Sećanja na prve korake

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
1892
Postovi: 1009
Pridružio se: Pet Jan 28, 2005 3:34 pm
Lokacija: Novi Sad

Post od 1892 »

ice napisao:
1892 napisao:Kad smo vec kod tih godina i datuma posto sam sa njima slab, treba mi mala pomoc, prva utakmica koje se secam (bio sam na stadionu i pre toga, ali mi rezultati nisu ostali u secanju) je bila protiv Partizana i bila je ona cuvena TV Liga Sampiona, a posto je bila ogromna guzva, na stadion sam usao sa zakasnjenjem od nekoliko minuta i vec su pala 3 gola, 2:1 za nas je bilo a utakmica se zavrsila 4:3 (valjda) elem, PITANJE GLASI koja je godina u pitanju ?
Nešto se ne sećam da smo dobili groblje u tom takmičenju sa 4:3.
Dobili smo ciganiju sa 4:2 u tom TV takmičenju, a Partizan smo u prvenstvu na jesen 1994. dobili kući sa 4:3, gde smo vodili veoma brzo sa 3:0.
Posto su otprilike to te godine, mislim da moze biti upravo ta utakmica o kojoj si ti napisao.
Come on you Reds!
Brick Liman
Postovi: 827
Pridružio se: Sre Maj 02, 2007 3:54 pm
Lokacija: Tower Blocks Liman

Post od Brick Liman »

Radoye napisao:
Lala sa zapada napisao:Ja se ni ne secam sa kim smo igrali kada sam prvi put bio na stadionu.
Ja se secam, protiv partizana, mislim da je bilo 81 ili 82, 1:1. Bio sam tako negde 9 godina, vodio me pokojni deda na zapad. Jako sam se iznervirao jer cim je sudija zazvizdao za pocetak svi su ustali na tribini a ja bio mali pa nisam skoro nista mogao da vidim :lol:
Ja sam prilično siguran da mi je prva tekma u životu bila protiv Veleža 1989. godine. Mada, nisam u potpunosti siguran... :oops: Ćale ne da me nije vodio na stadion, nego sam morao da krijem od roditelja da idem na tekmu. Bili su zabrinuti zbog tadašnje pojave masovnog nasilja i nacionalizma na tekmama. Ipak, mi ekipa iz razreda smo bili redovni na tadašnjem Malom Jugu. U godini nakon šampionske plan nam je bio da ne propustimo niti jednu domaću tekmu Voše, i tu smo imali prvi sukob sa roditeljima i establišmentom zbog voljenog kluba. Naime, za vreme trajanja planirane ekskurzije Voši je trebao da gostuje Željo i mi smo se odlučili da odjebemo ekskurziju :twisted: Roditelji su hteli da nas linčuju, a nastavnici nas ubeležili crnim slovima u teftere, pa smo ipak bili primorani da odemo na ekskurziju koju su nam roditelji već platili. Težak peh... :evil:
Deca su posla u noc da se igraju ...
... MODERNA OMLADINA!

https://www.youtube.com/watch?v=Md0lG-4nTFc" onclick="window.open(this.href);return false;
Korisnikov avatar
tulip
Postovi: 633
Pridružio se: Pet Jan 23, 2009 10:31 am
Lokacija: tik uz VOŠU

Post od tulip »

Sećam se kao da je danas - kup utakmica protiv FAP-a iz Priboja, na istoku je bilo barem 3-4 hiljade ljudi (svi su stajali), a ja sa ocem, među njima manji od makovog zrna, možda sam imao 4-5 godina jer sa godinama slabo baratam :(
Zapamtio sam Ratka Svilara na našem golu u žuto-crnom dresu i od tada sam živeo samo za odlaske na naš stadion. :hurray:
DAJ GOL!!!
ice
Postovi: 2861
Pridružio se: Sre Feb 16, 2005 12:50 am

Post od ice »

Prva utakmica koju sam gledao je bila Vojvodina-Partizan 0:3, ne sećam se tačno da li 1984. ili 1985. godine.Partizan je tada bio veoma jak, a mi smo sve više tonuli da bi smo uskoro i ispali iz lige.Bio sam na istočnoj tribini i one klupe su još bile u funkciji.
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
Korisnikov avatar
Marcello
Postovi: 954
Pridružio se: Sre Jan 10, 2007 2:21 pm
Lokacija: uvek na našoj strani

Post od Marcello »

Vojvodina-Šibenik, ne sećam se ni rezultata, ni godine (mislim da smo dobili, a godina...hmmm...možda 86-87)...Znam da me je teča vodio na tekmu (zapad), te da je na stadionu bilo bar 3 puta više ljudi, nego danas.....

A, bila je to 2. liga... :wink:
grobari su avangarda, tačno onoliko koliko smo mi mejnstrim...
Korisnikov avatar
Stexman
Postovi: 2547
Pridružio se: Sre Apr 15, 2009 11:38 pm

Post od Stexman »

tulip napisao:...
Zapamtio sam Ratka Svilara na našem golu u žuto-crnom dresu i od tada sam živeo samo za odlaske na naš stadion. :hurray:
Nisi napisao koja je to godina bila, ali si spomenuo jedno ime koje je u mnogome odredilo moju fudbalsku poziciju! Ono cega se ja secam kao prvog detalja sa stadiona, jeste ON.
Cudesni RATKO SVILAR, covek za koga sam ja navijao!
Da, kao dete sam bio opcinjen njegovim bravurama i kada bi me pitali za koga navijam ja sam govorio za Svilara! Kasnije sam naravno shvatio da to treba da se navija za klub a ne fudbalera. Nedugo zatim i sam stajem medju stative i do neke `89. branim boje lokalnog kluba. Svilar, kakav div...
Godine svog prvog dolaska se ne secam, negde izmedju 78-79. Igralo se nedeljom, i to je bilo extra vreme. Cim sam nedeljom ujutro video da matori pere kola znao sam da cemo da idemo za grad na utakmicu. Kakva su to vremena bila...eh..
Slika
Korisnikov avatar
Red Marquis
Moderator
Postovi: 3777
Pridružio se: Ned Nov 09, 2008 4:49 pm
Lokacija: West Side

Post od Red Marquis »

Malo se razlikujem od ostalih...
Letovanje s porodicom u Splitu 1983(nisam bio siguran u godinu, ali sam danas ponešen ovom temom pronašao na Hajdukovom sajtu kad je bilo) 21.8.1983, rezultat 0-0.
Tata me odveo na utakmicu, nepunih 6 godina sam imao, pamtim samo da sam prvo poluvreme više gledao veliki stadion i ljude oko sebe no sam fudbal, što je i razumljivo.

Ha, sad kad pogledam, dobro zvuči na papiru, prvi meč,pa odmah gostovanje, i to još Split :D Kakav mali ultras :wink:
Io odio Belgrado
Korisnikov avatar
churguzijanac
Postovi: 2018
Pridružio se: Uto Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: Sećanja na prve korake

Post od churguzijanac »

Moja prva utakmica, zapravo prva koje se sećam, je bila 84' il' 85' (nek me ispravi ko zna) protiv Željezničara. Ćalac me vodio na zapad. Kasnije sam, redom obišao i ostale tribine (mali jug početkom 90-tih, pa kasnije istok kod večnog transparenta 1-0 i na kraju naš sever, bliže zapadu. Tu, na severu beše ono čudo od roštilj dimnjaka :frown: .Verovo nisam da nam se tribina puši od roštilja! Nisam bio davno na severu, nadam se da ga više nema...
No, da nastavim, nismo ni ušli u stadion, a već je bilo 0-1 za goste. Na kraju ih dobismo jedva 3-2. Inače ta sezona beše za zaborav. Ali mi je jedan igrač ostao u pamćenju, tamnoputi Anselme... Mi gubimo loptu negde na 40-45m od našeg gola, protivnički igrač u kontri, a Anselme trči ko sumanut, uleće klizeći sa ledja i skida čistu loptu! Nisam siguran da li je to bilo baš protiv Želje ili neka druga utakmica. Kroz maglu se sećam i neke utakmice koju je Voša igrala protiv tima lige koji su novinari sastavljali ili je bila neka slična varijanta (neka me podseti neko ako se seća).
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8760
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Re: Sećanja na prve korake

Post od Radoye »

churguzijanac napisao:Kroz maglu se sećam i neke utakmice koju je Voša igrala protiv tima lige koji su novinari sastavljali ili je bila neka slična varijanta (neka me podseti neko ako se seća).
prijateljska protiv reprezentacije SFRJ
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Korisnikov avatar
slanina
Postovi: 798
Pridružio se: Sre Jul 13, 2005 12:04 am

Re: Video fajlovi...

Post od slanina »

Kad sam bio klinac nije mi bilo jasno otkud toliko navijača Dinamu i Hajduku u Novom Sadu pa mi ćale kaže za Petrovaradin da je bilo puno hrvata koji su redovno dolazili na njihove tekme :wink: .
100 gb storage

https://degoo.com/g/dyz98u0" onclick="window.open(this.href);return false;
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8760
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Re: Video fajlovi...

Post od Radoye »

slanina napisao:Kad sam bio klinac nije mi bilo jasno otkud toliko navijača Dinamu i Hajduku u Novom Sadu pa mi ćale kaže za Petrovaradin da je bilo puno hrvata koji su redovno dolazili na njihove tekme :wink: .
Jeste, u Petrovaradinu je nekad bilo procentualno mnogo vise Hrvata nego danas. Ali nisu samo oni navijali za Hajduk i Dinamo, svi klubovi "velike cetorke" su za vreme SFRJ imali navijace u svim krajevima zemlje. Naravno, za ove iz Beograda su najvise navijali Srbi, za ove iz Hrvatske Hrvati ali bilo je i drugih slucajeva (lokalni Madjari su cesto navijali za njih). Ja licno znam i nekoliko bivisih Hajdukovaca bacvanskih Srba, koji su izbijanjem medjunacionalnih sukoba uglavnom tiho promenili opredeljenje - velikom vecinom oni danas podrzavaju crnog blizanca. Licno nisam upoznao nijednog ovdasnjeg navijaca Dinama, ali se secam da je po zidovima pisalo BBB vise nego Hajduk ili Torcida tako da pretpostavljam da je i njih bilo u poprilicnom broju. A u srednjoj skoli u razredu sam imao jednog autohtonog navijaca FK Sarajeva - covek Srbin rodjen ovde, familija mu odavde, veze nema sa Bosnom i Bosancima...
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Korisnikov avatar
slanina
Postovi: 798
Pridružio se: Sre Jul 13, 2005 12:04 am

Re: Video fajlovi...

Post od slanina »

Poznavao sam jednog navijača Dinama,istina otac mu je bio vojno lice iz Zagreba su rodom,što je bilo čudno jer sva vojna lica su "morali" da navijaju za Partizan i te partizanovce što sam znao su svi po nekoj varijanti imali neku vezu sa vojskom a bilo ih je prilično malo u Ns 80' godina.Recimo u mom razredu bio je jedan partizanovac uglavnom sve zvezdaši i nas par slaninara.
100 gb storage

https://degoo.com/g/dyz98u0" onclick="window.open(this.href);return false;
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8760
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Re: Video fajlovi...

Post od Radoye »

slanina napisao:Poznavao sam jednog navijača Dinama,istina otac mu je bio vojno lice iz Zagreba su rodom,što je bilo čudno jer sva vojna lica su "morali" da navijaju za Partizan i te partizanovce što sam znao su svi po nekoj varijanti imali neku vezu sa vojskom a bilo ih je prilično malo u Ns 80' godina.Recimo u mom razredu bio je jedan partizanovac uglavnom sve zvezdaši i nas par slaninara.
Ja sam iz jedno 50-60 km severnije od NS, u osnovnoj nas je bilo 5-6 Slaninara u generaciji ali u srednjoj sam bio sam. Sve cigani i grobari, onaj za Rajvosa i ja smo jedini iskakali iz te seme. To je bilo pre osvajanja druge titule, tada smo bili na niskim granama, otisli u drugu ligu... Tek sa titulom pocinje eksplozija, i tada su izmedju ostalih i neki koji su se pre deklarisali kao cigani i grobari okrenuli Vosi po novosadskoj lokalpatriotskoj liniji. U to vreme je posejano seme svega sto je doslo kasnije, formiraju se prve organizovane grupe...

Onda dolazi rat koji donosi novi potres na navijackoj sceni, doduse nas nije u tolikoj meri potkacilo (jedino '95. kada je pala Krajina i kad je puno sveta odatle naseljeno u NS i okolinu, ogromnom vecinom za beogradske blizance, no vec sa njihovom decom se situacija polako menja), kao sto sam spomenuo dolazi do prekomponovanja po nacionalnim linijama, Srbi koji su navijali za klubove od preko pocinju da se opredeljuju za blizance, dok opet oni tada gube jedan veliki deo svojih navijaca koji su bili muslimanske veroispovesti (grobari su takvih imali bas puno u SFRJ a imali su ih i cigani).

To je jos jedna razlika izmedju nas i njih - mi smo znali da smo Srbi jos od 1914. godine, oni su to otkrili tek 1991.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Korisnikov avatar
madda fakka
Postovi: 1114
Pridružio se: Sre Jun 04, 2008 7:15 pm
Lokacija: Adice

Re: Video fajlovi...

Post od madda fakka »

Radoye napisao: dok opet oni tada gube jedan veliki deo svojih navijaca koji su bili muslimanske veroispovesti (grobari su takvih imali bas puno u SFRJ a imali su ih i cigani).
Samo cu reci bio sam pre dve godine u Istri na letovanju, kada smo ... da ne kazem od koga izgubili, mada tada je nkp igrao sa onim Makedonskim ili Albanskim klubom Skendrija ili Skenderberija... Kako god, posto je opste poznato da Albanci drze 90% restorana/kafica po Istri, mogu vam reci da je bilo podeljeno ako ne 50-50... Dosta njih se radovalo golovima nkp (dobili su 3:0 ili 4:0 ili tako nesto). Sama cinjenica da su gazde tog kafica okupile komsije, zauzeli separe i gledali utakmicu iako je Dinamo isto igrao utakmicu govori sve... Sto se Istrana i Istrijana tice oni su mahom navijaci Dinama i iako se ne vole sa Dalmatincima ovo im je motiv vise da ih ne vole :)

Mala anegdota, usluzivao me je konobar koji je albanac iz Makedonije. Cuo je akcenat, naglasak i odmah provalio da sam "domaci". Lik ima oko 40 ili cak 40+ godina vratio se sa picem i vadi upaljac nkp i hvali se kako mu je drugar iz BG to doneo. Hteo da mi zapali cigaru nisam mu dozvolio :)
I Bog je Slaninar...
Korisnikov avatar
slanina
Postovi: 798
Pridružio se: Sre Jul 13, 2005 12:04 am

Re: Video fajlovi...

Post od slanina »

Radoye napisao:
slanina napisao:Poznavao sam jednog navijača Dinama,istina otac mu je bio vojno lice iz Zagreba su rodom,što je bilo čudno jer sva vojna lica su "morali" da navijaju za Partizan i te partizanovce što sam znao su svi po nekoj varijanti imali neku vezu sa vojskom a bilo ih je prilično malo u Ns 80' godina.Recimo u mom razredu bio je jedan partizanovac uglavnom sve zvezdaši i nas par slaninara.
Ja sam iz jedno 50-60 km severnije od NS, u osnovnoj nas je bilo 5-6 Slaninara u generaciji ali u srednjoj sam bio sam. Sve cigani i grobari, onaj za Rajvosa i ja smo jedini iskakali iz te seme. To je bilo pre osvajanja druge titule, tada smo bili na niskim granama, otisli u drugu ligu... Tek sa titulom pocinje eksplozija, i tada su izmedju ostalih i neki koji su se pre deklarisali kao cigani i grobari okrenuli Vosi po novosadskoj lokalpatriotskoj liniji. U to vreme je posejano seme svega sto je doslo kasnije, formiraju se prve organizovane grupe...

Onda dolazi rat koji donosi novi potres na navijackoj sceni, doduse nas nije u tolikoj meri potkacilo (jedino '95. kada je pala Krajina i kad je puno sveta odatle naseljeno u NS i okolinu, ogromnom vecinom za beogradske blizance, no vec sa njihovom decom se situacija polako menja), kao sto sam spomenuo dolazi do prekomponovanja po nacionalnim linijama, Srbi koji su navijali za klubove od preko pocinju da se opredeljuju za blizance, dok opet oni tada gube jedan veliki deo svojih navijaca koji su bili muslimanske veroispovesti (grobari su takvih imali bas puno u SFRJ a imali su ih i cigani).

To je jos jedna razlika izmedju nas i njih - mi smo znali da smo Srbi jos od 1914. godine, oni su to otkrili tek 1991.
Bio sam jedini u razredu u osnovnoj koji je isao na tekme redovno bez obzira na protivnika ne samo zvezda i partizan,bio sam redovan i u drugoj ligi,secam se i derbija sa Novim Sadom i obe pobede sa po 1:0 gol Zovka za odusevljenje i Cedo Maras u dresu Novog Sada cini mi se da je i odbranio penal Curcicu u jednom mecu,e to bi voleo ponovo da vidim negde i tu atmosferu nema vise toga a tesko je to nekom opisati ko nije gledao a navija za Vosu.Pa se setim i borbe za prvo mesto sa Leotarem iz Trebinja mi njih cini mi se 2:0 a oni nas tamo 3:0 e to je bila stara liga.Jos jedna tekma mi je ostala u secanju iz 80 a to je kad smo ispali te godine a tukli zvezdu cini mi se 4:1 :devil: .
100 gb storage

https://degoo.com/g/dyz98u0" onclick="window.open(this.href);return false;
Odgovori