"A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Odgovori
Korisnikov avatar
gospodinFKV
Postovi: 4709
Pridružio se: Ned Apr 01, 2012 1:06 pm
Lokacija: gde treba

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post od gospodinFKV »

Протомајстор napisao:
Stexman napisao:Brka je imao dva kiksa za svo vreme koje je proveo u reprezentaciji i ne stoji da se toliko puta obrukao. Stojkovic ima kiks na svakoj utakmici.
Човек је бранио 70 утакмица на такву протекцију да није ни чудо што се нисмо нигде пласирали. Па њега је Антић водио на СП као трећег голмана, помозите ми, Фулама?
Treba biti fer. Na tom SP-u je bio jedan od recimo trojice igraca koji su nesto odigrali.
Korisnikov avatar
ДушанСП
Postovi: 712
Pridružio se: Uto Apr 23, 2013 4:08 pm

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post od ДушанСП »

Само се прича о томе како немамо десетку од како је Пикси завршио каријеру,а много већи проблем имамо са голманима и то годинама.Кад погледам старе снимке како је Илија Пантелић бранио,човек ми делује као неко са друге планете у односу на ове фенси смехотресе.Пуних 26 година ми немамо голмана на кога можеш да се ослониш,а можда и пре тога,али није битно.Прво смо имали Пандуровића-класичан линијаш.После покушај са Коцићем,који је обећавао али није се баш набранио у репрезентацији,знао је да одбрани свашта,али и да добије глуп гол.Наравно једва се чекао његов кикс,да доведу рупетину Ивицу Краља,кога су новинари дигли на ранг Лава Јашина.Исто класичан линијаш од два метра који не сме да излети.Незнам више ко све није стајао на голу репрезентације :Јеврић,Бркић,Јорганчевић,Стојковић...све једно те исто.Рајковића су подигли у небеса-ништа специјално брани у Израелу.Има и још једна ствар Стојковић трећи голман у Вигану-неприкосновен на голу,Аврамов први голман Фиорентине(додуше у другој лиги,али поредити та два клуба је смешно) ни минута на голу.Не кажем да је он нека екстра класа али зовеш човека 100 пута и не даш му ни минут на голу је урнебесно.Очигледно је да се у Србији јако лоше ради са голманима, а о томе нико не говори. Ова будала ће бранити до 45-е године.
playmaker
Postovi: 514
Pridružio se: Ned Sep 18, 2011 1:31 am

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post od playmaker »

gospodinFKV napisao:
Протомајстор napisao:
Stexman napisao:Brka je imao dva kiksa za svo vreme koje je proveo u reprezentaciji i ne stoji da se toliko puta obrukao. Stojkovic ima kiks na svakoj utakmici.
Човек је бранио 70 утакмица на такву протекцију да није ни чудо што се нисмо нигде пласирали. Па њега је Антић водио на СП као трећег голмана, помозите ми, Фулама?
Treba biti fer. Na tom SP-u je bio jedan od recimo trojice igraca koji su nesto odigrali.
Upravo o tome pricam!

Ajmo da budemo fer, boljeg golmana nemamo i kakav god da je tako je kako je. :roll:

Stalno se zamajavamo sa tim stvarima, mene vise brine kako je moguce da Ljajic nije pozvan a uz Matica i Tadica je jedini igrac koji zna da uzme loptu i da sa njom nesto uradi bez panike, svi ostali im nisu ni do kolena sa strane tehnike... :frown:
Korisnikov avatar
Voja
Dežurni spiker
Postovi: 9552
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 5:54 pm
Lokacija: Kome trebam, već zna...

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post od Voja »

Jos od Omerovica pa na ovamo Stojke je mozda cak i najbolji golman koji je branio za reprezentaciju. Svi znaju koliko sam slab na Kocica,ali Stojke je u reprezentaciji bolje branio. Pricamo o kiksevima!? Pa svaki golman ima i mora da ima kikseve. Ali na broj Stojketovih utakmica u reprezentaciji broj kikseva je mizeran,cak mislim da su ih i Kan i Smajhel imali vise. Tako da po meni... nebulozna rasprava i klasican primer onog sto me najvise nervira kod nas,zaslepljenost i mrznja. Meni je puno srce kada mogu da kazem za naseg igraca da je bolji od igraca Zvezde i Partizana,ali isto tako ne zelim biti slep kod ociju i dizati nase igrace koji nemaju kvalitet,ali eto nasi su.

i jos nesto,u izboru igraca za reprezentaciju nikada se ne bih vodio statistikom koliko igras u timu.Ako si ti rezerva u svom timu,a u reprezentaciji pruzas igre kao i na nivou dok si bio prvotimac ne vidim razlog zasto ne bi bio pozvan i igrao. Pa evo Tadic,mnogo losije igra ovu sezonu u Engleskoj i sta ako ga posalju na klupu!? Hocemo li ga izbrisati iz A tima u kom briljira (zato jer je dobro uklopljen u sistem),a u timu je na klupi!? Misljenja sam da treba da igraju oni koji nose reprezentaciju!!! Pa nije li recimo Podolski bio igrac koji je mnogo vise dao reprezentaciji nego timovima? I kada god nije igrao od Nemaca je dobijao poziv,jer jednostavno ispunjava ono sto se od njega trazi. E sad,druga je stvar sto nasi selektori pozivaju igrace koje moraju. :wink:
Slika
Korisnikov avatar
naseljekolumbija
Postovi: 1101
Pridružio se: Čet Avg 02, 2012 12:03 pm
Lokacija: NS,NN

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post od naseljekolumbija »

Stojkovic je kad se sve sagleda dobro branio za reprezentaciju i moze da bude prvi golman jos ovaj ciklus. Nije ni Bufon ni Jasin ali moramo biti zadovoljni. Muslin na prolece mora da zove i Ljajica, jednostavno treba nam jos jedan kreator kao Tadic jer ne moze on da iznese cele kvalifikacije. Zadovoljan sam kako se momci bore, primetan je pomak u svakom smislu. Uz timsku igru i borbenost mozemo do prvog mesta u ovakvoj grupi i da izbegnemo kockanje u barazu.
Korisnikov avatar
Marcello
Postovi: 954
Pridružio se: Sre Jan 10, 2007 2:21 pm
Lokacija: uvek na našoj strani

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post od Marcello »

Vojo, ja sam iz ovih tvojih reči namirisao jednu vrlo bitnu stvar, a nadam se da deliš moje mišljenje - SFRJ, SRJ, SCG, te sad R. Srbija nisu, u poslednjih 30-ak godina, iznedrile ni jednog (!!!) golmana koji na evropskoj fudbalskoj mapi iole vredi.
grobari su avangarda, tačno onoliko koliko smo mi mejnstrim...
Korisnikov avatar
Stexman
Postovi: 2547
Pridružio se: Sre Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post od Stexman »

Vojo ako sam ja zaslepljen zato sto sam rekao da je Stojkovic najgori golman ikad, sta si ti u slucaju kad ga hvalis kao najboljeg? Zaljubljen?
Mozemo se prepucavati u nedogled ovako.
Covek je direktan krivac sto nismo otisli na nekoliko takmicenja. Jedno je stvar ukusa, a drugo biti objektivan. I ajde da zavrsimo raspravu, recimo da nije najgori, ali je nije sigurno ni najbolji!
Korisnikov avatar
Voja
Dežurni spiker
Postovi: 9552
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 5:54 pm
Lokacija: Kome trebam, već zna...

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post od Voja »

Stexman napisao:Vojo ako sam ja zaslepljen zato sto sam rekao da je Stojkovic najgori golman ikad, sta si ti u slucaju kad ga hvalis kao najboljeg?
Mozemo se prepucavati u nedogled ovako.
Vidi,na forumu sem postova koje pise Turija,na druge ne obracam paznju ko je autor,tako da retko kada prozivam nekog direktno,vec pisem generalno. Ako zelim nekom direktno odgovoriti navedem ga u postu. Kada sam napisao zaslepljenost i mrznja mislio sam na generalno pisanje. Recimo (ne znam ko je to pisao niti me zanima) neki su se ovde pitali zasto npr. nema Stamenica (a on ni kod nas ne igra) u reprezentaciji,ili pre nekoliko Kovacevica (crsto kiksa,dobija crvene) i sl.... na tu vrstu zaslepljenosti mislim,jer ne moze svaki igrac koji je u Vojvodini (pogotovo ne u zadnje vreme) automatski da ima kvalitet za reprezentaciju.
Nema tu nikakve prepirke,ti imas svoj stav,ja svoj i branimo ih....
Marcello napisao:Vojo, ja sam iz ovih tvojih reči namirisao jednu vrlo bitnu stvar, a nadam se da deliš moje mišljenje - SFRJ, SRJ, SCG, te sad R. Srbija nisu, u poslednjih 30-ak godina, iznedrile ni jednog (!!!) golmana koji na evropskoj fudbalskoj mapi iole vredi.
Pa nema sta da sudis na osnovu mojih reci,jednostavno to je cinjenica. Bilo je tu kojekavih naznaka kvaliteta,ali sve se svodilo na "sezonski bljesak" pojedinih golmana i to je to.Nazalost
Slika
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8761
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post od Radoye »

Meni je u zadnjih 15-tak godina Zilic tu najvise licio na golmana od svega ovog sto je prodefilovalo kroz reprezentaciju.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
playmaker
Postovi: 514
Pridružio se: Ned Sep 18, 2011 1:31 am

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post od playmaker »

Stexman napisao:Covek je direktan krivac sto nismo otisli na nekoliko takmicenja.
On nije i nikako ne moze biti krivac zasto se mi nismo plasirali bilo gde u proslosti! :idea:
Mozes da ga ne volis to je tvoja privatna stavar ali ovo sto ti pises u vezi njega je besmislica!

Dosta mi je sto moram da citam dan i noc blizanacko prepucavanje oko njega i sada moram i na nasem forumu... :frown:

Stojke je sasvim prosecan golman koji nas je vise puta vadio nego sto je bio kriv, kada budemo imali boljeg bice na golu, do tada mislim da je logicno da se svaka dilema zavrsi.

Malo vise objektivnosti je uvek dobrodoslo... :idea:
Korisnikov avatar
Протомајстор
Postovi: 418
Pridružio se: Ned Feb 10, 2013 8:29 pm
Lokacija: Исток, Лиман

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post od Протомајстор »

playmaker napisao:
Stexman napisao:Covek je direktan krivac sto nismo otisli na nekoliko takmicenja.
Mozes da ga ne volis to je tvoja privatna stavar ali ovo sto ti pises u vezi njega je besmislica!
Стојковић је одиграо 70 утакмица у репки, што је више од свих Вошиних голмана заједно: Илије Пантелића, Свилара, Коцића, Жилића, Аврамова и Бркића (није ме мрзело да сабирам). Заправо, није било голмана у историји нашег фудбала са више наступа у репрезентацији. Лик тренутно брани у другој енглеској лиги и прима 2 гола по утакмици за тим који је 20. на табели. Бивало је у каријери сезона кад је имао више утакмица за репрезентацију него за свој клуб. Не бих се сложио да су селектори који су се измењали ових година бољи стручњаци од оних који су процењивали Стојковићеву форму и квалитет у његовим клубовима. Мислим да је у питању протекција, а то није фер. Неко је помињао фер однос према њему, мислим да он то не заслужује.
Наравно, бивало је да Стојковић брани одлично, али је пречесто бивало да прими гол из првог шута, а да после одбрани неколико у низу (такав је и наш Корда :mrgreen: ). Оно што је његов највећи квалитет су добри излази на играча који је сам пред голом, поготово са стране. Остало је на нивоу голмана који долазе, Рајковића, или Милинковић-Савића рецимо.
Чак се слажем да је наша голманска школа лоша, као што је уосталом и центарфорска, али треба лагано тражити замену ако планирамо у Русију.
Korisnikov avatar
Beonic
Postovi: 683
Pridružio se: Pon Jul 27, 2015 11:34 am

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post od Beonic »

Je l' ima neko ko je danas odgledao svih 90 minuta sa Ukrajnom, da mi napise kako je odigrao na debiju nas Radoja.
Ovim putem bih i cestitao Nemanji i pozeleo mu jos mnogo nastupa! :lala:
Korisnikov avatar
Voja
Dežurni spiker
Postovi: 9552
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 5:54 pm
Lokacija: Kome trebam, već zna...

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post od Voja »

Ja sam gledao mec pute streama,ali sam vise bio posvecen Sergeju i ekipi,tako da sam samo povrsno gledao mec u Ukrajini.Nasao stream bez komentatora,a nasi nemaju imena na ledjima,a jos sastav Mozzarta mislim da se nije poklapao,ma muka ziva.... inace,nasi su bili borbeni,ali mec sa mislim 3 suta na gol.Uspavanka. Meni je period od 45-60 minuta meca trajao jedno dva ipo sata. Dakle sve ti je jasno. Zaista je bilo tesko zapaziti ucinak bilo kog naseg igraca,ako se ne varam recimo Mitrovic je usao igrao mozda i dvadeset minuta,a nije takao loptu. Prvi gol smo primili sa boka gde je njihov igrac ostao sam u petercu,al se spetljao,pa je pre nase odbrane stigao njegov saigrac da reaguje i da gol.Drugi gol iz penala. Mislim da je golman Jovanovic samo jednom dirao loptu u drugm poluvremenu. Jedino vredno u prenosu sto sam video je Sevcenko :mrgreen: i zanimljivo mi da selektor na jakni ispod Umbro znaka ima ispisano SM. 10 minuta sam razmisljao sta bi to moglo da znaci :mrgreen: Setio sam se posle :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Slika
Korisnikov avatar
ДушанСП
Postovi: 712
Pridružio se: Uto Apr 23, 2013 4:08 pm

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post od ДушанСП »

По мени Србија је синоћ била колатерална штета у сукобу Украјине и Русије,оштећени смо за два пенала,а чим је њихов играч први пут пао одмах је показао на пенал.Играли смо са другом поставом и били смо бољи кад се све сабере,нико није одскакао нешто нарочито,тако да се може рећи да је Радоја одиграо сасвим солидно.Овакве утакмице више штете него што доприносе,и срећа је ако нико није повређен јер је судија толерисао грубу игру домаћина.Фудбал је мушка игра али није туча.
Korisnikov avatar
Neizlecivi
Postovi: 1446
Pridružio se: Pet Jul 20, 2012 3:18 am

Re: "A" reprezentacija i Vošini igrači u njoj

Post od Neizlecivi »

Gledao sam ja skoro celu tekmu i igrali smo solidno kad se uzme u obzir cinjenica da nam nijedan igrac nije iz prve postave. Radoja je bio sasvim korektan, mozda on i Ignjovski su odigrali ponajbolje. Nije imao neke greške veće, imao je par super oduzetih lopti, ofanzivno je bio ok, ali nista specijalno. Meni je cudno sto i u Selti, a i sinoc retko uzima loptu nesto blize nasem golu, a par puta kad je uradio to sasvim lepo se snasao. Mozda je to do formacije, taktike, posto ni Gudelj nije igrao tako. Uglavnom mislim da zaista zaslužuje da bude u 3 zadnja vezna koji ce igrati vise od drugih. Konkurencija su mu Fejsa i Milivojević, a smatram da u nogama ima po sezoni vise jakih utakmica od njih svakako.
Ono sto je veoma cudno za reprezentaciju je činjenica da Ljajić ne znam kako i zašto nema mesta, a u odličnoj formi je. Takodje Pešić koji je dobio šansu posle 20minuta igre od početka sezone. Nije pokazao nista. Mladenović ne igra u Kelnu, nije ni gram onog sto je bio u BATE. Ako podigne formu, pored svih ovih igraca mislim da i Ivanić ima sta da traži tu.
I pored tih muljaza oko pozivanja čudnih igraca, Muslin je napravio solidnu pricu. Makar grizu, bore se i igra celokupno deluje mnogo bolje no ranije. Nadam se da će se opet neka tekma igrati u Novom Sadu :)
Odgovori