"Корона" ће проћи, али они остају док је света и века

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
NS DUNAV
Posts: 69
Joined: Sat Mar 24, 2012 4:19 am
Location: Тамо вамо по Србији

"Корона" ће проћи, али они остају док је света и века

Post by NS DUNAV »

Добар дан драги моји Сланинари.Знам,многима није ни до чега,а камоли до фудбала,али ја сам данас на овај начин провео сат и по времена не мислећи на "Корону".Посебно ме је ражалостило кад сам видео да ова три видеа имају укупно 313 прегледа,а ни један коментар. :( Мислим да ове наше легенде нису то заслужиле,зато погледајте без обзира ако су многи од вас вероватно већ погледали.Ово је за понос и мелем за душу.

Један клуб на свету волЕм јаааа....
Поздрав из Канаде !

https://www.youtube.com/watch?v=RnaAgaRQY9Q" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/watch?v=iYY8SI4atVE&t=17s" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/watch?v=ts7Bfjxy-u4" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
severozapad
Posts: 611
Joined: Wed Nov 10, 2010 3:23 pm
Location: Liman 4

Re: "Корона" ће проћи,али они остају док је света и века

Post by severozapad »

Hvala na ovome i mislim da bi bilo super da ljudi podele neke svoje linkove, fotke, sećanja vezana za Vošu jer nas to zaista može trenutno izbaciti na neko malo lepše mesto.
Doduše, poslednjih par godina je bilo u istom fazonu i bez korone gde je lepše sećati se nekih drugih sezona, igrača i osećaja na tribini a gde su trenutne sezone bile za zaborav i pre nego su počele.
Za mene, period koji me je više približio Voši i stadionu tj odvajanju od ćaleta koji me je samo ponekad vodio je sezona iza Verdera i još par tih sa tavorenjem u srednjem delu tabele i bliže dnu.
Tada smo kod kuće bili sigurni a na strani isto sigurni. I u jednom i u drugom sigurni za keca.
Todic-Vasic, Batak, Tanasijevic, Cilinšek - Franciskovic, Krivokapic, Krasic, Trajkovic - Belic, Jovanovic x, Bogdanovic.
Bobe Pavkovic sa onim kalendarom u sepiji. Te neke sezone su mi ostale bas u lepom sećanju a najviše zbog dobre atmosfere na stadionu bez obzira na rezultate.
Par igrača iz ovog tima su nas kasnije i izdali i zaigrali za crvene, jedan zasigurno nije hteo i postao legenda kluba po meni zbog toga. Ali je zanimljivo da ovaj tim, iako nije mozda igrao u jednoj sezoni zajedno nego u 2/3 su se izmenjali sada znam posle 20god a sramota me da priznam ali iz danasnjeg tima kada vidim neke face na zvanicnim profilima kluba bledo gledam.
Po meni, najbolja tekma iz tog perioda je bila na nasem stadionu, poraženi od crnih 4-5 ali je ta tekma bila događaj, sada se nekih nasih pobeda vise i ne secam a ove tekme vrlo jasne.
Nejasne izmene Cede i gubljenje tog meca bezveze gde smo bili bolji. Neki random penal dok korner nije izveden a na Batakov racun dosudjen. Njihov kapiten koji baca kofu na istok posle tekme i usijana atmosfera na jugu pored kućice.
Mozda postoji neko drugo poimanje romantike kod ljudi ali meni je to ovo.
Bacite secanje sa nekom tekmom od pre ili desavanjima oko kluba, jer smo u ovom periodu u poslednjih 30god toliko toga imali da se jedna normalna osoba toga ne može baš svega toga setiti.
Ako ubacimo u jednačinu da navijamo za klub kojem se pored ostalih u ligi nikada neće dozvoliti da uzme nešto i da se o našoj normalnosti može zbog toga raspravljati, pomozite da se neka tekma koja je vama ostala zbog nečega zanimljiva, makar malo otrgne od zaborava.
E da, i distancirajte se najmanje koliko i trener i sportski.
Svako dobro.
User avatar
NS DUNAV
Posts: 69
Joined: Sat Mar 24, 2012 4:19 am
Location: Тамо вамо по Србији

Re: "Корона" ће проћи,али они остају док је света и века

Post by NS DUNAV »

То сам и ја погледао и размишљао сам да ли да поставим линк,али читајући твој коментар ,одлучио сам да то не урадим.Штета ,али ипак је то најбољи Вошин голман које су моје очи гледале.

Један клуб на свету волЕм јаааа...
Поздрав из Канаде !
User avatar
Turija
Posts: 10622
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: "Корона" ће проћи,али они остају док је света и века

Post by Turija »

Nisam gledao tu reportazu, ali sam negde procitao vrlo slicno u izjavama bivseg nam golmana i duboko se razocarao. Cini mi se da sam ovde i komentarisao tu bljuvotinu upakovanu u celofan.
J..o ga partizan. Otisao je i Pavkovic tamo, a nije bio nista manje talentovan od Svilara - naprotiv; I? Ni reprezentacije, ni evropske karijere. Nepriznat i nepoznat u Bg.
Tako bi i on prosao tamo.
A Vojvodina mu je utrla put u reprezentaciju i Antverpen, napravila karijeru, postovanje u gradu, gotovo fudbalsku legendu i sve to baca pod noge lamentom za partizanom u zrelom zivotnom dobu.
Nije istina da ne zali. Neko ko to ponovi toliko puta kako ne zali, ustvari zali, na veliku sramotu za Crvencanina, koji je lansiran u fudbalsku orbitu u Vosi i Novom Sadu, da prica bez ikakve emocije prema Klubu i Gradu. Za njega je Vosa biografski podatak, kao, danas, za Tadica.
Ni E od emocije, ni Z od zahvalnosti, ni P od postovanja.
Niko, nikada, nece biti kao Vosini igraci iz 50ih godina proslog veka. Oni su prave Legende Vojvodine.
Nijedan ne zali sto nije bio u blizancima. Naprotiv, nisu ni hteli tamo, cak ni kad su ih zvali i pretili (a ovi pate, sto ih nisu pozvali). Srce im zaigra i gotovo krene suza, kad god pomenu Vojvodinu. To su bili veliki igraci i veliki ljudi.
Vec sezdesete su bile polovicne.
Sedamdesetih je Toza podigao atmosferu i ekipu, a vec tada pada ta emotivna crta igraca, dok kasnije postoji samo u tragovima kod casnih pojedinca.
Tuga gde je nestao licni moral igracima Vojvodine.
Jedan Delac, koji proveo samo par meseci u Vosi (dosavsi iz Premijer lige i velikog kluba) je veci Vojvodinas od onih koji su proveli godine u njoj i trasirali svoj zivotni put zahvaljujuci Vosi.
Tolike godine provedene u Antverpenu i dalje zalis za partizanom u kojem te nisu ni primetili.
Jadno. A bio si voljen i priznat, mogao (p)ostati legenda i ponos Kluba i Grada i onda srusis mit o sebi, zbog neostvarene jednostrane ljubavi. Stvarno treba biti slepac.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4764
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: "Корона" ће проћи,али они остају док је света и века

Post by gospodinFKV »

Za trenutak, ali samo za trenutak, sam uspeo sebe da zavaram da mozemo tako nesto postici ponovo od 2006. godine, pa sve do onog finala kupa. Malo je igraca bilo u ovoj napacenoj ligi koji nisu hteli da obuku nas dres. Bili smo smekerski klub i na terenu i van njega, Kacar sikanirao blizance u medijima,...

Deceniju kasnije, kad pogledam ovaj tim, vidim koliko je to bila najplasticnija plastika i vestak. Da smo imali koje milionce vise, bili bismo plasticniji od PSG-a. Jedina svetla tacka kroz sve ove godine smo mi oboleli na tribina i saka njih na terenu. :(
User avatar
NS DUNAV
Posts: 69
Joined: Sat Mar 24, 2012 4:19 am
Location: Тамо вамо по Србији

Re: "Корона" ће проћи,али они остају док је света и века

Post by NS DUNAV »

Turija wrote:Nisam gledao tu reportazu, ali sam negde procitao vrlo slicno u izjavama bivseg nam golmana i duboko se razocarao. Cini mi se da sam ovde i komentarisao tu bljuvotinu upakovanu u celofan.
J..o ga partizan. Otisao je i Pavkovic tamo, a nije bio nista manje talentovan od Svilara - naprotiv; I? Ni reprezentacije, ni evropske karijere. Nepriznat i nepoznat u Bg.
Tako bi i on prosao tamo.
A Vojvodina mu je utrla put u reprezentaciju i Antverpen, napravila karijeru, postovanje u gradu, gotovo fudbalsku legendu i sve to baca pod noge lamentom za partizanom u zrelom zivotnom dobu.
Nije istina da ne zali. Neko ko to ponovi toliko puta kako ne zali, ustvari zali, na veliku sramotu za Crvencanina, koji je lansiran u fudbalsku orbitu u Vosi i Novom Sadu, da prica bez ikakve emocije prema Klubu i Gradu. Za njega je Vosa biografski podatak, kao, danas, za Tadica.
Ni E od emocije, ni Z od zahvalnosti, ni P od postovanja.
Niko, nikada, nece biti kao Vosini igraci iz 50ih godina proslog veka. Oni su prave Legende Vojvodine.
Nijedan ne zali sto nije bio u blizancima. Naprotiv, nisu ni hteli tamo, cak ni kad su ih zvali i pretili (a ovi pate, sto ih nisu pozvali). Srce im zaigra i gotovo krene suza, kad god pomenu Vojvodinu. To su bili veliki igraci i veliki ljudi.
Vec sezdesete su bile polovicne.
Sedamdesetih je Toza podigao atmosferu i ekipu, a vec tada pada ta emotivna crta igraca, dok kasnije postoji samo u tragovima kod casnih pojedinca.
Tuga gde je nestao licni moral igracima Vojvodine.
Jedan Delac, koji proveo samo par meseci u Vosi (dosavsi iz Premijer lige i velikog kluba) je veci Vojvodinas od onih koji su proveli godine u njoj i trasirali svoj zivotni put zahvaljujuci Vosi.
Tolike godine provedene u Antverpenu i dalje zalis za partizanom u kojem te nisu ni primetili.
Jadno. A bio si voljen i priznat, mogao (p)ostati legenda i ponos Kluba i Grada i onda srusis mit o sebi, zbog neostvarene jednostrane ljubavi. Stvarno treba biti slepac.
Eee мој Турија,стара гардо ,свака част на коментару :lala: Још ми је у сећању кад ми је био на лећима после оне победе 4:1 над Хајдуком у Сплиту,кад је пред утакмицу са Динамом пола сата пре утакмице изашао пред нас ,на тада пуном и климавом југу,да му певамо његову песму,међу бројним постерима на зиду моје собе,његови су доминирали,а он о Воши као да је сишао из аутобуса на локолној аутобуској станици и хватао други за следећу дестинацију.Ее мој Ратко и ви други попут њега,могли сте бити наше иконе ,али сте нас уместо тога ујели за срце.Ево сад ти певам последњи пут твоју песму.

МИ ИМАМО НАШЕГА РАЛЕТА
НАЈБОЉИ ЈЕ ГОЛМАН ЦЕЛОГ СВЕТА,
ДОК НАМ РАТКО МЕЂ' СТАТИВА' СТОЈИ
ВОЈВОДИНА НИКОГ СЕ НЕ БОЈИ,
АОЈ РАТКО СВАКО ТЕБЕ ХВАЛИ
ДА МОЖЕМО СРЦЕ БИ ТИ ДАЛИ.

Један клуб на свету волЕм јааа...
Поздрав из Канаде !
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8805
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: "Корона" ће проћи,али они остају док је света и века

Post by Radoye »

To je onaj problem oko koga se ovde na forumu mnogo lome koplja, da li u Vosi treba da rade samo Slaninari ili da to za koga zaposleni (uprava, struka) navijaju uopste nije bitno.

Ja mislim da jeste bitno jer u ovoj nenormalnoj Srbiji gde samo dva kluba imaju pravo da postoje i da imaju navijace a ako neko navija za neki od ostalih klubova svi ga tretiraju kao budalu mi (kad vec jesmo budale kakve jesmo pa ne padamo na dupe pred kosmickim velicinama titovih blizanaca) konstantno imamo slucajeve da smo iznutra busni, da oni koji bi trebali da rade u interesu kluba njega ne osecaju kao svoj; i onda ili kradu i sakom i kapom ili sabotiraju i namestaju za "svoje". I onda imamo situacije da se razocaravamo sto nam prvotimci idu na blizanacke ultras tribine ili daju srceparajuce izjave za medije.

Jedini nacin da se to promeni je indoktrinacija od najmanjih nogu - dakle cim neko od petlica krene da trenira fudbal konstantno ga drilovati samo Vosa, Vosa, Vosa, Vosa, svako koketiranje sa najvecim rivalima najstroze kaznjavati (unistavati im karijere ako treba, za primer ostalima) sve dok kompletno sve strukture u klubu ne disu kao jedan za Vosu. Tek onda mozemo necemu da se nadamo, da ce neki pomak da se napravi. Sve dotle bicemo (nazalost) samo jos jedna filijala ciji ce i igraci i uprava i treneri na klub da gledaju samo kao odskocnu dasku za odlazak u njihove neprezaljene ljubavi i/ili priliku da se sto vise nakrade.

Da je Srbija iole normalna i da u njoj postoji profesionalizam i licna odgovornost i ljudski obraz to ne bi bilo potrebno, ali posto je tako kako je nazalost drugacije ne moze. Samo onaj ko iskreno voli Vosu nece joj namerno ciniti zlo. I tek kad se postave cvrsti i zdravi slaninarski temelji u klubu mozemo ponovo pricati o dovodjenju "profesionalaca" sa strane - tako da znaju gde dolaze i da su zestoka manjina i da im se svaki korak i svaka izjava dvaput meri. Ne mozemo ocekivati od drugih da nas uzmu za ozbiljno ako mi sami sebe ne postujemo i ne stitimo. Kad mi sebe tako budemo postovali onda ce i drugi poceti da nas postuju.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
NS DUNAV
Posts: 69
Joined: Sat Mar 24, 2012 4:19 am
Location: Тамо вамо по Србији

Re: "Корона" ће проћи,али они остају док је света и века

Post by NS DUNAV »

ХРИСТОС ВАСКРЕСЕ !
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8805
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: "Корона" ће проћи,али они остају док је света и века

Post by Radoye »

Vaistinu vaskrse!
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
N13
Posts: 2007
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: "Корона" ће проћи,али они остају док је света и века

Post by N13 »

Pozdrav drustvo :)

Ne znam kako provodite ovo vreme, bez fudbala, izolacija... a meni pade na pamet da pokusam sastaviti idelnih 11 stranaca u Vojvodini, da ubijem vreme malo. Mislio sam da ce biti lakse pre nego sto sam poceo :D
Pri tom sam uzeo u obzir poslednjih 10-15 godina samo, buduce da mi je diskutabilno u staroj drzavi sta zanci rec stranac, sta ne.
Najteze je bilo odbranu sastaviti, buduci da nije bilo puno stranaca tu, pa se na mom spisku Burekovic i Alves nasli ni krivi ni dusni, ali obojicu sam gotivio, iako se nisu puno naigrali.
Na sredini je bilo najvise izbora... pored nabrojanih, mogli su se naci i Eze, Kojasevic, Ajuru. U napadu pored sigurnog Abubakara, dvoumio sam se izmedju Dzon Merija i Bilbije. Bilbija je vise pokazao kod nas, ali Dzon Meri je nekako napravio bolju karijeru, pa sam mu dao prednost.

Sta biste dodali/oduzeli/izmenili?

.........Abubakar.......John Mary............
...................................................
.....................Moreira....................
...................................................
Merebashili.....................Simon Vukcevic
.....................Appiah.....................
...................................................
Kizito......Mojsov......Alves.......Burekovic
...................................................
.....................Delac.......................
Dragojlo
Posts: 692
Joined: Tue Jul 09, 2013 9:36 pm

Re: "Корона" ће проћи, али они остају док је света и века

Post by Dragojlo »

Može i Marcel Pletsch u odbranu sa Renanom...A zaboravio si i Vranješa....
User avatar
Pera Centar
Posts: 816
Joined: Sat Jan 18, 2014 12:01 pm
Location: Novi Sad

Re: "Корона" ће проћи, али они остају док је света и века

Post by Pera Centar »

https://sportskiportal.rs/fudbal/lalato ... ssion=true" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
slanina
Posts: 807
Joined: Wed Jul 13, 2005 12:04 am

Re: "Корона" ће проћи, али они остају док је света и века

Post by slanina »

Jel ima neko da postavi " Vojvodina Kroz Prošlost " isto Vislavski pravio bilo je pre možda jedno godinu dana na RTV ima par delova ?
100 gb storage

https://degoo.com/g/dyz98u0" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
slanobarac
Posts: 3476
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: "Корона" ће проћи, али они остају док је света и века

Post by slanobarac »

Marš u tri lepe i ti i tvoj vučić.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
NS DUNAV
Posts: 69
Joined: Sat Mar 24, 2012 4:19 am
Location: Тамо вамо по Србији

Re: "Корона" ће проћи, али они остају док је света и века

Post by NS DUNAV »

Ево шта је горе од Короне.

https://www.dnevnik.rs/sport/fudbal/pet ... ment-82824" onclick="window.open(this.href);return false;

Докле више досаде Божије,удавили сте нас ,ало ТИТИНИ ! Nottingham Forest је био два пута заредом првак те Европе,да ли то ико спомиње на острву ? Aston Villa такође,ало идиоти ,оставите поштен и нормалан народ на миру,мало нас је ал' нас има .Досадни сте к'о тесне гаће ,смрадови !
Post Reply