Zašto se Vojvodina razlikuje od ostalih klubova?

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Odgovori
Korisnikov avatar
Ultra slanina
Postovi: 394
Pridružio se: Uto Mar 01, 2011 1:34 am

Re: Zašto se Vojvodina razlikuje od ostalih klubova?

Post od Ultra slanina »

Neka kolega pod nikom njaks napise koliko je nas bilo slanina u osnovnoj :mrgreen:
Korisnikov avatar
ogi
Administrator
Postovi: 1619
Pridružio se: Čet Jan 13, 2005 10:27 am
Lokacija: Свуда по мало

Re: Zašto se Vojvodina razlikuje od ostalih klubova?

Post od ogi »

И ја сам био једини у свом разреду! ОШ Јован Дучић у Петроварадину. Ах те 90-те...
Mi smo VOJVODINA, a ko ste vi?
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10574
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: Zašto se Vojvodina razlikuje od ostalih klubova?

Post od Turija »

Svaka čast onima koji su bili navijači Voše još u Osnovnoj školi :!:
Obično se navijač Vojvodine postaje kasnije, tj kada počne formiranje ličnosti kod mlade osobe - sopstvenog mišljenja i stava.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Korisnikov avatar
PZS
Postovi: 113
Pridružio se: Uto Apr 10, 2012 9:08 pm

Re: Zašto se Vojvodina razlikuje od ostalih klubova?

Post od PZS »

ogi napisao:И ја сам био једини у свом разреду! ОШ Јован Дучић у Петроварадину. Ах те 90-те...
Mislis OS Vladimir Nazor :mrgreen:

U mojoj generaciji nas je bilo ukupno 10-ak od kojih smo samo nas dvojica isli na utakmice
Vojvodino znaj, da tebe volim ja i dok sam živ, ja bodriću te moja jedina...
Korisnikov avatar
Владика
Administrator
Postovi: 4320
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:58 pm

Re: Zašto se Vojvodina razlikuje od ostalih klubova?

Post od Владика »

На први поглед, испада да су последњи постови оф топик али када се погледа боље јасно је да они сведоче о последњој карактеристици по којој се још увек разликујемо од осталих клубова. Да, то су навијачи и стари зајебантски дух на трибини.
Korisnikov avatar
PZS
Postovi: 113
Pridružio se: Uto Apr 10, 2012 9:08 pm

Re: Zašto se Vojvodina razlikuje od ostalih klubova?

Post od PZS »

Mozda je i ovo pitanje off topic, ali prosto moram da ga postavim.
Doselio sam se na Podbaru iz Petrovaradina u kom sam odrastao 2009-e , a prvo sto sam skontao su grobarski grafiti na sve strane :frown: i jos uvek mi se stomak prevrne kada prolazim ulicama oko moje zgrade. Pitam se kako je moguce da na Podbari koja je pored Salajke srce Novog Sada klinci ne navijaju za Vosu i da nisu organizovani?
I u Pezosu je u moje vreme bilo malo nas slaninara, ali smo uspeli da inficiramo mladje generacije. Kakva je sada nasa navijacka prica tamo, to svi znate.
Pitanje je krajnje dobronamerno, a postavljam ga jer mislim da je i na forumu prisutno dosta ljudi sa Podbare koji verovatno znaju zasto je to tako.
:cheers:
Vojvodino znaj, da tebe volim ja i dok sam živ, ja bodriću te moja jedina...
Korisnikov avatar
laki
Postovi: 1974
Pridružio se: Ned Dec 05, 2010 1:51 pm
Lokacija: Podbara

Re: Zašto se Vojvodina razlikuje od ostalih klubova?

Post od laki »

Nas malo starijih na istoku je bilo na nekoj nebitnoj utakmici preko 10 a niko se nista nije dogovarao.
Kao drugo, grafite po Podbari pisu DECA od 12 godina. I oni nista ne znace. Moj drug je jednom uzeo auto lak i isarao pola Podbare kad je bio pijan. I sta onda, jel to trebalo da znaci da smo mi sad jako mnogobrojni na Podbari? Da li neko od vas zna nekoga sa Podbare ko ide na utakmice blizanaca? Ne klince, vec bilo koje godiste? Ja ne znam i mogu da tvrdim da ih ima koliko prstiju na jednoj ruci. Podbara je jednostavno mrtva. Kad sretnem nekog starijeg lika i pitam ga dal se vidimo u subotu na tekmi, on mi odgovori da nece da dolazi da gleda "one sto nemaju pojma da prime i sutnu loptu". Kad ne budemo dolazili zbog Skuletica, Bojovica, Runija, Bata Butorovica i ostalih na utakmice, kad prestanemo da dolazimo zbog Firme, tj kad pocnemo da dolazimo zbog Vose, kad pokazemo nasim klincima kako se treba ponasati, tad ce i njih biti i vise i pocece da posecuju stadion svake druge subote.
Slika
Korisnikov avatar
zapad
Postovi: 280
Pridružio se: Uto Jun 19, 2012 7:00 pm

Re: Zašto se Vojvodina razlikuje od ostalih klubova?

Post od zapad »

laki napisao:Kad ne budemo dolazili zbog Skuletica, Bojovica, Runija, Bata Butorovica i ostalih na utakmice, kad prestanemo da dolazimo zbog Firme, tj kad pocnemo da dolazimo zbog Vose, kad pokazemo nasim klincima kako se treba ponasati, tad ce i njih biti i vise i pocece da posecuju stadion svake druge subote.
Slažem se u potpunosti.
WeAreTheFirm
Postovi: 84
Pridružio se: Uto Jan 17, 2012 11:51 pm

Re: Zašto se Vojvodina razlikuje od ostalih klubova?

Post od WeAreTheFirm »

Situacija se na Podbari polako menja, što se tiče mlađih generacija, ali oni biraju vošu zbog firme, umesto firmu zbog voše, i onda je to veliki problem, staž će im biti verovatno jedna sezona, da budu "in" i to je to, dolazi sledeca generacija klinaca jednu sezonu i ćao đaci, sve manje mladih se zaljubljuje u klub, svi samo žele da budu članovi grupe, i to nikako nije dobro...
Bilo da pomisliš da sve oko tebe je tama...
Korisnikov avatar
Salvador
Postovi: 1060
Pridružio se: Ned Maj 09, 2010 6:07 pm

Re: Zašto se Vojvodina razlikuje od ostalih klubova?

Post od Salvador »

Izgleda da sam ja ovde jedan od retkih koji su imali srecu da i u osnovnoj i u srednjoj najmanje pola razreda navija za Vosu. Stavise, 89-te se citav razred izjasnjavao tako, ali su posle neki malo posustali pred medijsko-roditeljskom propagandom.
Brick Liman
Postovi: 827
Pridružio se: Sre Maj 02, 2007 3:54 pm
Lokacija: Tower Blocks Liman

Re: Zašto se Vojvodina razlikuje od ostalih klubova?

Post od Brick Liman »

Kod mene je do '89. bilo par Slaninara, nakon '89. su svi u razredu bili Slaninari 4 life.
Deca su posla u noc da se igraju ...
... MODERNA OMLADINA!

https://www.youtube.com/watch?v=Md0lG-4nTFc" onclick="window.open(this.href);return false;
limanfkv
Postovi: 2825
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: Zašto se Vojvodina razlikuje od ostalih klubova?

Post od limanfkv »

Kod mene bio jedan debeli sto je zavrto usi ko ne navija za Vosu. Sta razred, cela skola navijala, ni nastavnici nisu ostali postedjeni. :mrgreen:
Korisnikov avatar
Salvador
Postovi: 1060
Pridružio se: Ned Maj 09, 2010 6:07 pm

Re: Zašto se Vojvodina razlikuje od ostalih klubova?

Post od Salvador »

Turija napisao:Svaka čast onima koji su bili navijači Voše još u Osnovnoj školi :!:
Obično se navijač Vojvodine postaje kasnije, tj kada počne formiranje ličnosti kod mlade osobe - sopstvenog mišljenja i stava.
Uu, pa nije to bas uvek i svuda (bilo) tako, po tebi otprilike nije ni bilo mnogo Vojvodinasa pre nego sto su ovi sadasnji sazreli. Mnogi iz iskustva znaju da to nije tacno, a dovoljno je pogledati prosecnu posetu tokom 60-tih i 70-tih pa da se vidi kako su stojale stvari.
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10574
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: Zašto se Vojvodina razlikuje od ostalih klubova?

Post od Turija »

Neusatzer napisao:
Turija napisao:Svaka čast onima koji su bili navijači Voše još u Osnovnoj školi :!:
Obično se navijač Vojvodine postaje kasnije, tj kada počne formiranje ličnosti kod mlade osobe - sopstvenog mišljenja i stava.
Uu, pa nije to bas uvek i svuda (bilo) tako, po tebi otprilike nije ni bilo mnogo Vojvodinasa pre nego sto su ovi sadasnji sazreli. Mnogi iz iskustva znaju da to nije tacno, a dovoljno je pogledati prosecnu posetu tokom 60-tih i 70-tih pa da se vidi kako su stojale stvari.
Ne znam šta da ti odgovorim.Deo odgovora se nalazi u ciframa iz gornjih postova forumaša, a deo si i sam dao ,,da baš nije uvek i svuda (bilo) tako", što je tačno, a za ono ,,da nije bilo mnogo Vojvodinaša pre nego što su ovi sadašnji sazreli" , uopšte nisam mislio na ,,sadašnje sazrele", nego generalno na sve dosadašnje generacije navijača.Evo i zašto.
Pre svega sam mislio na period, kada sport baš i nije imao široku bazu u stanovništvu (gledajući prostor APVa, kao prirodni izvor navijača Voše, iako smo uvek imali navijača i širom EXYU - što je mene posebno radovalo - ali daleko je manji broj takvih).
Drugo, treba razlikovati urbani deo od seoskog (i tu su se stvari mnogo razlikovale, pogotovo sam grad Novi Sad).
Treće, treba razlikovati i period kad su mediji zagospodarili širokim prostorom (radio i TV, pa i novine su se počele masovno čitati) i to je baš taj period kasnih 70ih, kada je počeo opadati broj navijača Voše, a drastično rasti kod tkzv ,,velike četvorke".Kasnije je samo nastavljen, i medijski snažno podržavan, taj trend, tako da smo mi nekim čudom iskočili 89, ali je to medijskom kampanjom brzo vraćeno u željeni okvir.Od 50ih do kasnih 70ih smo i imali najviše navijača.To su bile godine uspona društva (pogotovo druga polovina 60ih i prva 70ih).Tada su se punili stadioni, bioskopi, pozorišta...sve manifestacije su privlačile publiku u velikom broju, čak i mnogo većem nego što su je realno imali.Jako je bilo važno, značajno i ,,in" biti deo događaja.
Danas smo tu gde smo - da se čovek opredeli da navija za Vošu u nekim zrelijim godinama (i više to ne menja) ili u ranoj mladosti, kada se više opredeljuje za grupu, nego za Klub (kako je to u jednom svom postu iznad napisao WeAaretTheFirm, a što se i meni čini vrlo realnim stanjem).Sport se takođe vratio na skučenu bazu izbora i kvaliteta.Spram toga i interesovanje, a plus razne vrste nameštaljki doveli su do toga da sada imamo manje prisustvo, na svim manifestacijama, od onog kojeg realno posedujemo.
Otprilike, to bi bio moj odgovor. :cheers:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Korisnikov avatar
Salvador
Postovi: 1060
Pridružio se: Ned Maj 09, 2010 6:07 pm

Re: Zašto se Vojvodina razlikuje od ostalih klubova?

Post od Salvador »

Turija napisao:
Neusatzer napisao:
Turija napisao:Svaka čast onima koji su bili navijači Voše još u Osnovnoj školi :!:
Obično se navijač Vojvodine postaje kasnije, tj kada počne formiranje ličnosti kod mlade osobe - sopstvenog mišljenja i stava.
Uu, pa nije to bas uvek i svuda (bilo) tako, po tebi otprilike nije ni bilo mnogo Vojvodinasa pre nego sto su ovi sadasnji sazreli. Mnogi iz iskustva znaju da to nije tacno, a dovoljno je pogledati prosecnu posetu tokom 60-tih i 70-tih pa da se vidi kako su stojale stvari.
Ne znam šta da ti odgovorim.Deo odgovora se nalazi u ciframa iz gornjih postova forumaša, a deo si i sam dao ,,da baš nije uvek i svuda (bilo) tako", što je tačno, a za ono ,,da nije bilo mnogo Vojvodinaša pre nego što su ovi sadašnji sazreli" , uopšte nisam mislio na ,,sadašnje sazrele", nego generalno na sve dosadašnje generacije navijača.Evo i zašto.
Pre svega sam mislio na period, kada sport baš i nije imao široku bazu u stanovništvu (gledajući prostor APVa, kao prirodni izvor navijača Voše, iako smo uvek imali navijača i širom EXYU - što je mene posebno radovalo - ali daleko je manji broj takvih).
Drugo, treba razlikovati urbani deo od seoskog (i tu su se stvari mnogo razlikovale, pogotovo sam grad Novi Sad).
Treće, treba razlikovati i period kad su mediji zagospodarili širokim prostorom (radio i TV, pa i novine su se počele masovno čitati) i to je baš taj period kasnih 70ih, kada je počeo opadati broj navijača Voše, a drastično rasti kod tkzv ,,velike četvorke".Kasnije je samo nastavljen, i medijski snažno podržavan, taj trend, tako da smo mi nekim čudom iskočili 89, ali je to medijskom kampanjom brzo vraćeno u željeni okvir.Od 50ih do kasnih 70ih smo i imali najviše navijača.To su bile godine uspona društva (pogotovo druga polovina 60ih i prva 70ih).Tada su se punili stadioni, bioskopi, pozorišta...sve manifestacije su privlačile publiku u velikom broju, čak i mnogo većem nego što su je realno imali.Jako je bilo važno, značajno i ,,in" biti deo događaja.
Danas smo tu gde smo - da se čovek opredeli da navija za Vošu u nekim zrelijim godinama (i više to ne menja) ili u ranoj mladosti, kada se više opredeljuje za grupu, nego za Klub (kako je to u jednom svom postu iznad napisao WeAaretTheFirm, a što se i meni čini vrlo realnim stanjem).Sport se takođe vratio na skučenu bazu izbora i kvaliteta.Spram toga i interesovanje, a plus razne vrste nameštaljki doveli su do toga da sada imamo manje prisustvo, na svim manifestacijama, od onog kojeg realno posedujemo.
Otprilike, to bi bio moj odgovor. :cheers:
Slazem se sa vecinom stvari :cheers:
Samo bih jos dodao (utisak iz licnog iskustva) da je srazmerno veliki broj Vojvodinasa emigrirao u poslednjih 20-tak godina, plus mi se cini da ima dosta onih tzv 'tihih Vojvodinasa' koji su odavno izgubili stomak da prate Vosu uzivo, i to ne samo zbog namestaljki koje pominjes, vec zbog opsteg nivoa sadasnjih fudbalskih priredbi. Naravno da svega toga ima i u Beogradu, ali se u nasem slucaju vise ocituje jer nas je relativno manje.
Odgovori