"Beton" liga. Da ili ne...

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina

Da li biste prihvatili "beton" ligu kao izlaz iz trenutne situacije?

Glasanje se završava Sub Jul 15, 2017 3:45 pm

Da, podržao/la bih takav korak
29
67%
Ne, takav korak nikada ne bih podržao/la
14
33%
 
Ukupno glasova: 43

Korisnikov avatar
MiSmoFKV!
Postovi: 1253
Pridružio se: Pet Maj 24, 2013 11:39 pm

Re: "Beton" liga. Da ili ne...

Post od MiSmoFKV! »

Zanimljivo pitanje. Prvo, pretpostavljam da pod ovim mislis na kreiranje novog kluba koji bi krenuo od najnizeg stepena takmicenja, nesto na fazon Rangersa? Sada pitanje je sta bi taj klub imao od infrastrukture? Pravo na stadion/ Vujadin?
Ako bi klub napravio zdrave temelje, verujem da bi se ekspresno vratio u super ligu(Svaku godinu po jedan rang). Finansijski bi klub mogao da zivi od prodaje karata. Verujem da bi tako nesto, vratilo veliki broj ljudi na stadion.
Druga stvar, hipoteticki klub se plasira u neki visi rang, eto opet menadzera/ predsednika nadzornog odbora/ dobrotvora i slicnih. Kako sacuvati klub od toga?
Elem, podrzavam, cak bi i ulozio svoje vreme, kako bih potpomogao rad.
Korisnikov avatar
ragazzi di Neoplanta
Postovi: 350
Pridružio se: Pon Dec 17, 2012 11:46 pm

Re: "Beton" liga. Da ili ne...

Post od ragazzi di Neoplanta »

Ranije bih rekao da, ali sada pojma nemam. To bi moglo da ostane čisto samo ukoliko bi igrali najniži rang mogući, skroz amaterski. Većina ovde prati ponekad niželigaške vojvođanske klubove, pa znate i sami šta se radi tek u tim ligama, plus se troškovi povećavaju. Praktično je i naš klub imao šansu da ima neki integritet kada su ga preuzeli navijači, ali eto očigledno to nije za naše prostore. Tako da je to začaran krug.
"Kontam da 99% mase sa ovog foruma stoji pola sata ispred rafa sa hlebom, ne znajuci koji da izabere."
Korisnikov avatar
N13
Postovi: 1969
Pridružio se: Pet Mar 22, 2013 1:10 am

Re: "Beton" liga. Da ili ne...

Post od N13 »

Pa taj novi klub se moze i sad osnovati, ko nam brani. Pa probati, ako ide - ide, ako ne - jbg, pokusali smo.
Samo to je procedura. Da bi klub mogao da se takmici u bilo kom rangu, to mora biti bas fudbalsku klub. To znaci da moraju postojati i mladje selekcije, i sve ostalo... Sto je jako tesko izvodivo.
Korisnikov avatar
Pera Centar
Postovi: 810
Pridružio se: Sub Jan 18, 2014 12:01 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: "Beton" liga. Da ili ne...

Post od Pera Centar »

N E.

Samo oni koji su osnovali klub mogu ga rastaviti na sastavne delove.

Posto oni nisu medju zivima, bila bi sramota da neko ko nije nesto izgradio, a dobio ga je celog, to unisti.
Korisnikov avatar
Red Marquis
Moderator
Postovi: 3777
Pridružio se: Ned Nov 09, 2008 4:49 pm
Lokacija: West Side

Re: "Beton" liga. Da ili ne...

Post od Red Marquis »

Nije jednostavno pitanje koliko se čini na prvi pogled.

Da li je to beton koji više nema ambicija za povratak u više rangove? Pretpostavljam da to većina ne želi. Šta onda i kako? Kako izgleda tad organizacija kluba? Opet ovakva skupština? Zaslužni članovi bivši fudbaleri i navijači? Sabor? Akcionarsko društvo? Šta bi gradska vlast uradila sa zemljištem gde je stadion ako mi tavorimo dole? Šta kad se pojavi u nekoj budućnosti opcija nekog tajkuna za fuzionisanje i naprasni skok u viši rang? Sprečiti ili naknadno lečiti? Hoće li beton biti samo trenutni ili pravi izlaz iz situacije?

Nikad nisam bio za privatizaciju, jer sam uverenja da taj klub onda prestaje biti moj/naš, ali bi barem u takvoj situaciji imali zdraviju navijačku priču. Ovako sad nemamo ni jedno ni drugo, a neémo ni imati, sve opcije mi se čine potrošene.
Io odio Belgrado
Korisnikov avatar
Del_Boske
Postovi: 365
Pridružio se: Ned Apr 25, 2010 1:30 am

Re: "Beton" liga. Da ili ne...

Post od Del_Boske »

А шта вам то значи?

Пошто нема ко/нико не зна да направи нешто озбиљније од ФКВ, нека непозната сила да направи нови, љепши и старији од нуле?
Korisnikov avatar
Voja
Dežurni spiker
Postovi: 9552
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 5:54 pm
Lokacija: Kome trebam, već zna...

Re: "Beton" liga. Da ili ne...

Post od Voja »

Red Marquis napisao: Nikad nisam bio za privatizaciju, jer sam uverenja da taj klub onda prestaje biti moj/naš, ali bi barem u takvoj situaciji imali zdraviju navijačku priču. Ovako sad nemamo ni jedno ni drugo, a neémo ni imati, sve opcije mi se čine potrošene.
Prvo da kazem da sam i ja protiv privatizacije,jer je to samo korak blize gasenju kluba. Mi smo takvo podneblje,da drugacije jednostavno ne moze biti. Jednostavno smo nauceni da uzimamo ono sto nije nase,a niko ne cuva ili ne vidi i to je to. I da dodje do privatizacije,klub bi iskoriscen za izvlacenje kapitala i posle nikome vise ne bi bio interesantan. A generalno,to isto se radi i sve ove godine. Ne mora pod "izvlacenje kapitala" da se podrazumeva samo novac,dovoljno je da neko kuci odnese par dresova,sijalica,tuseva,rokovnika... koji mu ne pripadaju i to je to. Neko uzme manje neko vise vredne stvari i klub propade. I da se promeni jos 50 uprava,svi ce biti isti. To nam je valjda urodjeno. Najsrecniji smo ljudi kada kuci donesemo ukradenu pepeljaru iz nekog hotela,vise se obradujemo nego bilo kom kupljenom suveniru. Beton liga,da ili ne!? Po meni NE!!! Jednostavno Vojvodina kao da zivi zivot zivog bica. U godinama je kada je troma,nemocna,usporena,kada se bori za vazduh.... treba joj tako onemocaloj pomoci maksimalno koliko se moze,a posle kada se desi ono najgore,nositi je u srcu i secati je se svaki dan,po lepim stvarima. Svaki drugi klub vise ne bi bio Vojvodina... mnogo toga bih jos napisao,ali jbt,steglo nesto,kao da pisem o rodu rodjenom... crne slutnje.... ma daj bre.... idemo na Cuku,pa neka bude i tih 0:4,ali samo nek srce jos kuca :cheers:
Slika
Banat
Postovi: 56
Pridružio se: Pon Sep 26, 2016 4:31 pm

Re: "Beton" liga. Da ili ne...

Post od Banat »

Ovo je veoma osetljivo pitanje. Mi trenutno ne znamo koliki je dug kluba, kakvi su sve problemi unutar njega i kakvi izlazi iz ove situacije postoje. Isto tako nismo ni upoznati sa tim kako bismo odradili ovo "izbacivanje u beton ligu". Da li bi to značilo da se formira novi klub, da li bi bilo brisanja dugova, šta bi se desilo sa infrastrukturom, trofejima, kao i mnogim više ili manje bitnim stavkama koje je naveo Red Marquis i sa čijim se mišljenjem slažem (da se ne ponavljamo).

Daću vam primer iz mog rodnog grada. FK Proleter iz Zrenjanina je 2005. godine ugašen da bi se stvorio novi klub FK Banat (istorija vam je poznata). Grupa bivših igrača, entuzijazista je osnovala FK Proleter 2006, najpre kao školu fudbala a zatim je 2012. godine stvoren seniorski tim koji je počeo od pretposlednjeg ranga takmičenja. Pet godina kasnije, klub uprkos ponekim simpatijama nije uspeo da pridobije celokupnu zrenjaninsku javnost i tavori u 5. rangu takmičenja (preskočen samo jedan rang). Nije lako krenuti od nule. Gubi se tradicija, navijačka baza, dolazi do ogromnih problema sa korišćenjem infrastrukture, upitan je entuzijazam bivših igrača da pomognu klubu. Gledajte, uzimamo Rendžers za primer koji je veći klub i sa većom podrškom pa se još nisu konsolidovali. Kako bismo se mi snašli u toj situaciji? Najlakše je pustiti stvari niz vodu, a onda kad bezmalo deceniju ne bismo videli superligaški fudbal (da ni ne spominjemo evropske utakmice, još smo pod utiskom) na Karađorđu, onda bi se povela priča da nije trebalo tako, moralo je drugačije, odluka je bila ishitrena itd. Neću ni da mislim o tome da bi se Novi Sad podelio na navijače dva blizanca i da bi jedini klub koji koliko-toliko odoleva tom komunističkom cunamiju bio za svagda skrajnut. Nije da smo sad u nekom jeku slave i uspeha, ali teško da bi se Vojvodina u skorije vreme vratila na svoje noge. Učimo na istorijskim greškama, a ne kroz sopstveno iskustvo da se osvešćujemo.

Ovo što sam napisao jedino može da padne u vodu ako nam sa neba padne neki slaninar entuzijazista koji bi izgradio klub od temelja i počistio sve pred sobom, što je jelte, skoro pa nemoguće.
Korisnikov avatar
naseljekolumbija
Postovi: 1101
Pridružio se: Čet Avg 02, 2012 12:03 pm
Lokacija: NS,NN

Re: "Beton" liga. Da ili ne...

Post od naseljekolumbija »

Каква бетон лига?! Боже сачувај...
Korisnikov avatar
Stexman
Postovi: 2547
Pridružio se: Sre Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: "Beton" liga. Da ili ne...

Post od Stexman »

DA, samo u slucaju da nas neko kazni pa izbaci.

Nikako da ga mi gasimo. Sto rece Pera, nije na nama da ga gasimo. Treba da nas bude sramota ako se to desi. Dobili smo klub na cuvanje i moramo sve uciniti da ga i sacuvamo i ostavimo nasoj deci.
мализека
Postovi: 311
Pridružio se: Uto Feb 04, 2014 3:07 pm

Re: "Beton" liga. Da ili ne...

Post od мализека »

Stexman napisao:DA, samo u slucaju da nas neko kazni pa izbaci.

Nikako da ga mi gasimo. Sto rece Pera, nije na nama da ga gasimo. Treba da nas bude sramota ako se to desi. Dobili smo klub na cuvanje i moramo sve uciniti da ga i sacuvamo i ostavimo nasoj deci.
+10 ! :cheers:
ssnigd
Postovi: 3320
Pridružio se: Sre Maj 02, 2007 5:46 pm
Lokacija: NS

Re: "Beton" liga. Da ili ne...

Post od ssnigd »

Ne moze se staviti ovako na glasanje, DA ili NE. Totalno promasena tema koju treba zatvoriti. Nema beton lige, ili cemo se boriti da klub postoji, prezivljava kako god, iako se broj ljudi smanjuje sve vise I vise ili cemo se ugasiti I secati se kako je postojao jedan slavan klub, koga je unistila pohlepa seoskih djilkosa na celu sa drzavom koja je dopustila da se krse zakoni.
Javne finasije, to je ono sto smo trazili kada su se oterali Kezman & co. Od toga smo videli jedan pokusaj I nista vise od toga.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
Korisnikov avatar
Turija
Postovi: 10574
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 11:25 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: "Beton" liga. Da ili ne...

Post od Turija »

Prvo, mislim da smo pitanje poistovetili sa gasenjem Kluba i osnivanjem novog, a da to nije pravi smisao njegovog postavljanja.Ja ga vidim kao pristanak na placanje visoke cene kataraze Kluba i vracanja korenima, a ne gasenje i osnivanje novog.
Odgovor je veoma kompleksan i tezak.Cak i da se pristane na tu cenu, ona ne garantuje da nam pri povratku u najvisi rang, Vojvodinu, ponovo, nece neko oteti, kao zlatnu koku.
Dokle god je ovde sila zakon, a ne pravda, nema resenja.
Navijaci su hrabri momci i sigurno vole Vosu, ali nemaju kapital.Morali bi rasprodati tim i time dovesti u opasnost opstanak u Ligi.Mislim da je to pravi smisao ovog pitanja: da li ste za beton ligu?
Veliko je pitanje da li bi mnogi imali strpljenja, a i poverenja da cekaju godinu, dve, tri ...na oporavak?Zato mislim da bi nasi bivsi igraci sa kapitalom i moralom bili ta garancija povratka nasim Osnivacima.
E sad, posto je to na dugom stapu i prilicno idealisticki, a realno mi ne mozemo propasti, dokle god ne propadnu zvezda i partizan.A, to se nece desiti nikad, bez obzira na dugove, bice status kvo.Znaju to i u zvezdi, i u partizanu, i u Vojvodini, i zato svi voze dok ne nestane goriva.
Nije Vojvodina ni Hajduk Kula, ni Proleter Zrenjanin, niti bilo koji drugi prvoligas.FKV je veoma osetljivo pitanje i sportsko i politicko.
Mozemo da ispadnemo iz lige, ali ne mozemo da se ugasimo iz mnogih razloga (a i iz razloga sto nemamo pravo da gasimo Klub).Vojvodina ima svoje navijace u mnogo vecem broju od svakog drugog lokalnog i regionalnog kluba.Ima tradiciju, ima identitet, ima navijace.
Ne mogu da glasam, jer nema stavka pod ,,c,,(nemam odgovor).
E to, sto je pod ,,c,, drzi ovakvo stanje sve dok se samo od sebe ne urusi - ne samo u fudbalu.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
CRD FCV
Postovi: 1457
Pridružio se: Pon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: "Beton" liga. Da ili ne...

Post od CRD FCV »

Промашена тема. Није проблем у томе да ли ми треба сада да идемо у бетон лигу или не. Проблем је у систему. Можемо ми да одемо у бетон лигу, и да се вратимо у прву, чим би се вратили одмах би исти ови се вратили да извлаче корист из Воше.
Фудбал је давно постао индустрија. Огромне паре циркулишу у фудбалу. Корупције има и на највишим нивоима (Блатер, Платини, Катар...).
Једини спас за фудбал у Србији а самим тим и за нашу Вошу је приватизација. Да, неко је рекао да се тиме губи индетитет. Неко ће рећи да ће власник имати одрешене руке да ради шта хоће.
А реците ми, је ли ова Воша иста она која је основана из часних и племенитих разлога? Да ли још можемо рећи близнацима ви сте корупција и криминал а ми овако часни и поштени?
Нису ли сви који су били директори и вд надзорних одбора и томе слично, имали одрешене руке? Нису ли са Вошом радили шта су хтели?

Приватизација је једино што може издићи фудбал из блата и ситног криминала, где би коначно неки наш клуб и ушао у групну фазу неког такмичења. Па казахстанци, азербејџанци и остали станци улазе у ЛЕ макар. Је ли то зато што им је фудбал квалитетнији? Не, него је приватни капитал ушао, доводе се квалитетни играчи који могу да прођу квалификације.

Ми овако не знамо ни ко нас води, ни колико смо дужни, ни где смо шупљи. Лепо то звучи да клуб не буде власништво једне особе, да навијачи имају контролу и слично. Али људи, није Воша Барселона да има 120.000 навијача коју су сувласници клуба. На стадиону нас има шака јада, после свих ових дешавања верујем да ће одређени број људи као и ја престати да иде на утакмице, јер ово једноставно нема више смисла. Какве везе има ко ће доћи а ко отићи од играча, са ким играмо, кад ови јашу и немају обзира.

ВОЈВОДИНА НИЈЕ БЕНЗИНСКА ПУМПА!
Korisnikov avatar
Del_Boske
Postovi: 365
Pridružio se: Ned Apr 25, 2010 1:30 am

Re: "Beton" liga. Da ili ne...

Post od Del_Boske »

Да нема Барса систем и менаџмент, џаба би јој била власничка структура.
Odgovori