Privatizacija klubova

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Odgovori
Korisnikov avatar
Stexman
Postovi: 2547
Pridružio se: Sre Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Privatizacija klubova

Post od Stexman »

Secam se price kad je Slatki Kole bio preCednik da je hteo da gradi novi(lepsi, veci i bolji :greenbutt: ) stadion negde na klisi!
Samo se ne secam da smo tu vest bas tako jednostavno primili? Drvlje i kamenje! Mislis da bi se navijaci tako lako odrekli Karadjordja?
Korisnikov avatar
Milan
Postovi: 4043
Pridružio se: Sre Sep 14, 2005 5:44 pm
Lokacija: Vojvodina

Re: Privatizacija klubova

Post od Milan »

Cini mi se da nije mislio na Vošu, vec da bi taj neko osnovao sebi novi klub u Srbiji...
POŠTO OBRAZ ???!!!
Korisnikov avatar
Radoye
Administrator
Postovi: 8761
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 1:11 am
Lokacija: preko okeana

Re: Privatizacija klubova

Post od Radoye »

Stexman napisao:...negde na klisi!
Kod temerinske petlje, tacnije... :unnormal:
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
Korisnikov avatar
budababa
Postovi: 4004
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 9:51 pm
Lokacija: Liman 3

Re: Privatizacija klubova

Post od budababa »

Voja napisao:Mislim da neko ko iole ima novaca i zeli da ima svoj klub u Srbiji ce mnogo bolje proci,ako krene od nule,sagradi sebi stadion,kupi igrace i vozi Misko
I krene od beton lige? Fantazija plan...
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
Korisnikov avatar
Voja
Dežurni spiker
Postovi: 9552
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 5:54 pm
Lokacija: Kome trebam, već zna...

Re: Privatizacija klubova

Post od Voja »

budababa napisao:
Voja napisao:Mislim da neko ko iole ima novaca i zeli da ima svoj klub u Srbiji ce mnogo bolje proci,ako krene od nule,sagradi sebi stadion,kupi igrace i vozi Misko
I krene od beton lige? Fantazija plan...
A u Srbiji ti treba 15-20 godina da udjes iz beton lige u super ligu?

I realno,ako je neko spreman da kupi klub u Srbiji,zar mu je bitno koji kupuje (ovde ne mislim na Zvezdu i Partizan)?
Svi su tu podjednake snage,istog broja navijaca,slicne infrastrukture,ni sa jednim ne mozes napraviti uspeh bez ulaganja,tako da dodje ti na isto,cak pretpostavljam da je zbog buduce "transparentnosti" kluba bolje kupiti klub iz manje sredine
Slika
Korisnikov avatar
budababa
Postovi: 4004
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 9:51 pm
Lokacija: Liman 3

Re: Privatizacija klubova

Post od budababa »

Voja napisao:A u Srbiji ti treba 15-20 godina da udjes iz beton lige u super ligu?

I realno,ako je neko spreman da kupi klub u Srbiji,zar mu je bitno koji kupuje (ovde ne mislim na Zvezdu i Partizan)?
Svi su tu podjednake snage,istog broja navijaca,slicne infrastrukture,ni sa jednim ne mozes napraviti uspeh bez ulaganja,tako da dodje ti na isto,cak pretpostavljam da je zbog buduce "transparentnosti" kluba bolje kupiti klub iz manje sredine
Treba ti minimum 5 godina. To je 5 godina isplaćivanja plata igračima, stručnom štabu, pomoćnom osoblju, plaćanja komunalija, održavanja infrastrukture, poreza, itd... A prihodi? Šta ćeš, da prodaješ anti-stres loptice i dreseve sa grbom petoligaša? Plus što dobijaš klub bez tradicije za koji će, možda, da navija najbliža rodbina zaposlenih u njemu. Možda. Uostalom, čak i da ekspresno uđeš u Superligu, šta ti garantuje da si bolje prošao nego da si odmah kupio klub iz te iste Superlige?

A za ovaj drugi deo mogu samo reći da nije na nivou jednog navijača Vojvodine. Znači manje-više isto je hoćeš kupiti Vojvodinu ili Metalac, Radnički iz Niša ili Slogu iz Petrovca na Mlavi? Partizan i zvezda se računaju, a ostalo je masa bez identiteta? Puno ti glediš u taj SOS kanal...
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
Korisnikov avatar
Voja
Dežurni spiker
Postovi: 9552
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 5:54 pm
Lokacija: Kome trebam, već zna...

Re: Privatizacija klubova

Post od Voja »

:mrgreen: SOS sam zadnji put gledao kad su simulirali ono prebijanje Secerova :mrgreen:
Budo,tvoj stav je ok,ako ako gledas iz ugla nekog ko navija za odredjeni klub,ali ako gledas iz ugla nekoga ko ce kupiti klub samo zbog profita,onda mislim da i nisi bas u pravu. Recimo,od cega u Srbiji mozes ocekivati profit u klubu? Od ulaznica,prodaje igraca i ucesca u Evropi. Da se ne lazemo,za (trenutne) celnike je vecina prvoligasa trenutno profitabilna,ali kada ulozis svoj novac,onda govorimo o velikim sumama kada su ocekivanja u pitanju,ovo trenutni prilivi su mali. E sad,plate komunalije i sve to sto si naveo ce se svakako placati,krenuli oni od nule ili kupili neki klub.Sto se profita od navijaca tice,priznao ili ne,tu su Zvezda i Partizan,pa ostali u nasoj ligi.Sto se tice prodaje igraca,ako si vlasnik kluba,a igrac ima kvalitet,prodaces ga bez obzira koji klub je u pitanju (primer Obilica recimo).Dalje,ucesce u Evropi mozes izboriti samo kvalitetnim igracima,i mislim da koji god klub da kupis,moras kupiti bar jedno 60% novih igraca,ako ne i ceo tim.Dalje,sta ti kao lice koje kupuje klub ustvari kupujes??? Sta uopste ulazi u cenu kluba? Evo npr Vosa,nema stadion!? Koliko po vasim procenama Vosa uopste vredi? 30 Miliona? 50? Plus dugovanja i repovi.Pa za te novce mozes formirati tim koji ce izdominirati i osvojiti prvenstvo,na najboljem stadionu u zemlji kojeg cemo iznajmivati u sledecih 99 godina samo za igranje meceva.Ne pratim ja nesto tu pricu oko privatizacije,ali evo,uhvatio sam se u momentu kako glasno razmisljam. Ustvari,sta uopste moze da privuce nekog bogatasa da ulaze u fudbal u Srbiji? Samo jedna stvar,dobro je podneblje za mesetarenje.Znaci udjes u klub,pokupis sto te zanima i katanac.Bar ja tako dozivljavam sve to.I koga zanima istorija? Sve na svetu ima rok trajanja.Sve postane i jednog dana nestane,posle 5 dana kao da ga nikada nije ni bilo.Sve je postalo potrosna roba,sa ciljem ne stvaranja vec isisavanja novca.Ne ocekujem ja mnogo do te privatizacijeMozda i gresim,sta znam :?
Slika
Korisnikov avatar
budababa
Postovi: 4004
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 9:51 pm
Lokacija: Liman 3

Re: Privatizacija klubova

Post od budababa »

Voja napisao:E sad,plate komunalije i sve to sto si naveo ce se svakako placati,krenuli oni od nule ili kupili neki klub.
Pričam o pet godina dok ne postanu članovi "elitnog" ranga.
Voja napisao:Sto se profita od navijaca tice,priznao ili ne,tu su Zvezda i Partizan,pa ostali u nasoj ligi.
Da, do jaja su profitabilni. Ovi dužni 60 miliona, ovi drugi 15. To što ima ko (poreski obveznici mahom, nažalost) da finansira zajebancije tipa "kupi tri "lav" piva i svesku na linije sa zvezdinim grbom i dobijaš na poklon dres", jeste ružna specifičnost ovog podneblja.
Voja napisao:Sto se tice prodaje igraca,ako si vlasnik kluba,a igrac ima kvalitet,prodaces ga bez obzira koji klub je u pitanju (primer Obilica recimo).Dalje,ucesce u Evropi mozes izboriti samo kvalitetnim igracima,i mislim da koji god klub da kupis,moras kupiti bar jedno 60% novih igraca,ako ne i ceo tim.Dalje,sta ti kao lice koje kupuje klub ustvari kupujes??? Sta uopste ulazi u cenu kluba? Evo npr Vosa,nema stadion!? Koliko po vasim procenama Vosa uopste vredi? 30 Miliona? 50? Plus dugovanja i repovi.Pa za te novce mozes formirati tim koji ce izdominirati i osvojiti prvenstvo,na najboljem stadionu u zemlji kojeg cemo iznajmivati u sledecih 99 godina samo za igranje meceva.Ne pratim ja nesto tu pricu oko privatizacije,ali evo,uhvatio sam se u momentu kako glasno razmisljam. Ustvari,sta uopste moze da privuce nekog bogatasa da ulaze u fudbal u Srbiji? Samo jedna stvar,dobro je podneblje za mesetarenje.Znaci udjes u klub,pokupis sto te zanima i katanac.Bar ja tako dozivljavam sve to.I koga zanima istorija? Sve na svetu ima rok trajanja.Sve postane i jednog dana nestane,posle 5 dana kao da ga nikada nije ni bilo.Sve je postalo potrosna roba,sa ciljem ne stvaranja vec isisavanja novca.Ne ocekujem ja mnogo do te privatizacijeMozda i gresim,sta znam :?
Ovo sve se može definisati ugovorom. Šta ulazi u cenu od nepokretnosti, koliko ćeš uložiti novaca u kojem narednom periodu, preuzimaš li dugovanja ili ne, pa čak i do toga da li možeš da menjaš boje kluba, grb, ime stadiona i sl. Ako napraviš ugovor u interesu kluba, onda ćeš se obezbediti barem toliko da onaj ko uđe u klub, ako ima iole sivih ćelija u lobanji i ako je tu zbog profita, papreno plati iz svog džepa svaku odluku koja nije u interesu boljitka kluba. Naravno, uvek postoji mogućnost da se pojavi neki bezobrazno bogati šeik i da kaže: "Od malih nogu navijam za OFK-a, kupiću vas samo da bih vas ugasio kao pljugu dogorelu do filtera, i j*b*n* ću uživati u tome". A toliko je o temi ispisano u ovom topiku da, koji god stav da zauzmem, ponavljaću nešto što je neko već napisao.
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
Korisnikov avatar
Voja
Dežurni spiker
Postovi: 9552
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 5:54 pm
Lokacija: Kome trebam, već zna...

Re: Privatizacija klubova

Post od Voja »

Ok,ajd necemo dalje.... napisao sam u par recenica svoje vidjenje i od mene dosta :)

A inace,to da je klub neprofitabilan a ima veliki broj navijaca samo dokazuje sta se ovde radi
Slika
Korisnikov avatar
Dejan
Postovi: 3946
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 2:25 pm

Re: Privatizacija klubova

Post od Dejan »

Владелец "Шахтера" хочет купить сербский клуб

Владелец "Шахтера" Ринат Ахметов рассматривает вариант покупки клуба высшего дивизиона Сербии "Войводины", сообщает butasport.rs. Также в ее приобретении заинтересованы серб Милан Мандарич и некая компания из Франции.

На данный момент "Войводина" занимает третье место в чемпионате Сербии, на 9 очков отставая от лидирующего "Партизана".
http://www.sport-express.ru/money/news/788290/" onclick="window.open(this.href);return false;
Vlasnik Šahtjora kupuje Vošu!? Teško!

Predsednik FK Vojvodina Zoran Šćepanović u razgovoru za MONDO rekao da je iznenađen nezvaničnom informacijom koja se pojavila na pojedinim sajtovima da je vlasnik Šahtjora iz Donjecka Rinat Ahmetov zainteresovan da kupi novosadski klub.

Na društvenim mrežama i pojedinim ruskim sajtovima danas se pojavila informacija da je vlasnik Šahtjora iz Donjecka Rinat Ahmetov, trenutno 216. najbogatiji čovek na svetu, zainteresovan da kupi Fudbalski klub Vojvodina.

Informacija nezvanična, prilično sumnjiva, na nivou glasine. Pravi grom iz vedra neba! Preciznije, ruski mediji su se pozvali na sajt u Srbiji, koji i ne radi.

Da se ne bismo bavili špekulacijama, pozvali smo relevantnu osobu da da komentar na ovu informaciju - predsednika Vojvodine Zorana Šćepanovića.

Pre svega, treba reći da za ovakvu vrstu posla najpre treba utvrditi uslove, "pravila igre". A tako nešto, bar što se tiče većine fudbalskih klubova, ne postoji, jer još nisu u procesu svojinske transformacije.
Da li je ukrajinski oligarh, "težak" 6,5 milijardi dolara, zaista zainteresovan da investira u srpski fudbal i novosadski klub?

"Zvanično ne postoji nikakva ponuda i ne bih da komentarišem nezvanične informacije. Od vas iz medija čujem da postoji takvo interesovanje i zaista ne znam koliko je sve to ozbiljno", rekao je Šćepanović.

Ne tako davno, takođe je bilo reči o navodnom interesovanju pojedinih biznismena za kupovinu Vojvodine. Nekoliko puta se kroz medije "provlačila" zainteresovanost Milana Mandarića, vlasnika nekoliko ostrvskih fudbalskih klubova.

Da li su ikada vođeni konkretni razgovori o prodaji Vojvodine?

"Mi smo se, na Zajednici klubova Superlige, saglasili za to da su klubovi za svojinsku transformaciju. Štaviše, svi klubovi su složni u toj oceni. Međutim, još ne postoji zakonska regulativa, ni mogućnost za tako nešto. Kada bude postojala, onda će biti konkretnih opcija", objasnio je prvi čovek "lala", koji je i predsednik Zajednice.

Dakle, za konkretnu priču o prodaji neophodno je da budu usvojeni neophodni akti. Do tada, sam razgovor o interesovanju Rinata Ahmetova na slikovit način pokazuje da u inostranstvu prepoznaju kvalitet u radu Vojvodine.

"Sa te strane je sve to definitivno pozitivno i pokazuje da određeni nivo postoji. Prepoznaje se to što činimo i kao fudbalski klub i kao sportsko društvo i sa te strane nam predstavlja satisfakciju ako je pomenuti gospodin (Rinat Ahmetov, prim. aut.) zaista sve to prepoznao", dodao je Šćepanović.
http://mondo.rs/a773204/Sport/Fudbal/Vo ... etovu.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Brick Liman
Postovi: 827
Pridružio se: Sre Maj 02, 2007 3:54 pm
Lokacija: Tower Blocks Liman

Re: Privatizacija klubova

Post od Brick Liman »

http://www.masina.rs/?p=863" onclick="window.open(this.href);return false;
Deca su posla u noc da se igraju ...
... MODERNA OMLADINA!

https://www.youtube.com/watch?v=Md0lG-4nTFc" onclick="window.open(this.href);return false;
limanfkv
Postovi: 2825
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: Privatizacija klubova

Post od limanfkv »

http://www.telegraf.rs/sport/1867954-mi ... zanom-foto" onclick="window.open(this.href);return false;


"...pa i moja Vojvodina."
Korisnikov avatar
zime89
Postovi: 483
Pridružio se: Uto Jan 20, 2015 12:07 am

Re: Privatizacija klubova

Post od zime89 »

Protiv bilo kakve privatizacije. Danas je dovoljno reci slobodno trziste i privatizacija i ti si genije. Ovo je mnogo dublje drustveno pitanje. Ali svi ti sto kontaju evo privatnika i bice dobro on ima para, drugo pitanje je i odakle njemu pare...zaboravljaju da vecina tih klubova isto ima dugove i samo uzima kredite, to ce jednom morati da se srusi kao kula od karata...
ZIME89
playmaker
Postovi: 514
Pridružio se: Ned Sep 18, 2011 1:31 am

Re: Privatizacija klubova

Post od playmaker »

zime89 napisao:Protiv bilo kakve privatizacije. Danas je dovoljno reci slobodno trziste i privatizacija i ti si genije. Ovo je mnogo dublje drustveno pitanje. Ali svi ti sto kontaju evo privatnika i bice dobro on ima para, drugo pitanje je i odakle njemu pare...zaboravljaju da vecina tih klubova isto ima dugove i samo uzima kredite, to ce jednom morati da se srusi kao kula od karata...
Niko ne kaze da sa privatnikom odmah sve cveta. Stvar je vrlo prosta. Kada se klub privatizuje neko ulozi pare i otvaraju se vrata za bolje sutra.
Naravno ako je kupac ozbiljan i ako ga ne kupi neko da pravi haos.

A sa druge strane svaki oblik drzavnog vlasnistva kao sto je trenutno situacija se svodi na ovo gde smo trenutno.
Menadzeri, kradja gde god je to moguce i sve opste ludilo. Jednostavno cim niko ni zasta ne odgovara ne moze se ni ocekivati da se posao radi kako treba.
Korisnikov avatar
gospodinFKV
Postovi: 4709
Pridružio se: Ned Apr 01, 2012 1:06 pm
Lokacija: gde treba

Re: Privatizacija klubova

Post od gospodinFKV »

Privatizacija je realnost modernog fudbala.

Opcija 1 - mozemo da zmurimo na to i tonemo sve vise u amaterizam

Opcija 2 - da idemo u korak sa svima i dobijemo vlasnika

Opcija 3 - da cekamo jedno 250 godina da se sav politicki sljam iz ove banana drzave iscisti, pa da onda pokusamo ponovo sa ovakvim sistemom

U ovakvoj kaubojstini od zemlje nijedan klub u vlasnistvu gradjana ne moze da napravi nikakav ozbiljniji rez u Evropi.

Ljudi se cesto hvataju za te promene boja, grbova, prodaje zemljista, ali to su retki slucajevi zaista, samo sto je problem to sto takvi slucajevi uvek stignu do nas. Koliko samo privatnih klubova po Evropi postoji bez bilo kakvih promena identiteta i rusenja tradicije. Nije neki ludi Malezanin jedina odlika privatizacije. Pogledajte vlasnika Sampdorije - coveku je i marama u bojama kluba. Dise za klub i ponosi se klubom, do te mere da je preslo granice dobrog ukusa onomad kad je pricao o budzetima Vose i njih.
Odgovori