Sećanja na prve korake

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
mihailov
Postovi: 1564
Pridružio se: Čet Apr 05, 2007 10:24 pm
Lokacija: Karadjordje

Sećanja na prve korake

Post od mihailov »

Cesto se prica o opadanju kvaliteta foruma,o nedostatku pravih tema za diskusiju...
Ne znam da li je i da li postoji topik slican ovom na forumu,ali je tema o kojoj ce moci mnogo da se pise!
Znaci-moja prva utakmica-kada ste prvi put zakoracili na tribine Karadjordja(tadasnjeg "gradskog stadiona"),kada ste prvi put osetili atmosferu...ako je moguce i ubaciti neke slike ukoliko ih posedujete...

Ja pripadam relativno mladjoj generaciji i moja prva tekma je bila sa Obilicem kada smo izgubili 0:1,pa ako bi neko mogao da mi da podatak ili cak postavi slike sa te utakmice?(negde 97.,98.,tako nesto)
Mec sa pratio sa zapada i nazalost na svom navijackom debiju nisam osetio tu euforiju posle postignutog gola :roll:
Bio sam mali,pa me je pokojni dedin prijatelj vodio na utakmicu i usput ispitiovao za koga navijam,a ja reko za zvezdu :lol: Tada je usledio komentar:"hoces da te vratim kuci" :lol: i ocitao mi je finu lekciju koja mi dan-danas puno znaci!On me je naucio da je Novi Sad nas grad
P.S.Promenio sam naslov,misleci da je ovako ipak bolje :D
Napred Voso!
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8760
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Post od Radoye »

Vec smo pisali o ovome mislim jos na onom prvom klupskom forumu sto nije ni bio pravi forum vec vise kao neko ostavljanje komentara na sajtu. Ali nema veze, uvek se lepo podsetiti.

Mene je na stadion prvi put odveo deda, bio sam tako 7-8-9 godina, ne secam se ni koje je godine tacno bilo, igrali smo protiv partizana i bilo je 1:1. Bili smo na zapadu, padala je kisa, nas gol je ustvari bio autogol partizanovaca. Posle sam sa dedom jos puno puta isao na utakmica kad god sam bio kod njih u Novom Sadu (pa se baka nervirala, "gde vodis dete po svakakvom vremenu, prehladice se" :) ) sve dok je dedu sluzilo zdravlje. On je i bukvalno ostavio srce na stadionu, posle treceg infarkta su mu lekari zabranili da ide na utakmice, ali je on slusao prenose na radiju i jednako se nervirao. Nazalost cetvrti infarkt ga je odneo a da nije doziveo drugu titulu...
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
1892
Postovi: 1009
Pridružio se: Pet Jan 28, 2005 3:34 pm
Lokacija: Novi Sad

Post od 1892 »

prva utakmica na koju sam otisao sam sa drustvom bila je protiv Zvezde, bili smo na malom jugu i poveli 1:0 a zatim primili 7 laganih komada... :(
e sad- voleo bih da mi neko ko se toga seca kaze koje je to godine bilo a takodje pre toga mi je u secanju urezana ostala i utakmica sa Partizanom na koju sam isao sa caletom na istok, posto je bila velika guzva nismo uspeli stici na sam pocetak a vec su bila pala 2-3 gola...na kraju smo dobili cini mi se 4:3...a godinu opet ne znam???
Come on you Reds!
Korisnikov avatar
Stoik
Starosedelac
Postovi: 743
Pridružio se: Čet Jan 13, 2005 1:06 pm
Lokacija: Novi Sad - Srbija
Kontakt:

Post od Stoik »

Druga utakmica je odigrana u sezoni 1994/'95, a prva u sezoni 1997/'98.
Korisnikov avatar
Buca
Postovi: 753
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 7:50 pm

Post od Buca »

1892 napisao:prva utakmica na koju sam otisao sam sa drustvom bila je protiv Zvezde, bili smo na malom jugu i poveli 1:0 a zatim primili 7 laganih komada... :(
e sad- voleo bih da mi neko ko se toga seca kaze koje je to godine bilo a takodje pre toga mi je u secanju urezana ostala i utakmica sa Partizanom na koju sam isao sa caletom na istok, posto je bila velika guzva nismo uspeli stici na sam pocetak a vec su bila pala 2-3 gola...na kraju smo dobili cini mi se 4:3...a godinu opet ne znam???
Bas ta utakmica mi je ostala u secanju :lol: Inace bila je ova postavka:prvi komsija,njegov cale i deda u jednom kolima,a u drugim ja,burazer,cale i deda.Secam se da smo imali i neke zastavice pa smo ih bili turili kroz prozor od kola i tako do stadiona.Isli smo i pre na utakmice ali ne mogu da se setim neke koji bih izdvojio.Posle toga smo isli samo na neke utakmice posto je u kuci smatrano da su nam utakmice nepotreban luksuz.Od 2003 sam bio na svakoj utakmici kuci posto je cale nabavljao propusnice za zapad od DDOR-a.Tako da je sad nezamislivo da se subotom sedi kuci kad Vosa igra napada(kako kaze pesma :lol: ).
Željko Brkić jedan je od nas!!!
1892
Postovi: 1009
Pridružio se: Pet Jan 28, 2005 3:34 pm
Lokacija: Novi Sad

Post od 1892 »

Red Firm napisao:Druga utakmica je odigrana u sezoni 1994/'95, a prva u sezoni 1997/'98.
hvala RF,
a da te pitam jos nesto sto se ove druge tice, da li se dobro secam da je vec u prvih 15ak min bilo 2:1 ili cak i 3:1 za nas?
Come on you Reds!
Korisnikov avatar
Stoik
Starosedelac
Postovi: 743
Pridružio se: Čet Jan 13, 2005 1:06 pm
Lokacija: Novi Sad - Srbija
Kontakt:

Post od Stoik »

1892 napisao:hvala RF,
a da te pitam jos nesto sto se ove druge tice, da li se dobro secam da je vec u prvih 15ak min bilo 2:1 ili cak i 3:1 za nas?
Ne, poveli smo sa 2:0, ako se ne varam u 4. i u 7. miniti, a potom smo i poveli sa 3:0. Ne secam se tacno da li je taj treci gol pao nakon petnaest minuta ili pola sata. Poluvreme se zavrsilo rezultatom 3:1, a pocetkom drugog poluvremena smo poveli 4:1 golom Samardzica. Do kraja smo strepeli za pobedu, ali smo je izborili uz veliku srecu.
ice
Postovi: 2861
Pridružio se: Sre Feb 16, 2005 12:50 am

Post od ice »

1892,bilo je 3:0 za nas vec posle 15 minuta,a golove su dali Pantelic dva i Samardzic,zatim su grobari smanjili do poluvremena na 3:1.U drugom poluvremenu Samardzic je dao gol za 4:1 i taj gol me je poprilicno "kostao" jer sam se nekako isekao dok sam od radosti skakao na ogradu malog juga. :lol: Grobari su zatim za dva-tri minuta dali dva gola za 4:3,pritiskali nas do kraja,ali mi smo izdrzali.Pobedom smo preuzeli lidersku poziciju na tabeli od Partizana i naneli mu prvi poraz i na kraju postali jesenji sampioni.Partizan je posle toga upao u veliku krizu i redjao slabe rezultate,pao na trece mesto.Nazalost,nekoliko utakmica posle te u Novom Sadu smo igrali sa ciganima i pukli 0:3. :cry: Ipak zadrzali smo jesenju titulu,ali eto na prolece je izgubili,a i Partizan nam se revansirao u Novom Sadu kada nam je za jedno poluvreme zabio 3 gola a mi smo u drugom uspeli preko Pantelica da smanjimo na 3:1.Svejedno imali smo sansu za titulu i dalje ali je usledila cuvena utakmica sa ciganima 2:2 od naseg vodjstva 2:0 i neregularan pogodak Kovacevica za izjednacenje.
Moze se reci da smo te godine izgubili titulu zbog loseg skora sa beogradskim dvojcem(nije cudo da je 1892 upamtio bas tu utakmicu 4:3 kad nam je to te sezone bila jedina pobeda nad blizancima),vec sam spomenuo 4 utakmice igrane u Novom Sadu,a u Beogradu znam da smo izgubili od Partizana sa 1:0(onaj neverovatni lopovski penal sviran Jezdimirovicu nad Nadjem) i 4:2(na kraju za drugo mesto) i od Zvezde jednom sa 1:0(jedini kiks Saule te sezone) i drugi put ne mogu da se setim.
Molio bih Red Firma da me on potseti ako se seca.Da li je ta jedna utakmica koja fali bila onih cuvenih 2:2 na Marakani,kad smo gubili sa 2:0,a u zadnjih par minuta Govedarica i Radojicic doneli izjednacenje ili je ta utakmica iz sezone kasnije sa Hadzijevskim umesto Kosanovica na klupi?Sve mi se cini da je ta utakmica sa jeseni te naredne sezone kad nas je vodio Hadzijevski.Ne mogu da se setim ove sa ciganima iz Beograda,te druge iz te sezone,a tada zbog sistema takmicenja igrali smo po 4 puta i sa ciganima i grobarima u sezoni.
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
Korisnikov avatar
Stoik
Starosedelac
Postovi: 743
Pridružio se: Čet Jan 13, 2005 1:06 pm
Lokacija: Novi Sad - Srbija
Kontakt:

Post od Stoik »

ice napisao:Molio bih Red Firma da me on potseti ako se seca.Da li je ta jedna utakmica koja fali bila onih cuvenih 2:2 na Marakani,kad smo gubili sa 2:0,a u zadnjih par minuta Govedarica i Radojicic doneli izjednacenje ili je ta utakmica iz sezone kasnije sa Hadzijevskim umesto Kosanovica na klupi?Sve mi se cini da je ta utakmica sa jeseni te naredne sezone kad nas je vodio Hadzijevski.Ne mogu da se setim ove sa ciganima iz Beograda,te druge iz te sezone,a tada zbog sistema takmicenja igrali smo po 4 puta i sa ciganima i grobarima u sezoni.
Ta utakmica na Marakani je igrana na pocetku sezone. Gubili smo 2:0 do 89. minute, a cak je i Rambo Petkovic promasio penal u 10. minuti. U 89. minuti glavom je Govedarica zatresao mrezu C.zvezde, a u poslednjoj minuti susreta na centarsut Radoicica Pantelic je glavom pogodio leve raslje za 2:2.
ice
Postovi: 2861
Pridružio se: Sre Feb 16, 2005 12:50 am

Post od ice »

Znaci tih 2:2 je bilo ipak u toj sezoni kad smo bili jesenji prvaci.Hvala na infu Red Firm,ostalo mi je u secanju da je to bio jesenji deo sezone.I Pantelic je dao gol a ne Radojicic da.Nezaboravna utakmica.
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
lesa
Postovi: 371
Pridružio se: Čet Jun 15, 2006 2:01 am
Lokacija: Novi Sad,Podbara
Kontakt:

Post od lesa »

uff... ja se svoje prve utakmice, pravo da vam kazem, ni nesecam. deda me je uclanio u klub na dan mog rodjenja i moracu da ga pitam na koju me je tekmu prvu odveo. moguce da sam bio i u kolicima :D
...ti si nasa prva ljubav...
limanfkv
Postovi: 2825
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:44 pm

Post od limanfkv »

To bi bilo negde `96 kada sam se doselio u NS.Ne secam se tacno koja je utakmica bila,secam se samo da sam bio na malom jugu...
Korisnikov avatar
budababa
Postovi: 4004
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 9:51 pm
Lokacija: Liman 3

Post od budababa »

SIVA EMINENCIJA napisao:Ne znam gde da postavim ovaj post, ali vrlo je vazan, a glasi:
PODBARA , CESTITAM NA RODJENJU SINA , JOS JEDNOG NAVIJACA VOSHE, SVE NAJBOLJE I MAJCI I BEBI.
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
mihailov
Postovi: 1564
Pridružio se: Čet Apr 05, 2007 10:24 pm
Lokacija: Karadjordje

Post od mihailov »

budababa napisao:
SIVA EMINENCIJA napisao:Ne znam gde da postavim ovaj post, ali vrlo je vazan, a glasi:
PODBARA , CESTITAM NA RODJENJU SINA , JOS JEDNOG NAVIJACA VOSHE, SVE NAJBOLJE I MAJCI I BEBI.
Napred Voso!
Korisnikov avatar
Владика
Administrator
Postovi: 4320
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:58 pm

Post od Владика »

mihailov napisao:
budababa napisao:
SIVA EMINENCIJA napisao:Ne znam gde da postavim ovaj post, ali vrlo je vazan, a glasi:
PODBARA , CESTITAM NA RODJENJU SINA , JOS JEDNOG NAVIJACA VOSHE, SVE NAJBOLJE I MAJCI I BEBI.
Хвала Вам људи! Слободно рачунајте да имамо још једног сланинара више!!
Odgovori