj kurcobolji. Ljude u FKV jedmnostavno boli ona stvar i to je sramota. Setite se samo stogodišnjice i kako je ekipa entuzijasta snimila film u centru na čisti oruk. Klub je gluv i slep za bilo šta što bi popravilo njegov imidž u NS i šire. Ma mrzi me da pišem više o tome što i vrapci na grani znaju.
Korisnikov avatar
Del_Boske
Postovi: 365
Pridružio se: Ned Apr 25, 2010 1:30 am

Re: Marketing kluba

Post od Del_Boske »

Cane napisao: "srpske majke" :lol: iliti Cece nacionale
Не знам ко је смислио ово кукавичје јаје око "српске мајке", али нико никада ту госпођу није тако звао а камо ли доживљавао.
Чиста подвала и ако може без тога.
Odgovori